اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۹

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در شیرازخبر داد :اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۹

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت : تا دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال ۹۹ در سایت سنجش درج خواهد شدو شرایط و ضوابط پذیرش نیرو اعلام می شود و همه فارغ التحصیلان دانشگاهی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند می توانند برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر یارمحمد حسین بُر در ستاد استانی بازگشایی مدارس آموزش و پرورش فارس در سال ۹۹ ، گفت : تا دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای سال ۹۹ در سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org/   درج خواهد شد.

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش افزود: همه فارغ التحصیلان دانشگاهی که دارای شرایط مندرج در این دفترچه هستند می توانند بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان و نیاز آموزش و پرورش در مناطق مختلف ،برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند .

وی  با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون در دفترچه قید می شود گفت : مطابق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان  این آزمون بعد از گذراندن  دوره یک ساله  مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی، می توانند  به عنوان همکار فرهنگی در اول مهرماه ۱۴۰۰  مشغول به کار شوند.

حسین بُرگفت : طبق هماهنگی به عمل آمده  با سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی کشور، امسال مجوزهای استخدامی خوبی برای وزارت آموزش و پرورش در نظر  گرفته شده است  .

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش افزود : برای دانشجویان متعهد خدمت که از طریق آزمون سراسری وارد دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی می شوند،  20 هزار ردیف استخدامی و  برای ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان یا دوره مهارت آموزی یک ساله نیز ۲۷ هزار و ۳۰۰ ردیف تخصیص داده شده است که ۵ هزار ردیف باقی مانده از آزمون قبلی نیز به این مرحله  اضافه می شود .

حسینی بُر ادامه داد  : همچنین توانستیم ۲۵ هزار و ۴۹۷ ردیف برای قانون الحاق تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تخصیص دهیم که آزمون آنها برگزار و اعلام نتیجه نیز شده است .

وی گفت : نیروهای حق التدریسی که مشمول هستند نیز بعد از اعلام نتیجه صورت گرفته ،بر اساس امتیازات فضلی رتبه بندی خواهند شد و ۲۵ هزار و ۴۹۷ نفر از مشمولین این قانون از مهرماه برای گذراندن دوره یک ساله وارد دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی می شوند .

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: بر اساس شاخص های سازمان اداری و استخدامی ، هم اکنون نزدیک به ۱۹۷ هزار معلم کمبود داریم و برای رفع این مشکل باید مدل نیروی انسانی خود را تغییر دهیم  که در همین راستا در ستاد ساماندهی نیروی انسانی ، مدل تامین نیروی با ۱۵ مولفه تهیه و مورد تایید وزیر آموزش و پررش نیز قرار گرفته که می تواند موجب کاهش مشکلات ما در این حوزه باشد.

وی افزود: یکی از دلایل اصلی این کمبود ، ایجاد کلاس های کم جمعیت در کشور به منظور افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان است که این اقدام  بسیار با اهمیت بوده .

حسین بُر در بخشی از سخنان خود به برخی از دغدغه های وزیر آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی جدید نیز اشاره کرد و گفت: از نظر وی شرایط سال تحصیلی جدید ویژه و غیر قابل پیش بینی است و توصیه  ای که به همه ادارات آموزش و پرورش در سراسر کشور دارند این است که باید برای شرایط متفاوت آمادگی داشته باشیم.

وی گفت: تاکید وزیر آموزش و پرورش این است که باید این دغدغه در همه مدیران مدارس ما وجود داشته باشد که آموزش حتی برای یک روز هم تعطیل نشود .

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ، برخورداری همکاران از مهارت کافی برای برقرای ارتباط در زیست بوم جدید را از دیگر دغدغه های وزیر دانست و گفت: آموزش معلمان و  توانمند سازی آنها برای استفاده از ظرفیت های فضای مجازی برای آموزش، بسیار مهم است و همه معلمان و مدیران باید از این توانمندی برای شروع سال تحصیلی برخوردار شوند.

وی گفت: مقام عالی وزارت ارزیابی صاحب نظران و افکار عمومی از عملکرد آموزش و پرورش را در شرایط کرونایی و در پایان سال تحصیلی جاری مطلوب دانسته و تاکید دارند که در سال جدید باید با آمادگی کامل به استقبال شرایط برویم و با استفاده از نیروهای توانمند و محتوای تولید شده با کیفیت و همچنین برقراری ارتباط دو سویه بین معلم و دانش آموز بر کیفیت تعلیم و تربیت بیافزاییم.

گفتنی است دکتر حسین بُر در جلسه ویدئو کنفرانس با روسای ادارات آموزش و پرورش فارس ، به سوالات آنها پاسخ داد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی