مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی و قضات در سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد

هیئت وزیران در جلسه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹، ضریب حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات را به میزان 34 هزار و ۷۳۰ ریال تعیین کرد.

هم‌چنین، ضریب حقوق شاغلین مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب ۱۳۷۰- از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه برای سال ۱۳۹۹ به میزان دو هزار و ۴۳۸ ریال تعیین می‌شود.

افزون بر این، ضریب حقوق مقامات و هم‌طرازان موضوع ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره و رؤسای دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۲۹) قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و شهرداران مراکز استان‌ها به میزان دو هزار و ۳۰۰  ریال تعیین می‌شود.

حق جلسه اعضای شورا‌های اسلامی شهر مراکز استان در سال ۱۳۹۹ براساس ضریب ریالی دو هزار و ۳۰۰ ریال طبق تبصره (۱) ماده (۶) آیین نامه نحوه پرداخت حق جلسه و مزایا به اعضای شورای اسلامی محاسبه و پرداخت می‌شود.

هم‌چنین، افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی دارای مقررات خاص از جمله شرکت‌ها و دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، سازمان‌های موضوع ماده (5) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۵ درصد تعیین می‌شود.

گفتنی است، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

در اجرای ماده (۱) قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵- اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از شمول حداکثر این بند مستثنی می‌باشند.

لازم به ذکر است، حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت در سال ۱۳۹۹ به میزان نه میلیون و ۷۱۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین می‌شود که با احتساب فوق العاده‌های موضوع ماده (۶) قانون یادشده، این میزان نباید کمتر از ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰  ریال شود و مابه التفاوت آن تا ۱۷ میلیون و ۹۷۴ و ۵۰۰ ریال به سقف محاسبه شده، اضافه خواهد شد.

 پس از اعمال افزایش‌های موضوع بند‌های فوق‌الذکر، مبلغ مابه التفاوت ریالی مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ ۲۸ میلیون ریال با عنوان “تفاوت تطبیق موضوع جز (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ” در احکام درج می‌گردد.

هم‌چنین، به سازمان برنامه و بودجه کشور اجازه داده می‌شود تا با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و متناسب با منابع ردیف (۲۲-۵۵۰۰۰۰)، پس از اعمال بند (۷) این تصویب‌نامه و در اجرای جزء (۲-۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور مبنی بر افزایش حقوق و مزایای کارکنان (رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین و مشخص و طرحی) که مجموع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی و یا قرارداد ماهانه آن‌ها به نسبت مدت کارکرد در سال ۱۳۹۸ بین ۲۴ میلیون ریال تا ۵۱ میلیون است، به نحوی که اشخاص با حقوق پایین‌تر از ضریب افزایشی بالاتری برخوردار باشند، اقدام لازم را بعمل آورد. این مبلغ در”تفاوت تطبیق موضوع جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) ” موضوع بند (۷) این تصویب‌نامه درج می‌گردد.

مبالغ ناشی از اجرای بند‌های (۷) و (۸) تصویب‌نامه شماره ۸۷۲۴/ت ۵۶۴۸۵ هـ مورخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ و اصلاحات بعدی آن مشمول افزایش این آیین‌نامه می‌باشند.

گفتنی است، در اجرای این تصویب‌نامه رعایت احکام بند (ب) ماده (۷۴) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تبصره بند (ی) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) – مصوب ۱۳۹۳- الزامی است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

32 دیدگاه

 • با سلام لطفا نگارش و صدور احکام در چه مرحلی است؟ وکی به مناطق ارسال می شه؟ ممنون از پاسگویی شما

 • با سلام
  چرا سوالی که می پرسیم جواب نمی دین؟
  آقای الهیار ترکمن اسفند اعلام کردن در حال تهیه جدولی برای رتبه‌بندی معلمان هستند. سرانجام آن چی شد؟ لطفا پاسخگو باشین!

 • با سلام ضریب ۳۴۷۳۰ اعضای هیات علمی و قضات که خیلی با ۲۴۳۸ بقیه کارمندان تفاوت داره.چجوریاست میشه توضیح بفرمایید؟

 • سلام نگارش افزایش حقوق این هفته به مناطق ارسال میشه ؟ حقوق فروردین شامل افزایش حقوق میشه یابرای اردیبهشت پرداخت میشه؟

 • سلام
  آیا اینکه آقای نوبخت گفتن ۷ هزار میلیارد واسه رتبه بندی فرهنگیان در بدمه قرار دادیم چیز جدیدیه یه همون پنجاه درصد فصل دهم رو با یه زبان دیگه و جهت فریب اذهان با یه زبون دیگه گفتن

 • سوالی هم ازتون داشتم. دیگه چیزی به نام گرفتن رتبه ارشد و عالی نداریم؟دوستان میگن رتبه بندی حذف و به همه ۵۰ درصد فصل دهم اضافه شده.اما بعضی میگن رتبه بندی حذف و ۵۰درصد برای همه نبوده و درصدها متفاوت است.این موارد رو توضیح بدید ممنون میشم.

  • نویسنده

   فعلا خیر
   با توجه به اختلاف فاحش حقوق معلمان و سایر کارکنان دولت مطمئنا افزایش خواهیم داشت.

 • سلام. جناب نوبخت گفتند برای سال آینده ۷۷۰۰ میلیارد تومان برای رتبه بندی و افزایش حقوق معلمان اختصاص یافته و از این اعتبار به طور متوسط یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان به حقوق معلمان اضافه میشود. لطفا در این مورد توضیح دهید

 • مصوبه ابلاغ شده اموزش و پروش با هیات وزیران متفاوته موضوع چیه امور اداری

  ؟

  ————————مجموع مبلغ مندرج در آخرین حکم کارگزینی و یا قرارداد ماهانه آن‌ها به نسبت مدت کارکرد در سال ۱۳۹۸ بین ۲۴ میلیون ریال تا ۵۱ میلیون است، به نحوی که اشخاص با حقوق پایین‌تر از ضریب افزایشی بالاتری برخوردار باشند، اقدام لازم را بعمل آورد———————————————–این برای اموزش و پرورشه که ابلاغ کرده —————————————————————————————–پس از اعمال افزایش‌های موضوع بند‌های فوق‌الذکر، مبلغ مابه‌التفاوت ریال مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی (برای کارکنان رسمی و پیمانی) و قرارداد ماهانه (برای کارکنان قرارداد کارمعین و کار مشخص و طرحی) به نسبت مدت کارکرد از مبلغ ۲۸ میلیون ریال با عنوان تفاوت تطبیق موضوع جزء (۱) بند (الف) تبصره (۱۲) در احکام درج می‌گردد.

 • سلام.بالا فرمودید رتبه ها همچنان هستند.چطور میشه توضیح بدید؟در حکمها اون چیزی که هست ۵۰ درصد فصل دهم اضافه شده و حق شغل حرفه ای حذف شده.۵۰ درصد برای همه هست یا درصدها مختلفه؟

 • امور اداری عزیز و محترم ممنون از پاسخگویی وراهنماییهای شما ،امیدوارم که خداوند به شما جزای خیر بدهد و همواره موفق باشید

 • سلام افزایش حقوق معلمان بالاخره چه شد؟حقوق من۴۳۰۰۰۰۰تومن بوده ایاغیراز۱۵درصدافزایش پلکانی شامل من میشه

 • سلام دوباره و ممنون از شما.این قسمت از سوال که ۵۰ درصد فصل دهم برای همه ۵۰ درصد اجرا شد یا با درصد های مختلف جواب ندادین؟ منظور از اجرای ناقص اون برای معلمان چیه؟

  • نویسنده

   ۵۰ درصد برای همه برقرار گردید. ولی رتبه های عالی به جز سختی کار و مدیریت و عائله و اولاد در سایر بندها از ۵۰ درصد برخوردار بوده اند.
   هرچه رتبه پایین تر درصد افزایش بیشتر

 • ایا ۵۰ درصد حذف و رتبه بندی برمیگردد؟ اینجوری که حقوقمون نسبت به کارمندان اختلاف بیشتری پیدا میکند.

  • نویسنده

   مشخص نیست. باید منتظر اعلام و بخشنامه تصمیمات جلسه با رئیس سازمان مدیریت کشور بود.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی