جزییات نحوه افزایش حقوق سال ۹۹ در بودجه کل کشور

🔴 جزییات نحوه افزایش حقوق سال ۹۹ در بودجه کل کشور

🔵 مراحل افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت در سال ۹۹ مطابق تبصره ۱۲ قانون بودجه ۹۹

🔵 طبق بخش ۱ بند الف تبصره ۱۲ حداقل حقوق بازنشستگان نسبت به سال ۹۸ پانزده درصد افزایش می یابد و بدین ترتیب حداقل حقوق بازنشستگان از رقم ۱۵.۷۸۵.۰۰۰ ریال به ۱۸.۱۵۲.۷۵۰ ریال و حداقل حقوق کارمندان شاغل از رقم ۱۵.۶۳۰.۰۰۰ ریال به ۱۷.۹۷۴.۵۰۰ ریال افزایش خواهد یافت.

🔵 بر اساس قسمت ۱-۱ بند الف تبصره ۱۲ ضریب ریالی کلیه کارکنان و حقوق بگیران ثابت دولت به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش می یابد و بنابراین ضریب ریالی مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری از عدد ۲۱۲۰ به عدد ۲۴۳۸ ترمیم می شود.

🔵 حقوق کلیه مشترکین صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری هم به میزان ۱۵ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش می یابد.

🔵پس از اعمال افزایش معادل ۱۵ درصدی ضریب ریالی برای کارکنان شاغل دولت و ۱۵ درصد افزایش حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری ، مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی کارمندان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد کارمندان قراردادی کار مشخص و معین و طرحی به نسبت میزان کارکرد و میزان حقوق بازنشستگان به نسبت مدت خدمت قابل قبول تا میزان ۲۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه ترمیم می شود و در مورد کارکنان شاغل به عنوان تفاوت تطبیق حقوق در احکام پرسنلی درج می شود.

🔵محل تامین این تفاوت تطبیق برای کارمندان شاغل و افزایش حقوق بازنشستگان تا مرز ۲۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال از ردیف ۲۲ کد ۵۵۰۰۰۰ خواهد بود.

🔵به گزارش کانال امور اداری و تشکیلات مابقی بودجه ردیف ۲۲ کد ۵۵۰۰۰۰ برای همسان سازی حقوق مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (به نسبت کارکرد ) و حقوق و مزایای کارکنان شاغل که حقوق آنان در سال ۹۸ بین ۲۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال تا ۵۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد بصورت پلکانی نزولی بر اساس آیین نامه اجرایی که طبق پیشنهاد مشترک سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور تهیه و تنظیم و به تصویب هیات وزیران می رسد ، تخصیص می یابد.

🔵در بند ب تبصره ۱۲ قانونگذار به دولت تکلیف نموده است افزایش و متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری که دریافتی ماهیانه آنان کمتر از ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال است را از محل ردیف ۲۲ کد ۵۵۰۰۰۰ جدول شماره ۹ بر اساس آیین نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه و با همکاری دستگاههای اجرایی ذی ربط ( وزارتین رفاه و دفاع و صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ) و احیانا نماینده سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد بصورت جداگانه در حکم حقوقی بازنشستگان دولت درج نماید و از اول سال ۹۹ اجرا نماید.

🔵 با توجه به اینکه اجرای مفاد تعیین شده توسط قانونگذار برای مجریان در بند الف تبصره ۱۲ بر بند ب آن مقدم است و محل و ردیف تامین و تخصیص بودجه اجزای ۱ و ۲ قسمت ۱ بند الف تبصره ۱۲ ( برقراری تفاوت تطبیق حقوق کارمندان شاغل و ترمیم حکم حقوقی بازنشستگان تا ۲۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه و همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان و حقوق و مزایای کارکنانی که حقوق آنان در سال ۹۸ بین ۲۴.۰۰۰.۰۰۰ تا ۵۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال بوده است ) از همان محلی و ردیفی قرار است تامین و تخصیص داده شود که همان ردیف و کد هم در بند ب این تبصره مورد اشاره قانونگذار قرار گرفته است و کل بودجه این ردیف ۸ هزار میلیارد تومان است ، دقیقا مشخص نیست مجری و بویژه سازمان برنامه و بودجه به عنوان ستاد اصلی طراحی ، تنظیم و تخصیص چگونه این بودجه را تدوین و پس از تصویب هیات وزیران به دستگاههای مجری اختصاص خواهد داد. بنابراین فعلا غیر از افزایش قطعی ۱۵ درصدی حقوق بازنشستگان دولت و ترمیم حکم حقوقی آنها تا مرز ۲۸.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ماه ، مبلغ افزایش همسان سازی یا متناسب سازی بازنشستگان کشوری و لشکری که قرار است طبق بند الف یا ب تبصره ۱۲ و بر اساس تکلیف قانونگذار توسط مجری انجام و بصورت جداگانه در احکام حقوقی بازنشستگان درج شود دقیقا شفاف و مشخص نیست و باید منتظر طراحی ساختار آن در سازمان برنامه و بودجه و تصویب آن در هیات وزیران باشیم.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

47 دیدگاه

 • سلام خدمت امور اداری عزیز، تشکر بابت خدمت بی دریغ شما، حقوق کمتر از پنج وصد کدام بندها از حکم در نظر گرفته نمی شود

 • ما که آخرش نفهمیدیم به فرهنگیان چقدر اضافه می کنند!
  ۱۵ درصد به همه یا پلکانی از ۱۵درصد با پایین یا….
  فوق العاده هم که پاش تو هواست!
  اموراداری جان لطفا توضیح بدید.

 • اصلا برای من قابل هضم نیست واقعا افزایش پلکانی هرسال داره دودش میره تو چشم کسانی که سنوات بالاتر دارن
  سه سال دیگه با این فرمان بدو استخدام از کسانی که سی سال سابقه دارن از لحاظ حقوقی پیشی میگیرن

 • سلام آیا میزان افزایش حقوق کسانی که معلم هایی که تمام وقت هستن و حقوقشون با مبلغ تمام وقتشون از ۵ و ۱۰۰ بیشتر شده هم مشمول افزایش بیش از ۱۵ درصدی میشن?? چون مهر دیگه شاید معلم تمام وقت نباشه

 • محسن حاجی میرزایی گفت: «مشکل دیگر نیز درباره بازنشستگانی است که در نیمه اول سال بازنشسته شدند. چون رتبه‌بندی از اول مهر اعمال شد، این افراد تحت پوشش قرار نگرفتند؛ موافقیم که این افراد از امتیازات رتبه‌بندی برخوردار شوند و بر این اساس به هیأت میزه که در آیین‌نامه برای بررسی این موضوعات تعیین شده است مأموریت دادم که با حداکثر مساعدت تلاش کنند تا همکارانی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند اعم از اینکه در نیمه اول یا نیمه دوم سال بازنشسته می‌شوند بتوانند از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند. البته هنوز قطعی نشده است اما امکان قانونی را بررسی می‌کنند.لطف کنید جواب این قول را بدهید ممنون

 • هر کاری بکنن با این گرونیا هیچ دردی دوا نمیشه رتبه بندی هم برفنا رفت کسی هم دیگه سراغی ازش نمیگیره اولش میایم غر غر میکنیم آخرش همه فراموش میکنیم ،همون پونزده درصده،واسه مایی که سابقمون بالاس دیگه افزایش خاصی نداره فقط به درد صفرکیلومترا میخوره،آخه این چه قانونیه کسی که سابقش بالاس نباید چیزی بهش اضافه کنن خب بابا جان ایشون مشکلاتش که بیشتره

 • سلام امور اداری در باره حقوق چگونه افزایش می یابد متوجه متن نشدم توضیح دهید بد فوق العاده معلمان به کجا رسید امیدوار باشیم سال۹۹

 • سلام خدمت امور اداری محترم،ارادتمند
  غرض از مزاحمت میخواسم بپرسم که مدرک فوق لیسانس در افزایش حقوق سالانه تفاوتی با مدرک لیسانس ایجاد میکنه یا خیر. ممنون

 • جناب دکتر حاج بابایی پیگیری فرمایید حاجی بابایی با اشاره به نامه خود به معاون رئیس جمهوری در خصوص رتبه بندی معلمان، افزود: بنابر اظهارات وزیر در این نشست و وعده‌های صورت گرفته بازنشستگان اول فروردین ۱۳۹۸ تا اول مهر از مزایای رتبه بندی استفاده می‌کنند. با توجه به این که مبلغ ذکر شده در قانون بودجه ۱۳۹۸ شامل تمام فرهنگیانی که از ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شاغل بوده‌اند، می‌شود بنابراین فرهنگیانی که از فروردین تا مهرماه سال جاری بازنشسته شده‌اند، را شامل خواهد شدمحسن حاجی میرزایی گفت: «مشکل دیگر نیز درباره بازنشستگانی است که در نیمه اول سال بازنشسته شدند. چون رتبه‌بندی از اول مهر اعمال شد، این افراد تحت پوشش قرار نگرفتند؛ موافقیم که این افراد از امتیازات رتبه‌بندی برخوردار شوند و بر این اساس به هیأت میزه که در آیین‌نامه برای بررسی این موضوعات تعیین شده است مأموریت دادم که با حداکثر مساعدت تلاش کنند تا همکارانی که در سال ۹۸ بازنشسته شدند اعم از اینکه در نیمه اول یا نیمه دوم سال بازنشسته می‌شوند بتوانند از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند. البته هنوز قطعی نشده است اما امکان قانونی را بررسی می‌کنند.لطف کنید جواب این قول را بدهید ممنون

 • سلام.طبق بخشنامه ای که صادر شده ملاک عمل افزایش پلکانی باید حقوق های ۹۸ باشد وگرنه هم قانون اجرا نشده وهم ظلم شده .ما دستمان جایی نمی رسد، شما باید پیگیری کنید ظلمی دوباره شکل نگیرد و مثل رتبه بندی به اما واگر برسد.با تشکر از شما

 • سلام و عرض ادب
  دانشجو معلم سال سوم دانشگاه فرهنگیان هستم
  ۳۰۰ ساعت ضمن خدمت دارم
  برای محاسبه افزایش حقوق امسال چیزی به ما تعلق میگیره؟ سپاس

 • سلام
  فوق العاده ویژه معلم تمام وقت در پلکانی افزایش حقوق تاثیر داره یا خیر؟یعنی واسه افزایش تمام وقت رو جزء حکم حساب میکنند یا اون مجزا است؟

 • به نظر فوق العاده ویژه تمام وقت تاثیری در افزایش پلکانی نداشته باشد اگر این گونه باشد معلمان این طرح را رها میکنند،و علاوه بر آن جزء بندهای اصلی محسوب نمی شود .چنانکه اینگونه باشد کلافه دیگری سر معلمان گذاشتن.

 • سلام.بنده چند بار هست سوال میپرسم ولی جوابم رو نمیدی؟۱_احکام شاغلین در فروردین۹۹صادر می‌شوند یا نه؟۲_بنده آخر آبان۹۹سی سالم پر میشه؛برای بازنشسته شدنم باید درخواست کتبی از قبل بدم یا نه؟ممنون میشم اگه مشاوره و راهنمایی بفرمایید.!

  • نویسنده

   فعلا نگارش نیامده است.
   نیازی به درخواست ندارید مگر اداره پیشنهاد ادامه خدمت به شما بدهد.

 • باسلام. من ازکارکنان قراردادی خدماتی سال۹۱هستم.. ایاشماره شناسه به من تعلق میگیره بنده به دلیل ایرادگزینش پیمانی نشدم… باتوجه به بخشنامه دریافت شماره شناسه آیا حقوق به مادرتیرماه پرداخت میشه. لطفاراهنمایی کنید.. ممنون

 • با سلام خدمت امور اداری عزیز من سال۷۷ از تربیت معلم با فوق دیپلم فارغ التحصیل شدم و همه سالهای کارم را در روستا خدمت کرده ام متاسفانه بدلیل مشغله زیادی که داشتم نتوانستم ادامه تحصیل بدهم .الان چند سال است که دیگر طبقه ای به من تعلق نمی گیرد . ۷یا ۸سال دیگر بازنشسته خواهم شد . ایا اگر بدنبال ادامه تحصیل بروم و مدرک لیسانس را بگیرم در پاداش بازنشستگی یا افزایش فعلی حقوق تاثیر زیادی خواهد داشت یا نه .با توجه به سختیهایش از خیرش بگذرم.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی