افزایش امتیاز تا ۵۰ درصد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

افزایش امتیاز تا ۵۰ درصد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

بخشنامه افزایش امتیاز ۵۰ درصد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری (بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۸ سازمان برنامه و بودجه کشور)

بخشنامه به تمامی دستگاه‌های اجرایی که تا کنون افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در آنها اجرا نشده است.

با عنایت به اینکه برخورداری کارکنان دستگاه‌های اجرایی از افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری تا پنجاه درصد (۵۰%) پس از تصویب هیأت وزیران و شورای حقوق و دستمزد، منوط به وجود اعتبار در بودجه‌های سنواتی است و طی سال‌های گذشته تعدادی از دستگاه‌های اجرایی طبق مقررات و ضوابط قانونی از افزایش امتیازات مذکور استفاده کرده‌اند و تعداد دیگری از دستگاه‌های اجرایی با وجود مصوبه شماره ۱۶۲۸۶۲‏/ت۵۴۰۵۷ هـ تاریخ ۲۱‏/۱۲/۱۳۹۵ هیأت وزیران و مصوبه ۲۰‏/۱۲/۱۳۹۷ شورای حقوق و دستمزد مبنی بر افزایش تا پنجاه درصدی امتیازات فصل دهم، به دلیل عدم وجود اعتبارات مصوب نتوانستند برای کارکنان خود از افزایش مذکور استفاده نمایند و این امر منجر به نابرابری و اختلاف در پرداخت‌های نیروی انسانی گردیده است، لذا با توجه به تأکید رئیس جمهور محترم برای رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌ها و در راستای اجرای تبصره ۳ ماده ۲۹ و ماده ۳۰ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اعلام دستگاه‌های اجرایی متقاضی اعمال افزایش امتیازات، مبنی بر امکان اجرای مصوبات مذکور از محل اعتبارات مصوب، به موجب این بخشنامه دستگاه‌هایی که تاکنون کارکنان آن‌ها از مصوبات فوق‌الذکر و دیگر افزایش‌های مشابه در امتیازات برخوردار نشده‌اند می‌توانند از تاریخ ۱‏/۱۲/۱۳۹۸ نسبت به افزایش تا پنجاه درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری طبق مفاد مندرج در مصوبات مذکور برای کارکنان خود اقدام نمایند.

اجرای این بخشنامه منوط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبارات مصوب و تخصیص داده شده است.

در این راستا حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع “ب” ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل هشتاد درصد (۸۰ %) حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز در این دستگاه‌ها تعیین می‌گردد. نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد.

منابع مورد نیاز برای اجرای این بخشنامه در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی، با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هم‌چنین سایر موارد پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود.

محمدباقر نوبخت- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

به نظر می رسد در این مرحله احتمالا آموزش و پرورش پیگیر مجوز افزایش مذکور صرفا برای کارکنان اداری باشد.

ان شاءالله مصوبه مذکور همراه با فوق العاده ویژه برای معلمان اجرایی شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

66 دیدگاه

 • باسلام و احترام.ایا افزایش حداکثر ۵۰ درصدی شامل کارکنان وزارت اموزش و پرورش می شود؟فقط کارمندان اداری را شامل می شود یا معلمان هم مد نظر خواهند بود؟چون طبق دستورالعمل بخشنامه اشاره به کارمندان دولت شده است که معلمان را هم شامل می شود؟باتشکر

  • نویسنده

   سلام

   بخشنامه برای همه کارمندان دولت می باشد.

   اما چون منوط به اخذ مجوزهای بعدی نموده لذا با توجه به شرایط فعلی بودجه ای باید منتظر اجرا باشیم.

 • با سلام و احترام آیا برای کارکنان آموزش و پرورش تاکنون مصوبه اجرایی شده و افزایش امتیازات شامل چه بندهایی میشود

  • نویسنده

   معلمان در رتبه بندی با توجه به رتبه شغلی تا حدودی از این امتیاز بهره مند شده اند.
   البته همه کارکنان دولت فوق العاده ویژه دارند که معلمان بهره مند نیستند

 • باسلام.با توجه به اینکه معلمان به تازگی افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی داشته اند،ایا این افزایش تا ۵۰ درصد برای معلمان نیز لحاظ خواهد شد؟ با تشکر

  • نویسنده

   بخشی از آن در قالب رتبه بندی اجرایی شده است
   همچنین فوق العاده ویژه که به جز معلمان به همه کارکنان دولت پرداخت می شود.

 • اینکه تبعیض رو بیشتر می کنه، چون روش اجرا غلطه، چرا؟!!
  چون برای ادارات دیگه ۵۰ درصد ۸ میلیون حقوق میشه ۴ میلیون افزایش، واسه آموزش و پرورش ۶۰ درصد سه میلیون که واسه بعضی بندها اعمال نمیشه میشه حدود ۱ تومن -تازه اگه اجرا بشه آموزش و پرورش-.
  خاک بر سر ما که بین این همه اداره رفتیم آ.پ

 • سلام
  ضمن تشکر از شما همکار گرامی
  اول مهر رتبه پایه گرفتم (مهر ۹۶ استخدام قطعی شدم) میخواستم ببینم میشه رتبه یک باشم یا رتبه پایه فقط رتبه ۲ میشود؟
  یکی از مناطق با اولین نگارش رتبه بندی ، رتبه ۱ حکم صادر کرده بود ولی رتبه پایه حذف نشده بود ، الان که حکم رتبه ۲ را صادر کرده میزان افزایش کمتر شده ، حکم رتبه یک حدود ۷۵۰ تومن (با احتساب حدود ۲۲۰ تومن رتبه پایه که آبان گرفتم اجرا از اول مهر ۹۸ ) ولی رتبه ۲ که الان صادر کرده حدود ۶۴۰ تومن شده ( با احتساب حدود ۲۲۰ تومن رتبه پایه)
  میتونم درخواست بدم که رتبه یک باشم؟؟
  در ضمن هم امتحان رتبه یک و هم رتبه دو شرکت کردم و امتیازات لازم را کسب کردم.
  ممنون میشوم پاسخ دهید

 • سلام. خدا قوت به اموراداری عزیز. آنچه مشخص است این مصوبه به هیچ عنوان برای معلمان اجرایی نخواهد شد و هدف از اعلام آن افزایش برای گروه‌های مورد هدف سازمان برنامه و بودجه و آقای نوبخت است. در ثانی انتخابات نزدیکه و کارمندان انگیزه برای شرکت احتیاج دارند. وگرنه سیاست دولت همان است که بود.

 • معلمان هم مشمول افزایش ۵۰ درصدی قانون خدمات کشوری می‌شوند؟

  وزیر آموزش وپرورش درباره تاثیر افزایش ۵۰ درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در دریافتی کارکنان آموزش و پرورش اظهار کرد:  این تصمیم دیروز ابلاغ شده و در اجرا قطعا با مصائبی  مواجه است که باید آن را رفع کنیم. کارکنان اداری ما قطعا مشمول آن هستند و درباره معلمان در حال بررسی هستیم همانطور که درباره اجرای رتبه بندی هم چند ماه برای رفع اشکال طول کشید.

 • با سلام.تا کی ما باید شرمنده زن وبچمون باشیم.این که همش بی عدالتیه. این وزیر ما هم هیچ کاری برا معلمان نمیکنه.هیچ کی به فکر معلم نیست.این قرار بود سال نودوشش اجرا بشه

 • با سلام ازآنجایی که امتیازات عیدی و عائله مندی واولاد هم طبق این قانون تا۵۰درصد افزایش می یابد سوال اینجاست آیا این سه مورد هم باید ازاسفند اعمال شود؟

 • جالبه برا معلمان ۲۰۰ الی ۳۰۰ افزایش میخوان بدن هزار جور بند و تبصره ازمون میارن اونوقت برا دیگران کارمندان با چند خط بخشنامه افزایش میلیونی میدن. یکی تبعیض رو تعریف کنه

 • با عرض سلام و وقت بخیر
  ایا افزایش حقوق بعد عید همان ۱۵ درصد خواهد بود برای فرهنگیان یا با این بخشنامه چیز دیگری خواهد بود؟؟؟؟

 • معلمان ماده ۲۸ ورودی ۹۸ با حقوق پایه یک میلیون و پانصد چطور باید زندگی رو بگذرونند و بعد چند سال منتظر بمونند که رتبه بندی بهشون تعلق بگیره اون هم با ۲۷۰ تومن و تورم در حال رشد. انوقت کی میخوان ۵۰ درصد افزایش بدند یا ندند. به امید بهبودی مدیریت بیمار و فرسوده آ پ

 • میگن قوچعلی پسران زیادی تو ده داشت هر وقت جنگ و دعوا میشد میگفتن بفرستین دنبال قوچعلی و پسراش سپر شن اونام سپر میشدن تا..اما وقتی جشن و مهمانی و بخور بخور بود میگفتن به اونا نگین بیان پسراش زیادن حکایت..

 • مگه تو بحث رتبه بندی نگفتید که حقوق معلمان جز قانون خدمات کشوری است حالا که بحث ۵۰درصد شده میشه شامل کارمند؟؟؟ تکلیف ما رو روش کنید معلمان عزیز کارمند حساب میشن یا خیر اگه حساب میشن پس مثل کارمندان باید بگیرند اگه مثل کارمندان نیستیم پس ما رو مثل قشر آموزشی حساب و کتاب کنید.

 • بقیه بدون ازمون میلیونها تومان بهش اضافه میشود ولی برای معلمان با کلی تبلیغ و آزمون یک دهم حقشان را نمی دهند ان کقن ور بخشنامه نوشته بدای تحقق عدالت خدایا!

 • وقتی شامل حال معلمان نمی شود یعنی هنوز تبعیض وجود داره . مگر میشه اجرای این حکم برای فرهنگیان بار مالی نداشته باشه که میگن اجرای آن منوط به نداشتن بار مالی می باشد.

 • سلام خسته نباشید
  کارشناسان با رسته اداری را شامل می شود و آیا ۵۰درصد به همه آیتم هایی که گفته شده اضافه می شود بجز فوق العاده ویژه که ۲۸درصد قبلا داداه شده ۲۲درصد می ماند ؟

 • با سلام ، قرار بود دی ماه رتبه عالی رو بگیریم بعد از کلی انتظار ، حالا آزمون گذاشتن برا همو رتبه ای که شش ماه پیش آزمون نداشت

 • برای همه جا احکام صادر شده اموزش پرورش هنوز داره دنبال بخشنامش میگرده بزن احکام دیگه.

  • نویسنده

   مقرر شده تا ۸۰ درصد سایر کارکنان مشابه (سابقه مدرک) سطح حقوقشان افزایش داشته باشد.

 • اقای مهندس ایجوری نیست برادرکه حقوق ۴میلیونی بشه ۸میلیون دقیقا مثل رتبه بندی خودمون هست شاید کمی بیشترکلا درحد۷۰۰الی۸۰۰

 • سلام آقا این چه ربطی به رتبه بندی داره ادارت دیگه ازاسفند ۹۶دارن میگیرن اونوقت الان باید اینو بچسپونیم به رتبه بندی

 • سلام.اگه اموزش پرورش مدعی اجرای بخشی از افزایش ۵۰درصدی هست درقالب رتبه بندی چرا اسمشون گداشتن رتبه بندی و۵ساله که میگن.با این اوصاف رتبه بندی همان قانون خدمات با این تفاوت که کمترین رو به اپ دادن بنده خودم اخویم جهاده باحکم ۴۳۰۰براش حکم افزایش ناشی از ۵۰ درصد روزدن۶۳۰۰انصافا این رفع تبعیضه؟یا تبعیض بیشتره.در صورتی که بنده با رتبه ۴ ۴۰۰هزار اضافه شده.لطفا شفاف توضیح بدین قرارنبود که رتبه بندی همین لایحه خدمات باشه که.۵۰۰هزار کجا و۱۹۰۰کجا!

 • سلام.اگه اموزش پرورش مدعی اجرای بخشی از افزایش ۵۰درصدی هست درقالب رتبه بندی چرا اسمشون گداشتن رتبه بندی و۵ساله که میگن.با این اوصاف رتبه بندی همان قانون خدمات با این تفاوت که کمترین رو به اپ دادن بنده خودم اخویم جهاده باحکم ۴۳۰۰براش حکم افزایش ناشی از ۵۰ درصد روزدن۶۳۰۰انصافا این رفع تبعیضه؟یا تبعیض بیشتره.در صورتی که بنده با رتبه ۴ ۴۰۰هزار اضافه شده.لطفا شفاف توضیح بدین قرارنبود که رتبه بندی همین لایحه خدمات باشه که.۵۰۰هزار کجا و۱۹۰۰کجا!

 • اقا بهروز شما چرا سئوال بیجا میپرسی اگه خودت قبول نداشته باشی وشک کنی دولت از خدا میخواد نده ولی ایک حق شماس

 • خدا می داند تا تبعیض است بین کارمندان .مشکلات هم همچنان در کشور است این آه کارمندان مظلوم آ.پ است که دامنگیر همه کشور شده. باید هوشیار بود

 • سلام من نیروی قراردادی با مدرک ارشد وچهارسال سابقه هستم حکم من دومیلیون و هفتصد هزار تومان است یعنی چقدر به حقوقم اضافه میشه

 • بابا دمتون گرم. ب من ۲۰هزار اضافه شده! بهونشونم اینه ک من مهر رتبه عالی گرفتم. میخواستم بپرسم رتبه عالی چ ربطی به این قضیه داره؟!!!

 • نویسنده

  امتیازات همه کارمندان دولت در احکام یکسان شده است

  به جز فوق العاده ویژه که معلمان برخوردار نیستند

  این فوق العاده از ۲۸ درصد مشمول کسور شروع می شود.

 • چرا معلما خودشون رو با سایر کارمندا مقایسه میکنند ۶ ماه سال تو خونه میخورن مبخوابن حقوق مفت از دولت میگیرن بسه دیگه انقدر آه و ناله نکنید .

  • نویسنده

   معلمی جز سخت ترین مشاغل است

   یک هفته کار اداری به اندازه ۲ ساعت کار معلمی نیست.

 • سلام بر امور اداری محترم

  با توجه به صدور احکام آیا اضافه کاری هم به کارکنان اداری دیگر پرداخت می شود

 • باسلام واخترام آیا این تبعیض نیست که خدمات کشوری مال چندسال قبل هست باتاخیر بندهایش اجرا می شود ،بازنشستگان چرا نمی توانند از این امتیاز استفاده کنند

 • با سلام بنده که با ۱۶ سال سابقه با ازمون کذایی حایز رتبه ۵ شدم از افزایش ۵۰ درصد فقط ۲۵ هزار تومن عایدم میشه. باین اوصاف رتبه های پایینتر در فاصله نه چندان دور حقوقشان ۷۰۰ یا ۸۰۰ تومن از ما زیاد خواهد شد. چون ما رتبه ۵ ها دیگه ارتقا رتبه نداریم. واین اصلا منصفانه نیست

 • سلام بر همگی، من امسال ۳۰ ساعته هستم. در حکمی که زدند فوق العاده ویژه همان ۱۷٫۵ درصد هست. یعنی برای معلمان فوق العاده ویژه اضافه نشده؟ در صورتی که گفتند فوق العاده ویژه برای همه معلمان در نظر گرفته میشود. اگر برای معلمان ۲۴ ساعته فوق العاده ویژه وارد حکم شده پس ۶ ساعت اضافه برای ۳۰ ساعته ها چه میشود؟

 • باسلام ایااین افزایش شامل خدماتی ها هم میشه من۲۵اسفندبازنشسته میشم ۵۰ماه جبهه دارم یک مقطع بالاتر حقوق اموزش وپرورش اجرانمی کنه برای خدماتی ها رتبه بندی هم ندادن ۵۰درصدتعلق میگیره یانه

 • آیا در ارتقار رتبه ۴ به ۵ در دی ماه امیال حق شاغل هم با توحه به رتبه بندی مهر ۹۸ نباید افزایش داشته باشد؟،،
  انگار نگارش هنوز اشکال دارد
  خواهشا جواب بدین

  • نویسنده

   نگارش اشکال جزیی دارد
   صادر کننده حکم می تواند مرتفع نماید
   یکبار تا قسمت نمایش ارقام حکم برود و دوباره به مرحله قبل رفت و برگشت نماید حق شاغل نیز افزایش می یابد.

 • سلام
  از پاسخگویی شما ممنونم
  قبلا حق شغل حرفه ای در محاسبه مبلغ کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا درنظر گرفته نمیشد
  حال که قطع شده و در احکام فصل دهم به عنوان حق شغل گنجانده شده
  باز هم انگار بی تاثیرست
  درسته؟
  ایا برای محاسبه این دو فوق العاده در احکام فصل دهم مبلغ حق شغل و شاغل کاملا همین که در احکام هست متاثرند؟؟

  • نویسنده

   ۱- حق شغل حرفه ای در بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته تاثیر داشت و کماکان نیز حق شغل و حق شاغل نیز موثر است.

 • سلام بر راهنمایان (عوامل امور اداری) !!!بنده سی ام آبان ماه ۹۹با مدرک کارشناسی بازنشسته میشم.آیا الان کار خاصی لازم هست انجام بدم یا نه ؟مثلا درخواست کتبی یا…

  • نویسنده

   سلام
   صرفا چنانچه سوابق غیر رسمی اعم از تربیت معلم ، سربازی ، حق التدریس،قراردادی و نهضت و … داشته اید جهت وضعیت پرداخت کسور و تسویه حساب به امور اداری مراجعه نمایید.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی