اطلاعیه ۸۸-۹۸ مورخ ۹۸/۱۱/۲۶ با موضوع نظام رتبه بندی معلمان

اطلاعیه ۸۸-۹۸ مورخ ۹۸/۱۱/۲۶ با موضوع نظام رتبه بندی معلمان

بمنظور اجرای مفاد بخشنامه شماره ۱۸۵۱۷۹ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ موضوع نظام رتبه بندی معلمان لطفا” موارد ذیل مد نظر قرار گیرد:

آن دسته از معلمانی که بعد از تاریخ ۹۸/۰۷/۰۱ مشمول ارتقاء به رتبه بالاتر می گردند، با در نظر گرفتن سنوات تجربی کسب شده (قبل) با رعایت مفاد شیوه نامه شماره ۱۸۵۱۷۹ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۴در صورت اخذ گواهینامه صلاحیت های معلمی و ساز و کارهایی که در شیوه نامه ارتقاء رتبه پیش بینی شده است و با احراز شرایط لازم به رتبه بالاتر ارتقاء می یابند.

معلمانی که از تاریخ ۹۸/۰۷/۰۱ و قبل ازآن مشمول ارتقا رتبه حرفه ای شده اند . توقف آنان برای ارتقاء به رتبه بالاتر از تاریخ مذکور خواهد بود.

سوابق تجربی معلمان در ارتقای طبقه و رتبه شغلی ، براساس ضوابط دستور العمل ساعت تدریس هفتگی شاغلین مشاغل طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور قابل محاسبه خواهد بود . تجارب غیر مربوط تمام وقت دولتی (غیر آموزشی) مستخدمین مشمول این طرح در ارتقا طبقه و رتبه بمیزان یک دوم تجارب آموزشی مربوط محاسبه می شود. بر اساس دستور العمل مذکور معادل سوابق آموزشی (تجربه مربوط) از سوابق غیر آموزشی (غیر مربوط)اعم از تحصیل ،سربازی و…قابل محاسبه خواهد بود .مثال: فردی که بر اساس سنوات درج شده در حکم کارگزینی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ دارای ۱۲سال سابقه خدمت می باشد به شرطی می تواند به رتبه ۳ ارتقا یابد که ۶سال از این مدت سابقه اشتغال در مشاغل آموزشی نظیر تدریس تمام وقت یا مدیریت ومعاونت واحد اموزشی باشد. بدیهی است مدت تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان، شهید رجائی و همچنین طول تحصیل مشمولان قانون متعهدین خدمت ، به عنوان تجربه غیر مربوط محسوب خواهد شد.

تذکر مهم: کلیه معلمان برای اخذ رتبه ۱ علاوه بر سایر شرایط مندرج در شیوه نامه بایستی حتما” دو سال اشتغال در مشاغل آموزشی داشته باشند .

کارکنانی که با رعایت ضوابط شیوه نامه نظام رتبه بندی معلمان در رتبه ۱ قرار می گیرند ، ارتقا به رتبه ۲ آنان منوط به داشتن ۶ سال سابقه خدمت که ۴ سال از این سوابق خدمت در مشاغل آموزشی ، موضوع بند یک شیوه نامه خواهد بود. بدین ترتیب ۴ سال تجربه آموزشی (تجربه مربوط) این افراد جایگزین ۴ سال توقف خواهد شد. مثال: فردی که در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ رتبه مقدماتی را اخذ نموده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ (با رعایت سایر مقررات )مشمول ارتقا به رتبه ۲ می گردد .

تذکر مهم:*** کلیه معلمان برای اخذ رتبه ۱ علاوه بر سایر شرایط مندرج در شیوه نامه   بایستی  حتما” دو سال اشتغال در مشاغل آموزشی  داشته باشند.

برای ارتقا به رتبه ۲  داشتن ۶ سال سابقه خدمت لازم است که می بایست  ۴ سال از این سوابق آموزشی باشد ***در هر حال رعایت شرط  توقف در رتبه حرفه ای قبلی الزامی است ولو در صورت تععجیل در مناطق کمتر توسعه یافته و موارد مشابه

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

37 دیدگاه

 • سلام الان یعنی حق ما ضایع شد دگ ۳ سال تو منتطقه ی محروم بودیم تعجیل هم که تاثیر نداره چه وضعشه آخه ،

 • سلام
  تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی چقدر زمانبر است ایا استعلام و کار خاصی نیاز است بخشنامه که امده ولی بعضی ادارات میگویند حالا حالا کار دارد،

  • نویسنده

   سلام
   روند آغاز شده است
   کار خاصی نیاز ندارد و باید ادارات مدارک گزینش را تحویل بگیرند.

 • با سلام و احترام بنده رتبه ی خبره رو ۲سال و ده ماه پیش گرفتم اما سابقه ی بنده در ۱۲مهرماه با تعجیل به ۲۴ سال می رسد و رتبه ی عالی شامل من میشود.حالا باید ۳سال از توقف رتبه ی خبره بگذردیا باتوجه به سوابق تجربی درصورت کسب صلاحیت های حرفه ای میتوانم رتبه ۵ را بعداز قبولی که ۳۰بهمن برگزار میشود بگیرم.

 • باسلام ورودی ۹۱ استخدام قطعی بهمن ۳ سال در منتطقه ی محروم تدریس کرده رتبه ی ۲ شاملش میشود یا خیر ؟؟

 • سلام، ببخشید بنده در تاریخ ۱/۷/۹۶استخدام شده و تا کنون در منطقه محروم مشغول خدمت هستم. همچنین در آزمون صلاحیت حرفه ای برای رتبه یک پذیرفته شده و از ۱/۷/۹۸ مشمول رتبه یک هستم. با این شرایط و با توجه به اینکه در منطقه محروم خدمت میکنم ایا بنده در تاریخ ۱/۷/۹۹ میتوانم رتبه پایه و رتبه ۲ را همزمان کسب نماییم؟

 • سلام امور اداری عزیز.لطفا بفرمایین که من اگر در آزمون رتبه بندی قبول شوم وبه رتبه ۵ برم چقد افزایش حقوق خواهم داشت.اگه در حد ۲۰۰ یا ۳۰۰ تومن هس در امتحان شرکت نکنم.مرسی

 • سلام، من اول مهر ۹۶استخدام شدم و از شروع به کار تا کنون در منطقه محروم خدمت میکنم. طبق رتبه بندی قبلی من دراول مهر ۹۹ می بایست رتبه پایه را کسب میکردم. با آغاز رتبه بندی جدید، در آزمون شرکت کرده و رتبه یک از مهر ۹۸ شامل بنده شد. حال آیا با استفاده تعجیل، اول مهر ۹۹ میتوانم رتبه ۲ را کسب کنم؟

  • نویسنده

   سلام
   برای نیمه دوم سال ۹۸ ادارات در حال جمع آوری آمار و اطلاعات می باشند.
   البته پرداخت خبری نیست

 • با سلام کارکنان اداری آ.پ که رتبه بندی گرفته اند آیا ازافزایش ۵۰ درصدی بهره مند می شوند ویا خیر .دوم کسانیکه در اداره هستنند وفرم رتبه بندی راپر نمو ه اند که باید سال آینده به مدرسه بروند می توانند دوباره به اداره برگرددند. ممنون

 • باسلام .کسانیکه فرم رتبه بندی را پر کرده اند درسال آینده باید به مدرسه بروند آیا می توانند دوباره به اداره بر گردندد.باتشکر

 • سلام. چرا ایثارگران مشمول تبصره ۲بند ذ ماده ۸۷ رتبه بندی تعلق شاملشان نشده است؟
  تشکر از پاسختان.

 • واقعاً در حق ورودی های ۹۵ همجوره ظلم میشه موقع استخدام شهریه دوره شهریه خوابگاه و غذای گرون
  برا تبدیل این همه تو روستا حالا هم با کلی منت برا حق خودمون برا رتبه یک آزمون رتبه دو باز آزمون حالا مثل آب خوردن میگن بایتی حتما ۴ سال سابقه آموزشی ،بسیار متأسفیم که اینجوری ما رو هر روز نامید میکنید

 • سلام . بنده رتبه ۱ هستم و مبلغی که بابت رتبه بندی به حقوقم اضافه شده ۱۹۳ هزار تومنه، کمتر از بقیه دوستان هم رتبه م. از اداره شهرم پیگیر شدم میگن بجای ۵۰۰ ساعت ضمن خدمت که تو سامانه ltms دارم فقط ۲۰۰ ساعت برای من توسیستم رتبه بندی ثبت شده و میگن قابل اصلاح از طرف اداره نیست. آیا این موضوع درسته؟ من باید از کجا پیگیر شم بابت اصلاح؟

 • واقعاً در حق ورودی های ۹۵ همجوره ظلم میشه موقع استخدام شهریه دوره شهریه خوابگاه و غذای گرون
  برا تبدیل این همه تو روستا حالا هم با کلی منت برا حق خودمون برا رتبه یک آزمون رتبه دو باز آزمون حالا مثل آب خوردن میگن بایتی حتما ۴ سال سابقه آموزشی ،بسیار متأسفیم که اینجوری ما رو هر روز نامید میکنید

 • ساعت ضمن خدمت اشتباه وارد شده شما فرمودین در نگارش جدید درست میشه میخوام بدونم هروقت که نگارش جدید بیاد مبلغی که بهم پرداخت نشده بابت ماه های گذشته تکلیفش چیه؟

 • ‘ سلام با توجه به این بخشنامه
   در ابتدای سال ۸۵ با مجوز استخدامی و با مدرک لیسانس برای رسته شغلی اداری و مالی و پست کارشناس امور اداری سهمیه  اداره محل آموزش و پرورش شهرستان بصورت پیمانی  استخدام شدم و در سال ۹۱ بعلت بیماری و عدم توانایی کار در این پست بمدت ۲ سال بصورت موقت به آموزش و در سمت معاون دبیرستان مشغول شدم و در سال ۹۳ بعلت عدم بهبودی بیماری با رای کمیسیون پزشکی و موافقت اداره کل استان تغییر سمت به رسته اداری و مالی و سمت مربی امور تربیتی داده شدم.
  نحوه محاسبه ارتقاء طبقه و رتبه شغلی من با توجه به  اینکه از ابتدای خدمت با گروه ۸ استخدام شده و از ابتدای سال  ۸۸ نیز جزء استانهای مناطق کمتر توسعه یافته به لحاظ تعجیل شده ایم ، چگونه است؟

  • نویسنده

   ۱- مهر ۹۷ ارشد و رتبه ۴ در مهر ۱۴۰۰ باتعجیل
   ۲- مهر ۹۷ طبقه ۸ و طبقه بعدی در مهر ۹۹ باتعجیل

 • ۱-چرا نیروهای آموزشی با بخشنامه معروف ۲۳۰ پست اداری داشته باشند و هر زمان پست اداری را ترک کنند هیچ خللی در محاسبه سنوات تجربی و محاسبه ارتقاء و رتبه نداشته باشند (انگار صیغه حلالیت برایشان خوانده شده ) مثلا همکاری بلافاصله بعد استخدام در رشته شغلی آموزگاری ، در یکی از رشته های شغلی اداری منصوب می شود و اگر بعد ۲۰ سال هم این پست را ترک کند هیچ گونه خللی در ارتقاء طبقه و رتبه شغلی نمی بیند و برای افراد مثل من که از ابتدا در پست اداری بوده ایم و بعد بخواهیم به آموزش برویم خیر و این عین تبعیض می باشد و باید این را هم در نظر داشته باشیم که خلاء قانونی در این قسمت وجود دارد و قانون طرح طبقه بندی مشاغل سنوات غیر مربوط (غیر آموزشی ) تصریح می نماید که در زمان وضع قانون افرادی که مستقیم برای پستهای کارشناسی اداری وزارت وجود نداشته و تا ابتدای سال ۸۵ که اولین جذب نیروهای اداری صورت گرفته و قبل آن سنوات اداری آموزش و پرورش در خدمتگذاری ، انبارداری ، راننده و .. خلاصه می شده که ارتباطی هم با آموزش نداشته اند و یا سنوات دولتی دیگر نهادهای دولتی یا سربازی بوده که ارتباط با آموزش نداشته اند و فردی که پشت اداری حداقل کارشناسی دارد روزی با ۳۰ همکار از ۲۰۰۰ همکار تحت مجموعه خود سروکار دارد که این خود آموزشی و مرتبط می باشد ( پس مرتبط با مجموعه وزارت بوده و هم با آموزش ارتباط تنگاتری دارد مثل خود شما عزیزانی که پاسخگوی ارباب رجوعان هستید و بنوعی آموزش به همکاران در زمینه اداری دارید )

  ۳ – چرا فقط سنوات بعد آموزش را محاسبه می کنید و تکلیف ۲ سال سنوات سربازی که حق بیمه آنرا نیز پرداخت نموده ام _ ۳ سال و ۵ ماه و ۱۵ روز سنوات قبل تعجیل تا پایان سال ۸۷ و ۳ سال و ۶ ماه سنوات تعجیل از ابتدای ۸۸ تا مهر ۹۱ چه می شود ؟

  ۴ . در ضمن همه مزایا حقوقی که در زمان اداری میگرفتم کمتر از آموزشی نبوده و حتی فوق العاده ویژه اداری ( رتبه ارشد قبل ۹۱ به من تعلق میگرفته که با این سنوات به نیروی آموزشی نمی گرفت ) و در ابتدای استخدام با مدرک لیسانس در گروه ۸ استخدام می شد که همان گروه را من نیز گرفتم و در مهر ۹۱ طبقه ۸ را داشته ام و بعد در مهر ۹۷ با احتساب تعجیل که ۱۲ سال است هنوز سر جای خودم در جا بزنم که هیچ و بنظر شما از صفر شروع کنم ، مگر از اداری به آموزش آنهم اجباری بعلت بیماری بیایم ، چه مزایایی در آموزش بوده که در اداری نبوده است و انگار چه تاجی بسرم گذاشته اند.( عجب عدالت علوی را در تعلیم و تربیت باید ببینیم )

 • نظر شما نسبت به سئوال ۸۵ پرسش و پاسخ در مورد قانون مدیریت کشوری مربوط به وزارت آموزش و پرورش چیست ؟ انتشار بخشنامه ۲۳ مرداد ۹۰

  ۸۵- آیا با تغییر عنوان شغلی مستخدمین شاغل در رشته های شغلی ، تغییری در طبقات و رتبه های آنان ایجاد خواهد شد؟

  جواب : در صورت تغییر عنوان شغلی مستخدمین شاغل در رشته های شغلی هر یک از رسته ها از جمله رسته بهداشتی , درمانی واداری و… به سایر رشته های غیر مربوط , در حال حاضر در طبقات و رتبه های آنان در جدول شماره یک آئین نامه تغییری ایجاد نمی شود و همانند گذشته از حق شغل و تفاوت تطبیق عیناَ برخوردار می گردند.

   

  • نویسنده

   همکار عزیز

   چنانچه عنوان شغلی تغییر کند که بدنبال آنان رسته و رشته تغییر نماید روند طبقات تغییر خواهد کرد.

   درصورت امکان بخشنامه را ارسال فرمایید/

  • نویسنده

   به نظر می رسد سوال در خصوص تغییر سمت و رشته در یک رسته باشد.
   به طور مثال پست حسابدار و کارگزین هر دو در رسته شغلی اداری و مالی می باشند.

   اما رشته شغلی دو پست فوق متفاوت است

   رسته همه معلمان آموزشی و فرهنگی است ولی رسته خدمتگزار خدمات می باشد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی