مجلس اعمال مدرک تحصیلی بالاتر معلمان را تصویب کرد

 عسکری، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: مصوبات یکشنبه ۲۱/۷/۹۸ در دو نوبت صبح و عصر صحن علنی مجلس شورای اسلامی نشان دهنده مثبت اندیشی مجلس و نمایندگان ملت در رابطه با آموزش و پرورش است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی عسکری، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصوبات یکشنبه ۲۱/۷/۹۸ در دو نوبت صبح و عصر صحن علنی مجلس شورای اسلامی نشان دهنده مثبت اندیشی مجلس و نمایندگان ملت در رابطه با آموزش و پرورش است گفت: انگیزه بالای حمایتی نمایندگان بویژه اعضاء کمیسیون آموزش و تحقیقات و همچنین کمیسیون برنامه و بودجه باعث گردید این طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی، ‌اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش که دو ماده آن پیش از این تصویب شده بود در دستور قرار بگیرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود: نمایندگان محترم در قالب این طرح پیش از این تصویب کرده بودند. معادل یک درصد از درآمد شرکتها و بانکهای دولتی و مؤسسات در ردیف خاص پیش بینی و به سرجمع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای وزارت آموزش و پرورش اضافه شود و این اعتبارات صددرصد تخصیص یافته تلقی شود.

وی گفت: در هفته جاری هم مصوبات خوبی به نفع آموزش و پرورش تصویب شد که در وضع فعلی منتظر اعلام نظر شورای محترم نگهبان هستیم.

عسکری افزود: از جمله مصوبات یاد شده جلسه صبح و عصر یکشنبه ۲۱/۷/۹۸ تصویب ماده ۲ این طرح که وزارت آموزش و پرورش را مکلف می کند به اینکه بخشهای مازاد املاک واقع در مناطق تجاری و غیر تجاری خود را با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی به صورت تجاری و خدماتی با مشارکت بخشهای خصوصی و تعاونی احداث و نسبت به واگذاری یا اجاره آنها اقدام کند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این مصوبه در موضوع تبدیل به احسن کردن املاک با مشارکت بخش خصوصی و تعاونی صراحت دارد و اگر درست اجراء شود باعث درآمد پایدار برای آموزش و پرورش خواهد بود گفت: در تبصره یک همین ماده قانونی، ‌کمیسیون ماده پنج قانون شورای عالی شهرسازی و معماری دستگاههای ذی ربط مکلف به همکاری شده اند و تصریح شده که در موضوع تغییر کاربری آموزش و پرورش از پرداخت هر گونه عوارض اعم از عوارض شهرداری و غیره معاف است.

وی افزود: از جمله مصوبات دیگر این بود که تا پایان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ کلیه واحدهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش به دو صورت دولتی و غیر دولتی اداره شود و ملاک ثبت نام در مدارس دولتی متناسب با فاصله محل سکونت با مدرسه باشد.

عسکری در پایان گفت: از نظر بنده مصوبه بسیار مهم و تعیین کننده‌ای که با رأی بالا تصویب شد پیشنهاد آقای احمدی لاشکی بود . بر اساس این مصوبه وزارت آموزش و پرورش مکلف است افرادی که فعالیت آموزشی در مدارس دارند ، نسبت به اعمال مدرک تحصیلی بالاتر آنها بدون رعایت سقف اقدام نماید . این مصوبه برای رتبه بندی معلمان بسیار  اثر بخشی دارد.

درباره نویسنده

522مطلب نوشته است .

۶ Comments on “مجلس اعمال مدرک تحصیلی بالاتر معلمان را تصویب کرد”

 • سیروس wrote on 1 دسامبر, 2019, 18:12

  با سلام و درود
  با توجه به اینکه طرح مجلس درباره اعمال بیش از یک بار مدرک فرهنگیان توسط شورای نگهبان به نظر شما آیا احتمال تایید نهایی اعمال مدرک فرهنگیان توسط شورای نگهبان وجود دارد
  آیا مجلس اقدامی در جهت رفع ایراد شورای نگهبان برداشته
  ممنون

 • اموراداری wrote on 4 دسامبر, 2019, 8:11

  سلام
  درصورت اصرار مجلس طرح به مجمع خواهد رفت.

 • محمد wrote on 17 دسامبر, 2019, 23:43

  ایا رزمندگان با۱۲ماه سابقه جبهه از احتساب یک مدرک بالاتر در طول خدمت برخو ردا ند

 • اموراداری wrote on 18 دسامبر, 2019, 10:16

  با ۶ماه داوطلبانه برخوردار می شوند

 • محمد wrote on 17 دسامبر, 2019, 23:47

  اعمال مدرک دوم برای رزمندگان اعمال میشود

 • اموراداری wrote on 18 دسامبر, 2019, 10:16

  فعلا خیر

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی