رئیس مجلس مصوبه دولت درباره افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون شناخت

رئیس مجلس مصوبه دولت درباره افزایش حقوق‌ها را مغایر با قانون شناخت

حمیدرضا حاجی بابایی اعلام کرد که رئیس مجلس مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق ها را مغایر با قانون شناخت.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ گفت: با توجه به بررسی های بعمل آمده در مورد عملکرد دولت در خصوص افزایش حقوق ها براساس جزء “ی” بند “الف” تبصره ۱۲؛ دیدگاه ریاست مجلس منطبق بر آنچه دولت عمل کرده نیست و آن را مغایر با قانون مجلس شناخت.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در تبیین موضوع گفت: بند ۱۵۸ که به بدون طرح در صحن علنی مجلس به صورت غیر قانونی به مصوبه مجلس افزوده شده است، موضوعیت ندارد و نمی تواند متن قانون را تغییر دهد

وی بیان داشت: مصوبه ای که دولت براساس آن عمل کرده است، منطبق بر بند “ی” نیست لذا ریاست محترم مجلس ؛مصوبه دولت را منطبق بر بند “ی” مصوبه مجلس تشخیص نداده و آن را لغو کرد.

حاجی بابایی افزود: دکتر لاریجانی ضمن لغو مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق های سال ۹۸ دولت را موظف نموده است که مصوبه جدیدی منطبق بر مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق کارکنان شاغل وبازنشستگان کشوری و لشکری ارائه کند.

وی تاکید کرد: بنابراین منتظریم تا اصلاح مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق ها براساس افزایش ۴۰۰ هزار تومان و تا ده درصد برای کلیه حقوق بگیران کشوری ولشکری در اسرع وقت به مجلس اعلام کند.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: علاوه برِ اصلاحیه مصوبه دولت در خصوص شاغلین اعمال همسان سازی حقوق برای همه بازنشستگان کشوری و لشکری براساس عدالت مورد انتظار است.

همچنین:

مصوبات افزایش حقوق ۹۸ دولت از اساس بی‌ایراد بود / مصوبات دولت ایراد دیگری ندارد

هیئت تطبیق مقررات با قوانین مجلس، در آخرین نظر خود (مشاهده)، تبصره‌هایی را که هیئت وزیران بر اساس ایراد آن هیئت به مصوبات افزایش حقوق سال ۹۸ کارمندان و بازنشستگان الحاق کرده بود (مشاهده)، مغایر قانون دانست و #اشتباه خود را پذیرفت.
با توجه به اینکه ایراد دیگری راجع به اصل فرمول افزایش وجود ندارد، با حذف تبصره‌های الحاقی و برگشت به مصوبه اولیه دولت، در واقع مصوبه تأیید شده است.

همچنین:

تیتر وارونه خبرگزاری مجلس در خصوص گزارش جدید هیئت تطبیق مصوبات دولت

با وجود آن‌که آن هیئت ضمن اذعان بر اشتباه بودن یکی از نظرات قبلی خود، بر کأن لم یکن بودن آن نظر تصریح کرده است (مشاهده)، اما در عنوان خبر، کأن لم یکن شدن «تعیین ضریب حقوق کارکنان دولت» آمده است.
حاجی‌بابایی، نماینده مجلس هم طی خبری که به خبرگزاری فارس داده است، عنوان کرده که: «رئیس مجلس، مصوبه دولت در مورد افزایش حقوق ها را مغایر با قانون شناخت.» (مشاهده)
با توجه به این‌که هر دو خبر مربوط به یک روز است، در خصوص این‌که آیا نقل قول انتسابی به رییس مجلس بر پایه همان تیتر بالا است یا خیر، باید منتظر اعلام رسمی بود.


درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

4 دیدگاه

  • ضمن سلام وتشکر از تارنمای اموراداری وتمام زحمتکشان دست اندرکار!خواهش می کنم بفرمایید بنظرتون باید احکام جدید صادر شود یا نه!احتمال دارد!البته نبایداز نظر دوربماند سال آخر مجلس می تواند کلیدی برای توفیق نمایندگان الان وآتی مجلس هم باشد!میگم یعنی احتمال بازی با کلمات باتوجه به شرایط بعید بنظر می رسد!واما منتظرم تاچون همیشه نظر صایب شمارا باگوش جان بشنوم!مویید باشید!وآیا تغییری درافزایش حقوق دارد این تغییر درصورت اجرا!وتقریبا چقد مثلا من ۶۷۰ تومن اضاف شده باحکم ۳۸۰۰ الان شده تقریبا ۴۵۰۰!یه دنیاممنونم

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی