تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان در مجلس/ دولت موظف به اجرای رتبه‌بندی معلمان است

نماینده مردم بهشهر، نکا وگلوگاه درمجلس شورای اسلامی از تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان در برنامه ششم توسعه خبر داد.

علی‌محمد شاعری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری از تصویب نظام رتبه بندی معلمان در برنامه ششم توسعه خبر داد.

وی با اعلام اینکه در این طرح معلمان رتبه بندی می‌شوند و براساس این رتبه‌بندی حقوق و مزایای آنان محاسبه و پرداخت می‌شود، گفت: دولت بر اساس برنامه ششم مکلف است هرچه سریعتر لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان را برای طی کردن مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

شاعری بیان کرد: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در سال جاری تا ۲هزار میلیارد تومان از منابعی که دولت پیش بینی‌ می‌کند را برای اجرای این طرح هزینه کند.

این عضو خانه ملت اظهار کرد: متاسفانه تاکنون دولت در اجرای رتبه‌بندی معلمان قصور داشته و از اجرای این قانون خودداری کرده است.

وی ادامه داد: طبق گزارشات واصله درحال حاضر لایحه نظام رتبه‌بندی در کمیسیون اجتماعی دولت در دست بررسی است که امیدواریم هرچه سریعتر به مجلس ارائه شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، مرحله نخست برای اجرای این طرح را برای معلمین با سابقه بالای ۲۵ سال اعلام کرد و افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه تمامی معلمان مشمول این طرح قرار می‌گیرند.

شاعری تصریح کرد: اگر دولت در ارائه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان به وظیفه خود عمل نکند مجلس شورای اسلامی طبق قانون به وظیفه نظارتی خود عمل خواهد کرد.

پرداخت ۱۰۰ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان و طرح رتبه‌بندی معلمان تصویب شد

پرداخت ۱۰۰ درصدی حقوق، عیدی و مزایای کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، مستمری‌بگیران و طرح رتبه‌بندی معلمان در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی مصوب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت،  جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روز یکشنبه با حضور سران سه قوه و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی تشکیل و موضوعات اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه در رابطه با تعدیلات لازم در منابع درآمدی و اعتبارات هزینه ای بودجه سال ۱۳۹۸ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس مصوبه سران قوا در این جلسه مقرر شد هزینه های ضروری شامل: پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان کشوری و لشکری، حق الزحمه نیروهای شرکتی و کارکنان طرح بیمه سلامت و بیمه های اجتماعی، مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مستمری ایثارگران و خانواده شهدا، بازپرداخت اصل و سود اوراق مالی اسلامی، عیدی کارکنان لشکری و کشوری، اجرای طرح رتبه بندی معلمان، تامین حقوق و عیدی و همسان سازی حقوق بازنشستگان، تامین اعتبار کاهش آسیب های اجتماعی وبرخی موارد ضروری دیگر به هیچ وجه تحت تاثیر نوسانات اقتصادی قرار نگرفته و ۱۰۰ درصد تخصیص یابد.

در این نشست راههای جدید افزایش درآمد و صرفه جویی در بودجه نیز بررسی شد. همچنین مقرر شد که در جلسه آینده، اصلاح ساختار بودجه سالانه در دستور کار شورا قرار گیرد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی