رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات: دولت در افزایش ۴۰۰ هزاری حقوق ها تخلف نکرد/ ورود دیوان محاسبات به نحوه افزایش ۱۰درصدی

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت که دولت در افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق تخلف نکرده است اما مقرر شد دیوان محاسبات موضوع نحوه افزایش ۱۰ درصدی حقوق را بررسی کند.

غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست این کمیسیون با موضوع افزایش حقوق ها در سال ۹۸، گفت: برخی از نمایندگان اعتقاد دارند دولت ضریب افزایش حقوق را رعایت نکرده است، در جلسه امروز از مسئولان سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و  دیوان محاسبات برای بررسی این انتقاد دعوت کردیم.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: در قانون بودجه سال ۹۸ آمده است که به حقوق تمام حقوق بگیران ۴۰۰ هزار تومان افزوده شود همچنین تا ۱۰ درصد نیز افزایش حقوق صورت گیرد، حکمی هم داده ایم که ۴۰۰ هزار تومان تبدیل به ضریب شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: از حکم قانون چند برداشت وجود دارد، اول اینکه ۴۰۰ هزار تومان تبدیل به ضریب باشد یا نباشد که ما به دلیل اینکه به نفع حقوق بگیران پایین بود تاکید داشتیم که این مبلغ ضریب باشد چرا اگر ضریب نمی شد تاثیری در سایر دریافتی ها برای حقوق بگیران پایین نداشت.

وی گفت: کسی که یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دریافت می کند، با این روش افزایش ۳۰ درصدی پیدا می کند و اگر ۴۰۰ هزار تومان ضریب نمی شد از سایر مزایا بهره مند نمی شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در بخش افزایش مبلغ ۴۰۰ هزارتومان به حقوق ها تخلفی از سوی دولت صورت نگرفته است، اظهار داشت: برخی از نمایندگان بیان داشتند در بخش افزایش ۱۰ درصدی به حقوق ها در برخی از رده ها بیش از ۱۰ درصد رشد حقوق اعمال شده است.

تاجگردون تاکید کرد:در این مورد سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی تاکید داشتند چنین تخلفی در حوزه افزایش ۱۰ درصدی حقوق رخ نداده، از این رو به دیوان محاسبات ماموریت داده شد که بخش دوم قانون افزایش حقوق ها را مورد بررسی قرار دهد و گزارش نظارتی ارائه کند.

این نماینده مردم گفت: افزایش۱۰ درصد از صفر تا ۱۰ درصد چگونه باشد در اختیار دولت است و دولت با ترتیباتی عمل کرده است، در زمان بررسی قانون بودجه در کمیسیون نمایندگان در این بخش نظری نداشتند، همچنین این سوال مطرح بود که آیا دستگاه های اجرایی احکام را بر اساس مصوبه هیات وزیران صادر کرده اند از این رو مقرر شد دیوان محاسبات نیز به این موضوع ورود کند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات  مجلس شورای اسلامی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان گفت: همسان سازی هنوز کامل اعمال نشده، درباره ضریب آن هنوز بحث است، با توجه به تغییر  جدوال منابع بودجه، دولت متناسب پیش بینی منابع، همسان سازی را انجام می دهد، بنابراین اگر پیش بینی دولت تحقق منابع باشد، همسان سازی به  طور کامل اعمال می شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

71 دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.

 • سلام چرا قبل از صدور حکم ۹۸از فوق العاده ویژه معلمان تمام وقت اموزش استثنایی ۱۰۰هزار کسر شد و دوباره در حکم ۹۸تحت عنوان افزایش حقوق برگردانده شد

 • سلام با توجه به اعمال حق جنگی و برابر شدن مناطق محروم و برخوردار چه تدابیری برای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در نظر گرفته شده است؟

  • نویسنده

   سلام
   فعلا پیش بینی نشده است.
   احتمالا شهرها از تعجیل برخوردارنگردند. که در این خصوص نیز از امور اداری منطقه بپرسید.

 • سلام مسئول محترم بی ادعای سایت

  اگر حق شغل با امتیاز ۶۳۲۵ و مبلغ ۱۳۴۰۰۰۰ تومان
  وفوق العاده شغل با امتیاز ۱۵۰۰ و مبلغ ۳۱۸۰۰۰تومان باشد

  از رتبه ارشد به خبره چقدر بهم اضافه میشه دقیقا ؟؟
  بازم از نحوه مدیریت بر اخبار مخصوصا پاسخگو بودن شما کمال تشکر را دارم همکار عزیزم،

  • نویسنده

   سلام
   ممنون وسپاسگزار
   تغییرات این حکم به شرح زیر خواهد شد
   ۱ – بدی آب و هوا از برابر درصد منطقه
   ۲ – حق شغل حرفه ای از ۲۶۸۱۸۰۰ به ۴۱۲۱۲۸۰
   ۳ – فوق العاده مناطق کمترتوسعه یافته از برابر درصد منطقه
   ۴ – حق شغل از ۱۰۷۲۷۲۰۰ به ۱۱۷۷۶۶۰۰

  • نویسنده

   سلام
   شرح حکم به صورت پیشفرض از سوی وزارتخانه تهیه شده بود که ضریب ۲۱۲۰ در آن درج نشده بود.
   البته اموراداری مناطق می توانستند شرح حکم را به سلیثه خود تغییر بدهند و مثلا ضریب را در آن درج کنند.

 • سلام
  به نظر شما عدالت رعایت شده
  شخصی با مدک دکتری و طبقه ۱۴ و رتبه عالی ۷۰۰ هزار زیاد شده
  و شخص دیگری با مدرک لیسانس و ۵ سال سابقه ۶۴۰ هزار زیاد شده
  ایا قرار هست به افراد با مدرک بالا و سابقه زیاد تر حکم دیگری بزنند

  • نویسنده

   سلام
   افزایش حقوق به روش بسیار نادرستی اعمال شده است
   که نارضایتی هایی را در آینده به دنبال خواهد داشت.

 • سلام ببخشید میخواستم بپرسم ایا سه عناوینی که به فیش اردیبهشت اضافه شده ماه بهد برداشته میشه یا ازش چیزی کسر میشه اخه اگه برداشته میشه ٣٠٠بیشتر افزایش نداشتم اخرین فیشم پارسال١۵٣٠بوده با ٩سال سابقه میشه بفرمایید چقدر میشه افزایشم با این وجود.ممنون میشم بفرمایید.

 • سلام حکم جدید من ۳۶۰۰ هست با ۱۳ سال سابقه ودرمنطقه کمتر توسعه یافته هستم میشه بفرمائید ازارشد به خبره تقریبا چقدراضافه می شود با تشکر

 • سلام عزیز
  ببخشید حق شغل و در حکم الان من مبلغ و امتیاز نوشتم شما کمتر در نظرش گرفتی بعد افزایش نوشتی

 • سلام و خسته نباشید خدمت همکار عزیز و زحمتکش….امور اداری عزیز آیا راهی وجود دارد که بفهمیم مبلغ دقیق حکممان درست است آیا حقمان ضایع شده یا نه؟ مثلا برنامه ای چیزی…آخه بنده همکار دارم با شرایط برابر حقوقی بیشتر از بنده میگیرد بارها هم به کارگزینی مراجعه کرده ام اما سودی نداشته…یا مثلا همکاری فقط با یک سال سنوات بیشتر چند صد هزار تومان بیشتر از بنده میگیرد …آیا برنامه دقیقی وجود دارد که آن برنامه رو دانلود کنیم ممنون

  • نویسنده

   سلام
   برنامه ای وجود ندارد.
   جز حق شاغل که در مواردی اندک، احتمال بسیار کمی، امکان خطای ناچیز دارد در سایر بندها خطایی رخ نمی دهد.

 • سلام بزرگوار
  میشه جدول ضریب افزایش رتبه و طبقه رو بذارید بعد مثال بیاورید ، خیلی سوال دارن ازش ،
  خیلی تشکر میکنم

 • با سلام بنده از سال ۹۶ وارد آموزش و پرورش شدم و ۴ سال در دانشگاه فرهنگیان درس خوندم ودر نیمه دوم سال ۹۶ در روستا بودم و سال ۹۷ هم روستا آیا رتبه پایه مقدماتی به من تعلق میگیره یا خیر؟
  باتش

 • با سلام. بنده با مدرک فوق لیسانس و حقوق ۳۳۷۰۰۰۰تومان از ارشد به خبره چقدر افزایش دارم.با تشکر از حسن توجه شما

 • با سلام و ضمن تشکر بابت پاسخگویی
  با ۲۷/۵ سال سابقه، ۵۹۹ افزایش داشتم. کارگزینی هم میگه سیستم برای شما زده و کاری نمیشه کرد. توی مدرسه از همه کمتر افزایش داشتم. میشه بگید آیا این امکان پذیر هست؟

  • نویسنده

   سلام
   امکان پذیر می باشد.
   چون افزایش امسال عادلانه نبوده و بیشتر به دنبال تساوی بوده است.
   لذا همکاران با سابقه بالا متضرر شده اند. و چنانچه این روند اصلاح نشود اختلافاتی بین حقوق همکاران ایجاد خواهد کرد.

 • سلام امور اداری عزیز تنها سایتی که لطف می کند و به سوالات فرهنگیان پاسخ می گوید شما هستید . ایا ممکن است لطف کنیددر مورد حق التدریس شاغلین خبری بگیرید و جواب دهید؟ فقط مههای مهر و ابان پرداخت شده و دیگر هیچ..

 • سلام امور اداری عزیز تنها سایتی که لطف می کند و به سوالات فرهنگیان پاسخ می گوید شما هستید . ایا ممکن است لطف کنیددر مورد حق التدریس شاغلین خبری بگیرید و جواب دهید؟ فقط ماههای مهر و ابان پرداخت شده و دیگر هیچ..

 • سلام وقت بخیر
  بی زحمت نحوه محاسبه بند ی دراحکام ۹۸را با مثال به طور واضح توضیح دهید.
  سپاس فراوان

  • نویسنده

   اگر مشمول کسور سال ۹۸ بعد از اعمال ضریب نسبت به مشمول کسور سال ۹۷ مبلغ ۴۴۰ افزایش نداشته باشد تا ۴۴۰ تحت عنوان بند ی به فرد پرداخت می شود.

 • امور اداری عزیز سلام علیک … متأسفانه سوال ما رو که پرسیده بودیم نه گذاشتین و نه جوابی دادین…..فکر کنم خودتون هم سلیقه ای عمل میکنین

 • باسلام و خسته نباشید و باتشکر از حسن توجه شما
  بنده در خوزستان شهرستان اندیمشک مشغول به خدمت هستم سال گذشته حق جنگی رو برای این منطقه اعمال کردن که در نهایت برای دو بند بدی آب و هوا و مناطق کمترتوسعه یافته برای مدرک کارشناسی ۲۰درصد و برای ارشد۲۵درصد اعمال شد و عملا دیگه فرقی از لحاظ حقوقی بین کسانی که در مرکز شهر خدمت میکنن با کسانی که در روستا هستند وجود ندارد و این عین بی عدالتی هستش
  آیا آموزش پرورش برنامه ای برای رفع این تبعیض به وجود اومده داره؟ مثلا با اعمال بند جدیدی در حکم برای کسانی که در مناطق روستایی هستند
  باتشکر

 • سلام . مالیات مستمر چطور حساب میشه . هرماه متغیره . برا من نسبت به فروردی مالیات مستمر ۱۵۰ برابر شده …. ۱۵۰ برابر

  • نویسنده

   سلام
   مالیات از ماه بعد ثابت و کمتر می شود.
   این ماه مالیات افزایش فروردین و اردیبهشت با هم کسر گردیده است.

 • سلام 
  معلم ناحیه ۴ کرج هستم. تا این لحظه اول خرداد حکم ما را به دلایل مختلف ندادند. ولی فیش زدند. هم ۴٠٠ جبرانی کسر شد و هم مقرری ماه اول. اگر این دزدی نیست پس چه نام دارد. 

 • سلام در فیشهای حقوقی علاوه بر مقرری ماه اول ۴۰۰هزار کمکی ماه اول رو هم کسرکردن پس تکلیف افزایش حقوق اردیبهشت یا فروردین چیه،یعنی الان یه ماه افزایش حقوق پرداخت نشده و ضمن تاریخ اجرای حکم ۱۸٫۲ .۹۸لحاظ شده،واقعا چرا اینطوری عمل شده،.

  • نویسنده

   سلام
   ۴۰۰ به صورت علی الحساب پرداخت شده بود که با افزایش سنواتی تهاتر گردید.
   تاریخ اجرا نیز ۹۸/۱/۱ می باشد و تاریخ۹۸/۲/۱۸ تاریخ صدور احکام می باشد.
   همکاران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری به علت مقرری ماه اول در این ماه خالص دریافتی شان مبلغ کمی بیشتر از حقوق اسفند می باشد.(افزایش مالیات..)

 • سلام و خسته نباشید امور اداری عزیز بنده را حلال بفرمایید دیروز پیام گذاشتم دیدم ثبت نشد پیام بالا رو دادم که سلیقه ای عمل میکنین امروز دیدم سوالم رو گذاشتین و جوابم دادین ممنون از لطفتون

 • سلام. میتونم ایدی تلگرامتونو داشته باشم؟ چند سوال دارم خدمتت باید عکس احکام رو بفرستم براتون

 • با سلام
  سنوات دوران دانشجویی تربیت معلم سابقه تجربی محسوب می شود یا خیر؟؟
  برخی مناطق ۴ سال رو حساب کردن برخی میگن دوسالش حساب میشه برخی هم هیچ سال رو سنوات تجربی محسوب نمی کنند.

 • باعرض سلام واحترام .آیامقرری ماه اول ازکسانی که مازادبر۳۰سال خدمت دراموزش پرورش یک یادوسال می مانندکسر می شودیانه.؟چون ازحقوق کسورات بازنشستگی کسرنمی شود اما امسال که مازادبر۳۰سال مانده ام مقرری ماه اول کسرشده.آیادرست وقانونیه؟

 • با عرض سلام من با ۵سال و ۱۰ ماه طبقه و رتبه من باید چند باشه مدرکم سیکل است ممنون میشم جوابم رو بدین

 • سلام همکار عزیزم
  اگر کسی تا شهریور بازنشسته میشود و معاون آموزشی است و سی سال خدمت کرده اگر بخواهد تا ۳۵ سال تمدید کند باید پنج سال را تدریس کند یا میتواند معاون بماند؟ آزاده و ایثارگر و جانباز هم نیست ، فوق دیپلم دارد ، تشکر

  • نویسنده

   سلام
   بعد از ۳۰ سال صرفا با موافقت اداره می تواند خدمت خود را ادامه دهد.
   البته باشرایط ذکرشده معمولا ادارات چنانچه نیاز شدیدی نداشته باشند فرد را بازنشسته می کنند.

 • باعرض سلام وخسته نباشید
  از کارمندان پیمانی که هیچ سالی مقرری ماه اول کسر نمیشد الان بیشتر از افزایش حقوق سال ۹۸ کسر شده جریان چیه من توحکمم افزایش حقوقم ۶۲۳ تومنه که ۷۹۸ هزار تومن مقرری کسر شده

  • نویسنده

   سلام
   کارکنان پیمانی مشمول صندوق بازنشستگی کشوری مقرری ماه اول دارند.
   مقرری از مبلغ افزایش در حکم کمتر می باشد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی