کوچکی‌نژاد: مجلس پیگیر دو تغییر جدی در قانون مدیریت خدمات کشوری به نفع فرهنگیان

کوچکی‌نژاد: مجلس پیگیر دو تغییر جدی در قانون مدیریت خدمات کشوری به نفع فرهنگیان

عضو کمیسیون مشترک رسیدگی به قانون مدیریت خدمات کشوری از پیگیری مجلس برای دو تغییر جدی در این قانون به نفع فرهنگیان خبر داد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش مجلس برای اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری به نفع فرهنگیان گفت: این ایده که معلمان از برخی بندهای این قانون مستثنی شوند، در مجلس وجود دارد و تلاش بر این است در تغییرات و اصلاحات قانون مدیریت خدمات کشوری، استثنائاتی در حوزه پرسنلی برای معلمان و فرهنگیان گنجانده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون مشترک رسیدگی به قانون مدیریت خدمات کشوری، دو موضوع عمده را در راستای منافع فرهنگیان در تغییر این قانون پیگیری خواهد کرد؛ نخست نظام مالی ویژه و دیگری برداشتن قید اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای یک بار.

فرهنگیان باید از نظر مالی و حقوقی تابع قانون خاص باشند

وی با بیان اینکه مجلس چندی پیش دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری را تصویب کرد و هنوز اصلاحات آن انجام نشده، ادامه داد: معلمان باید مانند دانشگاه‌ها قانون خاص داشته باشند تا از این رهگذر بتوان مشکل آنها را حل کرد.

کوچکی‌نژاد، رویکرد مجلس را حمایت از بهبود وضعیت معلمان دانست و توضیح داد: فرهنگیان مانند دانشگاه‌ها باید از نظر مالی و حقوقی تابع قانون خاص باشند؛ ضمن آنکه اعمال مدرک برای آنها محدود نباشد زیرا تداوم ارتقای تحصیلی معلم باعث افزایش علم او و کمک به نظام آموزشی خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از اینکه در حال حاضر حتی ارتقای مدرک مرتبط تحصیلی برای معلمان اعمال نمی‌شود، گفت: آموزش و پرورش در آیین‌نامه‌های اجرایی خود برای اجرای قانون می‌تواند تمهیدی بیندیشد که ارتقای مدارک تحصیلی مرتبط با رشته تدریس اعمال شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

8 دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.

 • سلام روزتون بخیر امور اداری عزیز
  از معوقات حق التدریس شاغلان خبری ندارین؟ تو رو خدا ما دیگه کم اوردیم اگه میشه خبر بگیرین اطلاع بدین، خدا خیرتون بده
  ممنون از زحماتتون همکار عزیز

 • انشاالله همیشه خوش خبر باشین، باز تو رو خدا اگه خبر جدیدی شد اطلاع بدین من هر روزصفحه شما رو چک میکنم 🍃🌺

  • نویسنده

   سلام
   حقوق بازنشستگی براساس میانگین دوسال آخر محاسبه شده است که مزایای ایثارگری نیز در آن می باشد.

 • فقط می خواهند احکام را در تیرماه صادر کنند وزیر نویس رسانه ها اجرای آن در فروردین یک بازی دیگر دولت با کارمندان است

 • از آقای کوچکی نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی خواهشمند است پیگیر طرح یک تبصره به ماده (۶۶) قانون مدیریت خدمات کشوری که در مجلس شورای اسلام تصویب شده باشند ( ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ تحت شماره ۴۸۷ ) زودتر به نتیجه می رسد . قانون جدید مدیریت خدمات کشوری از دی ماه ۱۳۹۶ توسط دولت به مجلس ارسال گردیدلیکن متاسفانه مجلس در پایان سال ۱۳۹۷ همان قانون آزمایشی را دائمی نمود و بعید است امسال به تصویب برسد با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ۱۳۹۸ .در ضمن از آقای حاجی بابایی کمال تشکر داریم که در این خصوص به رئیس محترم جمهور مکاتبه نمود . باتشکر

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی