محمدباقر نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان به علاوه ۵ درصد/طرح رتبه بندی فرهنگیان سال آینده اجرا خواهد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت با توجه به اعتبارات در نظر گرفته شده علاوه بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان دولت نهایتاً تا ۵ درصد امکان اضافه حقوق آن ها در سال آینده وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: در تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال هم همین مبلغ در نظر گرفته شده بود که حدود ۲۵ درصد آن برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی به دستگاه ها پرداخت شد.

وی گفت: این بودجه مبتنی بر عملکرد است و تا دستگاه ها و استان ها گزارش اقدامات صورت گرفته را در ایجاد اشتغال با استفاده از این اعتبارات ندهند بخش دوم آن اختصاص نخواهد یافت.

نوبخت با بیان اینکه هم اکنون حدود ۵ میلیون نفر کارکنان شاغل و بازنشسته دولت ۱۶۰ هزار میلیارد تومان حقوق می گیرند افزود: متوسط حقوق این تعداد ماهانه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

وی گفت: دولت در لایحه بودجه سال آینده ۳۲ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق کارکنان در نظر گرفت که با استفاده از آن ۲۰ درصد به حقوق کارکنان دولت اضافه شود.

نوبخت افزود: افزایش مدنظر دولت برای کارکنان و بازنشستگان به طور متوسط ۶۴۰ هزار تومان در ماه بود اما مجلس مصوب کرده است که ۴۰۰ هزار تومان به طور ثابت به حقوق کارکنان اضافه شود.

وی گفت: با مصوبه مجلس ۲۴ هزار میلیارد تومان از این اعتبارات اختصاص خواهد یافت و تنها ۸ هزار میلیارد تومان دیگر باقی می ماند که با​ آن نمی توان تا ۱۰ درصد به حقوق کارکنان دولت اضافه کرد و نهایتاً تا ۵ درصد امکان اضافه حقوق در سال آینده وجود خواهد داشت.

نوبخت افزود: حداقل حقوق کارکنان دولت هم اکنون حدود ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است که بر اساس قانون حداکثرش ۷ برابر آن یعنی حدود ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی گفت: از حدود ۵ میلیون نفر کارکنان و بازنشستگان دولت تنها ۱ میلیون نفر بیش از ۲۰ درصد پیشنهادی دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ اضافه حقوق می گیرند و این یعنی ۴ میلیون نفر دریافتی شان در سال آینده کم می شود.

نوبخت افزود: کسانی که زیر ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند مالیاتشان صفر می شود و دولت بسته حمایتی را به کارکنانی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق می گیرد اختصاص داده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از افراد شاغل و بازنشسته زیر ۲ میلیون تومان حقوق می گیرند.

وی افزود: دولت علاقمند است برای افزایش بهره وری و بهبود وضعیت معیشت کارکنان دولت افزایش حقوق بیشتری به آنان بدهد اما به خاطر محدودیت ها امکان این کار را ندارد.

نوبخت تصریح کرد: دولت به قانون احترام می گذارد و هر مصوبه ای را که تبدیل به قانون شود اجرا می کند.

وی با اشاره به شرایط سخت بازنشستگان گفت: بر اساس مصوبه مجلس در سال آینده تا ۴ هزار میلیارد تومان برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافته است که دولت با اختیارات خود ۵ هزار میلیارد تومان دیگر برای این کار اختصاص خواهد داد.

نوبخت با بیان اینکه امسال ۱۳ میلیارد دلار و سال آینده ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص داده است افزود: مابه التفاوت این نرخ ارز با ارز نیمایی حدود ۵۶ هزار میلیارد تومان است که دولت با این کار از منافع خود صرف نظر می کند.

معاون رئیس جمهور گفت: از بخش غیردولتی می خواهیم در شرایطی که همه دشمنان، کشور را در محاصره اقتصادی قرار داده اند به دولت و مردم کمک کنند و از دستگاه های نظارتی هم خواستار نظارت جدی تر هستیم تا اعتباراتی که دولت برای واردات کالاهای اساسی اختصاص می دهد به هدر نرود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: توزیع درست کالاها نیازمند ساز و کار مناسب است و دولت به این نتیجه رسید که نیاز به وزارت بازرگانی داریم تا این خلأ پر شود اما مجلس با این کار موافق نیست.

نوبخت گفت: دولت در پی توسعه تشکیلات نیست بلکه می خواهد تفکیک وظایف صورت گیرد.

وی افزود: برای دولت هیچ چیز مهم تر از توجه به اشتغال و تولید نیست.

نوبخت گفت: طرح رتبه بندی فرهنگیان سال آینده اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه لایحه اولیه بودجه سال آینده دولت ۴۳۷ هزار میلیارد تومان بود افزود: با ابلاغیه مقام معظم رهبری برای صرفه جویی، این بودجه را به ۴۰۷ هزار میلیارد تومان اصلاح کردیم اما در نهایت مجلس شورای اسلامی این مبلغ را به ۴۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

درباره نویسنده

522مطلب نوشته است .

۱۶ Comments on “محمدباقر نوبخت: افزایش حقوق کارمندان در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان به علاوه ۵ درصد/طرح رتبه بندی فرهنگیان سال آینده اجرا خواهد شد”

 • ناشناس wrote on 5 مارس, 2019, 11:48

  ما را به خیر شما امید نیست شر مرسانید همون ۲۰درصد رو اضافه کنید. به مرگ گرفتن که به تب راضی باشیم

 • ناشناس wrote on 5 مارس, 2019, 15:51

  دقیقا سال قبل به همین شکل بود.زدن زیر همه چیز.واقعا وضعیت معلمان که خیلی وخیمه.خدا به داد ما برسه

 • علی wrote on 5 مارس, 2019, 17:33

  دولت اصلا به فکرتک حقوق هانیست

 • ناشناس wrote on 5 مارس, 2019, 18:36

  سلام. وقت بخیر. ببخشید دو تا سئوال داشتم.
  ۱٫ میزان افزایش حقوق معلمان حق التدریس چقدر است؟
  ۲٫ آیا معلمان حق التدریس تا زمان اجرایی شدن این افزایش ۴۰۰ هزار تومانی استخدام خواهند شد یا نه؟ یعنی این افزایش برای آنها نیز همراه با حکم استخدامی اعمال خواهد  شد؟

 • اموراداری wrote on 6 مارس, 2019, 11:32

  باید منتظر مصوبه هیات وزیران بود

 • ناشناس wrote on 5 مارس, 2019, 18:46

  سلام امور اداری عزیز از اضافه کاری و حق التدریسها خبری نشده؟

 • اموراداری wrote on 6 مارس, 2019, 11:33

  سلام
  اطلاع دقیقی نداریم.

 • ایمان wrote on 5 مارس, 2019, 21:33

  حتما تا شهریور بین مجلس و دولت پاسکاری میدن بعد ده درصد میدن میگن ۲۰ درصده

 • شهریار wrote on 5 مارس, 2019, 23:16

  مقصر حاج باباییه

 • Noname wrote on 6 مارس, 2019, 12:30

  سلام خسته نباشید امور اداری عزیز
  تو رو خدا از یه جایی خبر بگیرین از اضافه کاری و حق التدریس شاغلان، به ما هم اطلاع بدین 🌺🌺🌺🌺🌺

 • حسن wrote on 6 مارس, 2019, 18:39

  سلام.این چهارصد هزار تومن به کدوم قسمت اضافه میشه.ایا تبدیل به ضریب میشه؟

 • اموراداری wrote on 6 مارس, 2019, 21:39

  سلام
  احتمالا رقم ثابت باشد.

 • ناشناس wrote on 8 مارس, 2019, 7:33

  سلام آیا برای  جا مانده های طرح تمام وقت  در فروردین  حکم صادر میشه  و معوقات مهر۹۷تااسفند ۹۷ پرداخت  میشه؟

 • اموراداری wrote on 8 مارس, 2019, 15:40

  با توجه به سنوات قبل ۶ ماه تا اسفند دیون می رود

 • ناشناس wrote on 8 مارس, 2019, 18:46

  سلام  حق التدریس شاغلین کی پرداخت میشه؟ 

 • اموراداری wrote on 9 مارس, 2019, 8:02

  احتمال پرداخت سه ماه اول قبل از پایان سال وجود دارد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی