بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان …

با سلام و احترام

به پیوست تصویر نامه شماره ۵۵۱۴۲۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹ سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال می شود و اعلام می دارد؛ شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با  پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیأت وزیران موافقت نموده، مقتضی است مراتب ذیل مد نظر قرار گیرد:

۱- بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

۲- دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق الزحمه، به جای دریافت وجوه حق التدریس از فوق العاده ویژه مورد اشاره استفاده نمایند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، هفده و نیم درصد (۱۷٫۵%) فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آنها برقرار می گردد.

۳- به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق العاده مذکور استفاده نمی نمایند، جبران حق الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می پذیرد.

۴- فوق العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

۵- دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذکور، می بایست حداقل ۵ سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

۶- دبیران و هنرآموزانی که بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور با داشتن ۲۰ سال سابقه تدریس با مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن پنجاه سالگی، مشمول ۴ ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده یا می شوند، چنانچه به میزان ۳۰ ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند، برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق العاده ویژه بلامانع است.

۷- جبران تدریس بیش از ۶ ساعت یا کمتر از آن در هفته کماکان به صورت حق التدریس قابل پرداخت خواهد بود.

۸- این شیوه نامه از تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ قابل اجراست.

سید محمد بطحایی- وزیر آموزش و پرورش

نامه شماره ۵۵۱۴۳۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹

برادر ارجمند جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

عطف به نامه های شماره ۱۱۵۳۳۶ مورخ ۱۳۹۷/۶/۱۴ و شماره ۱۴۸۳۴۴ مورخ ۱۳۹۷/۷/۲۳ در خصوص درخواست برقراری فوق العاده ویژه برای مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” به استحضار می رساند:

شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷، به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” با پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویبنامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ هیأت وزیران به شاغلین مشاعل مزبور موافقت نمود.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

بیشتر بخوانید

نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت:
مدیر‌کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت را توضیح داد

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، یارمحمد حسین‌بر در پاسخ به این پرسش که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت، چگونه محاسبه خواهد شد، اظهار کرد: فوق‌العاده ویژه تمام مواردی را که شامل کسور بازنشستگی می‌شود، در برخواهد گرفت.

وی افزود: محاسبه فوق‌العاده ویژه بدین صورت است که حق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و ۱۷٫۵ درصد آن مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه رقمی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع مشخص نیست و برای هر معلمی متفاوت است چون بستگی به حقوق او دارد و هر چقدر حقوق فرد بیشتر باشد این رقم نیز بیشتر خواهد بود.

وی متذکر شد: معلمانی که در طرح معلم تمام وقت حضور می‌یابند دیگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدریس را دریافت می‌کنند و این موضوع در بازنشستگی آنها نیز لحاظ می‌شود و براین اساس باید ۳۰ ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

پیش از این قرار بود در طرح معلم تمام وقت ۱۸ درصد فوق‌العاده ویژه اعمال شود که اکنون به ۱۷٫۵ درصد تغییر یافته است همچنین پیش از این از سوی برخی مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده بود رقم آن در فیش حقوقی معلم‌ها بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

کانال امور اداری و تشکیلات
Http://t.me/edary

طرح جدید آموزش‌وپرورش برای آموزگاران به شورای دستمزد ارائه شد
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزگاران تحت پوشش طرح معلم تمام وقت نیستند و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ یار محمدحسین بر در نشست تخصصی هیئت‌های اندیشه‌ورز در مورد کلیات طرح معلم تمام‌وقت اظهار کرد: این‌یک طرح اختیاری است که فعلاً شامل همکاران هنرآموز و متوسطه می‌شود و این همکاران درصورتی‌که تمایل داشته باشند، می‌توانند با ۶ ساعت اضافه تدریس در هفته معادل آن را که تقریباً معادل با حق‌التدریس ساعتی است در فیش حقوقی خود دریافت کنند و برخلاف حق‌التدریس که ممکن است پس از ماه‌ها واریز شود در صورت ورود به این طرح به‌صورت ماهانه این اضافه تدریس پرداخت می‌شود و یکی از مزیت‌های آن پرداخت به‌صورت ۱۲ ماه و محاسبه در حقوق بازنشستگی است.

وی با توجه به بار مالی این طرح عنوان کرد: ۹۶ تا ۹۸ درصد بودجه آموزش‌وپرورش صرف بند (واو) می‌شود و با توجه به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری اداره می‌شود و در این قانون همه پرداخت‌ها مشخص است با توجه به افزایش بودجه سنواتی سال‌های آینده، این طرح بودجه بیشتری نمی‌خواهد و با افزایش بودجه‌های سنواتی آموزش‌وپرورش قادر خواهیم بود بار مالی این طرح را جبران کنیم.

حسین‌بر گفت: در مورد آموزگاران این طرح اجرا نمی‌شود و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.
تمام وقت شدن معلمان در دبیرستان‌‌ها/نیمی از معلمان می‌توانند تمام وقت شوند
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش‌هایی که به تبعیض‌هایی میان کارکنان دولت در پرداخت‌ها اشاره داشت، عنوان کرد: همه‌ افرادی که تحت قانون خدمات کشوری هستند، حکم‌های یکسانی دارند و تفاوت‌ در دریافتی‌ها است که این تبعیض‌ها را به وجود آورده است.

گفتنی است پس از سخنان مدیرکل امور اداری و تشکیلات این جلسه به‌صورت پرسش و پاسخ اداره شد و نمایندگانی از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، انجمن اسلامی معلمان، کانون صنفی معلمان و سازمان معلمان ایران ابهامات یا انتقادات خود را در مورد این طرح مطرح کردند.

همچنین در این نشست عادل عبدی مشاور وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به برگزاری جلسات مشترک در هیئت‌های اندیشه‌ورز اظهار کرد: در طول جلسات به این نتیجه رسیدیم که لازم است در مورد طرح معلم تمام‌وقت جزییات آن مشخص شود و آگاهی‌های لازم نسبت به این طرح به وجود آید و نقدها و ابهامات تشکل‌ها در مورد این طرح مطرح شود تا مشکلات و نواقص احتمالی این قبیل طرح‌ها کاهش یابد.

درباره نویسنده

499مطلب نوشته است .

۱۹۰ Comments on “بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)”

 • ناشناس wrote on 19 فوریه, 2019, 15:05

  سلام : امروز اقای ترکمن اعلام کرده بودند که ۲۵۰۰میلیارد تومان از مطالبات تا پایان سال پرداخت خواهد شد ایا کمک هزینه مهد کودک هم جز اینها هست ؟

 • اموراداری wrote on 19 فوریه, 2019, 19:24

  مطالبات زیادی پرداخت نشده است
  که به نظر می رسد مهد کودک در اولویتهای ابتدایی نباشد

 • معلم wrote on 19 فوریه, 2019, 16:56

  سلام اگه هرچه سریعتر حکم هارا بزنن دیگر دبیران تشویق میشن واز طرح استقبال میکنن

 • بلوچ wrote on 20 فوریه, 2019, 11:58

  سلام  آگه  احیانانگارش در  اسفند ماه  نباید مبلغ تمام وقت همکار جز دیون حساب میشه

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 12:04

  سلام
  اگر نگارش نیاید و حکمی صادر نشود رقم حق التدریس بایستی پرداخت گردد. چون پرداختی برای دیون احکام در سالهای اخیر انجام نشده است.

 • همکار wrote on 20 فوریه, 2019, 13:26

  سلام  ببخشید  مگه نگارش معلمان تمام وقت  آماده نیست چرا به ادارات فرستاده  نمیشه

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 18:36

  به محض ارسال نگارش اطلاع رسانی خواهد شد‌.

 • بلوچ wrote on 20 فوریه, 2019, 13:29

  سلام  ببخشید  آخرین طبقه لیسانس  چند است؟

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 18:33

  لیسانس آخرین طبقه استحقاقی ۱۱ بدون طبقه تشویقی…

 • سرلک.همکار wrote on 20 فوریه, 2019, 14:21

  دلیل ارسال نشدن نگارش چیه؟؟؟؟معمولا همیشه ۱هفته بعد بخشنامه.نگارش مربوط میومد

 • محسن wrote on 20 فوریه, 2019, 18:07

  با سلام، در مورد موظفین ۲۰ ساعتی تجدید نظر نشد؟ ممنون می شم جواب بفرمایید..

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 18:36

  فعلا تغییری اعلام نشده است.

 • ناشناس wrote on 20 فوریه, 2019, 18:09

  باسلام تکلیف نهایی این طرح کی مشخص می شه باتوجه به اینکه داریم به آخرسال نزدیک می شیم؟

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 18:37

  فعلا تا ارسال حقوق اسفند ماه فرصت می باشد.

 • دهقان wrote on 20 فوریه, 2019, 18:10

  با سلام، کدام مطالبات قبل از سال پرداخت می شه؟

 • اموراداری wrote on 20 فوریه, 2019, 18:38

  معمولا حق التدریس جز اولین پرداختهاست.

 • معلم wrote on 20 فوریه, 2019, 22:58

  سلام طبقه ای که سال ۹۶/۰۲/۱۹به همه دادند جز تشویقی محسوب میشه یا استحقاقی؟ 

 • اموراداری wrote on 21 فوریه, 2019, 7:01

  طبقه ۹۶/۱/۱ طبفه استحقاقی می باشد.

 • همکار wrote on 21 فوریه, 2019, 10:17

  سلام  وقت بخیر  چرا به پست دبیر خانه با مدرک لیسانس  رتبه وفوق العاده ویژه تعلق نمی گیرد

 • اموراداری wrote on 21 فوریه, 2019, 10:34

  سلام
  به پست های تا سطح کاردانی فوق العاده مذکور تعلق نمی گیرد.

 • محمد wrote on 21 فوریه, 2019, 11:47

  سلام .تشکر از زحمات شما برای اطلاع رسانی به همکاران .بنده مدرک کاردانی دارم اما در پست هنراموز خدمت میکنم امسال هم هشت ساعت حق التدریس دارم ایا میتونم از این فوق العاده استفاده کنم؟

 • اموراداری wrote on 21 فوریه, 2019, 13:01

  سلام
  پاسخ قبلی مربوط به همکاران شاغل در اداره بود.
  شما می توانید از فوق العاده مذکور بهره مند گردید.

 • محمد wrote on 21 فوریه, 2019, 16:52

  متشکر و ممنون از پاسخ شما

 • ناشناس wrote on 21 فوریه, 2019, 20:05

  دهقانیان، با سلام، آیا امکان داره در مورد موظفین ۲۰ ساعتی تغییراتی انجام دهند؟ اینکه می گن آقای اللهیار ترکمن اعلام کرده م ظفین ۲۰ ساعتی مشمول ۲۵ در صد می شن صحت داره؟

 • اموراداری wrote on 21 فوریه, 2019, 20:07

  باید منتظر نگارش بود.
  که اطلاع رسانی خواهد شد.

 • ناشناس wrote on 22 فوریه, 2019, 0:41

  با سلام، نگارش طرح کی مشخص می شه؟ بعد از ارسال نگارش می شه از طرح استفاده کرد؟

 • اموراداری wrote on 23 فوریه, 2019, 8:08

  سلام
  تا قبل از ارسال حقوق اسفند (معمولا۸تا۱۰اسفند) می توان درخواست داد.

 • همکار wrote on 23 فوریه, 2019, 11:06

  سلام  نحوه محاسبه  ۶ساعت  تمام وقت در حکم به چه صورت  است؟ 

 • اموراداری wrote on 23 فوریه, 2019, 13:43

  سلام
  ۱۷٫۵ درصدحق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل

 • محسن wrote on 24 فوریه, 2019, 14:31

  باسلام، طرح ۳۰ساعت تدریس برای مشمولین ۲۰ساعته منصفانه نیست، لطفا تجدید نظر گردد.

 • علی wrote on 28 فوریه, 2019, 10:55

  سلام‌ همکاران محترم حقوق دی ماه‌بنده به دلیل تعویض حساب از کشاورزی به‌ملی پرداخت نشده این ماه حقوق‌جدید رو‌بهم دادن حسابداری اداره هم پاسخگو‌نیست میگن به اداره کل‌مربوطه‌میشه راهنمایی کنید. مدیرآموزگار‌ رسمی هستم

 • اموراداری wrote on 1 مارس, 2019, 19:29

  در صورت عدم پاسخ مناسب به صورت کتبی ابتدا مراتب را از طریق ارزیابی شهرستان و استان و سپس مراجع دیگر پیگیری نمایید.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی