بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان …

با سلام و احترام

به پیوست تصویر نامه شماره ۵۵۱۴۲۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹ سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال می شود و اعلام می دارد؛ شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با  پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیأت وزیران موافقت نموده، مقتضی است مراتب ذیل مد نظر قرار گیرد:

۱- بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

۲- دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق الزحمه، به جای دریافت وجوه حق التدریس از فوق العاده ویژه مورد اشاره استفاده نمایند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، هفده و نیم درصد (۱۷٫۵%) فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آنها برقرار می گردد.

۳- به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق العاده مذکور استفاده نمی نمایند، جبران حق الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می پذیرد.

۴- فوق العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

۵- دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذکور، می بایست حداقل ۵ سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

۶- دبیران و هنرآموزانی که بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور با داشتن ۲۰ سال سابقه تدریس با مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن پنجاه سالگی، مشمول ۴ ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده یا می شوند، چنانچه به میزان ۳۰ ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند، برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق العاده ویژه بلامانع است.

۷- جبران تدریس بیش از ۶ ساعت یا کمتر از آن در هفته کماکان به صورت حق التدریس قابل پرداخت خواهد بود.

۸- این شیوه نامه از تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ قابل اجراست.

سید محمد بطحایی- وزیر آموزش و پرورش

نامه شماره ۵۵۱۴۳۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹

برادر ارجمند جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

عطف به نامه های شماره ۱۱۵۳۳۶ مورخ ۱۳۹۷/۶/۱۴ و شماره ۱۴۸۳۴۴ مورخ ۱۳۹۷/۷/۲۳ در خصوص درخواست برقراری فوق العاده ویژه برای مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” به استحضار می رساند:

شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷، به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” با پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویبنامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ هیأت وزیران به شاغلین مشاعل مزبور موافقت نمود.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

بیشتر بخوانید

نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت:
مدیر‌کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت را توضیح داد

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، یارمحمد حسین‌بر در پاسخ به این پرسش که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت، چگونه محاسبه خواهد شد، اظهار کرد: فوق‌العاده ویژه تمام مواردی را که شامل کسور بازنشستگی می‌شود، در برخواهد گرفت.

وی افزود: محاسبه فوق‌العاده ویژه بدین صورت است که حق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و ۱۷٫۵ درصد آن مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه رقمی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع مشخص نیست و برای هر معلمی متفاوت است چون بستگی به حقوق او دارد و هر چقدر حقوق فرد بیشتر باشد این رقم نیز بیشتر خواهد بود.

وی متذکر شد: معلمانی که در طرح معلم تمام وقت حضور می‌یابند دیگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدریس را دریافت می‌کنند و این موضوع در بازنشستگی آنها نیز لحاظ می‌شود و براین اساس باید ۳۰ ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

پیش از این قرار بود در طرح معلم تمام وقت ۱۸ درصد فوق‌العاده ویژه اعمال شود که اکنون به ۱۷٫۵ درصد تغییر یافته است همچنین پیش از این از سوی برخی مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده بود رقم آن در فیش حقوقی معلم‌ها بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

کانال امور اداری و تشکیلات
Http://t.me/edary

طرح جدید آموزش‌وپرورش برای آموزگاران به شورای دستمزد ارائه شد
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزگاران تحت پوشش طرح معلم تمام وقت نیستند و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ یار محمدحسین بر در نشست تخصصی هیئت‌های اندیشه‌ورز در مورد کلیات طرح معلم تمام‌وقت اظهار کرد: این‌یک طرح اختیاری است که فعلاً شامل همکاران هنرآموز و متوسطه می‌شود و این همکاران درصورتی‌که تمایل داشته باشند، می‌توانند با ۶ ساعت اضافه تدریس در هفته معادل آن را که تقریباً معادل با حق‌التدریس ساعتی است در فیش حقوقی خود دریافت کنند و برخلاف حق‌التدریس که ممکن است پس از ماه‌ها واریز شود در صورت ورود به این طرح به‌صورت ماهانه این اضافه تدریس پرداخت می‌شود و یکی از مزیت‌های آن پرداخت به‌صورت ۱۲ ماه و محاسبه در حقوق بازنشستگی است.

وی با توجه به بار مالی این طرح عنوان کرد: ۹۶ تا ۹۸ درصد بودجه آموزش‌وپرورش صرف بند (واو) می‌شود و با توجه به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری اداره می‌شود و در این قانون همه پرداخت‌ها مشخص است با توجه به افزایش بودجه سنواتی سال‌های آینده، این طرح بودجه بیشتری نمی‌خواهد و با افزایش بودجه‌های سنواتی آموزش‌وپرورش قادر خواهیم بود بار مالی این طرح را جبران کنیم.

حسین‌بر گفت: در مورد آموزگاران این طرح اجرا نمی‌شود و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.
تمام وقت شدن معلمان در دبیرستان‌‌ها/نیمی از معلمان می‌توانند تمام وقت شوند
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش‌هایی که به تبعیض‌هایی میان کارکنان دولت در پرداخت‌ها اشاره داشت، عنوان کرد: همه‌ افرادی که تحت قانون خدمات کشوری هستند، حکم‌های یکسانی دارند و تفاوت‌ در دریافتی‌ها است که این تبعیض‌ها را به وجود آورده است.

گفتنی است پس از سخنان مدیرکل امور اداری و تشکیلات این جلسه به‌صورت پرسش و پاسخ اداره شد و نمایندگانی از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، انجمن اسلامی معلمان، کانون صنفی معلمان و سازمان معلمان ایران ابهامات یا انتقادات خود را در مورد این طرح مطرح کردند.

همچنین در این نشست عادل عبدی مشاور وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به برگزاری جلسات مشترک در هیئت‌های اندیشه‌ورز اظهار کرد: در طول جلسات به این نتیجه رسیدیم که لازم است در مورد طرح معلم تمام‌وقت جزییات آن مشخص شود و آگاهی‌های لازم نسبت به این طرح به وجود آید و نقدها و ابهامات تشکل‌ها در مورد این طرح مطرح شود تا مشکلات و نواقص احتمالی این قبیل طرح‌ها کاهش یابد.

درباره نویسنده

509مطلب نوشته است .

192 دیدگاه

  • نویسنده

   حق شغل،حق شغل حرفه ای، حق شاغل، سختی کار، فوق العاده شغل، فوق العاده ایثارگری مشمول محاسبه می باشد.
   بخشنامه در اسرع وقت به مدارس ارسال خواهد شد تا مشمولین متقاضی درخواست خود را به ادارات جهت صدور احکام بدهند.
   البته نگارش سیستم پرسنلی تاکنون ارسال نشده است.
   ضمنا جهت تعیین تکلیف پرداخت حق التدریس مهر متوقف می شود.

 • برای مدیر اموزگاران که چند پایه تدریس میکنند و اموزگاران ابتدایی طرح دیگری اجرا میشود یا خیر.چرا باید بین اموزگاران و دبیران فرق گذاشته بشه

 • برای مدیر اموزگاران که چند پایه تدریس میکنند و اموزگاران ابتدایی طرح دیگری اجرا میشود یا خیر.چرا باید بین اموزگاران و دبیران فرق گذاشته بشه

 • سلام خسته نباشین، امو اداری عزیز به نظرتون امسال اجرایی میشه منظوررم اینهه که امسال از مهر پولشو میدن یا میره به دیون یا از فروردین اجرایی میشه؟

  • نویسنده

   مندرجات بخشنامه دال بر اجرائی بودن از اول مهر را می دهد.
   یقینا بخشنامه در اسرع وقت به مدارس ارسال خواهد شد.

  • نویسنده

   تا تعیین تکلیف بخشنامه و ارسال آن به مدارس پرداخت حق التدریس به تعویق خواهد افتاد.

 • سلام آیا امسال هم مانند سال های گذشته به کلاس های چند پایه ای که از سه پایه بیشتر دارند حق التدریس داده می شود؟با سپاس

  • نویسنده

   منظور بازنشستگی تکلیفی است
   ۳۰سال سابقه و ۶۰ سال سن
   ۲۵سال سابقه و ۶۵سال سن

   تبصره ۲- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند.

   تبصره ۳- دستگاههای اجرایی مؤظفند کارمندانی را که دارای شصت و پنج سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت می‌باشند را بازنشسته کنند. سقف سنی برای متصدیان مشاغل تخصصی هفتاد سال است. کارمندان تخصصی فوق‌الذکر که سابقه خدمت آنها کمتر از بیست و پنج‌سال است، در صورتی که بیش از بیس سال سابقه خدمت داشته باشند می‌توانند تا رسیدن به بیست و پنج سال سابقه، ادامه خدمت دهند و در غیر این صورت بازخرید می‌شوند.

  • نویسنده

   مشمول می شوید
   ولی از نظر مبلغ ۱۰ ساعت حق التدریس احتمالا بیشتر باشد. باید برای شما محاسبه شود

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی