بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

بخشنامه اضافه تدریس معلمان (طرح معلم تمام وقت) (بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵۵ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۳ وزارت آموزش و پرورش)

مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان …

با سلام و احترام

به پیوست تصویر نامه شماره ۵۵۱۴۲۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹ سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال می شود و اعلام می دارد؛ شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷ به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل «دبیر و هنرآموز با ۳۰ ساعت تدریس در هفته» با  پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویب نامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیأت وزیران موافقت نموده، مقتضی است مراتب ذیل مد نظر قرار گیرد:

۱- بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور، ساعات موظف هفتگی دبیران و هنرآموزان کماکان ۲۴ ساعت در هفته است.

۲- دبیران و هنرآموزانی که تمایل دارند برای ساعت تدریس اضافی و جبران حق الزحمه، به جای دریافت وجوه حق التدریس از فوق العاده ویژه مورد اشاره استفاده نمایند، مشمول ۳۰ ساعت تدریس در هفته خواهند شد و به منظور جبران خدمات آنان، هفده و نیم درصد (۱۷٫۵%) فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در احکام کارگزینی آنها برقرار می گردد.

۳- به دلیل اختیاری بودن موضوع، معلمانی که از فوق العاده مذکور استفاده نمی نمایند، جبران حق الزحمه آنان کماکان با پرداخت حق التدریس انجام می پذیرد.

۴- فوق العاده مذکور مشمول کسور بازنشستگی بوده و در تعیین حقوق بازنشستگی و وظیفه و سایر پرداخت های قانونی مربوط نیز قابل محاسبه است.

۵- دبیران و هنرآموزان متقاضی برخورداری از فوق العاده ویژه مذکور، می بایست حداقل ۵ سال امکان ادامه خدمت تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تکلیفی موضوع تبصره های ۲ و ۳ ماده (۱۰۳) قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشند.

۶- دبیران و هنرآموزانی که بر اساس طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور با داشتن ۲۰ سال سابقه تدریس با مدیریت یا معاونت یا رسیدن به سن پنجاه سالگی، مشمول ۴ ساعت تقلیل تدریس هفتگی شده یا می شوند، چنانچه به میزان ۳۰ ساعت در هفته به امر تدریس اشتغال داشته باشند، برخورداری آنان در صورت تمایل از فوق العاده ویژه بلامانع است.

۷- جبران تدریس بیش از ۶ ساعت یا کمتر از آن در هفته کماکان به صورت حق التدریس قابل پرداخت خواهد بود.

۸- این شیوه نامه از تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ قابل اجراست.

سید محمد بطحایی- وزیر آموزش و پرورش

نامه شماره ۵۵۱۴۳۴ مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۹

برادر ارجمند جناب آقای بطحایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

عطف به نامه های شماره ۱۱۵۳۳۶ مورخ ۱۳۹۷/۶/۱۴ و شماره ۱۴۸۳۴۴ مورخ ۱۳۹۷/۷/۲۳ در خصوص درخواست برقراری فوق العاده ویژه برای مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” به استحضار می رساند:

شورای حقوق و دستمزد در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۶/۲۷، به منظور جبران خدمات ناشی از افزایش ۶ ساعت تدریس موظف شاغلین مشاغل “دبیر و هنرآموزی ۳۰ ساعت تدریس در هفته” با پرداخت هفده و نیم (۱۷٫۵%) درصد فوق العاده ویژه موضوع بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری در اجرای تصویبنامه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰۰هـ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ هیأت وزیران به شاغلین مشاعل مزبور موافقت نمود.

جمشید انصاری- معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور

بیشتر بخوانید

نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت:
مدیر‌کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت را توضیح داد

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، یارمحمد حسین‌بر در پاسخ به این پرسش که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت، چگونه محاسبه خواهد شد، اظهار کرد: فوق‌العاده ویژه تمام مواردی را که شامل کسور بازنشستگی می‌شود، در برخواهد گرفت.

وی افزود: محاسبه فوق‌العاده ویژه بدین صورت است که حق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و ۱۷٫۵ درصد آن مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که ۱۷٫۵ درصد فوق‌العاده ویژه در فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه رقمی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع مشخص نیست و برای هر معلمی متفاوت است چون بستگی به حقوق او دارد و هر چقدر حقوق فرد بیشتر باشد این رقم نیز بیشتر خواهد بود.

وی متذکر شد: معلمانی که در طرح معلم تمام وقت حضور می‌یابند دیگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدریس را دریافت می‌کنند و این موضوع در بازنشستگی آنها نیز لحاظ می‌شود و براین اساس باید ۳۰ ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

پیش از این قرار بود در طرح معلم تمام وقت ۱۸ درصد فوق‌العاده ویژه اعمال شود که اکنون به ۱۷٫۵ درصد تغییر یافته است همچنین پیش از این از سوی برخی مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده بود رقم آن در فیش حقوقی معلم‌ها بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

کانال امور اداری و تشکیلات
Http://t.me/edary

طرح جدید آموزش‌وپرورش برای آموزگاران به شورای دستمزد ارائه شد
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش گفت: آموزگاران تحت پوشش طرح معلم تمام وقت نیستند و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ یار محمدحسین بر در نشست تخصصی هیئت‌های اندیشه‌ورز در مورد کلیات طرح معلم تمام‌وقت اظهار کرد: این‌یک طرح اختیاری است که فعلاً شامل همکاران هنرآموز و متوسطه می‌شود و این همکاران درصورتی‌که تمایل داشته باشند، می‌توانند با ۶ ساعت اضافه تدریس در هفته معادل آن را که تقریباً معادل با حق‌التدریس ساعتی است در فیش حقوقی خود دریافت کنند و برخلاف حق‌التدریس که ممکن است پس از ماه‌ها واریز شود در صورت ورود به این طرح به‌صورت ماهانه این اضافه تدریس پرداخت می‌شود و یکی از مزیت‌های آن پرداخت به‌صورت ۱۲ ماه و محاسبه در حقوق بازنشستگی است.

وی با توجه به بار مالی این طرح عنوان کرد: ۹۶ تا ۹۸ درصد بودجه آموزش‌وپرورش صرف بند (واو) می‌شود و با توجه به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری اداره می‌شود و در این قانون همه پرداخت‌ها مشخص است با توجه به افزایش بودجه سنواتی سال‌های آینده، این طرح بودجه بیشتری نمی‌خواهد و با افزایش بودجه‌های سنواتی آموزش‌وپرورش قادر خواهیم بود بار مالی این طرح را جبران کنیم.

حسین‌بر گفت: در مورد آموزگاران این طرح اجرا نمی‌شود و طرح دیگری به شورای حقوق و دستمزد ارائه‌شده است که در صورت موافقت شورای حقوق و دستمزد آن را اعلام خواهیم کرد.
تمام وقت شدن معلمان در دبیرستان‌‌ها/نیمی از معلمان می‌توانند تمام وقت شوند
مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش در پاسخ به پرسش‌هایی که به تبعیض‌هایی میان کارکنان دولت در پرداخت‌ها اشاره داشت، عنوان کرد: همه‌ افرادی که تحت قانون خدمات کشوری هستند، حکم‌های یکسانی دارند و تفاوت‌ در دریافتی‌ها است که این تبعیض‌ها را به وجود آورده است.

گفتنی است پس از سخنان مدیرکل امور اداری و تشکیلات این جلسه به‌صورت پرسش و پاسخ اداره شد و نمایندگانی از مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، انجمن اسلامی معلمان، کانون صنفی معلمان و سازمان معلمان ایران ابهامات یا انتقادات خود را در مورد این طرح مطرح کردند.

همچنین در این نشست عادل عبدی مشاور وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به برگزاری جلسات مشترک در هیئت‌های اندیشه‌ورز اظهار کرد: در طول جلسات به این نتیجه رسیدیم که لازم است در مورد طرح معلم تمام‌وقت جزییات آن مشخص شود و آگاهی‌های لازم نسبت به این طرح به وجود آید و نقدها و ابهامات تشکل‌ها در مورد این طرح مطرح شود تا مشکلات و نواقص احتمالی این قبیل طرح‌ها کاهش یابد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

194 دیدگاه

  • نویسنده

   حق شغل،حق شغل حرفه ای، حق شاغل، سختی کار، فوق العاده شغل، فوق العاده ایثارگری مشمول محاسبه می باشد.
   بخشنامه در اسرع وقت به مدارس ارسال خواهد شد تا مشمولین متقاضی درخواست خود را به ادارات جهت صدور احکام بدهند.
   البته نگارش سیستم پرسنلی تاکنون ارسال نشده است.
   ضمنا جهت تعیین تکلیف پرداخت حق التدریس مهر متوقف می شود.

 • برای مدیر اموزگاران که چند پایه تدریس میکنند و اموزگاران ابتدایی طرح دیگری اجرا میشود یا خیر.چرا باید بین اموزگاران و دبیران فرق گذاشته بشه

 • برای مدیر اموزگاران که چند پایه تدریس میکنند و اموزگاران ابتدایی طرح دیگری اجرا میشود یا خیر.چرا باید بین اموزگاران و دبیران فرق گذاشته بشه

 • سلام خسته نباشین، امو اداری عزیز به نظرتون امسال اجرایی میشه منظوررم اینهه که امسال از مهر پولشو میدن یا میره به دیون یا از فروردین اجرایی میشه؟

  • نویسنده

   مندرجات بخشنامه دال بر اجرائی بودن از اول مهر را می دهد.
   یقینا بخشنامه در اسرع وقت به مدارس ارسال خواهد شد.

  • نویسنده

   تا تعیین تکلیف بخشنامه و ارسال آن به مدارس پرداخت حق التدریس به تعویق خواهد افتاد.

 • سلام آیا امسال هم مانند سال های گذشته به کلاس های چند پایه ای که از سه پایه بیشتر دارند حق التدریس داده می شود؟با سپاس

  • نویسنده

   منظور بازنشستگی تکلیفی است
   ۳۰سال سابقه و ۶۰ سال سن
   ۲۵سال سابقه و ۶۵سال سن

   تبصره ۲- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند.

   تبصره ۳- دستگاههای اجرایی مؤظفند کارمندانی را که دارای شصت و پنج سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت می‌باشند را بازنشسته کنند. سقف سنی برای متصدیان مشاغل تخصصی هفتاد سال است. کارمندان تخصصی فوق‌الذکر که سابقه خدمت آنها کمتر از بیست و پنج‌سال است، در صورتی که بیش از بیس سال سابقه خدمت داشته باشند می‌توانند تا رسیدن به بیست و پنج سال سابقه، ادامه خدمت دهند و در غیر این صورت بازخرید می‌شوند.

  • نویسنده

   مشمول می شوید
   ولی از نظر مبلغ ۱۰ ساعت حق التدریس احتمالا بیشتر باشد. باید برای شما محاسبه شود

 • سلام،ایا باتوجه به اینکه کسور بازنشستگی صندوق تامین اجتماعی شامل بندهای بیشتری از حقوق میباشد ، ایافوق العاده ویژه نیز بیشتر خواهد شد ویا فقط انچه که مشمول کسورصندوق بازنشستگی میشود ،اعمال خواهد شد

 • سلام من رتبه خبره رو با دوسال تاخیر تابستان سال اینده میگیرم می خواستم بدونم مبلغ ان چقدر است ایا ثابت است یا هرسال با توجه به حقوق است یعنی اگر من دوسال پیش میگرفتم مبلغش با سال بعد فرقی داشت یانه

 • سلام آیا امسال هم به کلاس های چند پایه ابتدایی که بیش از سه پایه دارند حق التدریس پرداخت می شود؟ با سپاس

 • من خودم دبیرم ولی برای معلمان متاسفم که بخشنامه جدید را مطالعه نکرده اند یا تجزیه وتحلیل نمی کنند که جه کلاهی برسرمان خواهد رفت فرض کن معلم ۲۰سال سابقه هستید با ۲۰ساعت موظف ۲۷۰۰۰۰۰حال اگر بجای ۲۰ساعت ۳۰ساعت کارکند حقوقش باید حداقل ۴۰۰۰۰۰۰ شود . هرکه می خواهد بیشتر از این استثمار شو د خود کرده را تدبیر نیست .

 • سلام سند حق التدریس سه ماهه اول پاییز برا پرداخت ارسال شده است پس چرا حق التدریس کلاس های چند پایه امسال پرداخت نمی شود؟

 • سلام . چطور مدیر و معاونی که باید در طول هفته ۳۶ ساعت سر کارش باشد طرحمعلم تمام وقت شاملش میشود . چرا همکاران به متن بخشنامه توجه ندارند فقط شامل معلمان میشود .

 • سلام امور اداری عزیز، ما هر چقدر پیگیر میشیم ادارمون میگه بخشنامه به مناطق نرسیده، پس چرا اصلا هماهنگی نیست؟ نکنه حکما با این شرایط بمونه برا بعده عید

  • نویسنده

   هنوز بخشنامه به ادارت نرسیده است.
   همچنین نگارش سیستم پرسنلی نیز ارسال نشده است.

 • با سلام. آیا معلمان ما هم اکنون تمام وقت نیستند؟؟؟ آیا در منزل طراحی سؤال؟؟؟ تصحیح اوراق؟؟؟ و طرح درس انجام نمی دهند؟؟؟ اینها کارهایی است که نمی توان انکار کرد. اما در کنار این امور مطالعه تحقیق و پژوهش هم انجام می دهند که هرگز دیده نمی شود. انشاء الله دیده شود.آیا به دلیل اینکه معلمان در عسر و حرج معیشتند باید از آنها سوء استفاده کرد؟؟؟

 • سلام، من ۲۷ سال سابقه تدریس دارم و کارشناسی ارشد دارم. الان موظفیم ۲۰ ساعته، و ۱۰ ساعت حق التدریس دارم، برای استفاده ازاین طرح باید ۲۶ ساعت موظف داشته باشم یا ۳۰ ساعت، با وجودی که موظفیم ۲۰ساعته

  • نویسنده

   بابخشنامه فعلی باید ۳۰ ساعت درس داشته باشید تا از مزایای این طرح برخوردار شوید.

 • با سلام منظور از ۵ سال به باز نشستگی تکلیفی ماده ۱۰۳ چیه چون من ۲۷ سال سابقه و۴۷ سال سن دارم با توجه به این مورد طرح معلم تمام وقت شامل میشه ۱۰ ساعت حق التدریس دارم وموظف۲۰ ساعت؟

  • نویسنده

   تبصره ۲و۳ به شرح ذیل است که شما مشمول بازنشستگی تکلیفی نمی باشید

   تبصره ۲- دستگاههای اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند.

   تبصره ۳- دستگاههای اجرایی مؤظفند کارمندانی را که دارای شصت و پنج سال سن و حداقل بیست و پنج سال سابقه خدمت می‌باشند را بازنشسته کنند. سقف سنی برای متصدیان مشاغل تخصصی هفتاد سال است. کارمندان تخصصی فوق‌الذکر که سابقه خدمت آنها کمتر از بیست و پنج‌سال است، در صورتی که بیش از بیس سال سابقه خدمت داشته باشند می‌توانند تا رسیدن به بیست و پنج سال سابقه، ادامه خدمت دهند و در غیر این صورت بازخرید می‌شوند.

 • وزیر آموزش و پرورش در سفری که به استان اصفهان داشت گفت: ((مسئله پرداخت حق الزحمه و خرید خدمت معلمان حل شده و تا چند روز دیگر پرداخت می شود.))ایا حق التدریس معلمان رسمی هم پرداخت خواهد شد؟

 • سلام.ایا تفاوت تطبیق در محاسبه فوقالعاده ویژه تاثیر داره؟۳ماه قبل ترکمن فرمودن حق الزحمه کارورزی۹۵٫۹۶ بزودی پرداخت میشود؟ایا خبری از پرداخت ۴۵درصد مابقی حق التدریس بهار معلمان رسمی هست؟تصحیح اوراق۹۶ چطور؟

 • هنوز۴۵ درصد حق التدریس بهار پرداخت نشده.کی پرداخت میشه؟کارورزی۹۵و۹۶ هنراموزان کی پرداخت میشه.۳ماه قبل گفتن با تصحیح اوراق۹۶ تخصیص گرفته ورفته خزانه در نوبت پرداخت.چخبر از پرداخت؟

 • با سلام، لطفا بفرمایید همکاران مشمول ۲۰ ساعت تدریس برای شرکت در این طرح می توانند با ۲۶ ساعت تدریس در طول ۵ سال داوطلب شوند؟

 • با سلام، لطفا آگه وزارت آموزش و پرورش انتظار داره از این طرح استقبال بشه در مورد افرادی که قبلا مشمول تقلیل ساعت شده اند و الان ۲۰ ساعت تدریس دارند تجدید نظر فرمایند و ملاک را برای آنها ۲۶ ساعت در نظر بگیرند به شرط ۵ سال ادامه. واین منطقی به نظر می رسد. وگرنه ۱۰ ساعت اضافه تدریس منصفانه نیست…

 • سلام خسته نباشید
  ممنون میشم به سه سوال بنده پاسخ دهید و راهنمایی کنید.

  * بخشنامه گفته همکاری که بیست سال به بالا سابقه داره و موظفیش ۲۰ ساعته برای برخورداری از این ۱۷٫۵ درصد باید ۳۰ ساعت تدریس داشته باشه
  سوال بنده اینه که در ۳۰ ساعت تدریس این همکار ۶ ساعت که تکلیفش مشخصه و ۱۷٫۵ درصد رو بابت اون شش ساعت میدن آیا برای اون ۴ ساعت دیگه مثل روال قبلی مبلغی به عنوان اضافه تدریس پرداخت می شود یا کلا در این بین ۴ ساعت محو میشه!

  * آیا این درخواست یکساله است و هر سال تمدید میشه یا نه الان که درخواست دادیم ادارات برای مهر سال بعد هم برای درخواست دهندگان ۳۰ ساعت درس می دهد؟

  * به نظرتون اگه افزایش حقوق سال بعد پلکانی باشه اونوقت با این ۱۷٫۵ درصد که به حکم اضافه میشه می تونیم پیش بینی کنیم که ممکنه به خاطر بالا رتن مبلغ زیر حکم ، درص افزایش پلکانی در این دسته افراد مقداری کمتر بشه؟ مثلا طرف زیر حکمش ۳۸۰۰ است و افزایش ۱۰ درصدص شاملش میشه ولی با این ۱۷٫۵ درصد حکمش مثلا میشه ۴۱۰۰ و در نتیجه افزایشش میشه مثلا ۸ یا ۹ درصد؟ آیا چنین چیزی محتمله؟ ( هر چند شاید گفته بشه که ۹ درصد این برابره با ۱۰ درصد قبلی چون اینجا مبنا درصد بیشتر شده!)

  ممنون از وقتی که برای پاسخگویی می گذارید

  • نویسنده

   مطمئنا باید ۱۰ ساعت علاوه بر ۲۰ ساعت تدریس داشته باشید.

   در خصوص افزایش پلکانی نیز اشاره درستی نمودید. باید این دسته از همکاران امیدوار باشند که افزایش سال آینده پلکانی نباشد.

 • سلام بزرگوار. با فرض بر اینکه رتبه بندی امسال به تصویب کامل برسه. زمان اجراش و صدور احکامش از تاریخ اول فروردین ٩٨ خواهد بود؟ یا از اول مهر ٩٨ ؟ ممنون میشم جواب بدین. تشکر

 • سلام .خدمت همکار عزیز.امور اداری ناحیه ۲کرمان میگن که اجرا طرح برای مهرسال اینده است .ایا حقیقت داره .لطفا اگه امکانش هست توضیح بدید .ممنون ومتشکر از لطف شما

 • با عرض سلام آیا تعهدی که برای قبول این بخشنامه داده می شود یک ساله است و یا تا پایان بازنشستگی. یعنی من اگه این بخشنامه رو قبول کنم می توانم بگم سال بعد نمی خوام؟

 • باسلام متاسفانه کارگزینی کرما نشاه تفسیر اشتباه باز نشستگی تکلیفی دارن من ۲۷ سالسابقه با ۴۷ سال سن و۱۰ ساعت حق التدریس دارم میگن شامل معلم تمام وقت نمیشی کلا به همکاران بالای ۲۵ سال همین جواب میدن که شامل نمیشه لطفا شفاف سازی کنید برای ادارات

  • نویسنده

   همکار عزیز
   در بخشنامه صراحتا به تبصره ۲و۳ ماده ۱۰۳ اشاره شده است.
   که بازنشستگی تکلیفی در تبصرهای فوق مشخص شده است.

 • معذرت می‌خوام منظور من اینه که اگه بالفرض من تمام شرایط بخشنامه رو دارم میتونم امسال قانون شامل من بشه ولی سال بعد بگم نمی خوام همون ۲۴ ساعت رو درس بگم و این فوق العاده حذف بشه؟ یا باالاجبار باید سال بعد هم باید ۳۰ ساعت بگم

 • سلام دوباره .درپاسخ شما .امروز امور اداری ناحیه ۲کرمان صراحتا از توقف طرح و شروع ان در مهر سال بعد خبر دادن دلیلش رو هم مخالفت دولت و مجلس و عده ای از سیاسیون ذکر کردن و حتی بخشنامه رو هم برای رویت واطلاع از شرایط به بنده ندادن و عنوان کردن حق التدریس شاغلان کماکان به روال قبل پرداخت میشود .از شما همکار عزیز خواهش میکنم اگر امکانش رو دارین پیگیری کنید و البته اطلاع رسانی.ممنون و متشکر از لطف بی حد شما

 • ممنونم از پاسختون به سوالات لطفا اگه شما اطلاع دارید راهنمایی بفرمایید که
  در ۳۰ ساعت تدریس همکاری که موظفیش ۲۰ ساعته ۶ ساعت که تکلیفش مشخصه و ۱۷٫۵ درصد رو بابت اون شش ساعت میدن آیا برای اون ۴ ساعت دیگه مثل روال قبلی مبلغی به عنوان اضافه تدریس پرداخت می شود یا کلا در این بین ۴ ساعت اصلا محاسبه نمیشه یعنی این همکار بجای ۶ ساعت باید ۱۰ ساعت تدریس اضافه داشته باشه و در عین حال فقط همون ۱۷/۵ درصد رو بگیره! اگه اینطور باشه که عادلانه نیست!
  برای بنده این ۴ ساعت مبهمه چون از بخشنامه چیز روشنی در این مورد دستگیرم نشد! شما لطفا راهنمایی بفرمایید
  خیلی ممنون

  • نویسنده

   آنچه از بخشنامه بر می آید همکاران ۲۰ ساعته باید ۱۰ ساعت اضافه تدریس داشته باشند تا از فوق العاده ویژه بهره مند گردند
   البته به محض تغییر اطلاع رسانی خواهد شد

 • تو اخبار اومده مبنای محاسبه ۱۷/۵ درصد حق شغل و شاغل و سختی کار و فوق العاده شغله اگه حق شغل حرفه ای هم محاسبه بشه مبلغ درصده بیشتر می شود ولی تو خبر اشاره ای به محاسبه حق شغل حرفه ای نشده هر چند تو حکم حق شغل حرفه ای کلا با حق شغل یکی شده و تحت عنوان حق شغل اومده ولی تو فیش حقوقی جدا از هم اومده با این حساب و با توجه به خبر اینجا هم یه ابهامی هست! اگه نگارشی برای محاسبه میومد موضوع روشن تر می شد. لطفا نظرتان را در این مورد بفرمایید. با تشکر

  • نویسنده

   به نظر حق شغل حرفه ای قابل محاسبه است
   به هر حال باید منتظر نگارش سیستم پرسنلی شد
   که اطلاع رسانی خواهد شد

 • با سلام.میخواستم بدونم از ارشد به خبره با مدرک کارشناسی ارشد وسیزده سال سابقه چقدر اضافه میشه؟ با تشکر

 • سلام
  آیا این مبلغ مندرج در بخش الف حکم( حق شاغل و حق شغل که توام با حق شغل حرفه ای است) تقسیم بر ۱۰۰ میشه مبلغ یک ساعت اضافه تدرییس در حالت معمولی؟ اگر اینطور نیست لطفا بفرمایید چگونه مبلغ ساعت اضافه تدریس خود را محاسبه کنیم؟ با تشکر

 • امور اداری عزیز مطمین هستین که حق شغل حرفه ای هم رو ساعت اضافه تدریس محاسبه میشه؟؟ اخه سالهای قبل اینطور نبود.
  مرسی که با حوصله به همه سوالاتمون جواب میدین 🌺🌺🌺

  • نویسنده

   قابل محاسبه است(فکر می کنم از فروردین ماه در سیستم حقوق با نگارش مورد محاسبه قرار گرفت)

 • معذرت می‌خوام محاسبه مبلغ هر ساعت اضافه تدریس رو سیستم انجام میده یا به صورت دستی هر منطقه واسه خودش انجام میده ؟ چون کارگزینی منطقه ما میگه حق شغل حرفه ای در محاسبه اضافه کاری تاثیری نداره. اگه این حق شغل حرفه‌ای تو اضافه تدریس تاثیر داشته باشه آیا منطقه می‌تونه یه کاری کنه که در محاسبه حساب نشه؟

 • هربندی از حقوق که شامال کسور بازنشستگی است بایددرمحاسبه فوق العاده ویژه حساب بشه چه جدانوشته شده باشد وچه همراه حق شاغل.

 • با سلام لطفا در مورد همکارانی که ۲۰ ساعت موظفی دارند بخشنامه مبهم است لطفا بفرمایید شفاف سازی بشه؟ اگر ملاک ۳۰ ساعت تدریس باشه این عادلانه نیست؟ تکلیف ۴ ساعت چه می شه؟ لطفا پاسخ بفرمایید!

 • طبق گفته ترکمن اونهایی که ۳۰ تدریس میکنن و ۲۰ ساعت ان مال اونها ۲۵ درصد افزایش است نه ۱۷/۵ درصد

 • چنانچه وزارت آموزش و پرورش قصد دارد از این طرح استقبال بشه لطفا نسبت به همکاران موظفین ۲۰ ساعته تجدید نظر فرماید و ملاک ۲۶ ساعت لحاظ گردد. لطفا اقدام فرمایید.

 • با سلام و عرض ادب، آیا عادلانه است کسی که با ۲۰ ساعت تدریس حقوقش۴۰۰۰۰۰۰ است، برای شرکت در این طرح ۱۰ ساعت تدریس اضافه نهایتا ۶۰۰ تومان بهش اضافه بشه؟ حد اقل ملاک رو ۲۶ ساعت قرار دهید!

 • سلام ببخشید بخاطر اینکه زیاد سوال می پرسم و ممنونم از پاسخگویی شما.سوال:جوابدهی به بخشنامه طرح معلم تمام تا چه زمانی فرصت دارد . درواقع کی تمام خواهد شد تا به فکر پرداخت حق التدریس بیفتند؟

  • نویسنده

   بخشنامه به سراسر کشور ارسال شده است.
   مطمئنا خراسان رضوی نیز بخشنامه را ارسال نموده است.

 • سلام لطفاً درمورد عدم ابلاغ بخشنامه به ادارات مناطق کشور از آقای حسین بر پیگیری فرمائید ما بلا تکلیفیم.خیلی ممنون

 • سلام اینکه تا اخر هفته بخشنامه اضافه تدریس معلمان تعیین تکلیف می شود .یعنی بعداز ان معوقه حق التدریس شاغلان رسمی پرداخت خواهد شد؟از مهر تاکنون؟

 • سلام به آموزش ابتدایی ادارمون مراجعه کردم گفتند امسال خبری از حق التدریس کلاس های چندپایه نیست چرا؟

  • نویسنده

   حق التدریس چند پایه نیاز به تخصیص استان دارد
   که به نظر امسال تا کنون حق التدریس به چند پایه تخصیص داده نشده است.

 • با تشکر از مسئول محترم امور اداری که با سعه صدر به سوالات همکاران پاسخ می دهید – سوال آخر به نظرتون تا پایان سال برای کلاس های چند پایه تخصیص اختصاص می دن یا نه؟ با سپاس

 • سلام اداره ما از پذیرش درخواست خودداری می‌کنه و میگه هنوز چیزی معلوم نیست آیا واقعا چیزی معلوم نیست یا میتونن حکم بزنن ولی نمی زنن

  • نویسنده

   سلام
   صرفا بخشنامه ارسال شده است و امکان صدور حکم میسر نیست. ارسال نگارش سیستم پرسنلی اطلاع رسانی خواهد شد.

 • سلام
  یک محاسبه ساده در مورد معلمی که بند الف حکمش( حق شغل و شاغل) ۲٫۷۰۰٫۰۰۰ تومان است و کسورات بازنشستگی حدود ۲۷۰٫۰۰۰ است و ۶ ساعت اضافه تدریس دارد.

  حالت قبلی:
  بند الف حکم : ۲۷۰۰۰۰۰ هزار تومان
  هر ساعت اضافه تدریس: ۲۷۰۰۰
  هر هفته ۱۶۲۰۰۰
  یک ماه ۶۴۸۰۰۰
  یک سال( هشت ماه) ۵٫۱۸۴٫۰۰۰

  حالت جدید:
  ۱۷/۵ درصد بند الف: ۴۷۲٫۵۰۰
  یکسال(دوازده ماه) ۵٫۶۷۰٫۰۰۰

  حالت حق التدریس قبلی: ۵٫۱۸۴٫۰۰۰
  حالت فوق العاده ویژه جدید ۵٫۶۷۰٫۰۰۰
  تفاوت : ۴۸۶٫۰۰۰

  ادامه محاسبات حالت فوق العاده ویژه:

  کسر مقرری ماه اول حدود ۷۵℅افزایش
  یعنی کسر حدود ۳۵۰٫۰۰۰

  ماهانه کسر بازنشستگی حدود ۴۰٫۰۰۰
  یعنی در دوازده ماه حدود ۴۸۰٫۰۰۰ هزار بابت بازنشستگی کسر می شود
  پس در سال اول حدود ۸۳۰٫۰۰۰ هزار از
  ۵٫۶۷۰٫۰۰۰ کسر می شود و می ماند:
  ۴٫۸۴۰٫۰۰۰ که کمتر از مبلغ (۵٫۱۸۴٫۰۰۰)اضافه تدریس به روش قبلی است
  البته حالت اضاقه تدریس قبلی هم کسر مالیات داره ولی نمی دانم که درصدش چقدره! ولی فکر کنم با مالیات هم شاید اعداد نزدیک هم باشند و تفاوت آنچنانی نباشه!
  و نکته مهم آخری:
  اگر افزایش حقوق امسال هم پلکانی باشه افزوده شدن مبلغ فوق العاده شغل ویژه به حکم مطمئنا باعث میشه مثلا بجای ده درصد نه یا هشت درصد افزایش شامل بشه. اگر یک درصد رو حداقل حدود ۲۵٫۰۰۰ در نظر بگیریم در یکسال حدود ۳۰۰٫۰۰۰ و اگر دو درصد در نظر بگیریم حدود ۶۰۰٫۰۰۰ تومان افزایشی را که می توانست شامل شود رو از دست می دهد.
  تنها مزیت کنونی فوق العاده ویژه پرداخت ماهانه است و الا در بحث مجموع پرداختی یکساله نه تنها افزایشی نیست که به احتمال قوی کاهش نیز وجود دارد!
  آیا واقعا برای تشویق معلمان جهت داشتن اضافه تدریس باید این همه طرح و برنامه گذاشت؟ نمی شد طوری برنامه ریزی کنند که این اضافه تدریس منظم و سر ماه طبق روال قبلی پرداخت شود؟ این امر خود موجب تشویق و رغبت معلمان نیز می شد! لازم هم نبود این همه اصطلاح مبهم «معلم تمام وقت» استفاده شود.
  بحث بازنشستگی هم که اکنون برای بسیاری موضوعیت ندارد و فاصله تا بازنشستگی زیاده!
  و اگه واقعا به فکر بازنشستگی هستند چرا معلمان بالای ۲۵ سال سابقه که نزدیک بازنشستگی هستند نمی توانند از این طرح استفاده کنند؟
  بهتر نبود این محدودیت را ۲۸ سال می گذاشتند که به درد آن دسته از همکاران نیز بخورد؟
  حالا سوای بحث مالی ، اصطلاحات« معلم تمام وقت» و «۳۰ ساعت موظف» و … هم جای تامل بسیار دارند!
  همکاران نیز لطفا نظرات و نکات مد نظر خود را مطرح کنند.

  • نویسنده

   سلام
   به نظر قابل محاسبه است ولی به محض ارسال نگارش چگونگی محاسبه اطلاع رسانی خواهد شد.

 • با سلام و عرض ادب … بنده رسمی هستم و ساعات غیر موظفم(حق التدریس) در شهر دیگه است!
  به عبارتی دیگر اگر ساعات موظف شهر A و ساعات غیرموظف(حق التدریس) شهر B باشد ،بخشنامه فوق الذکر شامل بنده می شود ؟!

  • نویسنده

   سلام
   باید منتظر نگارش بود.
   چون موارد مبهم وجود دارد که با نگارش پاسخ داده خواهد شد.

 • سلام..دوست عزیز شما روش محاسبه فوقالعاده ویژه را کاملا غلط بیان کردید….۱۷٫۵درصد حق شغل وشاغل و بندهایی که شامل کسور میشن.مثله فکقالعاده شغل و سختی کار و حرفه ای…..لطفا زمانی که اطلاعات درست نداریم نشر اطلاعات غلط و محاسبات غلط تر ننماییم

 • سلام وقت بخیر اموراداری عزیز
  میخواستم سوال کنم پس این عیدی شاغلین چی شد؟ گفتن تا ۲۲ بهمن میدن ما هم حساب کردیم روش الان موندیم دست خالی

 • با سلام

  ایا در محاسبه فوق العاده شغل معلمان تمام وقت , حق شغل موجود در حکم کارگزینی لحاظ میشه یا حق شغل موجود در فیش حقوقی چون اینا با هم فرق داره

  • نویسنده

   سلام
   به نظرحق شغل حرفه ای قابل محاسبه است ولی به محض ارسال نگارش چگونگی محاسبه اطلاع رسانی خواهد شد.

 • ممنون از تذکر همکاران و عرض پوزش بخاطر این سهل انگاری
  (هر چند اگر ادامه مطلب را کامل بخوانید متوجه می شویددر نتیجه تفاوت چندانی از لحاظ مالی برای طرح جدید ایجاد نمی شود و بقیه مسائلی که گفتم پابرجاست!)

  بله متاسفانه در محاسبه فوق بندهای فوق العاده شغل و سختی کار منظور نشده و مجموع این دو بند می شود حدود ۳۵۰۰۰۰ تومان و هفده و نیم درصدش میشه حدود ۶۰۰۰۰ تومان در ماه و در سال میشه ۷۲۰۰۰۰ واگه این را اضافه کنیم به عدد قبلی در کل میشه ۶۳۰۰۰۰۰ در برابر ۵۱۸۰۰۰۰ روش قبلی.
  حق شغل حرفه ای هم که در بند الف حکم حساب شده و در حکم چیزی مستقل به این عنوان نداریم هر چند در فیش به صورت جدا مشخص شده است.
  با این اوصاف با کسوراتی که گفتم در سال اول طرح جدید موجب افزایش حدودی ۳۰۰۰۰۰ تومانی می شود که البته قبلا هم گفتم که مالیات حق التدریس رو چون نمی دانستم چقدره حساب نکردم یعنی از لحاظ مالی تا حالا مشخص شده که مجموع ۳۰۰۰۰۰ در سال + معادل مبلغ مالیات حق التدریس (که اگر ۱۰ درصد در نظر بگیریم می شود ۵۲۰۰۰۰) می شود مبلغی که در طرح جدید بیشتر عاید معلم می شود.یعنی طرح جدید در کل حدود ۸۰۰ هزار در سال بیشتر عاید معلم می کند.

  ولی بنده به افزایش پلکانی هم اشاره کردم که اگر بر اثر افزایش پلکانی برای شرکت کنندگان در طرح جدید یک درصد کمتر افزایش حقوق شامل بشه حدود ۳۰۰ هزار تومان و اگر دو درصد کمتر شامل بشه حدود ۶۰۰ هزار تومان در سال از دست می رود که باید این مبلغ رو از همان ۸۰۰ هزاری که در طرح جدید اضافه بود کم کرد
  نتیجه این می شود که طرح جدید یا حدود ۵۰۰ هزار در سال یا حدود ۲۰۰ هزار در سال عایدی بیشتر داره !

  در کل گفتم که مزیت اصلی همون پرداخت ماهیانه است و الا پرداختی چندان فرقی نمی کند چون مسئولان هم گفته اند این طرح منابع مالی جدیدی ندارد و همان منابع قبلی رو به این روش پرداخت می کنند!
  راستی آیا مشخص شده که معلمان بالای بیست سال که می خواهند در این طرح ۳۰ ساعت تدریس شرکت کنند علاوه بر هفده و نیم درصد برای ۶ ساعت ، آیا برای ۴ ساعت دیگر اضافه تدریس دریافت می کنند یا نه این ۴ ساعت کلا به حساب نمیاد؟!
  البته موارد دیگری را که گفته ام دوباره مطرح می کنم:
  آیا واقعا برای تشویق معلمان جهت داشتن اضافه تدریس باید این همه طرح و برنامه گذاشت؟ نمی شد طوری برنامه ریزی کنند که این اضافه تدریس منظم و سر ماه طبق روال قبلی پرداخت شود؟ این امر خود موجب تشویق و رغبت معلمان نیز می شد! لازم هم نبود این همه اصطلاح مبهم «معلم تمام وقت» استفاده شود.
  بحث بازنشستگی هم که اکنون برای بسیاری موضوعیت ندارد و فاصله تا بازنشستگی زیاده!
  و اگه واقعا به فکر بازنشستگی هستند چرا معلمان بالای ۲۵ سال سابقه که نزدیک بازنشستگی هستند نمی توانند از این طرح استفاده کنند؟
  بهتر نبود این محدودیت را ۲۸ سال می گذاشتند که به درد آن دسته از همکاران نیز بخورد؟
  حالا سوای بحث مالی ، اصطلاحات« معلم تمام وقت» و «۳۰ ساعت موظف» و … هم جای تامل بسیار دارند!
  همکاران نیز لطفا نظرات و نکات مد نظر خود را مطرح کنند که آیا شرکت در این طرح به صلاحه یا نه؟
  البته بهتر است همکاران مقاله زیر را نیز مطالعه کنند تا تصویر بهتری از این طرح داشته باشند

  مقاله ای در سایت معلم ایرانی:
  “اصرار مدیران آموزش و پرورش بر اجرای تدریس تمام وقت به جای تمام وقت شدن معلمان!!!”

 • اصرار مدیران آموزش و پرورش بر اجرای تدریس تمام وقت به جای تمام وقت شدن معلمان!!!

  برای پرداختن به طرح تدریس تمام وقت معلمان، در ابتدا نیاز است در مورد مفهوم «حضور تمام وقت» در راهکار ۵-۲۱ و «تمام وقت شدن» در هدف عملیاتی شماره ۱۲ و تفاوت آنها با «تدریس تمام وقت» توضیحاتی داده شود. اعضای هیأت علمی دانشگاه ها از این نظر شباهتی زیادی به معلمان دارند. اعضای هیأـ علمی دانشگاه ها بر مبنای آیین نامه استخدامی دانشگاه مربوطه موظف هستند به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشند. حضور تمام وقت این افراد در دانشگاه به این صورت است که هر فرد بنا بر مرتبه علمی، دارای تعداد واحد موظف تدریس است که باید بر مبنای آن در کلاس درس یا آزمایشگاه و کارگاه به تدریس و آموزش و بپردازد. این افراد در مابقی ساعات حضور در دانشگاه با در اختیار داشتن اتاق و کامپیوتر اختصاصی و امکان دسترسی به اینترنت و منابع علمی به تحقیق و پژوهش در راستای ارتقاء علمی خود و گروه آموزشی خود می پردازند. اما تدریس تمام وقت که هم اکنون نیز بخشنامه آن ارسال شده است، یعنی ساعات تدریس یک معلم را ۶ ساعت در هفته افزایش دهیم و به ازاء این افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی در ساعات کار وی، حقوق را به میزان «۱۷٫۵ درصد» فوق‌العاده ویژه افزایش دهیم. با وجود تفاوت و تمایز فاحش میان «تدریس تمام وقت» و «حضور تمام وقت» اصرار مدیران آموزش و پرورش بر اجرای تدریس تمام وقت به جای تمام وقت شدن معلمان جای تأمل و تعجب است…
  http://moallemirani.com/35086

 • سلام این طرح معلم تمام وقت واقعا عادالانه نیست زیرا همه معلمان را شامل نمی شود مگر معلمان ابتدایی و کارمندان ادارات آموزش و پرورش و کسانی که به عنوان مازاد در بعضی از استانها هستند چه گناهی کرده اند.

 • سلام خدا قوت اموراداری عزیز🌺
  نگارش سیستمی برای اجرای تمام وقت کی به نظرتون میرسه نواحی؟
  همش نگرانم با این حجم اعتراض مقرضانه این طرح حذف بشه
  خیلیا تا الان اضافه تدریس برنداشتن الان دارن الکی اعتراض میکنن! در صورتی که حق التدریس پارسالخرداد ماه و هنوز ندادن برا همین خدا خدا میکنم این طرح اجرا شه

 • سلام امور اداری عزیز و محترم و تشکر از پاسخگویی شما . با توجه به اینکه طرح معلم تمام وقت همچنان ناتمام مانده و نه نگارشی ارسال شده ونه تکلیف همکاران مشمول مشخص شده ، ایا حق التدریس همکارانی که مشمول این طرح نیستند (۴ساعت حق التدریس) پرداخت خواهد شد یا نه ؟ باور کنید واقعا در تنگنا قرار گرفته ایم الان ۵ ماه تمام شده و هیچ خبری نیست . حالاهم این طرح شده بهانه ، از شما خواهش می کنیم به گوش مسئو لین برسانید. ممنون از لطف ومحبت شما

  • نویسنده

   سلام
   تا تعیین تکلیف متقاضیان طرح حق التدریس پرداخت نخواهد شد.
   البته با توجه به اینکه حداکثر تا دهم اسفند فرصت ارسال حقوق اسفندماه می باشد ان شاءالله به زودی وضعیت روشن خواهد شد.

  • نویسنده

   به محض دریافت نگارش صدور احکام اجرایی خواهد شد.
   چون متقاضیان بسیار کم هستند صدور احکام وقت گیر نیست.

  • نویسنده

   سلام
   همکار عزیز ازآنجایی که نگارش ارسال نشده است لذا صدور حکم اضافه تدریس معلمان نیز ممکن نیست. تا کنون زمانی نیز برای ارسال نگارش اعلام نشده است.
   همچنین به نظر می رسد استقبال از طرح در برخی مناطق بسیار پایین است.

 • خیلی ها از این طرح اطلاع نداشتند و اضافه کار نگرفتند امسال. اگه اجرا بشه حتما سال آینده ازش استقبال میشه 

 • خیلی ها از این طرح اطلاع نداشتند و اضافه کار نگرفتند امسال. اگه اجرا بشه حتما سال آینده ازش استقبال میشه 

 • ببخشید سوال رو اینجا می پرسم ارتقا مدرک تحصیلی از ارشد به دکترای phd یدونه طبقه اضافه میشه یا دوتا؟

  • نویسنده

   تا کنون دو طبقه داده می شد.
   اخیرا گفته می شود طبقه اول در هنگام اعمال و طبقه دوم طی روند طبقات و در سال ۲۸
   البته مطلب فوق بخشنامه نشده است.

 • با سلام خدا قوت. اگه از هر شهر ۱۰۰ نفر بطور میانگین طرح را قبول کنن وهزار شهر وکوچک وبزرگ را حساب کنیم تقریباً میشه ۱۰۰هزار نفر

  • نویسنده

   سلام
   در شهرستانی با داشتن نزدیک به هزار پرسنل تنها یک نفر متقاضی درخواست داده است.

 • سلام : امروز اقای ترکمن اعلام کرده بودند که ۲۵۰۰میلیارد تومان از مطالبات تا پایان سال پرداخت خواهد شد ایا کمک هزینه مهد کودک هم جز اینها هست ؟

  • نویسنده

   مطالبات زیادی پرداخت نشده است
   که به نظر می رسد مهد کودک در اولویتهای ابتدایی نباشد

  • نویسنده

   سلام
   اگر نگارش نیاید و حکمی صادر نشود رقم حق التدریس بایستی پرداخت گردد. چون پرداختی برای دیون احکام در سالهای اخیر انجام نشده است.

 • سلام .تشکر از زحمات شما برای اطلاع رسانی به همکاران .بنده مدرک کاردانی دارم اما در پست هنراموز خدمت میکنم امسال هم هشت ساعت حق التدریس دارم ایا میتونم از این فوق العاده استفاده کنم؟

  • نویسنده

   سلام
   پاسخ قبلی مربوط به همکاران شاغل در اداره بود.
   شما می توانید از فوق العاده مذکور بهره مند گردید.

 • دهقانیان، با سلام، آیا امکان داره در مورد موظفین ۲۰ ساعتی تغییراتی انجام دهند؟ اینکه می گن آقای اللهیار ترکمن اعلام کرده م ظفین ۲۰ ساعتی مشمول ۲۵ در صد می شن صحت داره؟

 • سلام‌ همکاران محترم حقوق دی ماه‌بنده به دلیل تعویض حساب از کشاورزی به‌ملی پرداخت نشده این ماه حقوق‌جدید رو‌بهم دادن حسابداری اداره هم پاسخگو‌نیست میگن به اداره کل‌مربوطه‌میشه راهنمایی کنید. مدیرآموزگار‌ رسمی هستم

  • نویسنده

   در صورت عدم پاسخ مناسب به صورت کتبی ابتدا مراتب را از طریق ارزیابی شهرستان و استان و سپس مراجع دیگر پیگیری نمایید.

 • سلام . بنده عنوان پستم دبیری هست و ۳۰ ساعت تو مقطع متوسطه تدریس دارم ولی داخل حکم رشته شغلی رو آموزگاری زده . می خواستم بدونم برای معلم تمام وقت عنوان پست سازمانی دبیری باشه کافیه یا حتما رشته شغلی هم باید دبیری باشه .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی