صدور مجوز استخدام پیمانی پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان سال۹۷

اداره کل آموزش و پرورش استان …

بر اساس مجوز شماره ۲۰۷۳۰۲ مورخ ۱۳۹۷/۴/۳۰ سازمان اداری و استخدامی کشور، فهرست اسامی دانشجویان پذیرفته شده نهایی رشته های متمرکز (شهریور ماه و کد۱۱) مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مربوط به آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ به پیوست ایفاد می گردد. مقتضی است با توجه به مفاد نامه مذکور و رعایت موارد ذیل نسبت به ورود اطلاعات در سامانه estekhdam.hrm.medu.ir به منظور تخصیص کد پرسنلی با رعایت سایر شرایط و مقررات اقدام لازم معمول نمایند.

۱- اخذ تعهد براساس متن پیوست

۲- اخذ تاییدیه فردی از هسته گزینش و درج در پرونده ایشان

۳- نوع استخدام به صورت پیمانی خواهد بود

۴- ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه محل تحصیل خواهد بود

۵- در شرح حکم کارگزینی عبارت زیر آورده شود:

(به استناد نامه شماره ۵۲۸۰۴۴ مورخ ۱۳۹۷/۹/۲۸ سازمان اداری و استخدامی کشور دنشجو معلمانی که در اجرای مجوز ۲۰۷۳۰۲ مورخ ۱۳۹۷/۴/۳۰ سازمان مذکور به استخدام در می آیند نوع استخدام آنان پیمانی می باشد.)

۶- با عنایت به پایان سال مالی ضرورت دارد احکام مذکور حداکثر تا مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ صادر گردد.

سید محمد بطحائی

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان می بایست جهت تکمیل مدارک پرونده به ادارات مربوطه مراجعه نمایند.

شش سالی است کهدانشگاه فرهنگیان به عنوان مرجع اصلی تربیت نیروی انسانی آموزش و پرورش فعالیت می‌کند و به‌طور معمول هر ساله اما و اگرهایی در پذیرش تعداد نیرو و سامانه آن وجود دارد، گویی این دانشگاه با وجود اهمیت بالا اولویتی چندان ندارد.

امسال نیز با وجود آن که دانشگاه فرهنگیان در پذیرش تعداد نیروی مورد نظر  موفق ظاهر شد اما ساماندهی دانشجو معلمان و تعیین تکلیف شرایط استخدامی آن‌ها هنوز در هاله‌ای از ابهام است.

بر اساس قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش، استخدام دانشجو معلمان باید به شکل رسمی  آزمایشی باشد اما بنابر مجوز سازمان اداری و استخدامی دانشجو معلمان باید به صورت پیمانی استخدام شوند و صدور احکام آن‌ها نیز بر همین اساس باشد.

اکنون حدود چهار ماه از آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و تحصیل دانشجو معلمان به ورودی ۹۷ می‌گذرد اما برای پیگیری تعیین تکلیف وضعیت استخدامی صدور احکام آن‌ها عقب افتاد، چرا که آموزش و پرورش به اجرای قانون و استخدام رسمی آزمایشی دانشجو معلمان تأکید دارد و بر همین اساس هنوز احکام آن‌ها صادر نشده است.

تأخیر در صدور احکام بیش از این زمان به بلاتکیفی در پرداخت حقوق دانشجو معلمان منجر می‌شود و با وجود موانع سازمان اداری استخدامی آموزش و پرورش ناگزیر است تا احکام ورودی ‌های ۹۷ را بر اساس استخدام پیمانی صادر کند؛ البته اکنون دانشجو معلمان سال‌های قبل این دانشگاه به طور رسمی آزمایشی استخدام شده‌اند.

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: به طور کلی فرایند اعلام نیاز آزمون، گزینش، مصاحبه، غربالگری، پذیرش اعلام نتایج و اعلام شرایط بر عهده آموزش و پرورش است و دانشگاه در این زمینه نقشی ندارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این موضوع استخدام و صدور احکام هم به آموزش و پرورش محول شده است و در این میان دانشگاه تنها برای تربیت دانشجو معلمان و ارتقای کیفیت آموزشی فعالیت می‌کنند.

خنیفر با اشاره به اینکه البته توجه به امنیت شغلی و ساماندهی دانشجو معلمان را همواره مورد توجه قرار داده‌ایم تصریح کرد: درباره وضعیت استخدامی دانشجو معلمان که با عنوان رسمی مطرح شده بود، اما اکنون به نام پیمانی ساماندهی می‌شود، پیگیر هستیم تا شرایط برای دانشجو معلمان بهبود پیدا کند، اما به هر حال باید این موضوع روشن شود، اما پیگیر موضوع هستیم.

نوع استخدام ورودیهای ۹۷ دانشگاه فرهنگیان چه خواهد بود؟

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی