دارندگان مدرک فوق لیسانس چند سال می توانند خدمت کنند؟

در حال حاضر برابر ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری دارندگان مدرک فوق لیسانس می توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند. یعنی فرد پس از ۳۰ تا ۳۵ سال هرگاه که بخواهد می تواند درخواست بازنشستگی دهد و دستگاه نمی تواند بدون درخواست فرد، وی را قبل از ۳۵ سال بازنشسته نماید.

ماده ۱۰۳ – دستگاه اجرائی با داشتن یکی از شرایط زیر
میتواند کارمند خود را بازنشسته نماید:
الف( حداقل سی سال سابقه خدمت برای مشاغل
غیرتخصصی و سی وپنج سال برای مشاغل تخصصی با
تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر با
درخواست کارمند برای سنوات بالاتر از ۳۰ سال.

قانون خدمات کشوری طی لایحه دولت در مجلس در حال اصلاح می باشد.

اصلاحیه مزبور به شرح ذیل است:

(ماده ۱۰۳) و تبصره های آن به شرح زیر اصلاح
می شود:
ماده ۱۰۳ – دستگاه های اجرایی می توانند کارمندان
خود را با داشتن یکی از شرایط زیر بازنشسته نمایند:

الف- دارا بودن ۳۰ سال سابقه خدمت و حداقل ۵۰
سال سن. شاغلین مشاغل تخصصی با دارا بودن مدرک
تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می توانند با درخواست
خود و موافقت دستگاه تا ۳۵ سال خدمت نمایند.

چنانچه این ماده به شرح فوق در مجلس تصویب شود. دستگاه می تواند دارندگان مدرک ارشد را پس از ۳۰ سال بازنشسته نماید.

درباره نویسنده

493مطلب نوشته است .

۴ Comments on “دارندگان مدرک فوق لیسانس چند سال می توانند خدمت کنند؟”

  • معلم wrote on ۱۶ بهمن, ۱۳۹۷, ۲۲:۱۶

    با سلام ایا دبیرانی که فوق لیسانس دارند ولی مدرک انها اعمال نشده میتوانند تا ۳۵ سال خدمت کنند؟

  • اموراداری wrote on ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷, ۹:۳۱

    فعلا شرط اعمال مدرک است.

  • علی wrote on ۹ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۰:۵۸

    سلام خسته نباشید
    بنده ورودی ۹۲ فرهنگیان هستم الان سال دون خدمتم هست
    چجوری‌میتونم ادامه تحصیل بدم؟
    ایا در صورت ادامه تحصیل باید دوباره تعهد خدمت بدم؟ ۳۵ سال؟ یا اجباری نیست

  • اموراداری wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۷, ۱۹:۲۷

    باید تعهد مجدد بدهید
    به میزان دو برابر مدت تحصیل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی