اعلام مواردی در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی (بخشنامه شماره ۳۱/۷۱۰ مورخ ۷/۹/۱۳۹۷ وزارت آموزش و پرورش)

اعلام مواردی در خصوص تبدیل وضعیت کارکنان از پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی قطعی (بخشنامه شماره ۳۱/۷۱۰ مورخ ۷/۹/۱۳۹۷ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ اداره کل/ دفتر

دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان/ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام

تصویر بخشنامه شماره ۱۴۴۱۸۹ مورخ ۲۸/۳/۱۳۹۷ سازمان اداری و استخدامی کشور به همراه دستورالعمل موضوع ماده (۵)‌آیین‌نامه اجرایی ماده (۴۶) قانون مدیریت خدمات کشوری به پیوست ایفاد می‌گردد. خواهشمند است ضمن اطلاع‌رسانی کامل به نیروهای ذی‌نفع نسبت به اجرای بخشنامه مذکور با رعایت شرایط زیر اقدام گردد.

۱- الف: در اجرای ماده (۲) بند «الف» دستورالعمل ضمیمه، جهت تأیید مشاغل حاکمیتی وزارت متبوع و اخذ مجوز لازم با سازمان اداری و استخدامی کشور مکاتبات لازم صورت پذیرفته که پس از وصول پاسخ، نحوه و چگونگی اجرای آن طی بخشنامه‌ای به اطلاع ادارات آموزش و پرورش رسانده خواهد شد.

ب: بر اساس تبصره ذیل بند «ب» دستورالعمل مذکور؛ استخدام رسمی-آزمایشی کارمندانی که استخدام پیمانی آنان از طریق قبولی در آزمون‌هایی با نشر عمومی آگهی استخدامی بر اساس ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری نبوده است، علاوه بر رعایت مفاد دستورالعمل مذکور موکول به شرکت در امتحانات استخدامی عمومی که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور برنامه‌ریزی می‌گردد و کسب حدنصاب نمره آزمون بر اساس «دستورالعمل امتحانات» در دوره پیمانی می‌باشد.

۲- از تاریخ صدور بخشنامه مذکور، ملاک عمل برای تبدیل وضعیت کارکنان آزمایشی به رسمی ضوابط مندرج در بند «ب» دستورالعمل ضمیمه می‌باشد و دستورالعمل شماره ۱۲۱۷۵/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۱/۹/۱۳۹۳ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور (وقت) منضم به بخشنامه شماره ۸/۷۱۰ مورخ ۱۰/۱۰/۱۳۹۳ قابلیت اجرایی ندارد.

علی الهیار ترکمن- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

13 دیدگاه

 • با سلام، و تشکر از پاسخگویی شما، آیا تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی ۸۹ کی انجام میشه؟ چند بار صحبت از تبدیل وضعیت صحبت شد از طرف امور استخدامی اما همچنان خبری نیست اگه اطلاع دارید…

  • نویسنده

   سلام
   در خصوص افرادی که با آزمون به استخدام پیمانی درآمده اند وزارت آموزش و پرورش استعلامی از سازمان ادارای و استخدامی کرده که تا کنون پاسخی داده نشده است.

 • باسلام و احترام. آیا بالاخره آموزش و پرورش جزو مشاغل حاکمیتی محسوب می شود؟آیا پیمانی های ۸۹ بالاخره تبدیل وضعیت به رسمی خواهند شد؟باتشکر

  • نویسنده

   سلام
   اعلام نظر در این خصوص در صلاحیت سازمان امور اداری و استخدامی کشور می باشد
   که تاکنون اعلام نظر نکرده است‌.

 • آیا اعطای مجوزی که سازمان امور اداری و استخدامی در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی داده شامل نیروهای پیمانی آموزش و پرورش میشود؟؟؟

  • نویسنده

   هنوز مشخص نشده است
   چون وضعیت حاکمیتی یا تصدی گری آموزش و پرورش مشخص نگردیده است

 • باسلام ماتعدادی کارمند درآموزش وپرورش هستیم درسال ۹۱ طی مصوبه مهرآفرین ازقراردادی به پیمانی تبدیل شدیم ومدت ۶سال است که آموزگارابتدایی هستیم آیا مصوبه جدیدسال ۹۷استخدام رسمی ازمایشی شامل ماهم میشود.
  باتشکرشکریزاده ازبندرعباس

  • نویسنده

   سلام
   همانگونه که در بخشنامه آمده است مشمول بند ب می باشید که البته تا زمان اجرا باید منتظر بود.

 • با سلام. من از معلمان پیمانی ۸۹ هستم که از طریق آزمون استخدامی پذیرفته شدم .تعدادی از استان ها قبلا نیروهای خود را تبدیل وضعیت کردن ولی استان گلستان احکام تبدیل وضعیت را اعمال کرد ولی ۱ ماه بعد به حالت اول برگرداند. آیا آن موقع جزو مشاغل حاکمیتی بودیم ولی الان نیستیم؟ مگر میشود گروهی از افرادی که با ما استخدام شدن رسمی شوند وما بعد از این همه سال بلاتکلیف باشیم. مسولین آموزش و پرورش هیچ به فکر نیروهایشان نیستند. 

 • با سلام من از سال ۱۳۸۹ پیمانی شده ام با پست سرایدار خدمات و الان دارای مدرک کارشناسی آموزش ابتدایی هستم این بخشنامه تبدیل وضعیت آیا به ما تعلق می گیرد  ؟و در صورت تعلق گرفتن آیا پست ما که دارای کارشناسی هستیم عوض می شود ؟

  • نویسنده

   سلام
   بخشنامه مورد اشاره مربوط به تبدیل وضعیت استخدامی می باشد.
   تغییر پست از اختیارات اداره کل مربوطه می باشد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی