پیشنهاد افزایش سقف معافیت مالیاتی به ۳ میلیون تومان/افزایش ۲۰ درصدی حقوق با نرخ تورم همخوانی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، از پیشنهاد افزایش سقف معافیت مالیاتی ماهانه حقوق بگیران از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون تومان خبر داد.

علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به سقف معافیت مالیاتی در لایحه بودجه سال ۹۸، گفت: پیشنهاد شده کهسقف معافیت مالیاتی ماهانه حقوق بگیران از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانبه ۳ میلیون تومان افزایش یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: سقف معافیت مالیاتی ماهیانه حقوق بگیران در سال ۹۷ براساس قانون بودجه، ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در ماه است که مجموع سالانه آن بالغ بر ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می شود.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران را افزایش نداده است

وی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ سقف معافیت مالیاتیحقوق بگیران را افزایش نداده و به همان میزان سال ۹۷ حفظ کرده است، ادامه داد: طی سال جاری شاهد بروز تورم گسترده در کشور بودیم و حقوق، حقوق بگیران ثابت به ویژه حقوق بگیرانی که سقف پایین حقوقی را دریافت می کردند با تورم موجود ارزش واقعی خود را به شدت از دست داده است که با توجه به این موضوع، اخذ مالیات از افرادی که حقوق های کم دریافت می کنند امری ناعادلانه و غیرمنصفانه است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در قالب لایحه بودجه سال ۹۸، پیشنهاد افزایش سقف معافیت مالیاتی به ۳ میلیون تومان ماهانه را برای حقوق بگیران مطرح کرده ام که سقف سالیانه معافیت مالیاتی ۳۶ میلیون تومان می شود.

دولت در سال جاری افزایش حقوق را ۲۰ درصد پیش بینی کرده است

وی با بیان اینکه با توجه به تورم موجود منصفانه این است تا افرادی که تا۳ میلیون تومان حقوق ماهانه دریافت می کنند، مالیات نپردازند، افزود: این سقف شامل تمامی حقوق بگیران چه در دولت و چه خارج از دولت می شود و شامل سقف معافیت مالیاتی درآمدی برای تمام افراد غیرحقوق بگیر نیز می شود، یعنی تمام آحاد مردم که تا سقف ۳۶ میلیون تومان درآمد دارند مشمول معافیت مالیاتی شده و مازاد بر ۳۶ میلیون تومان درآمد آنها مشمول مالیات می شود.

کریمی با اشاره به اینکه یکی از راه های کمک کردن به اقشار ضعیف و مردم کاهش مالیاتی است که از آنها اخذ می شود، ادامه داد: اگر حقوق اقشار ضعیف افزایش یافته و یا از آنها مالیات اخذ نشود نتیجه این بوده که آنها به لحاظ مالی تقویت می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت در سال جاری افزایش حقوق را ۲۰ درصد پیش بینی کرده و این رقم کمتر از تورمی بوده که در جامعه وجود داشته و به مردم تحمیل شده است، لذا اگر سقف معافیت مالیاتی ثابت بماند منصفانه نیست و باید این پیشنهاد در کمیسیون اقتصادی و تلفیق پیگیری شود تا مصوب شود.

درباره نویسنده

522مطلب نوشته است .

۹ Comments on “پیشنهاد افزایش سقف معافیت مالیاتی به ۳ میلیون تومان/افزایش ۲۰ درصدی حقوق با نرخ تورم همخوانی ندارد”

 • م wrote on 3 ژانویه, 2019, 21:14

  با سلام ایا از پرداخت حق التدریس نیروهای رسمی خبری شده؟ در اینصورت حق التدریس نیروهای استان اصفهان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

 • اموراداری wrote on 4 ژانویه, 2019, 9:13

  سلام
  احیانا حق التدریس مهر تا دی تا قبل از عید پرداخت شود

 • م wrote on 8 ژانویه, 2019, 22:22

  سلام و عرض خسته نباشید. یعنی اخر دیماه حق التدریس شاغلین واریز میشه؟بخدا خسته شدیم

 • وحید wrote on 14 ژانویه, 2019, 10:31

  حق التدریس اردیبهشت و خرداد ما در استان کرمان را ندادند؟ از شما چطور؟؟؟!!!!!!

 • اموراداری wrote on 14 ژانویه, 2019, 13:02

  فروردین و اردیبهشت احتمالا واریز شده است

 • وحید wrote on 15 ژانویه, 2019, 9:11

  نه متاسفانه. اداره کل جایی دیگر هزینه کرده. آیا این حق را دارند؟؟؟!

 • اموراداری wrote on 15 ژانویه, 2019, 10:51

  مطمئنا تامین و پرداخت خواهند کرد.

 • م wrote on 15 ژانویه, 2019, 11:11

  سلام ، خسته نباشید ،ممنون از جوابدهی شما به سوالات همکاران فرهنگی ، در مورد پرداخت کمک هزینه مهد فرهنگیان سوال دارم . در سال جاری هیچ مبلغی پرداخت نشده ایا کمک هزینه سال ۹۷ تا پایان سال پرداخت خواهد شد؟ یا اینکه مانند سایر مطالبات جزء دیون می شود؟

 • اموراداری wrote on 15 ژانویه, 2019, 11:27

  احتمالا جزدیون باقی بماند.

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی