گزارشی از رویکردهای شورای حقوق و دستمزد در ساماندهی حقوق کارمندان دولت

طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی شورای حقوق و دستمزد، حقوق افرادی با تحصیلات و شرایط یکسان که در دستگاه‌های مختلف استخدام شده‌اند، تفاوت‌های جدی وجود دارد. شورای حقوق و دستمزد، در جلسات متعددی که برای موضوع حقوق و دستمزد داشته، در حال انجام کار کارشناسی برای ساماندهی حقوق و مزایا برای تمامی کارمندان دولت است. رویکردی که شورای حقوق و دستمزد و سازمان امور اداری و استخدامی دارند، رویکردی به سوی همسان‌سازی حقوق و مزایاست.

به گزارش تسنیم، پورحسین عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد با اشاره به موضوع مطرح شده در خصوص افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی برخی از حقوق‌ها در این شورا، گفت: شورای حقوق و دستمزد، در جلسات متعددی که برای موضوع حقوق و دستمزد داشته، در حال انجام کار کارشناسی برای ساماندهی حقوق و مزایا برای تمامی کارمندان دولت است.

وی با بیان اینکه اختلاف جدی بین حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه قانون مدیریت خدمات کشوری وجود دارد، افزود: طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی شورای حقوق و دستمزد، حقوق افرادی با تحصیلات و شرایط یکسان که در دستگاه‌های مختلف استخدام شده‌اند، تفاوت‌های جدی وجود دارد.

تفاوت حقوق در برخی از سازمان‌ها، گاهی تا یک سوم است، یعنی فردی با تحصیلات و شرایط یکسان در یک سازمان ۳ میلیون تومان دریافت می‌کند، فرد دیگر با همان تحصیلات و شرایط در سازمانی دیگر، یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد.

پورحسین تصریح کرد: تلاش شده تا در قالب اصلاح لایحه قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون برنامه ششم توسعه، اختلاف حقوق بین دستگاه‌های مختلف تا ۲۰ درصد کاهش داده شود.

وی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف، خاطرنشان کرد: پس از این موضوع، طرح‌ها و لوایح مختلفی از جمله الزام دولت به پرداخت‌های عادلانه، سازماندهی حقوق دستگاه‌های عمومی دولتی و همچنین شفاف‌سازی حقوق مدیران به کمیسیون اجتماعی برای سازماندهی حقوق کارکنان و کارمندان به کمیسیون اجتماعی واصل شد.

رویکردی که شورای حقوق و دستمزد و سازمان امور اداری و استخدامی دارند، رویکردی به سوی همسان‌سازی حقوق و مزایاست.

عضو شورای حقوق و دستمزد با بیان اینکه گاهی با مصوبه این شورا، پرداخت مزایای غیر مستمر به برخی از اقشار پرداخت می‌شود، تصریح کرد: شورای حقوق و دستمزد با مزایای غیر مستمری که در گذشته به برخی از گروه‌ها با مصوبه دولت پرداخت می‌شد، مخالف نیست و درصدد قطع آنها بر نیامده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با مصوبه شورای حقوق و دستمزد، حقوق برای برخی گروه‌ها ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است؟ گفت: بنده فکر نمی‌کنم این موضوع درست باشد و باید نامه وزیر جهاد کشاورزی را مطالعه کنم و با مباحث مطرح شده تطبیق دهم و پس از آن به صورت قطعی در این باره اظهار نظر خواهم کرد تا سبب تشویش اذهان عمومی نشود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

21 دیدگاه

 • بازم …
  وضعیت آموزش و پرورش روهم بگو!!!
  یعنی تو خبر نداری مالیات و بهزیستی و دادگستری و نیرو ۳۵تا۵۰ درصد اضاف شد؟؟؟تو رو قرآن دروغ نگو توی ۲ متر زمین میخوابی از خدا بترس

 • سلام همکار عزیز امور اداری. قانون اصلاح و اجرای دائمی مدیریت خدمات کشوری در مجلس کی تصویب میشه تا امتیازات فرهنگیان ۲۰ تا ۵۰ درصد بالا بره؟؟ اخه گفته شده دستگاههایی که تا الان امتیازاتشون افزایش پیدا نکرده با اجرای قانون دائمی خدمات کشوری ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش حقوق میگیرند. دولت ارسال کرده لایحه رو پس کی توو مجلس بررسی و تصویب میشه اخه؟؟؟

 • سلام. آیا این همون قانون دائمی خدمات کشوری هست یا چیز دیگه رو میکه که قراره افزایش بدهند حقوق ها رو ۲۰ تا ۵۰ درصد؟؟؟

 • با عرض سلام. به نظرم همه ایتها بازی با مردم است و گرنه این از روز روشنتر است که افراد با شرایط یکسان دارای حقوقهای مختلف هستند. مثلا من که دکتری هستم و در آموزش وپرورش خدمت کردم و هنوز هیات علمی نشدم، حقوقم با یک هیات علمی که شرایط من را دارد، حدود ۲ میلیون اختلاف حقوق داریم در حالیکه اصلا این منطقی نیست. من نمیدونم چگونه دولت، مجلس و شورای حقوق و دستمزد این قضیه رو متوجه نمیشن و آن را در کمتر از ۱ هفته حل کنند. در هیچ جای جهان اختلاف حقوق و دستمزد مانند ایران تبعیض آمیز نیست، اتفاقا کسانی که دکتر هستند و در آموزش پرورش کار میکنن، کارشان سخت تر و حساس تر از هیات علمی ها ی دانشگاه است که ۱۲ ساعت تدریس دارن و هیچ کار علمی خاصی هم نمیکنن…
  من که فکر نمیکنم نظام اداری و حقوقی ایران در قالب این نظام به سمت عدالت حرکت کند… ولی امیدوارم که محقق شود….

 • سلام آنطور که جناب نوبخت روزدوشنبه گفتند افزایش حقوقها این ماه در فیش های حقوقی دیده خواهد شد خاطرم هست پارسال در همین روزها افزایش ضریب حقوق ۹۶ از جانب دولت محترم اعلام شد آیا با توجه به گفته آقای نوبخت درچندروز آینده مثلا تا روزیکشنبه که جلسه دولت می باشد افزایشها وضریب امسال اغلام خواهد شد؟با سپاس

  • نویسنده

   معمولا هیات دولت روزهای یکشنبه و چهارشنبه جلسه دارد واحتمال اعلام ضریب وجود دارد

 • باسلام و احترام. بنده به نمایندگی از تعدادی از نیروهای شاغل در اداره آموزش و پرورش یکی از نواحی استان ها با سابقه چندین ساله و مدارک کارشناسی در یکی از واحدهای اداری با رسته خدمتگذاری مشغول خدمت هستیم. با توجه به این که هیچ گونه مزایای اداری به ما تعلق نمی گیرد. آیا ممکن است تبدیل وضعیت به رسته آموزشی یا اداری شویم. اگر امکان دارد مراحل آن را بفرمایید. در ضمن قرار بود آزمونی جهت نیروهای پیمانی برگزاری شود که هیچ خبری از آن نشد. در این خصوص هم اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید.

  • نویسنده

   چنانچه رشته تحصیلی شما با پست مورد درخواست مرتبط باشدمثلا رشته روانشناسی برای آموزگار ابتدایی امکان تبدیل وضعیت میسر است
   در خصوص نیروهای پیمانی هنوز روند تبدیل وضعیت شروع نشده است

 • سلام خسته نباشید سوالی داشتم من ورودی ۸۳ تربیت معلم هستم ۸۵ با فوق دیپلم شروع به کار کردم بعد از دو سال لیسانس رو اعمال کردم الان دارم ارشد همون رشته خودم رو میگیرم و مرتبط هست به نظر شما مدرک ارشدم اعمال میشه ورودی مهر ۹۵ هستم لطفاً جواب بدید

 • باسلام واحترام ممنون از سوال شما همکار محترم در رابطه با نیروهای خدماتی شاغل در ادارات آموزش وپرورش در پاسخ باید بگویم بله مناطق به شدت به نیرو در مقطع ابتدایی نیاز دارن و رشته های مانیز مرتبط است ولی خواهش میکنم ی بخشنامه وزارتی صادر بشه برای تبدیل رسته چون اداره کل استان ها میگویند باید از وزارتخانه ابلاغ شود تا اقدامی صورت پذیرد . باتشکر

 • باسلام و احترام. ممنون از پاسخگویی به موقع شما. اجرتان با خدا. من لیسانس روابط عمومی دارم رسته اداری هستم یازده سال سابقه پیمانی دارم . چهار سال هم قراردادی. کلا در کادر اداری مشغول بوده ام و الان بنا به مشکلات شخصی خود آیا می توانم به مدرسه منتقل شوم. در کادر اداری مدرسه یا به عنوان دبیر یا آموزگار مشغول شوم.
  تبدیل وضعیت از اداری به آموزشی چگونه است؟

  • نویسنده

   رشته روابط عمومی در جداول پیش بینی نشده است
   در هر حال شما به آموزگاری و دبیری علوم اجتماعی درخواست تبدیل وضعیت بدهید

 • با سلام بنده دارای ده سال سابقه کاری و لیسانس معماری از نیروهای خدماتی شهریار هستم و در طی ادوار مختلف و با ارایه درخواستهای متعدد به اداره مبدا و اداره کل و وزارتخانه به جهت تبدیل وضعیت از نیروی خدمات به نیروی آموزشی هیچ پاسخ مثبتی دریافت ننموده ام لذا با توجه به اینکه در سطح استان تهران و حتی کشور نیروهایی با شرایط بنده بسیار هستند از وزارتخانه محترم خواهشمندیم تدبیری باندیشد تا با تبدیل وضعیت این نیروها علاوه ایجاد انگیزه به مشکلات معیشتی ما هم کمک کرده باشد باتشکر

 • با سلام و احترام. امور اداری محترم چرا سئوال و جواب منو پاک کردین؟ نمی دونم چرا اداره کل استان ما با درخواست من موافقت نمی کنه. من پیمانی رسته اداری مالی شاغل در پست روابط عمومی یکی از مناطق استان هستم. بنا به مشکلات شخصی می خواهم به مدرسه در پست معاون، آموزگار، دبیر تغییر وضعیت دهم. شما فرمودید می توانم آموزگار یا دبیر علوم اجتماعی درخواست دهم اما اداره قبول نمی کنه. خواهش می کنم خواهش می کنم بفرمایید من چه کار کنم. واقعا مشکل دارم چهارده ساله که تو این پست و در اداره هستم واقعا خسته شدم و مشکلاتم می طلبه که من تغییر وضعیت دهم. از پاسخدهی شما ممنونم.

 • اسفند ماه ۹۶حقوق چند سازمان را علی الظاهر تخلف وار تا ۵۰٪افزایش دادید،بعدش میگن پول نداریم،،حالا حداقل این افزایش سال جدید دیگه به اونا ندین،،به این حساب شخصی تو مالیات دو‌مرحله حقوقش اضافه میشه و تا تقریبا ۶۰٪ ولی حقوق من بدبخت ۶٪فقط افزایش میگردد،،این بی عدالتی‌و بی تفاوتی تا کی،،چرا،مگه ما مسلمان نیستیم،چرا به هم دروغ میگیم،،چرا دو سه سازمان تا ۶۰٪ و سایر دستگاهها ۶٪،،کسی هست جواب بده ،،این بی نطمی‌و ……………..

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی