مخالفت وزیر از ارائه امتیازات ویژه برخی دستگاه ها در شورای دستمزد

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خبر داد:
مخالفت وزیر از ارائه امتیازات ویژه برخی دستگاه ها در شورای دستمزد

مرتضی نظری گفت: برخلاف شایعه‌ها، وزیر آموزش و پرورش از مخالفان جدی برقراری امتیازات ویژه برای کارکنان برخی دستگاه ها در شورای حقوق و دستمزد بود.
به گزارش خبرنگار مهر، در پی انتشار برخی شایعات در فضای مجازی پیرامون نشست پایان سال شورای حقوق و دستمزد، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی ضمن گزارشی از شورای حقوق و دستمزد بهمن ۹۶، از مخالفت شدید وزیر آموزش وپرورش با برقراری امتیازات ویژه برای کارکنان برخی دستگاه ها در جلسه پایان سال شورای حقوق و دستمزد اطلاع داد.

مرتضی نظری در واکنش به خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر موافقت وزیر آموزش وپرورش با مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق و دستمزد کارکنان سازمان امور مالیاتی با علم به وضعیت نامطلوب معیشت فرهنگیان، که این روزها محل بحث در فضای مجازی است، به خبرنگار مهر گفت: در آخرین نشست شورای حقوق و دستمزد، علیرغم مخالفت شدید وزیر آموزش و پرورش، افزایش حقوق کارکنان سازمان امور مالیاتی به تصویب می رسد و طبیعتاً نام و امضای وزیر آموزش وپرورش در صورتجلسه به عنوان یکی از حاضرین آمده است.

وی تصریح کرد: با توجه به انعکاس ناقص اصل این خبر در فضای مجازی، این ذهنیت و تصور ایجاد شده که وزیر آموزش و پرورش با علم به وجود شرایط نامطلوب مشکلات اقتصادی در آموزش و پرورش، رأی به افزایش حقوق کارکنان سازمان امور مالیاتی داده اند که تصور صحیحی نیست و موضوع به شکل ناقص منتقل شده و اصل موضوع این است که در این نشست که وزیر آموزش وپرورش نیز یکی از اعضای حقوقی این شورا هستند، به عنوان تنها مخالف تصویب چنین مصوبه ای صحبت کردند و جنبه های ناعادلانه این مصوبه را به عنوان یک عضو جلسه در وقت قانونی خود متذکر شدند و هنگام رأی گیری، تنها ۲ نفر رأی مخالف می دهند که یکی از آنها وزیر آموزش وپرورش بودند، اما رأی این ۲ نفر در اقلیت بوده و مصوبه مذکور علی رغم نظر مخالف ایشان رأی می آورد.

نظری خاطرنشان کرد: برگه ای که تصویر آن در فضای مجازی منتشر شده تنها گویای حضور اعضای حاضر در جلسه است و این شائبه که وزیر آموزش و پرورش به عنوان یک عضو شورای حقوق و دستمزد با افزایش حقوق کارکنان امور مالیاتی موافق بوده، نادرست است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و رورابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پایان افزود: وزارت آموزش و پرورش در برابر هرگونه برخورد ناعادلانه با حقوق بخشی از کارکنان و مستثنی کردن معلمان، واکنش حقوقی و قانونی خواهد داشت.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

6 دیدگاه

  • یا باید هزینه های زندگی رو پایین بیارن یا اینکه حقوق رو به طور واقعی افزایش بدن. این که دیگه بحث نداره

  • واقعا ایشون هم باید درخواست بده به رئیس جمهور
    و به معلمها هم گزارش بده تا کل نیروی اموزشی کشور پشت ایشون و ازشون حمایت کنن!!تا ببینیم نوبخت و جهانگیری چی میگن!!!۳ ساله برای رتبه بندی خون معلما رو بجوش آوردن

  • بجای مخالفت درخواست افزابش برای اپ میکرد ضمنا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰٪ قرار بود اضاف شه که بخاطرتبلیغ انتخاباتی. به بعد از انتخابات موکول شد چرا پیگیری نمیشه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی