رییس سازمان اداری و استخدامی کشور: افزایش امتیازات به معنای افزایش حقوق نیست/ هر هفته درخواست افزایش فوق‌العاده حقوق داریم

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: هر هفته از سوی دستگاه‌ها درخواست افزایش فوق العاده حقوق داریم و افزایش امتیازات شغلی به معنای افزایش حقوق نیست.

جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد نامه منتشر شده وزیر جهاد کشاورزی به معاون اول رئیس جمهور در رابطه با درخواست افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال ۹۷، اظهار داشت:‌ مسئولان دستگاه‌های اجرایی چنین درخواست هایی را از این سازمان و دولت مطرح می‌کنند که صرف نظر از بحث تامین منابع مالی مورد نیاز برای انجام این درخواست‌ها که یک بخش مهم از تصمیم‌گیری‌های دولت برای تحقق این پیشنهادات را تشکیل می‌دهد، بررسی‌های مختلفی نیز از سوی این سازمان و کمیسیون‌های دولت در این رابطه با توجه به قانون و آیین‌نامه‌ اجرایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در ماده ۵٠ قانون برنامه پنجم اجازه داده شده بود که امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری با تصویب دولت تا ۵٠ درصد افزایش یابد که به دلیل محدودیت‌ مالی در طول ٣ سال گذشته تصمیمی در مورد درخواست‌های واصله در این مورد گرفته نشده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در حال حاضر، درخواست‌‌های متعددی از سوی دستگاه‌های مختلف برای افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات شغلی وجود داشته و دارد، تأکید کرد: بعضا درخواست دستگاه‌های اجرایی این است که امتیازات بیشتر برای کارمندان خود را پیگیری کنند، در حالی که دولت در تصمیم‌گیری برای این موارد به ملاحظات متعددی توجه می‌کند که یکی از این عوامل امکان تأمین منابع مالی است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: درخواست وزارت جهاد کشاورزی به صورتی غیر متعارف رسانه‌ای و خبری شد، در حالی که ما در سازمان هفته‌ای حداقل یک نامه از دستگاه‌ها برای افزایش فوق‌العاده‌ها و نظایر آن را داریم، ما نیز بررسی می‌کنیم. اگر امکان داشته باشد، در چارچوب قانون و امکانات دولت پیشنهاد می‌دهیم و این رویه‌ایی کاملا عادی تلقی می‌شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مصوبه مورد اشاره متضمن افزایش پرداختی برای کارمندان سازمان مالیاتی نبوده و صرفا یک تغییر در مبانی پرداخت حقوق کارکنان آن سازمان است، گفت: این مصوبه به معنای افزایش حقوق نیست، بلکه کارکنان این سازمان از محل ماده ۲۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم که مربوط به درآمدهای مالیاتی است، دریافتی‌هایی داشتند که قانونی هم بود. در مصوبه‌ای که دولت تصویب کرده اجازه داده است نسبت به اعمال افزایش ۵٠ درصدی در امتیازات اقدام کنند، به شرطی که معادل آن از پرداختی های موضوع ماده ۲۱۷ کم کنند و در بند ٣ تصویب نامه قید شده است که با این مصوبه نباید هیچ افزایشی در پرداختی کارکنان سازمان امور مالیاتی ایجاد شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: لذا فقط مبانی و محل پرداخت حقوق تغییر کرده است و افزایش پرداختی در کار نبوده است. در واقع قبلاً در فیش حقوقی پرداختهایی در بخش «سایر» اعمال می‌شد که اکنون به عنوان حقوق و مزایای مستمر اعمال می‌شود، اما جمع پرداختی افزایش نخواهد داشت و این موضوع بیشتر برای انضباط در پرداختی‌ها و افزایش رضایت‌مندی کارکنان آن سازمان بوده است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

28 دیدگاه

 • سلام. لطفا پی گیری بفرمائید اگر افزایش امتیازات موجب افزایش حقوق نمی شود. پس حقوق و مزایای کارمندان تاکنون به صورت فله ی. پرداخت شده است

 • لطفا” در مورد آموزش و پرورش هم اقدامی کنید؛ وزیر محترم و همکارانشون در وزارتخانه بیش از پیش برای بهبود معیشت قشر آبرومند و سخت کوش فرهنگی تلاش مضاعف کنند…. هفته ی معلم رو هم پیش رو داریم…..!!!!!

 • امور اداری آیا واقعا افزایش امتیازات منجر به افزایش حقوق نمیشه لطفا توضیح مفصل بدید؟؟؟

 • فکر کردند عصر حجر است که کسی متوجه افزایش حقوق نشود… هزار جور سفسطه گری میکنند تا اصل افزایش حقوق را پنهان کنند.
  آقایان مسئولان عصر ارتباطات است…. نه عصر حجر….

 • همه وزرا دارن واسه بهبود معیشت کارکناشون تلاش می کنن . جالبه واسه همه کارمندا بودجه هست الا آموزش و پرورش

 • سلام خسته نباشید ی سوال دارم شاید ربطی به موصوع نداشته باشه.من معاون هیتم و ب من پیشنهاد شده به عنوان کارشناس به کانون تربیتی برم .خوایتم بدونم چقدر اختلاف حقوق هست و کارشناس کانون چه برتری داره .و اینکه آیا تابستان هم باید به کانون رفت؟

 • سلام وقت بخیر خدمت همکاران .
  جناب انصاری اگه افزایش امتیازات با افزایش حقوق همراه نیست امتیازات ما آموزش وپرورشی هارو هم مثل بقیه افزایش بده .. اصلا همه کارمندان رو افزایش بده .. آخه دروغگویی تا کی 

 • خدا تو به داد ما معلمان برس . اقای وزیر همه وزرا دارن برای افزایش ۵۰درصدی حقوق به معاون اول نامه میزنن چرا شما نامه نمیزنی و در جلسه دولت برای افزایش حقوق ما معلما دفاع نمیکنی شما هم مانند وزیر جهاد در جلسه دولت حضور دارید اما وزیر ازحقوق کارمنداش دفاع و اعتراض میکنه ولی شما هیچکاری نمیکنی ما از این تبعیض و اختلاف وحشتناک حقوق با کارمندان دیگه و گرفتن پایین ترین حقوق نابود شدیم برای ما معلما درجلسه دولت فریاد بزنید و تقاضای افزایش ۵۰ درصدی حقوق کنید اقای وزیر خواهش میکنیم از حق ما در دولت قاطعانه و محکم دفاع کنید چشم امید ما معلمان به شما است منتظر اقدام عملی شما درباره افزایش حقوق هستیم

 • باعرض سلام و خسته نباشید
  سوالی داشتم جواب بدین ممنون میشم
  بنده اول مهر ۸۶ بصورت پیمانی به استخدام اموزش و پرورش درامدم، بعداز سه سال و هفت ماه استخدام ازمایشی شدم و در طی این سه سال و هفت ماه بیمه تامین اجتماعی بودم که هنگام استخدام ازمایشی بدون اینکه درخواستی بدم من رو انتقال دادن به صندوق بازنشستگی، دراسفند۹۶برای انتقال کسورات بیمه اقدام کردم، تامین اجتماعی سه و نیم میلیون به صندوق بابت سه سال و هفت ماه من واریز کرده ولی از صندوق بازنشتگی برام نامه اومده که خودم هم باید چهارونیم میلیون به صندق بعنوان مابه التفاوت واریز کنم، ایا حق منه که این مبلغ رو بدم؟

 • اقای وزیر بداد ما معلمان برسید التماس میکنیم برای ما هم از اقای جهانگیری با دادن یک نامه تقاضای افزایش ۵۰ درصدی حقوق کنید ما از این همه ظلم و تبعیض و اختلاف حقوق بیچاره شدیم چرا از افزایش حقوق ما در دولت دفاع نمیکنید با این افزایش حقوقها دیگر هیچ انگیزه ای برای کار نداریم اقای وزیر اقدام کنید

 • شما معلما لااقل نصف سال تعطیلید ما بدبخت کارمندان وزارت ….. همش سرکاریم حقوقمان از همه دستگاهها پایینتره هیچکس هم به دادمون نمیرسه….

 • سلام
  کمیته امداد هم قبل از عید امتیازات شون ۳۵ درصد افزایش دادند حداقل افزایش ۴۵۰هزار تومان بوده 

 • اقای وزیر اکه حقوق کارمندان جهاد ۵۰درصد افزایش پیدا کنه باید برای افزایش حقوق ما به دولت نامه بنویسی و تقاضای افزایش حداقل ۳۰ درصدی حقوق بکنید ما منتظر اقدام شما هستیم اقای وزیر .

 • مامعلمان کارمند نیستیم اقای وزیر ؟ شما همانند وزرای دیگر در دولت نیستید ؟ چرا وزرای دیگر برای افزایش حقوق کارمندانشان تلاش میکنند اما شما کوچکترین تلاشی نمیکنید ؟ شما وزیر ما معلمان هستید یا دلسوز دولت ؟ گناه ما معلمان چیه که دولت اصلا به ما نگاهی نمیکنه و از ما معلمان بدش میاد . چرا دولت برای همه کارمندان دولت بودجه برای افزایش حقوق داره اما به ما معلمان میرسه گریه میکنه که به شام شب محتاجم و پول ندارم؟ داره خوبم داره اقای وزیر اما چون از معلمان بدش میاد حاضر نیست حقوق معلمان رو افزایش بده

 • جناب انصاری عزیز اصلا همه چیز وبندهای مدیریت خدمات کشوری تا مبلغ عیدی که پایان هرسال پرداخت می شود براساس امتیاز ضربدر ضریب افزایش حقوق همان سال که هیت وزیران هرسال در همین موقع تعیین می کنند می باشد اینکه جنابعالی می فرمایید ربطی ندارد به افزایش حقوق ندارد درست است حقوق در اصل اضافه نمی شود ولی آن بند مثل امتیاز شغل یا فوق العاده شغل وقتی ۵۰درصد افزایش پیدا کند خود به خود دریافتی آن شخص بیشتر می شود ما اصلا به کلمه حقوق کارنداریم آیا دریافتی آن کارمند در دستگاه مذکور افزایش پیدا می کند؟؟؟؟

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی