تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۷ (تصویبنامه هیأت وزیران)

اختصاص ۳ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان اعتبار در موضوع بازنشستگان و متناسب‌سازي حقوق آنها

به گزارش شناسنامه و به نقل از مركز اطلاع‌رساني، روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، رييس امور سلامت و رفاه اجتماعي سازمان برنامه و بودجه درباره یکی از مهمترين برنامه‌هاي اجرا شده اين حوزه در سال ۹۶ گفت: در واقع موضوع بازنشستگان و متناسب‌سازي حقوق آنها را با توجه به تدوين آيين‌نامه در رأس برنامه‌هاي خود قرار داديم و براي اجرا اين كار ۳ هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفتيم.

حميد پوراصغري افزود: مرحله نخست اين طرح آغاز شده كه در واقع اولين گام براي رفع تبعيض بين بازنشستگان محسوب مي‌شود.

وي تصريح كرد: اين كار با تدوين جداول و ضرايب مشخص و تعيين شده در سال ۹۷ نيز ادامه خواهد داشت.

اين مقام مسئول درباره متناسب نبودن حقوق بازنشستگان با هزينه‌هاي جاري و واقعي زندگي بيان كرد: حقوق بازنشستگان طبق قانون بر اساس كسوراتي كه در طول سنوات خدمت از حقوق مشمول حقوق كسر مي‌شود، ‌به صورت مستمري بازنشستگي پرداخت مي‌شود. در سنوات گذشته در برخي سال‌ها نرخ تورم بالايي داشته‌ايم و حقوق بازنشستگان بر آن اساس افزايش نيافته و به عبارت بهتر حقوق از نرخ تورم عقب افتاده است.

وي ادامه داد:‌ در ۳سال گذشته سعي شد تعيين ميزان افزايش حقوق بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم باشد تا بخشي از اين عقب‌ماندگي جبران شود. البته چند سال براي جبران اين مسأله زمان لازم است.

شايان ذكر است كه اجراي تدريجي مواد فصل ۱۰ قانون مديريت خدمات كشوري نيز باعث عدم تناسب حقوق بازنشستگان سنوات گذشته با بازنشستگان جديد شده است.

پوراصغري‌ گفت: بر اساس قانون مديريت خدمات كشوري،‌ متناسب‌سازي حقوق‌ها در ۵ سال بايد انجام شود.

درباره نویسنده

450مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی