تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۷ (تصویبنامه هیأت وزیران)

اختصاص ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در موضوع بازنشستگان و متناسب‌سازی حقوق آنها

به گزارش شناسنامه و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه درباره یکی از مهمترین برنامه‌های اجرا شده این حوزه در سال ۹۶ گفت: در واقع موضوع بازنشستگان و متناسب‌سازی حقوق آنها را با توجه به تدوین آیین‌نامه در رأس برنامه‌های خود قرار دادیم و برای اجرا این کار ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتیم.

حمید پوراصغری افزود: مرحله نخست این طرح آغاز شده که در واقع اولین گام برای رفع تبعیض بین بازنشستگان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: این کار با تدوین جداول و ضرایب مشخص و تعیین شده در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول درباره متناسب نبودن حقوق بازنشستگان با هزینه‌های جاری و واقعی زندگی بیان کرد: حقوق بازنشستگان طبق قانون بر اساس کسوراتی که در طول سنوات خدمت از حقوق مشمول حقوق کسر می‌شود، ‌به صورت مستمری بازنشستگی پرداخت می‌شود. در سنوات گذشته در برخی سال‌ها نرخ تورم بالایی داشته‌ایم و حقوق بازنشستگان بر آن اساس افزایش نیافته و به عبارت بهتر حقوق از نرخ تورم عقب افتاده است.

وی ادامه داد:‌ در ۳سال گذشته سعی شد تعیین میزان افزایش حقوق بازنشستگان بالاتر از نرخ تورم باشد تا بخشی از این عقب‌ماندگی جبران شود. البته چند سال برای جبران این مسأله زمان لازم است.

شایان ذکر است که اجرای تدریجی مواد فصل ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز باعث عدم تناسب حقوق بازنشستگان سنوات گذشته با بازنشستگان جدید شده است.

پوراصغری‌ گفت: بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری،‌ متناسب‌سازی حقوق‌ها در ۵ سال باید انجام شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی