مذاکره وزیر آموزش‌وپرورش با معاون اول رئیس‌جمهور درخصوص نحوه احتساب سنوات حق بیمه معلمان حق‌التدریس

مذاکره وزیر آموزش‌وپرورش با معاون اول رئیس‌جمهور درخصوص نحوه احتساب سنوات حق بیمه معلمان حق‌التدریس

وزیر آموزش‌وپرورش از مذاکره با معاون اول رئیس‌جمهور درخصوص پرداخت حق بیمه معلمان حق‌التدریس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از خانه ملت، در نشست امروز فراکسیون مستقلین ولایی که با حضور محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، وی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در مورد حق بیمه معلمان حق‌التدریس، گفت: صندوق بازنشستگی به استناد مصوبه سال ۹۴ مجلس معتقد است معلمان حق‌التدریسی که سال‌های گذشته برای آموزش‌وپرورش کارکردند، برای پرداخت سابقه سنوات خود باید حق بیمه را به نرخ روز و ۲۴ درصد پرداخت کنند.

بطحایی در ادامه گفت: طبق مذاکراتی که آموزش‌وپرورش با اداره استخدامی داشته توانست نامه‌ای از این اداره دریافت کند مبنی بر اینکه مصوبه مجلس در مورد معلمان پاره‌وقت بوده است نه تمام‌وقت اما صندوق بازنشستگی پس از ارسال این نامه به رأی وحدت رویه دیوان عدالت اداری در این زمینه استناد می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری در یک رأی وحدت رویه به صندوق بازنشستگی اعلام کرده که معلمان تمام وقت نیز باید حق بیمه را ۲۴ درصد پرداخت نمایند؛ آموزش‌وپرورش در این زمینه مذاکرات بسیاری انجام داده است و هیات عمومی باید در این زمینه رأی مناسبی دهد تا رأی وحدت رویه بشکند.

وزیر آموزش‌وپرورش در پایان افزود: امیدواریم این مشکل رفع شود طبق مذاکراتی که با آقای جهانگیری انجام شد ایشان نیز برای رفع این مشکل آمادگی دارند؛ ظلم بزرگی است که معلمان زحمت‌کش ما به‌جای پرداخت ۷۰۰ هزار تومان ۵۰ میلیون پرداخت کند.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

14 دیدگاه

 • با سلام .بنده در سال هشتادو دو حق التدریس بودم والان بیمه تامین اجتماعی گفته باد دو میلیون ودویست هزار بابت اون چند ماه بدم. این خیلی ظلمه. آموزش وپرورش اون سال باید بیمه ما رو واریز میکرد چون من بیست وچهار ساعت کامل تدریس داشتم. به نظر شما اگه تغییر کنه شامل ما هم میشه
  ؟ با تشکر

 • سلام لطفا گزارشی از افزایش احکام سایر ادارات مثل دارایی و…که افزایش ۵۰ درصدی احکام برای اسفند داشتند رو پیگیری کنید!!!رفیقم حکمشون ۲۴۰۰ بود یهویی شد ۳۶۰۰

 • نمیدونم این آموزش وپرورش کی میخواد به معلماش برسه. به خدا موندم چطور جواب مهمونامو بدم.کاش آقای وزیر اینو میفهمید. ی مهمون برات بیاد با این هزینه ها کلی خرج ومخارجت میشه.از این به بعد میخوام جوابشون کنم.حالا شرمندگی زن وبچه بمونه.

 • با سلام من پیمانی ۸۹ هستم و مبلغ حق بیمه واسه خدمت سربازی رو گفته اند ۲۲ درصد از حکم احتساب سنوات رو که مبلغ ۱م و ۵۰۰ میشه باید پرداخت کنم نظرشما چیست؟

  • نویسنده

   پرداخت کسور سربازی یک امر شخصی می باشد
   بعضی افراد منتظر تکمیل سنوات و بازنشستگی می باشند
   ولی برخی دیگر تمایل به خدمت بیشتر دارند

 • باسلام
  با مراجعه به تامین اجتماعی شهرمان جهت محاسبه میزان ونحوه پرداخت حق بیمه سالهای حق التدریس ،می گویند هنوز نرم افزار نصب نشده وسال به پایان رسیده وما بلا تکلیف ماندیم .
  آیا این نرم افزاری که می گویند نصب نشده؟

  • نویسنده

   فعلا خیر
   سازمان بازنشستگی برای حق التدریس تمام وقت شرط پرداخت بیمه را عنوان کرده که به نظر منطقی نمی آید.

 • با سلام من تاریخ ۱/۱/۹۴رتبه خبره گرفتم ولی به تازگی احتساب سنوات حق التدریسی کردم واز حکمم سابقه کم شده آیا من ۹۷/۱/۱شامل رتبه عالی میشم

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی