ثبت‌نام داوطلبان مدیریت مدارس در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران از ۱۲ اسفند

مسئول کارگروه انتخاب و انتصاب مدیران اعلام کرد
ثبت‌نام داوطلبان مدیریت مدارس در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران از ۱۲ اسفند

مدیرکل متوسطه اول و مسئول فرایند انتخاب و انتصاب مدیران گفت: ثبت‌نام داوطلبان مدیریت مدارس در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران از ۱۲ اسفندماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، عظیم محبی مدیرکل متوسطه اول وزارت آموزش‌وپرورش و مسئول فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس گفت: مدرسه کانون تعلیم و تربیت است؛ برای اینکه مدرسه بتواند وظایف خود را به‌خوبی انجام دهد، نیازمند مدیران شایسته هستیم که صلاحیت عمومی، تخصصی و حرفه‌ای داشته باشند.

مدیرکل متوسطه اول در ادامه گفت: در سال‌های گذشته فرآیند انتخاب مدیران بوده است و در سال آینده به این فرایند نظم و سامان می‌دهیم و بر همین اساس آن را ارتقا خواهیم داد. این فرایند مورد اصلاح قرارگرفته است و دستورالعمل جدیدی تعریف و به استان‌ها ابلاغ‌شده است.

وی گفت: بر این اساس سامانه‌ای آماده‌شده است تا داوطلبان مدیریت مدارس در آن ثبت‌نام کنند. در این سامانه از ۱۲ تا ۲۱ اسفندماه امکان ثبت‌نام وجود دارد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی entekhab.medu.ir ثبت‌نام کنند.

وی گفت داوطلبان پس از ثبت‌نام، در آزمونی که تاریخ آن اعلام خواهد شد، دانش آن‌ها درزمینه سند تحول، مدیریت مالی و اداری مدارس، تسلط به قوانین آموزش‌وپرورش و … سنجیده خواهد شد. منابع این آزمون از طریق سامانه اعلام خواهد شد و این آزمون ۲۰۰ امتیاز دارد. در مرحله بعد، از افراد مصاحبه خواهد شد و در مصاحبه صلاحیت‌ها و توانایی‌ها موردسنجش و ارزیابی خواهد گرفت. مصاحبه ۴۰۰ امتیاز دارد و افرادی که حائز بیشترین امتیاز شوند، برای مدارسی که نیاز به مدیر ندارد انتخاب خواهند شد.

مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص نحوه برگزاری آزمون، گفت: آزمون به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و اینکه به‌صورت هم‌زمان در کل کشور باشد با توجه به امکانات واحدهای فن‌آوری در حال بررسی هستیم.

محبی با اشاره به اینکه این اقدام آغاز شایسته‌سالاری برای انتخاب مدیران مدارس است، افزود: فرصتی ایجادشده که بتوانیم استعدادهای مدیریت را کشف کنیم و انتخاب مدیران شایسته‌تر کمک به ارتقا مدارس و بهبود فرایندهای یاددهی و یادگیری در مدارس خواهد کرد.

مدیرکل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: این طرح در مراکز استان‌ها انجام می‌شود و ممکن است در سال اول با مشکلاتی مواجه شویم اما این برنامه باید تبدیل به فرهنگ در انتخاب مدیران شود.

محبی افزود: با این طرح به دنبال شایسته گزینی هستیم و افرادی انتخاب خواهند شد که بیشترین امتیاز را کسب نمایند و در حال حاضر شرایط برای کاندیدا شدن برای تمام فرهنگیان مهیا شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی در خصوص فاکتورهای انتخابات و احتمال انتخاب افرادی غیر از معلمان، گفت: اگر فردی از اداره کل شرایط داشته و داوطلب شود و امتیازات را کسب نمایند با این طرح منافاتی ندارد اما داوطلبان مدیریت مدارس باید حداقل ۴ سال به بازنشستگی شان مانده باشد و مدرک لیسانس داشته باشند.

وی افزود: اطلاعات افرادی که در آزمون پذیرفته و در مصاحبه حداقل امتیاز را کسب می‌کنند در بانک اطلاعاتی ثبت و ذخیره می‌شود تا طی سال‌های آینده در صورت نیاز به مدیر بتوانیم از بین آنها فرد مناسب را انتخاب کنیم.

 

درباره نویسنده

362مطلب نوشته است .

۱۴ Comments on “ثبت‌نام داوطلبان مدیریت مدارس در سامانه انتخاب و انتصاب مدیران از ۱۲ اسفند”

 • No name wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۲:۳۶

  سلام امور اداری عزیز
  تو را خدا از این اضافه تدریس فرهنگیان شاغل یه خبر بگیرین بزارین، چند روز پیش اقای نوبخت تویئت کرده بودن همه مطالبات پرداخت میشه اما نگفته بودن برا حق التدریس ازاد یا شاغل!؟
  https://tnews.ir/news/05c6106637440.html#%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b9%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86

  View Comment
 • اموراداری wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۲:۵۷

  به نظر خبر برای معلمان حق التدریس آزاد است
  اسناد پرداخت تا پایان بهمن ماه توسط ادرات آماده شده است
  لذا چنانچه خبری ازفرآیند پرداخت بدست آید اطلاع رسانی خواهد شد

  View Comment
 • حسن ایزدی wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۲:۴۲

  سلام . این کار یکی از راههای خوب برای انتخاب یک مدیر خوب است . البته این راه و شیوه باید برای معاونان هم اعمال شود چون اگر مدیر عامل به دانش و قانون مدیریتی باشد اما معاونان ایشان ناعامل یا نادان به قوانین مدیریتی باشند فرایند مدیریتی باز به نوعی سلیقه ای خواهد بود که باغث اختلاف روش بین مدیران و معاونان میشود و این طرح را با شکست قطعی مواجه می کند .

  هر طرحی باید هم ابتدای ان ، هممیانه ی ان و هم پایان ان به دقت و باظرافت مورد توجه قرار بگیرد تا هزینه های مادی , فرهنگی ، شخصی و اجتماعی ان نزدیک به صفر برسد .
  در هر حال این ظرح با توجه به بافت و بستر فرهنگی فغلی طرح و راهکار خوبی خواهد بود به شرطی که مدیران اگاه به علوم انسانی ، حقوق بشر و حقوق شهروندی باشند .

  View Comment
 • رضا .ش wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۳:۰۷

  سلام خسته نباشید خدمت همکاران .. 
  این طرح با شیوه قبلی تفاوتی نداره وقتی علم و دانستنی همکار دویست امتیاز در برابر سلیقه انتخاب ومصاحبه چهارصد امتیازی قرار میگیره قطعا بازهم سلیقه میشه فقط اعلام می شه که فلان طرح داره اجرا میشه وگرنه این شیوه جدید با قبلی هیچ تفاوتی نداره بازم انتخاب دست اداره هست نه بر اساس شایستگی و علم و آگاهی همکاران .. 

  View Comment
 • محمد wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۶

  سلام
  چه جوری باید وارد سامانه شد ؟
  فقط یرای مدارس مراکز استان ها می باشد ؟
  همکاران شاغل در شهرستان ها می توانند ثبت نام کنند؟
  با تشکر لطفا به هر ۳ پاسخ دهید
  باز هم ممنون

  View Comment
 • اموراداری wrote on ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۷:۵۶

  فعلا هیچ جزئیاتی از چگونگی ثبت نام در سامانه ابلاغ نشده است

  View Comment
 • م wrote on ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۷:۰۱

  سلام بر شما همکار گرامی و تشکر از زحماتتان ، سوالم در رابطه با کمک هزینه مهد کودک خانمهای فرهنگی است . با توجه به دستور دیوان عدالت اداری در دیماه ،ایا این کمک هزینه پرداخت خواهد شد؟
  گفتند که به بعضی از استانها از جمله تهران پرداخت میشود ایا این صحت دارد؟

  View Comment
 • اموراداری wrote on ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۷:۵۴

  با توجه به حجم بالای مطالبات پرداخت کمک هزینه مذکور دور از ذهن است

  View Comment
 • رستمی wrote on ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۲۰:۳۱

  سلام.
  ببخشید سوالی داشتم از خدمتتان من بیمه سنوات پاره وقتم را یکجا ریختم. و نزدیک ۲۱ ماه به سنواتم اضافه شد.  سابقه ام ۱۶ سال شد اما حکمی که برایم زدند  فقط سنوات اصافه شد. حقوقم هیچ تغییری نکرد آیا به خاطر افزایش سنوات نباید حقوقم تغییر کند.
   خواهش میکنم جوابم  را بدهید سپاسگزارم..

  View Comment
 • اموراداری wrote on ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۲

  پاسخ دقیقی نمی توان داد
  ولی به نظر می رسد مشمول ارتقا طبقه باشید

  View Comment
 • ناشناس wrote on ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶, ۹:۲۱

  باسلام و خسته نباشید حق الزحمه امتحانات نهایی خرداد وکارورزی سال ۹۵و ۹۶ چه تاریخ پرداخت می گردد با تشکر

  View Comment
 • ناشناس wrote on ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶, ۲۱:۲۸

  سلام با توجه به اینکه ماه اسفند زمان پرداخت دیون ها می باشد آیا کمک هزینه ازدواج سالهای ۹۵و۹۴پرداخت خواهد شد؟با سپاس

  View Comment
 • اموراداری wrote on ۱۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۷:۵۷

  فعلا از پرداخت دیون هیچ خبری نیست

  View Comment
 • بیاتی فرد wrote on ۱۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۲۱:۵۱

  این سامانه از نیرو های پیمانی که کارشناسی ارشد مدیریت اموزشی خونده معذور است ولی دانشسرای قدیم که با ضمن خدمت لیسانس اموزش ابتدایی داره ثبت نام میکنه!چه تحول عظیم وشگرفی اتفاق خواهد افتاد …..

  View Comment

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2018 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی