مزایای یک مقطع تحصیلی و بالاتر برای کارمندان لیسانسه ای که دوره آموزشی ضمن خدمت را پیش از سال ۹۰ گذرانده اند (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

مزایای یک مقطع تحصیلی و بالاتر برای کارمندان لیسانسه ای که دوره آموزشی ضمن خدمت را پیش از سال ۹۰ گذرانده اند (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه مصوب کرد، کارمندان با مدرک لیسانس که دوره آموزشی ۸۰۰ ساعته را گذرانده و طرح تحقیقی ۱۰۰ ساعته را پیش از سال ۹۰ اجرا کرده باشند از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تاریخ ۱۳۸۰/۱۲/۲۸ در قالب بخشنامه شماره ۱۰۵/۲۲۵۵۴ اعلام نموده که کارمندان دولت در صورت برخورداری از مدرک لیسانس و گذراندن ۸۰۰ ساعت دوره آموزشی و اجرای طرح تحقیقی معادل ۱۰۰ ساعت از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می شوند. اما برخی شکات اعلام کرده اند که از مزایای این بخشنامه که احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر است، در حکم کارگزینی آنها لحاظ نشده است.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سال های ۱۳۹۰ و بعد از آن و در قالب سه بخشنامه علاوه بر سه شرطِ داشتن مدرک لیسانس، گذراندن ۸۰۰ ساعت دوره آموزشی و اجرای طرح تحقیقی معادل ۱۰۰ ساعت، دو شرط دیگر را هم  برای برخورداری از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر تعیین کرده است که عبارتند از طرح موضوع و تأیید آن در “کمیته های راهبردی آموزش و توانمندسازی کارکنان” و شرکت در آزمون جامع و کسب نصاب ۶۰ در صد نیز می باشد.

براساس این گزارش و پیرو این شکایت، شعب دیوان عدالت اداری، آراء متفاوتی را صادر کردند که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۸ با صدور رأی وحدت رویه  مقرر کرد، افرادی که واجد شرایط بخشنامه شماره ۱۰۵/۲۲۵۵۴ مورخ ۱۳۸۰/۱۲/۲۸ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هستند و دوره های خود را پیش از صدور بخشنامه های سال ۱۳۹۰ به پایان رسانده اند، باید از مزایای این بخشنامه که احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر در حکم کارگزینی است بهره مند شوند.

مقررات مربوط:

نظام‌ آموزش‌ کارکنان‌ دولت‌ سال ۱۳۸۰

نظام آموزش کارمندان دستگاه‌های اجرایی سال ۱۳۹۰

اصلاحی نظام آموزش کارمندان و مدیران دستگاه‌های اجرایی سال ۱۳۹۲

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

22 دیدگاه

 • سلام بنده تا قبل از سال ۹۰ حدود ۱۵۰۰ ساعت ضمن خدمت را گذرانده ام ولی سال ۹۱ لیسانس گرفتم آیا می تونم از مزایای یک مدرک بالاتر استفاده کنم؟

  • نویسنده

   اجرای طرح تحقیقی معادل ۱۰۰ ساعت را احتمالا ندارید
   همچنین سال ۹۰ لیسانس نبوده اید.

 • سلام افرادی که تمامی شروط لازم را در سال ۹۰داشته اند و سنوات بعد موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس شده اند آیا از شمول این بخشنامه لازم خواهند شد. ؟

 • سلام همکار عزیز
  بنده یک بار مدرک ارئه دادم و افزایش حقوق داشتم.
  اما الان طبق قانون جدید اگه مدرک ارشد ارائه بدم طبقه نمیگیرم
  خواستم بدونم اصلا مدرک جدید وارد حکم میشه و در بندهایی مثل کمتر توسعه یافته تاثیر داره یا نه؟
  سپاس

  • نویسنده

   برابر بخشنامه تنها اعمال مدرک برای یکبار مجاز است
   اما ادارات کل بعضا مدرک دوم را نیز مورد پذیرش قرار می دهند

 • با سلام و خسته نباشید خدمت همکار امور اداری.
  یه سوال داشتم این جریان فوق العاده سرپرستی مجتمع های اموزشی ورزشی چیه که شامل خیلی از مدیران مجتمع های ورزشی نمیشه. چون عنوان پست داخل بخشنامه با عنوان یا کد پست داخل ابلاغ مدیران بهم نمیخوره و صادر نمیشه.

  • نویسنده

   در نگارش جدید به برقراری فوق العاده اشاره شده است
   اما فعلا سیستم برقرار نمی کند
   احیانا مشکل از ابلاغ می باشد

 • با سلام. آقا این که خیلی ظلمه وعین بی عدالتی استکه بیان یک نفر لیسانس رو با فوق لیسانس مثل همدیگه حقوق بدن.اگه راست میگن همترازی هیات علمی رو بر قرار کنن.کیه که این تصمیم ها رو میگیره.احتمالا خودشون برا مدرک گیر کردن.تورو به خدا نظر کارشناسی بدید.روز قیامتی هم هست.ما که بدمون نمیاد به لیسانسها زیاد پول بدید ولی باید عادلانه برا همه باشه.به امید عدالت

 • سلام مجدد ، آیا تحقیق میدانی و ارایه مقاله به کنفرانس حتی کشوری و تایید پژوهش در،کنفرانسها ،رتبه اول کنفرانسها بابت تحقیقها میتواند جز آن طرح تحقیقی باشد یا خیر
  آیا کسی سال ۹۲ فوق لیسانس شده شامل مقطع بالاتر میشود، ممنون از،راهنماییتان

  • نویسنده

   ۱- صرفا برای لیسانسه ها می باشد
   ۲ – تحقیق نیز باید در راستای شیوه نامه باشد(اجرای‌ یک‌ طرح‌ تحقیقی‌ در زمینه‌ شغل‌ مورد تصدی‌ معادل‌ ۱۰۰ ساعت‌)

 • همکار گرامی در مورد نگارش این فوق العاده سرپرستی به نظر شما ایا راه حلی هست که این مشکل حل بشه چون اکثرا با مشکل برخوردند و کد ابلاغ با کد نگارش جدید اصلا بهم نمیخوره.

  • نویسنده

   چند راهی که انتخاب شد به نتیجه نرسیدیم
   و به نظر تا کنون منطقه ای موفق به صدور حکم نشده است

  • نویسنده

   طرح تحقیقی ۱۰۰ ساعته را پیش از سال ۹۰ اجرا کرده باشند از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر بهره مند می شوند.

 • سلام همکار گرامی خسته نباشید
  با ارزوی سلامتی برای شما همکار گرامی میخواستم بپرسم مشکل نگارش فوق العاده مجتمع های اموزش ورزشی حل شد یا هنوز مشکل دارند.

 • همکار گرامی صبح بخیر
  ایا امکانش هست راهنمایی بفرمایید چطوری حل شد چون هنوز بعضی شهرستانها مشکل دارند.این شماره ۰۹۱۸۸۴۴۶۳۰۷ پیامک بدهید من خودم با شما تماس میگیرم.تشکر از شما همکار گرامی که با صبر و حوصله جوابگوی سوالات همکاران هستید.

  • نویسنده

   نگارش ۱۵۱۳ مشکل را رفع نمود
   ۴- اصلاح فوق العاده سرپرستی مدیر ومعاون مجتمع های ورزشی (پست با کدهای۱۴۴۷۸و۱۴۴۷۹) و از تاریخ ۱/۱۲/۹۶ .

   – برقراری فوق العاده مدیریت به مبلغ ۲۵۴۲۵۰۰

 • آیااین فوق العاده برای همه مدیران کانونهای ورزشی یکسان است؟وحکم جدید راچه زمانی می زنند؟باتشکرازپاسخگویی شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی