رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال ۹۷

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت تلاش می کند تا به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ توجه شود و در این راستا از ابتدای سال با لحاظ تحقق کامل درآمد ۳۴۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان، اقدامات لازم را انجام می دهد.

محمدباقر نوبخت گفت: برای ترمیم حقوق و در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ به تامین حداقل ۳۴۰۰ میلیارد تومان منابع نیازمند هستیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ در مجموع با احتساب پیشنهاد دولت، ۲۰۰۰ میلیارد تومان منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده که بیانگر کمبود ۱۴۰۰ میلیارد تومانی منابع برای همسان سازی در سال آینده است.

نوبخت تصریح کرد: با هماهنگی هایی که با مجلس صورت گرفت، مجوزی ارائه شد تا سازمان برنامه و بودجه بتواند از سرجمع بودجه و احیانا اموال تملیکی منابع کافی برای ترمیم حقوق بازنشستگان را در سال آینده تامین کند.

سخنگوی دولت یادآور شد: دولت تلاش می کند تا به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ توجه شود و در این راستا از ابتدای سال با لحاظ تحقق کامل درآمد ۳۴۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان، اقدامات لازم را انجام می دهد.

به گزارش شناسنامه، در بند (ج) تبصره (۱۲) بودجه سال ۱۳۹۷ اینگونه آورده شده است:

«ج- دولت مجاز است اعتبار ردیف ۳۷- ۵۵۰۰۰۰ جدول شماره(۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح با اولویت کسانی که دریافتی‌ماهانه آنها کمتر از بیست‌میلیون(۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال می‌باشد، براساس آیین‌نامه اجرائی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاههای ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۷ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از ۱/۱/۱۳۹۷ اعمال نمایند.

۱- به دولت اجازه داده می شود معادل ۲۰ درصد از اعتبارات هزینه ای که در ردیف های کمک های بلاعوض مربوط به قوا منظور گردیده تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال را کسر و به ردیف ۳۷- ۵۵۰۰۰۰ موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری اضافه نماید.

۲- به دولت اجازه داده می شود از محل منابع حاصل از فروش اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول مازاد خود نسبت به تامین منابع مالی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری اقدام نماید.»

درباره نویسنده

493مطلب نوشته است .

۷ Comments on “رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: همسان سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال ۹۷”

 • معلم wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۰

    ما که شاغلیم تو خرج زندگی موندیم  خدا به داد بازنشسته ها برسه .خدا به داد همه ی ماها برسه 

 • جواد wrote on ۹ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۴

  با سلام ۱۸ درصد افزایش شامل چه مواردی میشه؟ مثلا با حکم۲۴۴۰؟ممنون

 • اموراداری wrote on ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶, ۹:۰۸

  باید منتظر آیین نامه بود

 • ناشناس wrote on ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷, ۹:۴۴

  با سلام و.عرض تبریک سال نو
  حداقل حقوق بازنشستگان در سال ۹۷چه مبلغی تعیین شده است ؟ایا یک میلیون دویست هزار تومان است یا خیر ؟با تشکر از شما

 • اموراداری wrote on ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷, ۱۰:۰۶

  هنوز تعیین نشده است

 • ناشناس wrote on ۲۲ فروردین, ۱۳۹۷, ۹:۴۷

  باسلام همسان سازی باید شامل کلیه بازنشستگان در سطوح مختلف باشد نه فقط انهایی که زیر دو ملیون تومن است کسی که بالای این رقم می گیرد یا تحصیلات بالایی دارد یا با پست مدیریت بازنشسته شده اگر به این منوال پیش برورد عدالت بقرار نشده است و تحصیلات و پست ان افراد در نظر گرفته نشده است

 • ناشناس wrote on ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۰:۵۸

  با سلام .ایا همسا ن سازی این ماه اجرا میشود ؟

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی