صدری نوش‌آبادی: پیشنهاد دولت به مجلس برای افزایش میزان عیدی کارمندان دولتی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: دولت پیشنهاد افزایش میزان عیدی کارمندان دولت را به مجلس شورای اسلامی داده است.

سید صدرالدین صدری نوش آبادی درباره نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق پرداخت عیدی به کارمندان دولت، تمام بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال است که البته این محاسبه با قاعده عیدی کارگران متفاوت است.

وی درباره شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت افزود: چارچوب پرداخت عیدی را قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت که در سال ۱۳۷۴ به تصویب رسیده و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ مشخص می‌کند. در قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت احکامی وجود دارد که باید رعایت شود. مثلا این قانون حکم کرده پرداخت عیدی به صورت مساوی به همه کارمندان دولت انجام شود. یعنی همه همه وزارتخانه ها موسسات دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی شرکت‌های دولتی چون دایره شمول این پرداخت علاوه بر کارمندان دولت به نیروهای نظامی انتظامی در شمول این قانون قرار می‌گیرند و هرگونه پرداختی غیر از عددی که دولت هر سال اعلام می کند تحت عنوان پاداش آخر سال ممنوع است.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در همه مصوباتی که دولت محترم در خصوص عیدی ابلاغ می کند عبارت هرگونه پرداختی تحت عنوان پاداش آخر سال یا عیدی ممنوع است، قید می شود. بنابراین هر پرداختی تحت این عنوان خلاف است و مدیران مالی و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند که بر این امر نظارت بکنند و اگر خلافی اتفاق افتاد آن را گزارش بکنند. حتی تاکید شده که شرکت‌های دولتی هم نمی‌توانند به مدیران خودشان علاوه بر این مبلغ را پرداخت کنند. مکانیزم نظارتی آن نیز مشخص شده و مدیرعامل مکلف است نظارت بکند و سازمان حسابرسان قانونی نیز بر این امر نظارت خواهند کرد و موظف هستند اگر خلاف این امر اتفاق افتاد گزارش کنند.

صدری نوش آبادی تصریح کرد: ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی را مشخص کرده که برای هر سال ۵ هزار امتیاز است. این امتیاز ضربدر ضریب سال شده و مبلغ عیدی هر سال حاصل می شود. ضریب حقوق امسال کارمندان دولت ۱۶۹۵ ریال بوده که مبلغ عیدی امسال از آن به دست آمده است.

این مقام مسئول با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت در سال‌های گذشته گفت: دولت تمام تلاش خود را به‌کار خواهد بست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره احتمال تغییر شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت و افزایش مبلغ آن افزود: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که لایحه آن اخیرا از طرف دولت محترم به مجلس فرستاده شده برخی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شده که موجب افزایش میزان عیدی کارکنان دولت خواهد شد اما این مساله مستلزم تصویب مجلس است.

قابل ذکر: افزایش عیدی برای سالهای آینده پیشنهادشده است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

24 دیدگاه

 • با سلام نیروهای خدماتی آموزش و پرورش در زمان عیدی کارمندی حساب می کنند ولی در زمان کار حقوق کارگری لحاظ می شود آیا این عدالت هست نیروی خدماتی حقوق ۲/۵ میلیونی در ماه معلم را نمی گیرد که در پایان سال هم عیدی معلمی می دهید

 • ممنون از بابت پاسخگویتون همکار عزیز
  میشه لطفا هر موقع ثبت نام اموزش پرورش فعال شد لینک بذارید؟

 • سلام امور اداری خسته نباشید
  چرا اعطای یک مدرک بالاتر برای رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه در آموزش و پرورش اجرایی نشد؟ در برخی نهادها و وزارتخانه مثل نیرو ؛ دانشگاه برای اجرا ابلاغ شده به استناد بخشنامه زیر:
  ((در اجرای بند ۶ از قسمت ث ماده۸۸ قانون برنامه ششم توسعه درخصوص بهره مندی رزمندگان دارای حداقل شش ماه خدمت داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر، مراتب طی بخشنامه شماره۱۴۳۳۴/۱۱۵/د/۹۶ مورخ ۶/۱۰/۹۶ معاون محترم توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به کلیه واحدهای تابعه دانشگاه ابلاغ شد .))
  لطفا موضوع را پیگیری نمایید….

  • نویسنده

   برابر استعلام سازمان امور اداری ایثارگران صرفا از مزایای اجتماعی یک مدرک تحصیلی بالاتر برخوردارند
   برخی خبرها حاکی است موضوع از مجلس شورای اسلامی استعلام( استفساریه) به عمل آمده است.

 • با سلام
  هر زمان که یک حکم جدید به هر دلیلی صادر شود خود سیستم متوجه شرایط گرفتن طبقه جدید میشود یا خیر؟
  من فروردین سنواتم ۸ سال میگردد ایا نیاز هست خودم مراجعه کنم یا با احکام سال جدید طبقه جدید هم اعمال میگردد.
  با تشکر از سایت بسیار خوبتون

  • نویسنده

   خیر
   معمولا امور اداری احکام طبقه و رتبه را در موعد مقرر صادر می نماید
   ولی یادآوری بهتر است

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی