لایحه رتبه‌بندی و نظام پرداخت معلمان تقدیم مجلس‌ می‌شود/ بودجه آموزش و پرورش در سال‌ آینده ۴۲ هزار میلیارد تومان

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش:
لایحه رتبه‌بندی و نظام پرداخت معلمان تقدیم مجلس‌ می‌شود/ بودجه آموزش و پرورش در سال‌ آینده ۴۲ هزار میلیارد تومان
خبرگزاری فارس: لایحه رتبه‌بندی و نظام پرداخت معلمان تقدیم مجلس‌ می‌شود/ بودجه آموزش و پرورش در سال‌ آینده ۴۲ هزار میلیارد تومان
معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه لایحه رتبه‌بندی و نظام پرداخت معلمان پیش‌نویس آماده شده و به زودی این لایحه تقدیم مجلس می‌شود که امیدواریم از سال تحصیلی ۹۸-۹۷ این لایحه تصویب و اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، یوسف نجفی عصر امروز در آیین افتتاح باشگاه فرهنگیان و مجتمع خدماتی رفاهی آموزش و پرورش اهر اظهار داشت: شان و جایگاه معلم، شان انبیایی بوده و معلم در جامعه از ارزش والایی برخوردار است.

وی یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید را توسعه کمی و کیفی در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: تلاش شده در سند تحول بنیادین روح حاکم بر این سند، مدرسه و معلم‌محور باشد و به این دو محور توجه ویژه شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه لایحه رتبه‌بندی و نظام پرداخت معلمان پیش‌نویس آماده شده و به زودی این لایحه تقدیم مجلس می‌شود که امیدواریم در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ این لایحه تصویب و اجرا شود.

نجفی پیشکسوتان و بازنشستگان آموزش و پرورش را انسان‌های توانمند و صاحب فکر و تجربه عنوان کرد و افزود: باید از نظرات ارزشمند و تجربیات این عزیزان در بهبود آموزش و پرورش استفاده کافی و لازم را انجام دهیم.

وی افزود: با وجود اینکه در طول عمر پرشکوه انقلاب اسلامی گام‌های اساسی در خدمت به فرهنگیان و توسعه آموزش و پرورش شده، اما پیش از این نیاز است که به این قشر فرهیخته توجه ویژه شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش افزود: برای توسعه آموزش و پرورش باید مردم و دولت در کنار هم باشند و با تمام تلاش‌هایی که دولت و مجلس انجام داده اگر مشارکت مردم و خیرین نباشد قطعاً آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تأمین فضاهای آموزش و پرورش این وزارتخانه نمی‌باشد.

وی گفت: باید اقتصاد آموزش و پرورش از سوی دولت و هم از سوی مردم و خیرین افزایش یابد و در سال ۹۶ مدارس ایجاد شده ۵۰ درصد با مشارکت خیرین و ۵۰ درصد از سوی وزارت آموزش و پرورش تأمین شده است.

نجفی افزود: با تمام تلاشی که دولت و مجلس انجام داده اعتبار آموزش و پرورش در سال‌جاری ۳۳ هزار میلیارد تومان بود که بالغ بر ۹۸ درصد از این اعتبار مربوط به حقوق فرهنگیان بوده و کمتر از دو درصد صرف امور جاری آموزش و پرورش می‌شود.

وی یادآور شد: امسال با حمایت مجلس این مبلغ به ۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته که برای اولین ۱۱ درصد افزایش داشته، اما این رقم نیز جوابگوی نیاز این وزارتخانه نمی‌باشد و برای کسر بدهی حداقل ۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امورات جاری این وزارتخانه حل و فصل شود.

نجفی افزود: امروز شاهد افتتاح مجتمع خدماتی رفاهی و باشگاه فرهنگیان در این شهرستان هستیم این امر کوچک‌ترین خدمت و قدم در شأن معلم است و ان‌شاء‌الله سرآغاز خدماتی بیشتر برای این قشر خدوم و زحمتکش باشیم.

این مقام مسئول گفت: آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی یکی از استان‌های پیشتاز این وزارتخانه در حوزه‌های مختلف است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

21 دیدگاه

 • سلام وعرض ادب.بانکملی هرماه حساب بنده رابه دلیل ضمانت مسدودمی کندآیامیتوانم حقوقم راازبانک دیگری دریافت کنم.یاراهی برای برون رفت ازاین مشکل سراغ دارید؟؟ممنون وسپاسگزارم

  • نویسنده

   به نظر تغییر بانک امکان پذیر نباشد
   چنانچه شرایط برای اداره میسر باشد از طریق کسورات می توانند به شما کمک کنند

 • سلام هر ماه کسورات قانونی که از حسابم کسر میشود با تاخیر ۲۰روزه بحساب بانکها واریز میشود و این باعث شده در ۱۰ماه ۶۵هزار تومان جریمه بدهم لطفا کمکم کنید

  • نویسنده

   کسورات چند روز پس از پرداخت حقوق به حساب ادارات واریز می شود. چند روزی نیز ادارات برای صدور چک و ارائه چک ها و لیست به تک تک بانکها و … وقت می گذارند.
   بهتر است نفدا یک قسط به بانک مربوطه پرداخت کنید
   نگارنده نیز در ماه جاری در حدود ۵۰ هزار تومان دیرکرد به بانک ملی پرداخت نمودم

 • سلام و خسته نباشید 
  ایا رتبه بندی برای افرادی که تازه استخدام می شوند نیز اجرایی می شود یا خیر؟؟

  • نویسنده

   اجرایی است یعنی با داشتن شرایط و اخذ رتبه پایه حرفه ای از مزایای آن برخوردار خواهند شد

 • با سلام هرسال در ماههای بهمن واسفند دیون ومطالبات سالهای گذشته پرداخت می شود با توجه به اینکه بنده کمک ازدواج دو فرزندم مربوط به سالهای ۹۴و۹۵ را دریافت ننموده ام وبعضی استانها پارسال در همین موقع پرداخت کردند آیا امسال امکان پرداخت این دو مورد وجود دارد با سپاس فراوان

  • نویسنده

   تا پایان بهمن اعتباراتی در اختیار استانها قرار خواهد گرفت
   البته اولویت با پرداخت حق التدریس است

 • سلام ببخشید من پارسال مدرک ارشدمو دادم حکممو از مهر۹۵زدن البته یه طبقه هم دادن میخواستم بپرسم طبقه بعدی کی اعمال میشه درضمن مناطق محروم هستم

  • نویسنده

   روند طبقه لیسانس و فوق لیسانس یکیست یعنی هر ۴ سال یک طبقه مشروط به داشتن تجربه
   بامدرک فوق لیسانس
   طبقه۶=سابقه۰
   طبقه۷=سابقه ۴سال
   طبقه۸= سابقه ۸ سال
   طبقه ۹ = سابقه۱۲سال
   طبقه۱۰=سابقه۱۶ سال
   طبقه۱۱=سابقه۲۰ سال
   طبقه ۱۲= سابقه۲۴ سال
   بامدرک لیسانس
   طبقه۵=سابقه۰
   طبقه۶=سابقه ۴سال
   طبقه۷= سابقه ۸ سال
   طبقه ۸ = سابقه۱۲سال
   طبقه۹=سابقه۱۶ سال
   طبقه۱۰=سابقه۲۰ سال
   طبقه ۱۱= سابقه۲۴ سال

 • سلام -طرح تبدیل پیمانی به رسمی برا مستخدمین آزمون ۱۳۹۴که از اول مهر۹۵شروع به کار کردن هم اجرایی می شود؟با تشکر

  • نویسنده

   چنانچه آموزش و پرورش نهاد حاکمیتی باشد ان شاالله همه را دربر خواهد گرفت
   البته باید منتظر بود

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی