جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور: جداول مربوط به امتیازات حقوق و مزایا در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است

افزایش ۲۰ تا ۵۰ درصدی حقوق کارمندان در لایحه جدید دولت

جمشید انصاری در بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما با بیان این که جداول مربوط به امتیازات حقوق و مزایا در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته است افزود: دولت متناسب با مشاغل و شرایط خود این افزایش ها را برای ایجاد عدالت میان کارکنان دولت اعمال می کند.
وی گفت: با تصویب این لایحه، از ابتدای سال آینده واحدهای عملیاتی دولت با مقررات مستقل اداره می شوند به طوری که کارکنان آنها در منافع آن واحدهای عملیاتی یا در کوتاهی هایی که انجام می دهند شریکند.
انصاری با بیان اینکه در اجرای حکم ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه تلاش می کنیم عدالت را در پرداخت ها برقرار کنیم افزود: اگر در گذشته دستگاه هایی از طریق مجلس شورای اسلامی برای کارکنان خود افزایش حقوق می گرفتند بر اساس لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، از این پس فقط دستگاه هایی مشمول افزایش حقوق از این طریق می شوند که تا کنون از این راه استفاده نکرده و مشمول آن نبوده اند.
وی درباره نظامات جذب و استخدامها گفت: در این لایحه در این زمینه تغییر چندانی انجام نشده است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: قانون مدیریت خدمات کشوری جزو پنج قانون مادر کشور و بر اساس آن تکالیف قانونی دولت در ارائه خدمات مشخص شده است.
انصاری گفت: شرایط بازنشستگی و حقوق مزایای بازنشستگان لشکری و کشوری بر اساس فصل ۱۳ قانون مدیریت خدمات کشوری تغییرات اساسی کرده است.
وی افزود: در ماده ۱۰۹ اصلاحی این قانون آمده است که در دوره زمانی با افزایش حقوق بازنشستگان، هیچ بازنشسته ای دریافتی کمتر از ۸۵ درصد حقوق کارمند شاغل مشابه نداشته باشد.
انصاری گفت: دولت ضریب ریالی برای سنوات را در این لایحه به طور میانگین برای سال آینده ۱۰ درصد پیش بینی کرده است.
وی با بیان اینکه در گذشته پاداش پایان خدمت ۳۰ برابر کل حقوق بود افزود: در این لایحه پاداش پایان خدمت کارکنان دولت نیز به ۳۰ برابر حداکثر حقوق که ۷ برابر حداقل حقوق کارکنان است محدود شده است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: ممکن است افرادی باشند که حقوق آنها از حداقل بیشتر باشد و این افراد تابع نظامات نباشند اما پاداش آنها نیز در این لایحه محدود شده است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

26 دیدگاه

دیدگاهها بسته شده.

  • نویسنده

   بله شامل فرهنگیان هم می شود
   این لایحه باید از سال ۹۱ تهیه و به مجلس ارسال می شده است
   چون لایحه قبلی سال۸۶ به صورت آزمایشی و برای ۵ سال تصویب شده بوده است و همه ساله تمدید می گردید

 • یه سوال مهم/آیا این تصویب هیات دولت کار تمام هستش یا باید باز به مجلس بره برای قانون شدن یا چیز دیگه لطف کنین جواب بدین

 • سلام
  گفته شده که دستگاه هایی که تا به حال شامل نبودن افزایش امتیاز دارند.
  آیا ا.پ شامل افزایش است یا نه؟

 • ایا واقعا سال اینده آموزش و پرورش توان واعتبار دارد که هم این قانون را اجرا کند هم ضریب افزایش حقوف را .بعید است

 • سلام… خبری روی سایت باشگاه خبرنگاران هست در رابطه با جدیدترین شرایط بازنشستگی کارکنان دولت که در یکی از بند های ان ذکر شده دوران تحصیل که به صورت تعهد خدمت قبل استخدام یا حین خدمت در اوقات اداری در مقاطع رسمی اموزشی است جزء سنوات برای بازنشستگی منظور نمی گردد یعنی دوران تربیت معلم که دو سال ما طی کردیم و در حکم کارگزینی هم محاسبه شده برای باز نشستگی حساب نمیشه؟

 • سلام عزیزان
  یه مَثَل معروفی هست که میگه:(( بُزَک نمیر بهار میاد!!! خربزه با خیار می آد!!!!))
  خیلی بعیده که اجرا کنه…….. آخه قوانین مصوب مالی اجرا نشده زیاده(مثل: اعطای یک مدرک تحصیلی بالاتر برای رزمندگان ۶ ماه سابقه) اما به خدا توکل می کنیم….

 • با سلام اخر ما نفهمیدیم  که ۱۸ درصد شد  پلکانی شد یا حقوق هماهنگ  لطفا توضیح دهید وایا امکان صدور احکام  قبل از سال جدید  مقدور است

 • سلام. بعد از رتبه بندی معلمان و تعلق گرفتن فوق العاده ویژه شغل به کارشناسان ادرات آموزش پرورش هنوز کارمندان اداری با رسته ی اداری و مالی افزایش حقوق پیدا نکرده اند. پس کی افزایش حقوق شامل ما نیروهای اداری با رسته ی اداری مالی می شود؟؟؟؟؟ لطف جواب قانع کننده بدهید

 • سلام.درسته که در قانون جدید بازنشستگی دوران تربیت معلم حساب نمبشه؟این قانون قطعی شده و نمیشه کاری کرد؟

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی