کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن [وزارت آموزش و پرورش] که دارای فرزند خردسال هستند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی است، لازم است پرداخت شود (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن [وزارت آموزش و پرورش] که دارای فرزند خردسال هستند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی است، لازم است پرداخت شود (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه حکم به لزوم پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش که دارای فرزند خردسال می باشند داد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در پی شکایت تعدادی از بانوان شاغل در آموزش و پرورش،هیأت عمومی این دیوان با استناد به اینکه زنان کارمند دولت از جمله آموزش و پرورش که فرزند خردسال دارند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی باشد به موجب مقررات قانونی از جمله ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری و ضوابط اجرایی بودجه در سالهای مختلف که از سوی هیأت دولت تصویب می شود مستحق دریافت کمک هزینه مهدکودک می باشند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و آموزش و پرورش دارای تکلیف قانونی و پیش بینی بودجه جهت پرداخت آن می باشند و عدم تبادل موافقتنامه نافی حق قانونی کارمندان مستحق نمی باشد و این امر با توجه به پرداخت این مزایا در سایر دستگاههای اجرایی باعث تبعیض ناروا شده و لازم است نسبت به پرداخت کمک هزینه مهدکودک به کارمندان زن آموزش و پرورش اقدام گردد.

مطابق تبصره (۲) ماده (۱۲) ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۶ : «تبصره ۲- کمک هزینه غذای روزانه حداکثر پنجاه و هشت هزار (۵۸٫۰۰۰) ریال، ایاب و ذهاب کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند در تهران ماهانه حداکثر یک میلیون و دویست هزار (۱٫۲۰۰٫۰۰۰) ریال و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر هشتصد هزار (۸۰۰٫۰۰۰) ریال، مهدکودک برای زنان کارمند به ازای هر فرزند زیر شش سال، ماهانه حداکثر هشتصد و نهصد و پنجاه هزار (۹۵۰٫۰۰۰) ریال قابل پرداخت است.»

گفتنی است براساس ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری تبعیت از آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای تمامی دستگاه ها لازم است و لزومی به طرح شکایت و تقدیم دادخواست از سوی افراد ذینفع نیست و دستگاههای ذیربط مکلف به اجرای رأی صادره بوده و در صورت خودداری،  مسئولیت قانونی خواهند داشت.

درباره نویسنده

493مطلب نوشته است .

۱۲ Comments on “کمک هزینه مهد کودک به کارمندان زن [وزارت آموزش و پرورش] که دارای فرزند خردسال هستند و محل خدمت آنها فاقد مهدکودک دولتی است، لازم است پرداخت شود (رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری)”

 • رضا .ش wrote on ۱۹ دی, ۱۳۹۶, ۲۲:۳۱

  سلام وقت بخیر وخسته نباشی 
  داشتن حق مدیریت در حکم کارگزینی روی بقیه بندهای حکم تاثیر دارد اگر دار تاچه میزان ؟ ایا حق مدیریت بر بند بدی آب وهوا ومناطق کمتر توسعه یافته هم تاثیر گذار هست ؟ممنون 

 • اموراداری wrote on ۱۹ دی, ۱۳۹۶, ۲۳:۱۵

  بر بدی آب و هوا و کمتر توسعه یافته موثر است
  با توجه به مدرک فرد و منطقه محل خدمت از ۵ تا ۸ در صد موثر است

 • فرهنگی wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۲:۲۲

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما با توجه به این بخشنامه یعنی من که الان فرزندم ۳ ماهشه و در مرخصی میباشم الان برای من محاسبه میشه یا اینکه بعد از اتمام مرخصی محاسبه میشه پیشاپیش از پاسخگویی شما متشکرم 

 • اموراداری wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۳:۵۸

  چنانچه اجرایی شود پس از پایان مرخصی

 • علی wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۱

  با سلام اینجانب به مدت ۶ سال به عنوان پیمانی کار می کنم زمان تبدیل وضعیت ما به رسمی چگونه خواهد بود با تشکر

 • اموراداری wrote on ۲۰ دی, ۱۳۹۶, ۱۴:۰۰

  در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی باید منتظر لایحه جدید خدمات کشوری بود
  http://omoreedari.ir/%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA/

 • سعیده wrote on ۲۱ دی, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۳

  با سلام و خسته نباشید اگه کمک هزینه مهد کودک اجرایی بشه به فرهنگیان قراردادی هم تعلق میگیره؟

 • سجاد wrote on ۲۲ دی, ۱۳۹۶, ۱۸:۲۲

  سلام همکار گرامی
  میبخشید حق مدیریت شهرستان(رئیس اداره شهرستان)چقدر هستش؟؟ممنونم

 • اموراداری wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۶, ۱۴:۴۳

  صرفا حق مدیریت ۲۵۴
  فوق العاده شغل۸۴

 • م wrote on ۲۶ دی, ۱۳۹۶, ۱۵:۰۳

  باسلام خدمت شما همکار گرامی سوالی در رابطه با کمک هزینه مهد داشتم . اینکه حتما باید کودک خردسال را به مهد معتبراز نظر اموزش و پرورش ببریم تا این هزینه تعلق بگیره یعنی اگه کودک مثلا نزد بستگان نگهداری بشه تعلق نمی گیره ؟ و اینکه ایا اجراییمیشه ؟ از چه زمانی؟

 • اموراداری wrote on ۲۷ دی, ۱۳۹۶, ۱۰:۲۶

  به نظر می رسد با توجه به شرایط اعتباری فعلی، پرداخت کمک هزینه اجرایی نشود

 • داود wrote on ۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۰:۵۹

  با سلام آقای وزیر لطف کنید بفرمائید نیروهای خدماتی آموزش و پرورش که ۹۰۰ هزار تومان در یافتی دارند چقدر افزایش حقوق در سال۱۳۹۷خواهند داشت اینقد این نیروهای خدماتی حقوق پایین دارند که در فیش حقوق آنها بندی بنام تفاوت تطبیق می زنند یعنی اگه این بند نباشه شامل بیمه نمی شه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی