حداقل نمره ارزیابی

اصلاح ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی بند (۳) ماده (۴۸) قانون مدیریت خدمات کشوری موضوع مصوبه شماره ۲۳۱۳۲۷/ت ۴۳۹۱۵ مورخ ۸۸/۱۱/۲۱ موضوع: نحوه اجرای نظام ارزشیابی عملکرد کارمندان (پیشنهاد اصلاحی در هیئت وزیران)

براساس ماده (۱) آیین نامه اجرایی بند (۳) ماده (۴۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، (شماره ۲۳۱۳۲۷/ت۴۳۹۱۵ک مورخ ۱۳۸۸/۱۱/۲۱):

«کارمندانی که در اجرای نظام ارزشیابی عملکرد کارمندان و دستورالعمل های مربوط، امتیازات آنان در سه سال متوالی یا چهار سال متناوب از پنجاه درصد کل امتیازات پیش بینی شده برای ارزشیابی کارمندان کمتر باشد، در صورت نداشتن شرایط بازنشستگی موضوع (۱۰۳) قانون مذکور، بازخرید می گردند».

از آنجا که امکان کسب امتیاز پنجاه درصد از کل امتیازات پیش بینی شده در فرآیند ارزشیابی عملکرد با حداقل تلاش در انجام کارهای محوله میسر می باشد و انگیزه ای را برای کارمندان بویژه نیروهای رسمی برای فعالیت بیشتر، بدنبال ندارد. سازمان امور اداری و استخدامی کشور در راستای ارتقای سطح مشارکت کارمندان و جدیت در اجرای برنامه های عملکردی، پیشنهاد نموده است تا حداقل امتیاز ارزشیابی عملکرد از پنجاه درصد به هفتاد درصد تغییر یابد و بر این اساس طرح و متن پیشنهادی را برای جایگزین متن ماده (۱) آیین نامه اجرایی بند (۳) ماده (۴۸) قانون مدیریت خدمات کشوری به هیئت دولت ارایه نموده است.

این پیشنهاد هم اکنون در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در دست بررسی می باشد.

منبع: سایت دفتر هیئت دولت

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

5 دیدگاه

  • بازخرید یعنی چی؟ یعنی سنوات سال هایی که کار کردی را می دن. دیگه حقوق ماهیانه نداری؟ بازنشستگی اجباری ینی حقوق بر مبنی تعداد سال های خدمت؟اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه. من دوست دارم بازنشست بشم با همین چهارده سال خدمتم. ینی چهارده روز در ماه حقوق بگیرم. من راضیم.

    • نویسنده

      باز خریدی یعنی بر اساس هر سال سابقه یک ماه آخرین حقوق را پرداخت می کنند وفردحقوق ماهیانه ندارد و می تواند با مراجعه به صندوق بازنشستگی مربوطه کسور بازنشستگی را تا ۳۰ سال خدمت پرداخت نماید و سپس بازنشست شود.

      چنانچه فرد بیش از ۲۵ سال سابقه داشته باشد در پیشنهاد جدید فرد بازنشسته اجباری می شود و کمتر از ۲۵ سال بازخرید می گردد

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی