مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه: بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی از محل اعتبارات دستگاهی قابل اجراست

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه: بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی از محل اعتبارات دستگاهی قابل اجراست.

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با سنوات ارفاقی که در بند (ت ) ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی شده، در سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات هر دستگاه قابل اجراست.

محمد کردبچه در حاشیه نشست مطبوعاتی بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۷ در سازمان برنامه و بودجه افزود: همه دستگاه‌ها می توانند از محل اعتبارات خود، هزینه های مربوط به بازنشستگی پیش از موعد با سنوات ارفاقی کارکنان خود را پرداخت کنند و برای این هزینه کرد سقفی وجود ندارد.

بند (ت ) ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کرده است، سنوات ارفاقی را به عنوان سنوات خدمت قابل قبول تلقی و مطابق تبصره ۲۵ قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور ۱۳۸۶ توسط سازمان تامین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول و بر اساس میانگین دو سال آخر به پرداخت حق بیمه سنوات ارفاقی آنان از تاریخ بازنشستگی این افراد اقدام کند.

شرکت‌های دولتی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع تبصره ۲ قانون مذکور نیز با استفاده از منابع خود مشمول این حکم هستند.

همچنین بر اساس تبصره ماده یاد شده، سهم صندوق های بازنشستگی بابت پرداخت حقوق بازنشستگی و نیز کسور بازنشستگی یا حق بیمه سهم مستخدم و کارفرما نسبت به سنوات ارفاقی از محل اعتبارات سالانه دستگاه های اجرایی مشمول تامین و به صندوق های مذکور پرداخت می‌شود.

بر اساس بند (الف) ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه های اجرایی کشور به استثنای مدارس دولتی باید در طول سال های این برنامه حداقل به میزان ۱۵ درصد نسبت به وضع موجود (حداقل پنج درصد در پایان سال ۱۳۹۷ یا سال دوم برنامه) کاهش یابد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

9 دیدگاه

 • باعرض سلام آیا آموزش وپرورش این قانون را اجرا می کند یا بازهم بودجه ندارد ؟اگر سنوات ارفاقی نمی دهد آیا برای بانوان بدون سنوات با ۲۴سال اجرایی می شود؟

 • سلام.درپاداش پایان خدمت کدام بندهالحاظ نمی شود؟
  برای محاسبه حقوق بازنشستگی کدام بندهامحاسبه میشه؟آیافوق العاده مناطق کمتر ت یافته وبدی آب وهوادرپاداش ونیزبرای میانگین حقوق بازنشستگی حذف میشود؟ممنون ازاینکه وقت میذاریدوبه سئوالات همکاران پاسخ می دهید.درپناه حق باشید

  • نویسنده

   عائله مندی و اولادی و کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا و نوار مرزی و تفاوت تطبیق سال ۹۰با عنوان سایر در فیش حقوقی مشمول پاداش و میانگین نیست
   البته عائله مندی در فیش بازنشستگی می آید

 • سلام بنده یک بار اعمال مدرک کرده ام… کارگرینی گفتند به هیچ عنوان امکانش نیست دیگه اعمال کنیم… درسته.؟

 • سلام رشته من ریاضیه… اگه مدیریت صنعتی بخونم میتونم ریز نمرات و مدرکمو از اداره بگیرم؟ راهی هست؟ تعهدم تموم شده

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی