تعیین ضریب حقوق و حداقل و حداکثر حقوق کارمندان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات در سال ١٣٩٧

با وجود این‌که در بخشنامه بودجه سال آینده درصد افزایش حقوق کارکنان پنج درصد و به طور مشروط ۱۰ درصد تعیین شده بود، اما در نهایت هزینه‌های جاری دولت با افزایش حقوق ۱۰ درصدی بسته شد.

به گزارش ایسنا، درصد افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده در لایحه بودجه ۱۳۹۷ ماجرای متفاوتی داشت به‌طوری که در بخشنامه که در مهر امسال به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تا طبق ضوابط مالی میزان بودجه موردنیاز خود برای سال بعد را تعیین کنند، تاکید بر این بود که دستگاه‌های اجرایی باید میزان افزایش حقوق را تا پنج درصد پیش‌بینی کنند.

البته در این رابطه شرایطی وجود داشت که بر اساس آن دستگاه‌هایی که بودجه خود را بر مبنای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد تهیه می‌کردند، می‌توانستند معادل پنج درصد از محل صرفه‌جویی و اجرای این نوع از بودجه‌ریزی به عنوان سایر پرداختی‌ها و برای حقوق پیش بینی کنند که تا ۱۰ درصد در مجموع قابل افزایش بود.

بعد از ابلاغ بخشنامه بود که اعلام افزایش پنج درصدی حقوق با برخی گمانه‌ها و حواشی همراه شد. با این حال گرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه با این توضیح همراه بود که درصد افزایش حقوق ۱۰ درصدی است، اما به هرحال با وجود اطهارات نوبخت بخشنامه رویکرد دیگری داشته و برای کل پنج درصد تعیین شده بود مگر آنکه به طور مشروط به ۱۰ درصد قابلیت افزایش داشت که آن هم با توجه به این که حداکثر ۳۰ تا ۴۰ درصد سازمان‌ها برای سال ١٣٩٧ دارای بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد بودند و امکان صرفه‌جویی هم چندان وجود نداشت در نهایت افزایش حقوق بیش از پنج درصدی برای کارکنان قابل اجرا نبوده و به طوری ناهمسان اتفاق می‌افتد.

اما آخرین اخبار دریافتی حاکی از آن است که در نهایت تصمیم دولت بر این شده تا افزایش حقوق کارکنان برای سال آینده را ۱۰ درصد در نظر گرفته و براین مبنا هزینه‌های جاری در لایحه بودجه بسته شده است. مبنای اصلی تعیین افزایش حقوق در هر سال میزان نرخ تورم است که برای سال جاری با برآرود حدود ٨ درصدی تورم میزان افزایش حقوق ١٠ درصد تعیین شده بود.

هزینه‌های جاری به همراه بودجه‌های عمرانی دو بخش هزینه‌های دولت در منابع عمومی را در سال تشکیل می‌دهند که در هزینه‌های جاری تا حدود ٨٠ درصد را هزینه های حقوق و دستمزد در بر می گیرد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

27 دیدگاه

  • نویسنده

   محدودیت ندارد
   ولی برخی ادارات با تصمیمات داخلی و جهت جلوگیری از مشکلات بعدی برای همکاران، گواهی کسر حقوق را صرفا جهت بستگان درجه یک صادر می نمایند که به نظر منطقی نیز می باشد

 • اگه دست نوبخت باشه سه درصداضافه میکنه.ایشان دراظهارنظری عجیب نجومی بگیرمعروف راذخیره نظام معرفی کرد.ننگش باد

 • با سلام میخواسم بدونم ضریب حقوقی امسال چجور بدست میاد یعنی ۱۰ درصد به ۱۶۹۵ ضریب حقوق پارسال اضافه میشه ؟

  • نویسنده

   ۱۶۹۵+۱۶۹=۱۸۶۴ ضریب احتمالی سال ۹۷
   ۱۶۹۵ ضریب سال ۹۶
   ۱۶۹ ده درصد
   ۱۸۶۴ ضریب احتمالی با ده درصد افزایش سال ۹۷

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  بنده ۳,سال و ۸ ماه سابقه دانشگاه فرهنگیان در حکم دارم و ۱,سال سابقه مناطق کمتر توسعه یافته و امسال مهر ۹۶ سال دوم خدمتم در روستا هست میخواسم ببینم چه زمانی شرایط،کسب رتبه مقدماتی به پایه رو دارم و چند ساعت ضمن خدمت نیاز است؟ با تشکر

 • بخشنامه وام اومده. بنده از فرهگیان کردستان هستم. بخشنامه اومد مدرسه و ما اسامی رو فرستادیم اداره.

 • باعرض سلام وخسته نباشید ،سوالی داشم در خصوص ارسال بخشنامه وزارتی ،سال قبل معاون پشتیبانی بخشنامه ای باشماره۷۱۰/۸ باتاریخ ۹۵/۶/۷ به اداره کل ها ارسال شد ووبرای بکارگیری معلمان حق التدریس دریافت حقوق ازحساب های دولتی را برا شرکتی ها برداشت ویه سری از شرکتی های معلق حق التدریس شدند .امسال معاون پشتیبانی آقای الهیاری با ارسال بخشنامه ای به شماره ۷۱۰/۱۶ به تاریخ۹۶/۹/۱۴ دریافت حقوق از حسابهای دولتی را ملاک جب قرار داده ،حال این سوال مطرح هست که معلمان شرکتی که سال گذشته به صورت حق التدریس شدند وبا بخشنامه سال گشته جذب شدن ،امسال عذرشون خواسته بشه ،یا اینکه قانون عطف به ماسبق نمیشه لطفا ماراراهنمایی کنید ،قبلا اززحمات شما متشکرم.

 • ضریب حقوق سال ۹۷ مال سال قبل که ۱۶۹۵بوده ضربدر۱۰ میشود۱۶۹/۵ با ۱۶۹۵ جمع می کنیم می شود۱۸۶۴/۵ با امتیاز حکم جمع می کنیم افزایش حقوق سال ۹۷ به دست می اید م

 • سلام ، ببخشید این وامی که قراره بخشنامه ش بیاد همون که برا مسکن فرهنگیانه…. شنیدم برا پنجاه میلیونش پنج تا ضامن میخواد، صحت داره؟؟

  • نویسنده

   جدول شرایط احراز ارتقاء طبقه شغلی کارکنان از لحاظ مدرک تحصیلی و سوابق تجربی

   طبقه ——————۲—–۳—–۴——۵—–۶—–۷—–۸—–۹—–۱۰—–۱۱—–۱۲—–۱۳—-۱۴
   ابتدایی سنوات———۰—–۶—–۱۲—-۱۸—-۲۴
   سیکل سنوات———-۰—–۵—-۱۰—–۱۵–۲۰—-۲۵
   دیپلم سنوات——————۰—–۵—-۱۰—–۱۵–۲۰—-۲۵
   فوق دیپلم سنوات——————۰—–۵—-۱۰—–۱۵–۲۰—-۲۵
   لیسانس سنوات————————–۰—–۴——۸—-۱۲—۱۶—–۲۰—–۲۴
   فوق لیسانس سنوات—————————۰—–۴——۸—-۱۲—–۱۶—-۲۰—–۲۴
   دکترای حرفه ای سنوات——————————-۰—–۴—–۸——۱۲—-۱۶—–۲۰—–۲۴
   دکترای تخصصی سنوات————————————–۰—–۴——۸—-۱۲——-۱۶—–۲۰—–۲۴

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی