قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی (در مرحله تصویب در مجلس شورای اسلامی)

میرزاده مطرح کرد: محکم‌کاری کمیسیون آموزش مجلس برای اجرای دقیق قانون تعیین تکلیف حق‌التدریسان و عدم انحراف ایده اولیه

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس علت لزوم انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون متبوع خود در شورای تدوین آیین‌نامه اجرایی تعیین تکلیف حق‌التدریسان را نظارت دقیق مجلس بر حسن اجرای قانون توصیف کرد.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص دلایل گنجاندن بندی در طرح تعیین تکلیف استخدام حق‌التدریسان مبنی بر ضرورت انتخاب دو نفر از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای حضور در شورای تدوین آیین‌نامه اجرای قانون -در صورت تصویب در صحن علنی- گفت: در  جریان بررسی طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضتی‌ها در کمیسیون آموزش مجلس، تبصره‌ای با این مضمون ذیل این طرح اضافه شد؛ زیرا مراجعات فرهنگیان بیش از دولت، به مجلس و کمیسیون آموزش است و تجمعات متعددی از سوی حق‎التدریسان، نهضت‌سوادآموزان و خرید خدماتی‌ها و… در بهارستان صورت می‌گیرد و مجلسی‌ها نیز درگیر این موضوعات هستند لذا این تصمیم به منظور آگاهی مردم از روند اجرای آیین‌نامه مرتبط با قانون تکلیف حق‌التدریسان  گرفته شد تا حقی از ذی‌نفعان این قانون ضایع نشود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگرچه اعتماد کاملی به مجریان این آیین‌نامه وجود دارد اما مطالبات مردم از مجلس موجب چنین انتخابی شده است، ادامه داد: با وجود آنکه هنوز وضعیت این طرح در صحن علنی مشخص نشده اما نمایندگان مجلس تا آخرین لحظه پشت آن ایستاده‌اند تا آیین‌نامه اجرایی‌اش در دولت تدوین  شده و حق‌ و حقوق حق‌التدریسان ضایع نشود.

وی با بیان اینکه در قانون تعیین تکلیف حق‌التدریسان آمده است که آیین‌نامه اجرای آن در دولت باید نهایتا ٣ماه پس از تصویب مجلس مشخص شود، جلوگیری از انحراف ایده اولیه نحوه تعیین تکلیف حق‌التدریسان را یکی دیگر از دلایل انتخاب دو نفر از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای حضور در شورای تدوین آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضتی‌ها عنوان کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارکرد: این اقدام با هدف ایجاد قوت قلب برای حق‌التدریسان در داخل طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضتی‌ها به صورت یک تبصره آورده شده که البته باید همزمان با بررسی طرح تعیین تکلیف حق‌التدریسان و نهضتی‌ها در صحن علنی بررسی و درخصوص آن رأی‌گیری شود.

به گزارش خانه ملت؛ طرح تعیین تکلیف استخدام حق‌التدریسان و نیروهای نهضت سوادآموزی چندی پیش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تعیین تکلیف شد و منتظر نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

13 دیدگاه

 • سلام و خسته نباشید هزینه سفر به چه صورت محاسبه می شود؟مهر درخواست تحویل دادیم کی پرداخت میشه؟

  • نویسنده

   هزینه جابجایی=یک دوم ضریب سالانه ضربدر مسافت طی شده(کیلومتر)ضربدر نفرات
   هزینه حمل و نقل معادل یک ماه حقوق و مزایای مستمر و کمتر از ۱۵۰ کیلومتر معادل نصف
   پرداخت منوط به تامین اعتبار است که با توجه به افزایش بسیار زیاد آن احتمالا آموزش و پرورش در پرداخت با مشکل مواجه گردد.

 • وقت بخیر، بسیار سپاسگزارم بابت پاسخگوییتون، من این ماه یک رتبه میگبریم و خبره میشم.. خوزستان هم هستم که مناطق محرومه.. ۱۰ سال هم سابقه دارم با مدرک لیسانس،، حدودا چقدر به حقوقم با این رتبه اضافه میشه؟

 • با سلام ببخشید تکلیف نیروهای قراردادی مشخص نشد؟ایافقط برای نیروهای با سابقه بالای پانزده ساله؟

 • سلام خسته نباشید ایا بخشنامه ای هست که معلم نمیتونه برای دانش اموز خودش درمنزل کلاس خصوصی بزاره

 • با سلام وخسته نباشیدمن۱۴ سال سابقه وفوق لیسانس در این ماه رتبه خبره ویک طبقه شامل حالم می شود لطف کنید بفرمایید چقدر افزایش حقوق خواهم داشت.متشکرم

 • سلام وقتتون بخیر اول مهر برای من ۱۲ساعت ابلاغ دادن برای یه مدرسه یکی از کلاسای این مدرسه ۶ نفر دانش آموز داره ابلاغی که الان تو سیستم هست برای من ساعتای اون کلاسو ثبت نکردن آموزش میگه چون تعداد شاگردا کمه باید این کلاس که هشتم هستن با هفتم ادغام بشن ولی چون با ادغام کردن نمیشه تدریس کرد شما همینجوری برین کلاس مشکلی هم ایجاد نمیشه.سوال من اینه که این ابلاغ ۱۸ ساعته سالای اینده مشکلی ایجاد نمیکنه ؟از لحاظ قانونی میتونم چکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • بابانهضت چی کلاس چی آموزش وپرورش رابردین زیرصفراگه اینااستخدام بشن دیگه مسخره هست این همه نیروی دانشگاهی بیکارراونوقت نهضتی هاحالا همه روی آوردن به نهضت درصورتی که فقط اسم نویسی می کنن واقعا حقشون هست چون نهضت بورسیه شدبهترازمدرک عالیه گرفتن هست

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی