در راستای تحقق سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تمرکززدایی و تفویض اختیار و بر اساس دستورالعمل ۷۱۰/۴ ، تمام نقل و انتقالات به استان‌ها واگذار شد

🔶 سیدحسن حسینی مدیر کل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در راستای تحقق سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تمرکززدایی و تفویض اختیار و بر اساس دستورالعمل ۷۱۰/۴ ، تمام نقل و انتقالات به استان‌ها واگذار شد.

💢 وی افزود: استان‌های مبدأ به شرط عدم افزایش ساعات حق‌التدریس و استان‌های مقصد به شرط عدم کسر ساعات موظفی و هم چنین مقتضیات هر استان می‌توانند موافقت خود را با انتقال متقاضیان اعلام کنند.

حسینی آمار متقاضیان انتقال در سال جاری را ۲۸ هزار نفر اعلام کرد و افزود: استان‌های مبدأ حدوداً با ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد موافقت کردند و استان‌های مقصد نیز تا ۸ شهریورماه فرصت دارند نتیجه بررسی های خود را در خصوص موافقت یا عدم موافقت با انتقال متقاضیان اعلام کنند، بنابراین فرهنگیان متقاضی می‌توانند نتایج نهایی نقل و انتقالات را از سامانه مربوطه دریافت کنند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۹۰ درصد از نقل و انتقالات تا ۱۵ شهریورماه صورت‌گیرد و همواره تلاش خواهیم کرد تا موضوع نقل وانتقالات با سرعت بیشتریت و قبل از نیمه دوم شهریور ماه به اتمام برسد.

مدیر کل امور اداری ، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش، تفویض اختیار به استان‌ها را موجب رضایت بیشتر فرهنگیان برشمرد و خاطرنشان کرد: سیاست بومی گزینی از رویکردهای خوب آموزش و پرورش در فرآیند جذب نیرو است که باید ادامه یابد زیرا این سیاست تا حدودی آمار متقاضیان نقل و انتقال را کاهش خواهد داد.

وی بر ضرورت ایجاد سامانه‌ای متمرکز با محتوای آمار و ارقام و اطلاعات مربوط به هر منطقه آموزشی تأکید کرد و خاطرنشان کرد: اگر چنین سامانه‌ای ایجاد شود، بسیاری از ساختارهای ستادی نیز اصلاح می‌شود و شاهد برخی موازی‌کاری‌ها نخواهیم بود، بنابراین تلاش می‌کنیم در دولت دوازدهم این امر محقق شود.

حسینی ادامه داد: البته این سامانه باید به گونه‌ای باشد که سطح دسترسی افراد متفاوت و بر اساس وظایف آنها باشد.
منبع:فارس

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

21 دیدگاه

 • سلام،چرا سایت نقل و انتقالات برون استانی رو برای ادارات مناطق باز نمی کنن!!!! منطقه ما با من موافقت کرده ،ولی سایت برای  ثبت موافقت من توسط اداره باز نیست!!!!

 • ایا اگر سایت برای مراکز استان باز بشه،برای ادارات مناطق هم باز میشه که موافقت ها رو ثبت کنن؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟؟

 • سلام من نیروی خدماتی هستم فوق دیپلم حسابداری ایامی توانم تعییررسته به هنراموزی یا آموزشی بدم؟معاون اموزشی اعلام نیاز کرده؟اگراداره خودمان بخواهدمی تواندتغییررسته انجام بده یابایدبخشنامه ازوزارت خانه بیا لطفا راهنمایی بفرمایید

 • ممنون از پاسخگویی شما…..آیا با در دست داشتن برگ موافقت اداره منطقه ،می توانم به اداره کل رجوع کنم وآنها موافقت من رو در سایت ثبت کنند و یا انتقالی برون استانی من موافقت کنند؟….یعنی مراکز استان امکان ویرایش کامل فرم انتقالی رو دارند؟

  • نویسنده

   فعلا سایت برای درخواست جدید فعال نیست
   در هر حال با کارشناس نقل و انتقال استان تماس بگیرید

 • با سلام دادن تفویض اختیار ومنوط کردن تمایل افراد به ادامه کار وتعویق بازنشستگی به تصویب شورای اداری با اصل وحدت رویه اداری و عدالت همخوانی ندارد و سلیقه ای شده است در ۶ نا حیه شهر اصفهان این مورد به خصوصرص در همکاران ابتدایی وجود دارد حد اقل در یک شهر به یک نوع عمل کنند. با تشکر فراوان

 • باسلام.
  همسر بنده فرزند شهید است و در مبدا مازاد اعلام شده اما در مقصد علی رغم اینکه به ایشان نیاز مبرم دارند و گواهی کرده اند که بکارگیری خواهند شد اما اعلام نیاز نشده است. ایا در استفاده از نقل و انتقالات اضطراری میتوانیم امیدی داشته باشیم؟
  باتشکر

 • با سلام و تشکر از پاسخگویی شما همکار محترم بعد از موافقت انتقال برون استانی شخص باید چه اقداماتی برای انتقال انجام دهد ممنون از اینکه برای همکاران وقت میگذارید

 • منطقه مبدا با بنده موافقت کرده،ایا امکان دارد که در صورت عدم موافقت استان،درخواست خودم را از طریق وزارت پیگیری کنم

 • باسلام و تشکر.
  همسر بنده در مبدا مازاد اعلام شده است چون رشته ایشان (حسابداری)وجود ندارد. در مقصد کمبود نیرو بوده و بعنوان دبیر ریاضی بکارگیری خواهند شد به نحوی که اکنون مقصد در درس ریاضی اضافه کار پرداخت میکند. ایا در انتقال اضطراری امیدی به انتقال ایشان هست؟
  باتشکر

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی