شرایط پرداخت مطالبات معوق فرهنگیان

سید محمد بطحایی امروز در حاشیه مراسم معارفه خود به عنوان وزیر جدید آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت نیروی انسانی و فضای آموزشی مدارس در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: در آغاز سال تحصیلی ۱۳ میلیون دانش آموز شروع به تحصیل می‌کند و ۱۱۰۰ عنوان کتاب در ۱۳۸ میلیون جلد آماده شده است که در شهرستان‌ها از ۲۰ شهریور و تهران ۲۵ شهریور توزیع می‌شود.

وی افزود: دوره‌های آموزشی برای کتاب‌های جدیدالتالیف آغاز شده و معلمان دوره‌های مربوط را طی می‌کنند و ۸۱۰ پروژه عمرانی برای مهر افتتاح می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود هزار کلاس درس هنوز خشت و گلی است و حدود ۱۸۰۰ کلاس کانکسی داریم که در برنامه‌های سال ۹۷ با وضعیت مناسبتری به آموزش ادامه خواهیم داد.

بطحایی عنوان کرد: از سال جاری تا ۴ سال آینده تعداد زیادی از معلمان شرایط بازنشستگی پیدا می‌کنند و در جلسات با مدیران کل در خصوص رو‌ش‌های مختلف تامین و جایگزینی افراد بررسی انجام و مطرح شد افراد توانمند که تمایل به ادامه کار دارند بازنشستگی را به تاخیر بیاندازند.

وی بیان کرد: البته از دانشگاه فرهنگیان حدود ۲۰ هزار نفر جذب نیرو خواهیم داشت و در مذاکره با سازمان برنامه و بودجه وضعیت نیروهای حق التدریس را مشخص کردیم تا مانند سال‌های قبل بخشی از حق التدریس‌ها را تامین کنیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به نظر می‌رسد به لحاظ کسری نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید مشکل نداشته باشیم.

بطحایی در مورد اولویت‌های کاری خود عنوان کرد: شناخت ضعف و قوت شرط لازم است اما کافی نیست، این آشنایی با مسائل آموزش و پرورش لزوماً چاره حل مشکلات نیست.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با مشکلات مزمنی رو به رو است که نیاز به همت جمعی و گفتمان ملی دارد و امیدوام با آمادگی دولت و رای اعتماد نمایندگان به آموزش و پرورش زمینه‌های گفتمان فراهم شود تا بتوان به تدریج دردهای مزمن و قدیمی را برطرف کرد.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: سند تحول ۶ زیر نظام دارد که تا این زیر نظام‌ها تصویب نشود و امکان اجرای آن نخواهد بود و سه زیر نظام آماده بررسی و تصویب است که در یک یا دو ماه آینده در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی خواهد شد. اولین زیرنظام مدیریت و رهبری است که در دستور کار قرار دارد و با تصویب تمام زیر نظام‌ها تکلیف ما برای عملیاتی کردن راهکارها روشن خواهد شد.

بطحایی درباره نیروی انسانی پیش دبستانی‌ها بیان کرد: مربیان پیش دبستانی براساس قانون مجلس در حال به کارگیری هستند، البته در حوزه کارشناسی نظراتی درباره استخدام آنها داریم و این موضوع در دستور کار مجلس است و هر چه به تصویب برسد مکلف به اجرا هستیم و نظرات کارشناسی می‌دهیم تا به کارگیری آنها موجب کاهش کیفیت نشود.

وی ادامه داد: مطالباتی در آموزش و پرورش وجود دارد که در چند روز اخیر سه جلسه با سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم و آخرین فهرست نهایی شده است و مطالباتی که اولویت اول دارد را تنظیم کردیم و امیدواریم وضعیت درآمدی خزانه طوری باشد تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید بخشی از آن را تامین کنیم، حدود هزار میلیارد تومان جمع کل معوقات از جمله حق التدریس و حق الزحمه است.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

3 دیدگاه

 • باسلام.
  آیا ودیعه ازدواج سال۹۴فرزندانمون جزء مطالبات نیست؟؟؟یعنی بایدمنتظر نوه هامون باشیم تا باش سیسمونی بخریم؟
  عزیزان اموراداری خواهشاً نفرمایید بعضی استانها دادن!خب ماکه تومازندرانیم
  ندادن الان باید چکنیم؟شماها که این‌همه زحمت میکشین بی‌زحمت به مسئولان انتقال بدین.ممنونم

  • نویسنده

   سلام
   همکار عزیز
   همانطور که قبلا خدمت شما عرض کردیم در سال ۹۵ اعتباراتی در اختیار برخی ادارات جهت پرداخت قرار داده شد که هر استان بنا بر اولویت بخشی از دیون را پرداخت کرد.
   نگارنده یک همکار مانند شما می باشم و این سایت صرفا در جهت پاسخگویی به سوالات همکاران در زمینه کارگزینی در حد وسع فعالیت می کند و اطلاعات کمی از پرداختها و امور مالی و حسابداری دارد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی