انتقاد جهانگیری از طرح بی‌نتیجه رتبه‌بندی فرهنگیان

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اجرا شد، اما اجرای این طرح نیز سبب نشد که تغییراتی در شرایط معلمان ایجاد شود.

اسحاق جهانگیری در مراسم تکریم و معارفه وزیر آموزش و پرورش گفت: شهید رجایی و شهید باهنر متعلق به خانواده وزارت آموزش و پرورش هستند و این یک افتخار برای این وزارتخانه به حساب می‌آید.
وی افزود: شهید رجایی و شهید باهنر از وزارت آموزش و پروش راهی دولت شده و علاوه بر پذیرش یک مسئولیت خطیر، افتخاری را رقم زدند.
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به پذیرش وزارت آموزش و پرورش از سوی دانش آشتیانی در دولت یازدهم اظهارکرد: اواخر دولت یازدهم به فخرالدین دانش آشتیانی پیشنهاد حضور در وزارت آموزش و پرورش ارائه شد و ایشان در شرایطی که قبول این مسئولیت برایشان دشوار بود، این مسئولیت را پذیرفتند.
جهانگیری ادامه داد: دانش آشتیانی در هر مقطع و هر مسئولیتی خدمات ارزشمندی ارائه کرده و اقدامات وی قابل تقدیر است.
وی در خصوص انتخاب سیدمحمد بطحایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: در این دوره شاهد اصرار فراوان به انتخاب یک فرد آموزش و پرورشی برای تصدی وزارتخانه بودیم که در نهایت رئیس جمهوری بطحایی را به عنوان گزینه پیشنهادی به مجلس معرفی کردند.

معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر آرای کسب شده از سوی وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: وزیر با رای بالا سکان وزارت آموزش و پرورش را برعهده گرفت و امیدوار هستیم اعتماد مجلس و رئیس جمهوری پشتوانه خوبی برای وزیر باشد.
جهانگیری وزارت آموزش و پرورش را بزرگ‌ترین و اثرگذارترین دستگاه دولت دانست و بیان کرد: یکی از اقدامات آموزش و پرورش در دولت یازدهم، فراهم کردن شرایط برای کسانی بود که به سن تحصیل می‌رسیدند.

وی تاکید کرد: بر اساس قانون اساسی کشور در هیچ جای کشور نباید کسی که نیاز به تحصیل دارد از امکان تحصیل کردن محروم شود و دولت نیز موظف به فراهم کردن شرایط تحصیل برای همه است.
جهانگیری در رابطه با اجرایی شدن طرح انتقال دانش‌آموزان از مدارس دولتی به مدارس غیرانتفاعی اظهارکرد: به دلیل خالی بودن ظرفیت مدارس غیرانتفاعی زمانی تصمیم گرفته شد که دانش‌آموزان از مدارس دولتی به مدارس غیرانتفاعی منتقل شوند و دولت پذیرفت که هزینه‌های تحصیل را بپردازد. آن زمان ۱۸۰ الی ۲۰۰ هزار دانش‌آموز از مدارس دولتی به مدارس غیرانتفاعی منتقل شدند.
معاون اول رئیس جمهوری در خصوص اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در دولت یازدهم خاطرنشان کرد: به پیشنهاد علی اصغر فانی، وزیر سابق آموزش و پرورش طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اجرا شد، اما اجرای این طرح نیز سبب نشد که تغییراتی در شرایط معلمان ایجاد شود.

میزان

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

10 دیدگاه

 • سلام الان نزدیک به دوسال ازطرح رتبه بندی داره سپری میشه ولی خبری ازحق نیروهای خدماتی نیست.ایادولت محترم ووزارت خانه به فکراین قشرزحمت کش هست.الان فازدوم طرح رتبه بندی میخواه اجرابشه ولی خبری ازافزایش حقوق نیروهای خدماتی نیست آیا این عدالت هست.کارشناس اموراداری لطفا حرفهای مارابه گوش مسئولین برسانید

 • مصطفی جان اگه حقوق شما و نیروهای آموزشی یکسان بشه، این بار صدای همکاران آموزشی بلند میشه که فلان و بهمان!

 • سلام
  با اجرای رتبه بندی جدید دیگه حق شغل حرفه ای حذف میشود ؟ در جایی گفته بودند که کاری به حقوق فعلی معلم ندارند.
  سوال ۲ : امثال من که هنوز رتبه بندی شاملم نشده با اجرای این رتبه بندی جدید دیگر حق شغل حرفه ای شاملم نمی شود؟
  با تشکر

 • برای چه موضوعی؟
  باسلام ،همسر مربی پیش دبستانی هستند ،برای امتیازبندی وابستگی فرهنگی امتیاز داره ،می خواستم ببینم فقط فرزندان فرهنگی ازاین امتیاز میتونن استفاده کنن یاکسی که همسرش هم فرهنگی است میتونه ازامتیاز مذکور استفاده کند؟
  باتشکر

  • نویسنده

   فرزند هم امتیازی ندارد
   سالهای قبل بخشنامه مبنی بر اولویت فرزندان فرهنگی صادر شده که در شرایط مساوی فرزندان فرهنگی در اولویت هستند که امتیازی محسوب نمی شود و عملا اثری ندارد
   همسر فرهنگیان هیچ اولویتی اعلام نشده است

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی