تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به معیشت معلمان/ دولت در برابر افزایش حقوق معلمان مقاومت می کند

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه دولت در برابر افزایش حقوق معلمان مقاومت می‌کند گفت: برخی به دنبال واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی هستند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای رسیدگی به معیشت معلمان، اظهار داشت: اعضای کمیسیون جلسات مستمری با دولت و وزرای مربوطه در رابطه با معیشت معلمان داشته است.

وی با بیان اینکه محور جلسات، پیگیری پرداخت مطالبات معلمان حق‌التدریس، پرداخت پاداش بازنشستگی و بیمه طلایی معلمان بود، افزود: متاسفانه خدمات بیمه طلایی به هیچ عنوان مورد رضایت معلمان نیست و تسهیلات ناقص و ناکافی را در اختیار این قشر زحمت‌کش قرار می‌دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ها طوری با معلمان رفتار می‌کنند که گویی آنها نیروهای مازاد و کم‌ارزش هستند، تصریح کرد: گروهی در آموزش و پرورش در تلاشند تا در همین راستا اکثر تشکیلات سیستم آموزشی را به بخش خصوصی واگذار کنند، البته مجلس شورای اسلامی در مقابل این اقدام مقاومت کرده و اجازه تحقق آن را نداده است.

حجت‌الاسلام  سلیمی گفت: یکی از عواملی که باعث بروز مشکلات تشکیلاتی در آموزش و پرورش شده این است که نظام آموزشی کشور فاقد یک سیستم یکپارچه است و شاهد هستیم انواع و اقسام مدارس از جمله دولتی، غیرانتفاعی و نمونه دولتی، شاهد و یا شبانه در حال فعالیت هستند که یکپارچگی نظام آموزشی را زیر سوال برده‌اند، بنابراین یکی از اهداف این کارگروه تلاش برای ایجاد نظام آموزشی یکپارچه به منظور مدیریت بهتر آموزش و پرورش بوده است.

وی با اشاره به برخی خروجی‌های کارگروه مشترک دولت و مجلس اظهار داشت: تا این لحظه موفق شده‌ایم اقدامات خوبی در راستای پرداخت پاداش بازنشستگی معلمان انجام دهیم منتهی در بحث افزایش حقوق معلمان هنوز با دولت در حال مذاکره هستیم که متاسفانه دولت در برابر افزایش حقوق مقاومت می‌کند.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

14 دیدگاه

 • آقای سلیمی فرهنگیان افزایش حقوق نمی خوان، لطفا تیعیض هایی که در نظام پرداخت حقوق کارکنان دولت هست رو برطرف کنید، همون برطرف بشه مشکلات ماهم حل میشه، نمونش حق مسکن، افزایش ۵۰ درصدی ، پرداخت وام های با سود پایین و ….

 • این همه صحبت درخصوص افزایش حقوق ورتبه بندی کی  اجرا می شود یک ۲۰ درصد ابلاغ شده بود اجرایی نشد چرا این همه وعده می دهید مهرماه امد 

 • سلام بجای صحبت ازافزایش حقوق فرهنگیان که دولت قبول نمی کند. بیایید معادل اعتبار افزایش حقوق سالیانه همه کارکنان راتازمان برقراری عدالت ، صرف دادن مزایا به دستگاهایی که ازبعضی مزایا برخوردارنیستندنمایید. تادرزمان کوتاه وبدون نیاز به تامین اعتیارمالی جدید ریشه بی عدالتی بخشکد.البته اگربخواهیدبی عدالتی از بین برود.درغیر این صورت همه حرف ها در این باره کشک است.

 • سلام امور اداری
  از تامین اعتبار برای صدور احکام رزمندگان(مصوب برنامه ششم توسعه) چه خبر؟

 • از رشادتهای رزمندگان خیلی حرف زده میشه ولی برا اجرای احکامشون باید اینقدر تعلل کنن؟! ببخشید امور اداری برا فساد و اختلاس تو صندوق ذخیره فرهنگیان و بعضا حیف و میل بیت المال اعتبارهای خیلی خوبی هست ولی برا صدور و اجرای مصوبات قانونی رزمندگان و ایثارگران باید منتظر تامین اعتبار بود؟!!!!! عجب !!!!! لطفا به گوش مسئولین برسونید! متشکرم از شما که حداقل به درد دل همکاران توجه می کنید.

 • سلام امور اداری
  قانون اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر برای رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه که در برنامه ششم توسعه تصویب شده و به همه دستگاهها از جمله آموزش و پرورش هم ابلاغ شده قراره کی اجرایی بشه؟
  متشکرم

 • درخصوص اجرای یک مقطع بالاتر اصلا ابلاغ نشده و اجراهم شود و در تفسیرسازمان برنامه بودجه جقوق اجتماعی شامل جقوق پرسنلی وشغلی نمیشود معلوم نیست پس یه مقطع بالاتر شامل چه میشود؟

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی