شرایط ادامه تحصیل معلمان در دانشگاه فرهنگیان

فرهنگیان رسمی و پیمانی می‌توانند در رشته‌های مربوط به دوره کاردانی دانشگاه فرهنگیان بدون آزمون ادامه تحصیل دهند.

به گزارش تسنیم، نتایج آزمون سراسری سال ۹۶ عصر امروز اعلام می‌شود و براین اساس دانشگاه فرهنگیان از میان داوطلبان آزاد و فرهنگیان اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند.

طبق اعلام آموزش‌وپرورش این وزارتخانه برای تامین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی از میان داوطلبان واجد شرایط دانشجوی متعهد خدمت می‌پذیرد.

داوطلبان شاغل رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش مجاز به انتخاب رشته که متقاضی شرکت در گزینش رشته‌های دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان هستند، لازم است قبل از انتخاب رشته اینترنتی نسبت به پرداخت ۵ هزار و ۱۰۰ تومان به صورت الکترونیکی از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب اقدام کنند.

شاغلان رسمی و پیمانی آموزش‌وپرورش با توجه به جدول کدرشته محل‌ها نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مجاز اقدام کنند. مقطع تحصیلی تمام رشته‌های ویژه شاغلان، کاردانی و پذیرش دانشجو در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است.داوطلبانی که در جلسه آزمون شرکت نکرده‌اند مجاز به انتخاب کدرشته محل‌ها هستند.

محل تحصیل این رشته‌ها در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان است که در مقابل هر یک از کدرشته محل‌ها درج شده است.

مدارک لازم برای ادامه تحصیل فرهنگیان بدین شرح است:

داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی آموز‌ش‌وپرورش در زمان ثبت‌نام، دریافت فرم موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان از اداره آموزش‌وپرورش محل خدمت (داوطلبان می‌توانند برای دریافت موافقت با ادامه تحصیل به کارگزینی اداره آموزش‌وپرورش محل خدمت خود مراجعه کنند.)

عدم اشتغال به تحصیل در هریک از دوره‌های کاردانی و بالاتر، محل تحصیل پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی ویژه شاغلان رسمی و پیمانی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان است، تمام رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان در همه گروه‌های آزمایشی مخصوص شاغلان رسمی و پیمانی است، سایر داوطلبان از جمله معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای قراردادی مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نیستند.

با توجه به قانون مدیریت خدمات کشوری، کارکنان دولت مجاز به استفاده از مأموریت آموزشی نیستند، فرهنگیان ضمن انجام خدمت خارج از ساعت اداری موظف، ادامه تحصیل خواهند داد.

شاغلان رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل‌های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و رجایی نیستند.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

31 دیدگاه

 • سلام ایانیروهای خدماتی که کاردانی دارن میتوانندثبت نام بکنن بعدازاین که مدرک کارشناسی گرفتن به اموزشی تغییرسمت بدن

 • با سلام امور اداری عزیز در متن بالا نوشته مقطع تحصیلی تمام رشته های  شاغلان  کاردانی و پذیرش براساس سوابق تحصیلی می باشد…. لطفا دقیق پاسخ دهید من که کاردانی دارم میتونم ثبت نام کنم کارشناسی بگیرم یا ثبت نام برای گرفتن مدرک کاردانی است؟ 

 • کل ظرفیت ۵۰ نفرهم نیست! مختص دیپلمه های معلم وفوق دیپلمی های که بخواهند در رشته ابتدایی ادامه تحصیل بدهند

 • با سلام بنده فوق دیپلم اموزش ابتدایی از دانشگاه ازاد هستم و جز نیروهای خدماتی ایا میتوانم در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم و ایا اگر ثبت نام کردم بعدا در اموزش ابتدایی میتوانم شاغل شوم

 • سلام.درباره مدرک تحصیلی ضمن خدمت سالهای ۷۷تا۸۱ باتوجه به اینکه میگن مشکل ادامه تحصیل این گروه حل شده ولی من کارشناسی ضمن خدمت دارم ودرسال۸۴ هم درآزمون جامع دارندگان مدرک معادل شرکت کردم وقبول شدم.بااینکه سازمان سنجش نامه ای مبنی براینکه اجازه تحصیل درمقاطع بالاتربرام صادرکرده اما امسال که درکارشناسی ارشدقبول شدم دانشگاه هدف مدرک وقبولی آزمون جامع من را قبول نکرد وگفتن تا یک نامه از معاونت نیروی انسانی آموزش وپرورش نیارین اجازه شرکت درکلاس وادامه تحصیل به شما نمیدیم.ازطرفی معاونت آموزش وپرورش میگن تاییدمدرک تحصیلی کارمانیست وسازمان سنجش ووزارت علوم باید تاییدکنندکه انجام دادند.حالا نمیدانم کجابرم وچکارکنم.دانشگاهی که قبول شدم هم فقط همین نامه ای که گفتم رومیخواد.لطفاراهنماییم کنید که چکارکنم.باتشکر

  • نویسنده

   از دانشگاه بخواهید بر چه مبنایی تاییدیه آموزش و پرورش را می خواهند؟ آیا بخشنامه ای دارند؟ اگر بخشنامه دارند جهت ارائه به آموزش و پرورش اقدام نمایید.

 • باسلام مجدد.مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه این بخشنامه رانشان دادند:
  کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره‌های مذکور راه‌ یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۲۸/۵/۱۳۹۲ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم،‌تحقیقات و فناوری، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند».ص/۷۷۱٫۳
  وگفتن چون دراین بخشنامه گفته حسب مورد پس مدرک ضمن خدمت شماسال ۷۷تا۸۱هست پس باید ازمعاونت نیروی انسانی آموزش وپرورش جناب چهاربند یک نامه بیارین که ثبت نام شما ببااین مدرک بلامانع است. من فوق دیپلم تربیت معلم سال۷۴ وکارشناسی ضمن خدمت درسال۸۱ هستم.درآزمون جامع مدارک معادل سال۸۴ هم حدنصاب نمره علمی روبدست آوردم.حالا بعدازقبولی درآزمون ارشد۹۶مهندسی مکانیک روزانه شاهرودقبول شدم.بعدثبت نام گفتن تانامه نیاری نمیتونیم شماروبپذیریم.

  • نویسنده

   آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمونهای ورودی مقاطع بالاتر (بخشنامه شماره ٧٧۶٣٣/٢ مورخ ٢٨/۵/١٣٩٢ وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری)

   به منظور هماهنگی در اجرای مصوبات جلسه ۴۳۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسات ۲۲۱ و ۲۵۲ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کارگروه مربوط به جلسه ۷۴۸ شورای برنامه ریزی آموزش عالی و با هدف کمک به ادامه تحصیل آن عده از دارندگان مدرک معادل که موفق به قبولی در آزمونهای جامع دارندگان مدارک معادل نشده اند شورای گسترش آموزش عالی مقرر داشت:

   ۱- آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ مورخ ۳/۹/۱۳۷۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی (مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره های معادل) در دوره های معادل پذیرفته شده اند، در شمول این مصوبه قرار می گیرند.

   ۲- آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق الذکر در دوره های معادل شرکت نموده ولی قبولی آنان بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق الذکر اعلام شده است. در شمول این مصوبه قرار می گیرند.

   ۳- آن عده از دارندگان مدارک معادل که بعد از تاریخ ابلاغ مصوبه فوق الذکر در دوره معادل شرکت نموده و پذیرفته شده اند. به دلیل ممنوعیت برگزاری دوره معادل، در شمول این مصوبه قرار نمی گیرند و با مدرک معادل حق شرکت در آزمون های ورودی دوره های بالاتر را ندارند.

   ۴- آن عده از دارندگان مدارک معادل کاردانی و کارشناسی (مشمولین بندهای ۱ و ۲) که در دوره های با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی برنامه های درسی دوره را برابر برنامه های مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گذرانده اند، اجازه دارند در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر (که توسط سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود) شرکت کنند و در صورت قبولی در آزمون، ادامه تحصیل دهند. به این عده از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی پس از طی دوره تحصیلات، برابر مقررات آموزشی بدون تغییر در نوع مدرک معادل مقطع پایه، مدرک مرسوم دانشگاهی در مقطع جدید داده می شود.

   ۵- آن عده از دارندگان مدارک معادل دوره های کاردانی و کارشناسی(مشمولین بندهای ۱ و ۲ )، که در دوره های فاقد مجوز شورای گسترش آموزش عالی وارد شده اند، مشروط به اینکه برنامه های درسی دوره مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را رعایت کرده باشند، اجازه دارند در آزمونهای مقاطع بالاتر شرکت کنند، این عده از داوطلبان در صورت قبولی در آزمون ورودی مقاطع بالاتر موظفند تا ۲۰ درصد واحدهای دوره را به تشخیص دانشگاه یا موسسه آموزش عالی پذیرنده به عنوان دروس جبرانی بگذرانند و در صورت قبولی و کسب حداقل میانگین ۱۲ در درس مذکور، تحصیل خود را در مقطع بالاتر ادامه دهند. به این عده از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی پس از طی دوره تحصیلات، بدون تغییر در نوع مدرک معادل مقطع پایه، برابر مقررات آموزشی مربوط مدرک مرسوم دانشگاهی در مقطع جدید داده خواهد شد.

   ۶-دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های با مجوز از شورای گسترش آموزش عالی و با برنامه درسی مصوب وزارت علوم تحصیل کرده اند، می توانند در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنند و در صورت قبولی، ادامه تحصیل دهند.

   ۷- دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی، با برنامه درسی دوره غیرمصوب وزارت علوم، تحصیل کرده اند می توانند در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد شرکت کنند و در صورت قبولی و کسب حد نصابی که تعیین خواهد شد، ادامه تحصیل دهند.

   ۸- دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد که در دوره های فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی تحصیل کرده و برنامه های درسی دوره مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را رعایت نکرده اند مجاز به شرکت در آزمون ورودی مقطع بالاتر نیستند.

   ۹- تعیین حد نصاب موضوع بند ۵ و نیز تصمیم گیری در خصوص موارد خارج از گروه بندی مذکور در این مصوبه، برعهده کمیته سه نفره ای متشکل از نمایندگان دفتر گسترش آموزش عالی و دفتر برنامه ریزی آموزش عالی حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود که پس از تایید معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قابل اجرا خواهد بود.

   ۱۰- متن اطلاعیه های مربوط به پذیرش مشمولین این آئین نامه، قبل از اعلام به رسانه ها و درج در دفترچه های آزمون سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه آزاد اسلامی باید به تایید برسد.

   ۱۱- نظارت بر حسن اجرای این آئین نامه و ایجاد هماهنگی در اجرا و همچنین تعبیر و تفسیر مفاد این آئین نامه به عهده معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.

   ۱۲- این آئین نامه در ۱۲ بند در جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید و از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا است و آئین نامه ها دستورالعمل ها و بخشنامه های مغایر با این آئین نامه لغو می شود.

 • بله.کاملا درسته.حالا درهمان ابتدای بخشنامه گفته کسانیکه موفق نشدنددرآزمون جامع نمره قبولی بگیرند شامل یکی ازاین بندها میشن.اما من درآزمون جامع کارشناسی سال۸۴ شرکت کردم وقبول شدم.پس شامل این موارد نمیشم ومدرک من پذیرفته هست.اما مسئولین دانشگاه نمی پذیرند ومیگن باید نامه از معاونت نیروی انسانی آموزش وپرورش ارائه بدین.حالا من چکارکنم؟من کارشناسیم رو سال۷۹ درمرکزآموزش عالی ضمن خدمت فرهنگیان شهیدبهشتی گنبدکاوس قبول شدم رشته ام آموزش حرفه وفن هست ودرشهریور۸۱ مدرک کارشناسیم روگرفتم.

 • ضمنا باید خدمتتون بگم این آیین نامه ای که آوردین مربوط به سال۹۲ هست دررابطه با مدارک معادل بین سالهای۷۷تا۸۱ درآبان سال۹۴ آیین نامه ی جدیدی با حضورهمین سه نماینده تصویب شده ومدارک معادل بین سالهای۷۷ تا۸۱ راهم مجاز کرده.شماره وتاریخ بخشنامه را درپست بالا آوردم.بعداین آیین نامه یک آیین نامه ی جدیدترکه حتی به امضای ریاست محترم جمهورباعنوان رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده وبه دانشگاههاابلاغ شده.

 • متن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی
  مصوبه «امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در مقاطع تحصیلی بالاتر»
  مصوب ۷۷۱ جلسه مورخ ۱۳۹۴-۰۸-۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی
  شماره ابلاغ : ۱۴۴۴/۹۴ش/دش
  ۱۵-۰۹-۱۳۹۴ : ابلاغ تاریخ
  شرح:
  وزارت آموزش و پرورش
  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  دانشگاه آزاد اسلامی
  مصوبه «امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در مقاطع تحصیلی بالاتر» که در جلسه ۷۷۱ مورخ ۱۳۹۴/۸/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به
  پیشنهاد مورخ ۱۳۹۴/۷/۱۴ معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسیده است، به شرح ذیل برای اجرا ابلاغ می شود:
  «کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره های مذکور راه یافته اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره
  ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۱۳۹۲/۵/۲۸ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی تحصیلی بالاتر برخوردار
  می شوند».ص/۳٫۷۷۱

 • با سلام، ایا امکان ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد برای کسانی که مدرک کارشناسی ضمن خدمت خود را در سال ۸۲گرفته اند وجود دارد؟ایا برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد کسانی که در یکی از رشته های آموزشی مقطع متوسطه اول هستند در رشته مشاوره (غیر مرتبط )وجود دارد؟

 • با تشکر ، پس کسانی که در رشته های غیر مرتبط با مشاوره تدریس می کنند پس از اخذ کارشناسی ارشد مشاوره چگونه می توانند در سمت مشاوره فعالیت داشته باشند ؟

 • سلام با مدرک فوق لیسانس و معاون پرورشی مدرسه هستم وحقوق من سه میلیون و صد هست در استانداری ازمن دعوت به کار شده که به عنوان مامور با پست مسئول دفتر بروم حقوقم چه تغییری میکنه باتشکر

  • نویسنده

   اطلاع دقیقی ندارم
   ولی سطح امتیاز کارمندان وزارت کشور از ۲۵ تا ۳۵ درصد از آموزش و پرورش بالاتر بوده و همچنین فوق العاده ویژه نیز دارند

 • سلام،مدرک کارشناسی را از دانشگاه فرهنگیان گرفتم که اعمال کردند،تابستان ۹۴ ارشد قبول شدم،و مهر ۹۵مدارک را تحویل دانشگاه دادم و ثبت نام کردم،وسال۹۷فارغ التحصیل شدم،،ایا ارشد برایم اعمال میشه؟؟

  • نویسنده

   سلام
   سال ورودی که در مدرک قید می گردد مهم است.
   چنانچه قبل از بخشنامه باشد احتمال اعمال می باشد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی