.معوقات حق‌التدریس معلمان به زودی پرداخت می‌شود/ ۵٫۵ ماه حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریم

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با فارس:معوقات حق‌التدریس معلمان به زودی پرداخت می‌شود/ ۵٫۵ ماه حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریمخبرگزاری فارس: معوقات حق‌التدریس معلمان به زودی پرداخت می‌شود/ ۵٫۵ ماه حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریم
رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: در مجموع ۵.۵ ماه معوق حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریم که در تلاش هستیم تا هر چه زودتر این معوقات را پرداخت کنیم.
علی الهیار ترکمن رئیس اداره آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص زمان پرداخت حق‌التدریس نیروهای شاغل آموزش و پرورش اظهار داشت: پرداخت این معوقه در دستور کار بعدی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه سال مالی با سال تحصیلی متفاوت است، از مهر تا اسفندماه را به عنوان مطالبات سال گذشته می‌دانیم و از فروردین تا خردادماه به عنوان هزینه‌های سال جاری و مالی تلقی می‌شود.

الهیار در خصوص معوقات پرداخت شده و باقی‌مانده حق‌التدریس معلمان، خاطرنشان کرد: از مطالبات سال گذشته ۳ ماه را پرداخت کردیم و ۳ ماه باقی مانده ضمن اینکه در سال جاری نیز ۲٫۵ ماه باقی مانده است؛ متناسب با سطح نقدینگی و توان خزانه این معوقات را به سرعت پرداخت می‌کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه با رد هر گونه موضوعی مبنی بر اینکه معوقات سال گذشته به «دُیون» نخواهد رفت، گفت: بعضی اقلام هزینه‌ای «دِین پذیر» هستند و حق التدریس جزء «دِین پذیرها» قرار دارد و خیلی راحت می‌توانیم پرداخت کنیم و اصلا نگرانی از بابت اینکه سوخت شود، نداریم.

وی افزود: از معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش همین دو مورد معوقه را داریم که نخست مربوط به حق‌الزحمه امتحانات و دیگری حق‌التدریس است.‌

الهیار با تأکید بر اینکه از بهمن سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال، ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات مصوب آموزش و پرورش تخصیص دادیم، تصریح کرد: یعنی سطح مطالبات آموزش و پرورش را به کمتر از ۲۵۰ میلیارد تومان رساندیم که پاداش پایان خدمت بازنشستگان، مطالبات سال‌های گذشته و بدهی‌های آموزش و پرورش از جمله آنهاست.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش چیزی حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی از سال‌های گذشته داشت که انباشته شده بود و مربوط به بیمه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و سنوات ارفاقی استثنایی‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت با یک همت، ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این مطالبات را طی بهمن سال گذشته تا اردیبهشت سال جاری پرداخت کرد، علاوه بر اینکه اعتبارات مصوب آموزش و پرورش را هم کامل پرداخت کردیم.

الهیار در خصوص این دو مورد معوقات فرهنگیان گفت: در تلاش هستیم تا هر چه زودتر این معوقات را پرداخت کنیم و نمی‌گذاریم پرداخت آن دیر شود و در دستور کار قرار دارد. خزانه هم باید آمادگی داشته باشد زیرا کار سازمان برنامه و بودجه منفرد نیست و باید خزانه هم کمک کند.

فارس

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

42 دیدگاه

 • باسلام.قرارشدودیعه ازدواج سال۹۴فرزندانمون رو تا هفته معلم پرداخت کنن!!!اما کو…..؟
  شما در جریان نیستین کی پرداخت میشه؟
  هیچ ارگان ودستگاهی نیست که این قدرکارمنداشو زجرکش کنه!!!
  تشکر ازشما امور اداری

 • سلام مجددکمک هزینه ازدواج برای ما(مازندران مربوط به سال ۹۴) هنوز پرداخت نشده.شما اگه لطف کنین به مسئولان ذیربط به طریقی که صلاح میدونین ارجاع بدین ممنون میشم میدونم اینکار وظیفتون نیست اما ما شما رو تنها کانال ارتباطیمان ما با مسئولانمون می‌دونیم واین مشکل من تنهانیست خلاصه برهمه ما منت میذارین اگه این خواسته رو انجام بدین. سپاسگزارم اجرکم عندا…

  • نویسنده

   همکارگرامی سلام
   نگارنده مانند شما از همکاران می باشد
   اعتباراتی به ادارات کل استانها در روزهای پایانی سال۹۵ و ابتدای سال ۹۶ از سوی وزارتخانه اختصاص داده شده بوده است که استانها بر اساس اولویت نسبت به پرداخت اسناد اقدام نموده اند

  • نویسنده

   مجموع حق شغل و شاغل تقسیم بر ۱۰۰= یک ساعت حق التدریس
   حق شغل حرفه ای در حق التدریس محاسبه نمی شود

 • iهمان سه ماه مهر آبان و آذر را هم از بیست اسفند وعده دادند وچند بار خُلف وعده تا قبل انتخابات دادند و مدام توی مصاحبه پرداخت می کردند

 • با سلام .بالاخره قبول کنید سایت شما و واژه نیوز از پردازندگان مهم به موضوع ۲۰درصد افزایش حقوق بودید و همکاران محترم نیز یقه بنده را چسبیده اند. آیا امیدی هست یا واقعا وعده بوده؟/؟

  • نویسنده

   همکار عزیز با مراجعه به اخبار اداری در سایتها ملاحظه خواهید فرمود مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حق شغل در روزهای پایان اسفند توسط هیات محترم وزیران صادر شده است.
   و اجرای آن در صورت وجود اعتبار حتمی خواهد بود

 • با سلام کمک هزینه ازدواج دو دخترم مربوط به سالهای ۹۴ و۹۵ از اصفهان هنوز پرداخت نشده است با توجه به اینکه در بودجه سال۹۶ کمک هزینه ازدواج به روز می باشد می بایستی سالهای قبل پرداخت شده باشد چرا معاونت محترم پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش در این مورد اطلاع رسانی نمی کنند؟؟؟!!آیا این ها جزء بدهی های آموزش وپرورش نیست؟؟اگر وزارت متبوع اعتبار لازم را دراین مورد به استانها داده است ، اینها جزء اولویت ها نیست ؟؟؟

 • ایا معلمی که اول مهر ماه بازنشسته می شوند از اضافه شدن ۲۰ درصد ضرر نمی کنند چون قول اول مهر دادید

 • با سلام 
  کمک هزینه ازدواج من مربوط به سال ۹۵ می باشد ولی هنوز  پرداخت نشده!
  آیا راهی برای پیگیری این موضوع نیست که سریع تر به حقمان برسیم؟

 • مثل همیشه وعده الکی؛ گفتن تا آخرخرداد حق الزحمه امتحاناتو میدن گفتن حتی تأمین اعتبارم شده لطفا وعده الکی ندید.

 • بیش از سه ماهه هی میگید معوقات رو پرداخت می کنیم ولی حرفتون درست از آب در نمیاد سالتحصیلی تمام شد /اما حق التدریس شاغلان هنوز پرداخت نشده است

 • سلام حق التدریس چندپایه چگونه محاسبه میشه بنده دوپایه با ۲۸دانش آموزگفتن شاملت نمیشه ؟ میشه بیشتر توضیح بدهی سپاسگزارم؟

 • با سلام براساس بخشنامه ۷۱۰/۲۲ مورخ ۱۸/۳/۹۰ نیروهای پیمانی که مدرک تحصیلی داشتند و براساس مصوبه مجلس استخدام شدند تبدیل وضعیت شدند بعد از آن نیز بخشنامه ای مبنی بر نفی این بخشنامه نیومده چرا اداره کل استان ها مجوز را تا همون سال قبول دارند.

 • این بخشنامه در خصوص نیروهایی بود که با مصوبه مجلس اومدن و تا سه سال مدرک ارائه می دادند می توانستند تبدیل وضعیت از پیمانی به آزمایشی شوند کسی که سال ۹۴ مدرک گرفته چی ..سال ۹۱ استخدام پیمانی شد سه سال بعد در سال ۹۴ مدرک ارائه داده

  • نویسنده

   بخشنامه از اقدامات و ابتکارات دولت قبل بود
   در لایحه جدید خدمات کشوری که در حال ارسال به مجلس می باشد چگونگی تبدیل وضعیت پیش بینی شده است

  • نویسنده

   معمولا هر تغییر نظام حقوق با افزایش روبرو خواهد بود
   در وزارت علوم نظام پرداخت کارکنان و هیات علمی با هم متفاوت می باشد

 • نهایت بی انصافی 
  یک دقیقه با تاخیر کلاس نرقتم چندین ماه حقوقم ندادن. وای بر شماها که اختیار دست شماس و از پرداخت حقوق مسلمانان عاجزین 

 • با سلام.معوقات را فقط اعلام میکنند به زودی پرداخت میشود.آبرویمان بابت قولمان به خانواده و طلبکار رفت.این آینده نزدیک کی میباشد.شاید این هفته،یا شاید… 

 • سلام.دوبرابر طلب حق التدریس اقساط معوقه دارم.منتظر واریز حق التدریس هستم تازه شرمنده خانواده و طلبکارها نیز شده ام.کاش کسی پیش خدا شرمنده نشود به خاطر بد قولی.

 • برادر عزیزم منم مث شما فرهنگی وطلبکار اضافه حقوقم به خدا پولی که به ما میدن حقوق نیس به معنای واقعی کلمه …

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی