آیا مقرری ماه اول پس از ۳۰سال کسر می گردد؟

آیا مقرری ماه اول پس از ۳۰سال کسر می گردد؟

همکارانی که مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می باشند  هر افزایشی که در  حکم حقوقی داشته باشند مبلغ افزایش ماه اول تحت عنوان مقرری ماه اول به حساب صندوق بازنشستگی واریز می گردد.

اگر چنانچه همکاری ۳۰سال خدمتش پر شود و کسور ۳۰ سال را پرداخت نموده باشد دیگر کسور بازنشستگی سهم مستخدم را پرداخت نکرده و از فیش حقوقی حذف و از پرداخت آن تا هر زمانی که شاغل باشدمعاف است.

ولی بر اساس نظریه اخیر سازمان بازنشستگی این دسته از همکاران از پرداخت مقرری ماه اول پس از ۳۰ سال معاف نبوده و کماکان می بایست مقرری ماه اول را پرداخت نمایند.

درباره نویسنده

430مطلب نوشته است .

69 دیدگاه

    • نویسنده

      حقوق بازنشستگی براساس میانگین ۲سال آخر است و همچنین سازمان بازنشستگی به ازای هر سال خدمت مازاد بر ۳۰سال۲/۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزایش می دهد

      View Comment
  • ببخشید ولی حقوق اردیبهشت حتی از ماهای قبل هم ده هزارتومان کمتر واریز شد.میشه لطفا توضیح دهید که چگونه واریز شده که از قبل کمتر شده بنده قبل از امسال یک میلیون هفتاد هزتر میگرفتم ولی ماه اردیبهشت یک میلیون شصت و چهار هزار پرداخت شد.لطفا میشه بفرمایید که چطوری کمتر شده؟و این ماه یعنی خرداد چقدر پرداخت میشود؟ واقعا ممنونیم از لطف شما برادر.خداوند دراین وقت وساعت عزیز شما را اجر وپاداش بی نهایت نصیب کند.آمین

    View Comment
  • سلام گرامی با آرزوی سلامتی و قبولی طاعات و عبادات شما 
    در ادامه پرسش های قبلی و راهنماییهای بسیار مفید حضرتعالی ، بازهم نیازمند راهنماییتان هستم.
    من سال ۷۲ در منطقه محروم شروع بکار کردم ، بعداز یکماه مدرک لیسانس و چهار سال تحصیل مرا قبول کردند و سابقه خدمتم از سال ۶۸ تایید شد.
    اونوقتها گروه و طبقه داشتیم ، بعداز دوسال در منطقه محروم گروه ۹ و طبقه هشت گرفتم و به مرکز استان منتقل شدم ، بعداز انتقال یکباره طبقه مرا کاهش،دادند ، شدم گروه ۹ و طبقه ۵ ، گفتند مهم گروه است و کاهش طبقه مهم نیست ، چون دیگر منطقه مخروم نیستی طبقه ات کسر شده و منم سواد تشخیص نداشتم و قبول کردم ، سال ۸۷ گروهم ۱۴شد ون گروه تشویقی داشتم ، سقف گروه را پر کرده بودم ،بی خبر ازاینکه طبقه ام دچار اشکال است و طبقه ۱۰ وقتی هم گروه را برداشتند من همچنان طبقه ده ماندم ، بعدا فوق لیسانس گرفتم و طبقه تشویقی دولت، و یک طبقه دیگر و عالی شدم و الان طبقه من ۱۳هست، هنوز نرفتم کارگزینی ، میخواهم دقیق بدانم چه چیزی را باید مطرح کنم تا پیگیر کارم باشند، 
    اگر مرحمت کنید و راهنماییم کنید ممنون میشوم
    حضرت حق یارتان باد

    View Comment
    • نویسنده

      ۱-طبقات مندرج در حکم های قبل از ۸۸ اهمیتی نداشته و هیچ ارتباطی با طبقه مندرج در احکام بعد از ۸۸ ارتباطی ندارد
      ۲- طبقه بعد از ۸۸ همان گروه است با کسر عدد۴
      ۳- طبقه آخر شما با حذف و تغییر اخیر طبقه تشویقی می بایست ۱۳ باشد که درست می باشد.

      View Comment
    • نویسنده

      گروه تشویقی یا طبقه تشویقی ؟
      اگر دو گروه تشویقی داشته باشید یک طبقه به شما داده خواهد شد اما اگر یک گروه تشویقی و یک طبقه تشویقی داشته باشید تغییری در حقوق نخواهید داشت و فقط طبقه شما جابجا خواهد شد

      View Comment
  • آیا دارندگان کارشناسی ارشد معادل که در امتحانات جامع سازمان سنجش پذیرفته شده اند می توانند مطابق ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری تا ۳۵ سال ادامه خدمت دهند یا خیر ؟

    View Comment
  • با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعاتتون . آیا سنوات ماموریت تحصیلی جزء سوابق بیست سال حساب می شوند و شخصی که طی بیست سال خدمت دو سه سال مامور به تحصیل بوده مشمول تقلیل ساعات می شود .و آیا این سنوات بر بازنشستگی شخص موثر است ؟ آیا قانون ایثارگران در این زمینه متفاوت است ؟

    View Comment
  • سلام خسته نباشید
    “پیشنهاد افزایش حقوق مبنای کارکنان غیربرخوردار دولت بزودی به شورای حقوق و دستمزد می‌رود”
    در مورد خبر بالا ک بازم همه جا حرفش هست ایا صحت داره؟یا مثل همان ۲۰ درصدی هست که شماها شایعه کرده بودین؟ایا آپ هیچ تلاشی برای تحقق این شایعات کرده یا خواهد کرد؟البته همه میدونیم که با تامین اعتبار این افزایش ها عملی میشه ولی ایا آپ اصلا تمایل به تامین اعتبار داره؟؟؟؟

    View Comment
  • با سلام وخسته نباشید ببخشید من یک فرهنگی هستم والان درشرف بازنشستگی هستم واینکه قبل از استخدام در اموزش وپرور ۱۲ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی به صورت ازاد داشتم وزمانیکه که به استخدام آموزش وپرورش منطقه مربوطه در آمدم این مدت کار کرد را تحویل اداره دادم وقرار شد جز بازنشستگی محسوب شود ولی تاکنون خبری نشد وصورت وضعیت قطعی راهم از تامین اجتماعی گرفتم لطفاًخواهشمند است دراین راستا مارا راهنمایی فرمایید قبلاًازهمکاری شما کمال تشکر رامی نمایم

    View Comment
  • سلام بنده در مورخه ۱۳۷۰/۸/۲۸وارد آموزش وپرورش شدم در ضمن بیست % جانبازی ویک سال و شش ماه جبهه بسیجی دارم و دو سال تمام در منطقه جنگی خدمت مقدس سربازی و در حال حاضر بعنوان معاون اجرایی در مدارس کار می کنم آیا تقلیل ساعت شامل ما حال می شود یا خیر

    View Comment
  • سلام.لطفابررسی نمایند ،دلیل کم شدن حقوقم را بدانم. سابقه کار ۱۴ سال. ازاهواز.ازسال ۶۷ نیز تدریس دارم که البته حق التدریس بوده واز سال ۸۴ رسمی شده ام.رتبه:خبره حرفه ای طبقه:۱۰ آیاایام حق التدریس کمتراز ۲۴ ساعت را حساب می کنید؟ممنون آیاجواب می دهید؟ اهواز ناحیه یک منتظرم

    View Comment
    • نویسنده

      ۱- حقوق کم شده؟؟؟!! توضیح دهید
      ۲- سوابق حق التدریس کمتر از ۲۴ ساعت با بخشنامه اخیر قابل محاسبه می باشد. لذا با ارائه درخواست و ابلاغها قابل محاسبه می باشد

      View Comment
  • باسلام این حانب محمدمهدی نیروی خدمات آموزش وپرورش شهرضاباسابقه ۷سال قراردادی وپیمانی الان مدرک لیسانس امورتربیتی دارم ولی حکمم مدرک دیپلم زده شده خواهشا راهنمایی کنیدممنونم

    View Comment
    • نویسنده

      مشکل شما با تبدیل وضعیت حل می شود
      اما با توجه به اینکه بخش زیادی از نیروهای خدماتی موفق به اخذ مدارک دانشگاهی شده اند و ادارات با حجم بالای در خواست تبدیل وضعیت روبرو شده و از طرفی امکان موافقت با تبدیل وضعیت این عزیزان به علت کمبود نیروبه یکباره میسر برای ادارات نمی باشد
      در مناطقی هم اکنون نیروهای خدماتی با مدرک فوق لیسانس منتظر تبدیل وضعیت هستند

      View Comment
  • باسلام شرمندم مزاحمتان میشوم تبدیل وضعیت منظورتان ازپیمانی به رسمی است اگر این است من که درتاریخ ۱۱٫۰۳٫۱۳۹۲پیمانی شدم چند سال بایداززمان پیمانی شدن دقیقا بگذرد برای رسمی باتشکرفراوان

    View Comment
  • سلام نيروي انتقالي هستم از كردستان به تهران .راجع به پرداخت هزينه سفر سوال داشتم كه شرايط پرداخت اين هزينه چگونه است؟ممنون ميشم جواب بدهيد. (از مهر ٩٤در تهران مشغول به كارم)
    راجع به نحوه پرداخت هزينه سفر سوال داشتم آيا چنين هزينه اي قابل پيگيري است؟

    View Comment
  • سلام ن با مدرک دیپلم استخدام سپس فوق دیپلم ولیسانس وفوق لیسانس گرفتم الان سیویک سال هست که کار میکنم ایادر افزایش حقوق من مانند دیگر همکاران تاثیر دارد البته منظور افزایشی که هرسال جدید داریم اگر تاثیر دارد لطفا بفرمایید چند درصدمتشکرم

    View Comment
    • نویسنده

      همه ساله از ضریب جدید و احیانا از افزایش های احتمالی چون رتبه بندی برخوردار خواهیدبود
      همچنین پس از بازنشستگی به ازای هرسال از ۲٫۵ درصد افزایش بهره مند خواهید بود

      View Comment
    • نویسنده

      هزینه جابجایی=یک دوم ضریب سالانه ضربدر مسافت طی شده(کیلومتر)ضربدر نفرات
      هزینه حمل و نقل معادل یک ماه حقوق و مزایای مستمر و کمتر از ۱۵۰ کیلومتر معادل نصف
      پرداخت منوط به تامین اعتبار است

      View Comment
  • با تشكر از شما كه به سوالات دقيق پاسخ مي دهيد.آيا هزينه جابجايي با هزينه حمل و نقل كه فرموده ايد فرق دارد؟آيا اين هزينه ها به ديون مي رود؟كه پرداخت نشود؟و سوال آخر آيا سهل انگاري آموزش و پرورش در پرداخت نكردن اين هزينه ها با دليل هميشگي نبود منابع وجه قانوني دارد؟ وآيا همكاران نمي توانند بابت حقوق خود از جمله اضافه كاري هايي كه به مدت چندين ماه عقب مي افتد يا هر حق ديگري از دولت شكايت كنند؟ ممنون و متشكر

    View Comment
  • سلام، ازحسن توجه،وزحمت شما به نظرعزیزان همکار کمال تشکر رو دارم،خدارو خیرعنایت فرمایید؟؟!یه سوال چن روزی بصورت رسمی وغیررسمی  به گوش می رسد!؟ خواستم صحت وسقم اونو بپرسم!؟!این بازنشستگی قبل از موعد با۲۵سال وپنج سال سنوات ارفاقی صحت دارد یاری!!؟واگه نباشه!!؟من باتوجه به داشتن فرزند معلولی می تونم درخواست بازنشستگی قبل از موعد بکنم باهمون بیس پنج سال بیس پنج روز حقوق!؟یا بنظرتون قانونی هست که آموزش وپرورش با داشتن این بچه ی معلول بتونه براساس اون منو بدون بدو بدو یا بوروکراسی اداری خارج از نوبت بازنشسته کند!؟چون نه ساله است ونیازی به مراقبت شبانه روزی دارد؟!پرستار نیاز دارد که حقوق این حقیر کفاف داشتن اونو برام نداره!؟!لازم است بابت راهنماییهای ارزشمندترین از سالار شهیدان، عافیت، وعاقبت بخیری رواز خدا داشته باشم!!ومن الله التوفیق 

    View Comment
    • نویسنده

      سلام
      دولت هیچ برنامه در خصوص بازنشستگی با سنوات ارفاقی ندارد
      البته با توجه به اینکه فرزند معلول دارید چنانچه شرایطی در قانون پیش بینی شده باشد می توانید با مراجعه به سازمان بهزیستی از آنان راهنمایی بگیرید

      View Comment
  • با سلام و تشکر از راهنمایی ارزنده استاد محترم
    اینجانب از فرهنگیان رزمنده و شاغل در یکی از شهرستانهای استان آذربایجان شرقی هستم و سوالی در مورد اعمال حق فوق العاده ایثارگری داشتم
    آیا بنده می توانم به جهت زمان احتساب فوق العاده که ۱۳ سال دیرتر برام حکم زدند و هیچگونه معوقه برایم ندادند از آموزش و پرورش شکایت کنم؟لطفا راهنمایی فرمائید_با تشکر از زحمات حضرتعالی

    View Comment
  • باسلام این بنده حقیر فرزندشهیدهستم ۴ساله رسمی هستم ۲سال قراردادی بودم مدرکم کاردانی میباشدولی هیچ گروهی درحکم حقوقی من درج نشوده هرباربه کارگزینی محل کارخودمراجعه میکنم میگویند هر۵سال یک گروه زده میشه بهداشت درمان گستان

    View Comment
  • سلام لطفا اطلاع رسانی نمایید آیا مبلغ میلیونی که سازمان بازنشستگی بعد از ۳۰سال باوجود پرداخت ۹درصد کسورات از بازنشسته کم شانس می کند قانونی است وچراآموزش وپرورش توجیهی برای سازپان بازنشستگی در مورد بخشنامه مذکور ندارد؟

    View Comment
    • نویسنده

      مالیات از ابتدای سالی که بازنشست شده اید برگشت پذیر است
      کارمند از سهم بازنشستگی پس از پرداخت ۳۰سال کسور و تسویه حساب با سازمان بارنشستگی معاف است البته اگر سنوات غیر رسمی اعم از سربازی تربیت معلم و حق التدریس و…. دارد می بایست کسور آن را پرداخت کرده باشد
      پس از پرداخت آن معاف می گردد

      View Comment
  • با سلام

    همکارانی که عضو صندوق بازنشستگی می باشند بعد از ۳۰ سال دیگه کسورات بازنشستگی از اونها کم نمی شود.
    اگه در بین سال ۳۰ تا ۳۵ مبلغی به غیر از افزایش سنواتی به حکم آنها اضافه شود مثل فوق العاده و رتبه بندی، آیا در حقوق آنها تاثیر دارد؟ و آیا این افراد با اینکه حق بیمه را پرداخت نمی کنند حقوق آنها ۳۵ روز حقوق محاسبه می شود؟

    View Comment
    • نویسنده

      حقوق بازنشستگی براساس میانگین دوسال آخر محاسبه می شود
      حقوق بر مبنای ۳۰ روز محاسبه می شود اما به ازای هر سال بیش از ۳۰ سال دو نیم درصد به حقوق محاسبه شده افزوده می شود

      View Comment
  • سلام
    پاداش بازنشستگی افرادی که ۳۵ سال خدمت می کنند بر اساس حکم سال ۳۵ام محاسبه می شود یا سال ۳۰ام؟
    و آیا افرادی که ۳۵ سال خدمت کرده اند ۳۵ ماه پاداش دریافت می کنند؟
    بین صندوق تامین اجتماعی و بازنشستگی کشوری برای پاداش تفاوتی وجود دارد؟
    با تشکر

    View Comment
  • به نظر اصلا منطقی نیست که فرد بعد از سال ۳۰ حق بیمه پرداخت نکنه ولی در محاسبه حقوق بازنشستگی ۳۵ سال محاسبه بشود
    چون کاملا به ضرر صندوق هست و صندوق دچار مشکل می شود
    در آینده حتما اصلاح خواهد شد

    View Comment
تمام حقوق این سایت برای © 2018 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی