بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت

نحوه احتساب سنوات حق التدریس در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ (بخشنامه شماره ۵/۷۱۰ مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ کانون/ دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان

با سلام و احترام

به پیوست قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب۱۱/۲۷/ ۱۳۹۵ ارسال و به آگاهی می رساند؛ معلمان حق التدریسی که با سمت آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور تحصیلی و مراقب سلامت به تدریس اشتغال داشته و به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و تا زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) در وزارت آموزش و پرورش اشتغال داشته اند، مشمول این قانون خواهند بود. در ضمن موارد زیر جهت اجرای دقیق و هماهنگ قانون مذکور اعلام می گردد.

۱- در اجرای بند (ب) ماده (۱) قانون استخدام کشوری، معلمان حق التدریس باید دارای ابلاغ رسمی از سوی مقام صلاحیت دار (اداره آموزش و پرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه) بوده و بر اساس ساعت قید شده در ابلاغ مربوط انجام وظیفه نموده باشند.

۲- معلمانی که در مدارس غیردولتی اشتغال به کار داشته اند، مشمول این قانون نیستند.

۳- نحوه احتساب و پرداخت کسورات قانونی معلمان حق التدریسی که سابقه آنها بر اساس اقدام مسئولین یا مکاتبات وزارت متبوع یا آراء دیوان عدالت اداری، جزء سابقه خدمت محسوب شده و در حال حاضر نیز در آموزش و پرورش اشتغال دارند، در صورت عدم محاسبه و پرداخت کسور بازنشستگی، طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود.

۴- ایام حق التدریس معلمان مشمول این قانون با ارائه درخواست کتبی (فرم پیوست ۱)، تأیید ایام حق التدریس از سوی ادارات آموزش و پرورش که ابلاغ حق التدریس آنان صادر گردیده (فرم پیوست شماره ۲) و پرداخت کسور بازنشستگی سهم کارمند و دولت به صورت نقد یا تعهد به پرداخت اقساط توسط ذی نفع به طور کامل، جزو سوابق خدمت و بازنشستگی محسوب می شود.

۵- مهلت قانونی ارائه درخواست جهت بهره مندی از مزایای این قانون از زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) حداکثر به مدت یک سال می باشد.

۶- صندوق های بازنشستگی پس از دریافت کامل اقساط کسور بازنشستگی، موظف به احتساب سوابق مذکور در بازنشستگی واجدین شرایط می باشند. بدیهی است احتساب حق التدریس در سوابق خدمت مندرج در احکام کارگزینی نیز منوط به تحقق شرایط فوق خواهد بود.

۷- مبنای پرداخت کسور بازنشستگی، حداقل حقوق یا دستمزد سال لازم الاجرا شدن قانون (سال ۱۳۹۶) به میزان ۱۰٫۳۵۰٫۰۰۰ ریال می باشد.

۸- معلمان مشمول صندوق تأمین اجتماعی نیز مشمول این قانون هستند.

۹- مدت پرداخت اقساط، حداکثر معادل سابقه خدمت قابل احتساب (به ماه) هر یک از معلمان می باشد.

۱۰- ساعت تمام وقت (موظف هفتگی و سالانه) مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به شرح زیر می باشد.

الف) آموزگاران و مربیان امور ترتبیتی دوره ابتدایی تا تاریخ ۱۳۸۹/۶/۳۱ به میزان ۲۸ ساعت در هفته و ۱۴۵۶ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۸۹/۷/۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ب) دبیران، هنرآموزان و مربیان امور تربیتی دوره راهنمایی و متوسطه به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ج) مشاوران تحصیلی از تاریخ ۱۳۸۳/۹/۲۸ به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۷۹/۰۷/۰۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

د) مراقبان سلامت از تاریخ ۱۳۸۹/۹/۶به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال.

۱۱- چنانچه مجموع ساعات حق التدریس افراد مشمول به میزان ساعات سالانه مندرج در بند ۱۰ برسد به میزان یک سال سنوات خدمت قابل محاسبه می باشد. بدیهی است خدمت کمتر از ساعات فوق به تناسب ماه و روز قابل احتساب خواهد بود.

۱۲- مفاد قانون یاد شده به معلمانی که قبل از لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) بازنشسته شده اند و یا به سایر دستگاه ها و نهادها انتقال یافته اند، قابل تسری نمی باشد.

۱۳- مقتضی است مدیران کل آموزش و پرورش استان ها ترتیبی اتخاذ نمایند تا این دستورالعمل از طریق رسانه های جمعی استان، نظیر صدا و سیما و روزنامه های کثیرالانتشار و… به اطلاع کلیه واجدین شرایط برسد.

۱۴- مدیران واحدهای آموزشی موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع کادر آموزشی رسانده و امضاء آنان را مبنی بر رؤیت و مطالعه و آگاهی از مفاد بخشنامه (طبق فرم شماره ۳) اخذ نمایند و اصل آن را جهت نگهداری در سوابق به ادارات آموزش و پرورش شهرستان/ مناطق/ نواخی ارسال نمایند.

۱۵- ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع نیروهای مشمول که در وضعیت مرخصی زایمان، مرخصی بدون حقوق، مأموریت به سایر دستگاه ها، مأمور به تحصیل و… هستند برسانند و فرم شماره (۳) را برای این گروه از افراد تکمیل و در پرونده آنان درج نمایند.

حسین فرزانه- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

لینک دانلودبخشنامه

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

504 دیدگاه

 • باسلام وعرض خسته نباشیداز شما خواهشمندم بفرمایید که طبق این بخشنامه ابلاغ ۱۲ ساعت که از مهر تا پایان خرداد می باشد چند ماه حساب میشود.متشکرم

 • سلام .من از سال ۷۸تا سال ۸۲ بصورت پاره وقت بودم وسالهای ۸۳و۸۴ بصورت حق اتدریس ازاد بودم فقط این دوسال اخری ۱۷ ماه محسوب شده ایا سالهای پاره وقت هم متواند بعنوان سنوات خدمت محسوب شود .

 • با سلام،آیا این بخشنامه شامل حق التدریسی های نهضت سواد آموزی هم می شود ،بعنوان مثال هر سال پنج ،شش و یا هفت ماه را حساب می کردند.

 • سلام .من از سال ۷۸تا سال ۸۳ بصورت پاره وقت بودم ودر سال ۸۴ بصورت آزمایشی و در ۸۶ قطعی استخدام شدم در ضمن ساعات هفتگی ام ۱۸ ساعت بود (موقع پاره وقت) حدودا چقدر محاسبه می شود
  خیلی متشکرم

  • نویسنده

   چنانچه در ۶ سال عنوان شده با پست دبیر ۱۸ ساعت تدریس داشته باشیدبا ۵۲ هفته کار درسال معادل ۴/۵ سال سابقه شما پذیرفته خواهد شد
   با کسر ۱۵ روز ایام عیدو ۳ماه تابستان سابقه قابل احتساب مشخص می شود که در حدود ۱۴ هفته کسر می شود.
   یعنی حاصل ضرب ۳۴ هفته در ۱۸ ساعت که۶۱۲ می شود (معادل۱۷۶روزبرای یکسال)

 • سلام سال های که به عنوان دبیر ۲۴ ساعت در هفته تدریس کردم کاملا حساب می کنم یعنی تابستان را هم حساب می کنن؟

  • نویسنده

   در بخشنامه به نسبت ۵۲ هفته سال، ساعت اعلام شده است
   مطمئنا تابستان محاسبه نمی شود

 • سلام من هفت سال سابقه نهضت سواد آموزی از سال ۸۱ دارم و سال ۹۰ استخدام رسمی شدم و سوابقم در حکمم امده است که الان تقریبا ۱۳ سال شده است الان تکلیف من چیست و ان هفت سال را باید طبق این بخشنامه بپردازم ضمنا بیمه من خدمات درمانی است ممنون میشم پاسخ دهید

 • با عرض سلام و خسته نباشید، دو سوال از خدمتتان داشتم ۱_مبلغ صندوق تامین اجتماعی برای یکسال با توجه به این بخشنامه چقدر محاسبه می شود؟۲_ چنانچه مبلغ به صورت اقساط مثلا طی ۴ سال پرداخت شود ، در پایان ۴ سال سابقه در حکم محاسبه می شود ؟ با تشکر

  • نویسنده

   تامین اجتماعی اطلاع دقیقی ندارم(کسورات ۲۷ درصد می باشد)
   بخشنامه اشاره کرده پس از پذیرش سنوات توسط صندوق های بازنشستگی سنوات در حکم اعمال شود
   که همکار متضرر می شود

 • با سلام. امور اداری محترم آیا بر اساس این بخشنامه سه ماه تابستان ودو هفته ایام نوروز نیز حساب می شود یا نه .متشکرم

 • سلام طاعات قبول من ۴تا ابلاغ ۱۲و۱۶و۱۸و۱۸ساعت در هفته دارم خواهشمندم حساب کنید چند سال و مبلغ پرداختی چقدر می شود

  • نویسنده

   ابلاغ ۱۲ ساعته معادل ۴/۵ماه (با احتساب تعطبلات عید)
   ابلاغ ۱۸ ساعته معادل ۶ ماه ” ” ” ”
   ابلاغ ۱۶ ساعته معادل ۱۵۹ روز

 • باسلام اینجانب پارسال رای بدوی ازدیوان برای احتساب براساس طرح طبقه بندی بطوریکه حتی سوابق کمتر از۲۴ ساعت به صورت کسری از ماه وروز محاسبه گردد که باتجدیدنظرخواهی اموزش وپرورش وتامین اجتماعی اجرا نشد حالا اگر امسال رای دادگاه تجدید نظردیوان عدالت اداری صادر ورای دادگاه بدوی راتایید کند ,ایا رای تجدید نظر قابل اجرا خواهد بود یانه

 • با سلام مشاوران حق التدریسی که قبل از سال ۸۳ به صورت مشاور مشغول فعالیت در مدارس بودند بر چه مبنایی سنواتشان محاسبه می شود

  • نویسنده

   بر اساس ۳۰ ساعت کار در هفته به نسبت محاسبه می شود مثلا چنانچه فردی ۱۵ساعت در ۹ماه داشته باشد۴/۵ ماه محاسبه می شود

 • سلام فلسفه تفاوت تطبیق چیه هرچه مدرک بالاتر مبلغ کمتر واقعا ظلم به کسانی که زحمت کشیدند هزینه درس خواندن دادند همان حذف بشه بهتره بندی دیگه عوضش بیارن شاید به نفع همکاران با مدرک بالاتر باشه.

  • نویسنده

   چنانچه بعد از ۸۸استخدام شده باشید با توجه به بخشنامه سازمان مدیریت هر چه مدرک شما بالاتر باشد تفاوت تطبیق پایین تر است که البته بخشنامه مذکور توسط دیوان عدالت لغو شده و احتمال حذف تفاوت تطبیق استخدامی های بعد از ۸۸می باشد

 • سلام لطفا راهنمایی بفرمایید.هفت سال حق التدریس بودم وسال ۸۹ استخدام شدم در ان زمان سالهایی که بیست و چهار ساعت تدریس داشتیم رو به عنوان سنوات حساب میکردن که یک سال تقریبا هشت ماه حساب میشددر کل سه سال و نیم از این هفت سال محاسبه شد فقط هم سالهایی که ۲۴ ساعت داشتیم.و کسورات رو هم سال قبل پرداخت کردم.الان با این بخشنامه جدید تکلیف ما که کسورات رو پرداختیم به چه صورت است؟

 • باسلام و خسته نباشید.اول اینکه شرایط برا آموزشیاران نهضت ب چه صورت محاسبه میشه.دوم اینکه بحث ۲۰ درصد حقوق آیا تایید شده یا منتفیست.باتشکر

 • سلام،من از سال ۸۲ تا ۸۹حق التدریس بودم یک سالش ۱۲ ساعت داشتم بقیه سالها ۲۴ ساعت  میشه بفرمایید چجوری حساب میشه و چقدر باید به بازنشستگی پرداخت کنم؟

  • نویسنده

   ۲۴ساعت که قبلا محاسبه می شده است
   سالی که ۱۲ساعت داشته اید به میزان حدود ۴/۵ماه به سابقه شما افزوده می گردد

 • من ازسال ۸۲ تا۸۹ هفته ای بالای ۳۰ ساعت حق التدریس بودهام ایاسنوات من یک سال کامل محسوب میشود یانه برام چه طوری محاسبه میشود مننون جواب دهید

 • با سلام. لطف کنیدبفرمایید برای یک سال سابقه چقدر باید به بازنشستگی پرداخت کرد وآیا می توان قسطی پرداخت کرد .متشکرم

  • نویسنده

   برای صندوق بازنشستگی کشوری براساس رقم اعلام شده در بخشنامه ۲۲/۵ درصد برای هر ماه می بایست پرداخت گردد
   که البته این درصد شامل ۹درصد سهم مستخدم و۱۳/۵درصد سهم کارفرما می باشدحدود ۲۳۳ هزارتومان برای هر ماه

 • سلام اینجانب هم سه سال دارای سنوات باابلاغ۲۴،۳۶،۳۰،۲۰،۲۰،۱۲ساعت هستم که رای دادگاه بدوی دیوان اردیبهشت پارسال مبنی بر پرداخت سهم کارفرما برای سنوات بالای ۲۴به صورت کامل براساس ابلاغ صادره وهمچنین رای به پرداخت سهم کارفرما ازطرف اموزش وپرورش به نسبت کسری از۲۴ساعت که به صورت ماه وروز محاسبه میشود،مثلا ۱۸ساعت ۶سابقه محاسبه وکسورات کارفرما توسط اموزش وپرورش نزد صندوق تامین اجتماعی پرداخت گردد کهرای فوق مورد تجدید نظر خواهی اموزش وپرورش گردیدودرنزد دادگاه تجدید نظر دیوان است ،,حالا اگر تجدیدنظر رای بدوی راتاییدکند ایا کل رای اجرا می شود یافقط ان قسمت از رای که درمورد سنوات بالای۲۴ساعت داده می شود قابلیت اجرایی داردوایا تناقضی با بخشنامه ندارد ،درنهایت از راهنمایی وکمک اموراداری نهایت تشکر رادارم

  • نویسنده

   ماده الحاقی- معلمان حق التدریسی که به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند و تا زمان لازم الاجراء شدن این قانون در وزارت آموزش و پرورش اشتغال دارند می توانند به منظور احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس که به تأیید وزارت آموزش و پرورش می رسد در سوابق خدمت و بازنشستگی، سهم خود و دولت را به صورت نقد (یکجا) یا اقساط به طور کامل پرداخت نمایند.
   در قانون‌ اخیر اشاره شده که معلمان پرداخت نمایند
   به هر حال باید منتظر باشید
   و بعید است تجدید نظر فراتر از رای اول حکم صادر نماید
   چنانچه برای سوابق زیر ۲۴ساعت رای داده نشد مجددا دادخواست بدهید

 • باسلام،من٨۴/٣/١ استخدام آزمایشی شدم،قبلش هم دوسال ٢۴ساعت بودم ممنون میشم سابقه منوتاالان حساب کنید.

  • نویسنده

   چنانچه دبیر بوده اید سوابق ۹ماهه شما برای ۲ سال که مجموعا۱۸ ماه می شود قبلا قابل احتساب بوده است

 • عذرخواهم کل سابقه ام منظورم بود.باتوجه به استخدام آزمایشی دراون تاریخ واحتساب دوسال ٢۴ساعته .الان بایدچقدرسابقه داشته باشم؟به نظرخودم اداره مون اشتباه حساب کردن و زمان درج شده درحکم کمتره،واسه همین ازشماپرسیدم.ممنون میشم شماحساب کنید

 • سلام میشه درباره تفاوت تطبیق بیشتر توضیح دهی زیرا هرکه مدرک بالاتر مبلغ کمتر این به ضرر آ آنهایی که بیشتر درس خواندن است@

  • نویسنده

   تا سال ۸۸ تفاوت تطبیق با فرمول بدست می آید
   اما بعد از سال ۸۸ چون حقوق استخدامی های جدید کم بود رقمی به عنوان تفاوت تطبیق جهت ترمیم حقوق به شرح زیر طی بخشنامه ای که بعدها توسط دیوان عدالت لغو گردید به احکام اضافه شد.
   دیپلم و پایین تر ۱۷۹۰۰۰ تومان
   فوق دیپلم۱۳۸۰۰۰
   لیسانس۱۰۹۰۰۰
   فوق لیسانس۶۳۷۰۰
   دکتری صفر

  • نویسنده

   اگه به طور متوسط سالی ۱۲ ساعت تدریس داشته باشید به ازای هر۹ماه(یکسال تحصیلی )۴/۵ماه سابقه محاسبه خواهد شد

 • باسلام و آرزوی قبولی عبادات ماه مبارک رمضان بنده ۶ سال معلم حق التدریس بوده ام و ۴ سال آن به صو.رت مدیر آمو.زگار خدمت نمودهام آیا مدیر آموزگاری تأ ثیری در افزایش سنوات حق التدریسی دارد؟ با تاشکر

  • نویسنده

   تاثیری ندارد ولی اگر ابلاغ رایانه ای با پست مدیر آموزگار داشته باشید یعنی تمام وقت بوده اید
   شما یقینا در زمان حق التدریس کار مدیر آموزگار را انجام می داده اید ولی معمولا ابلاغ رایانه ای آموزگار بوده است

 • چرا اینقدر بند ۱۱ ابهام داره. لطفا شفاف بیانش کنید؟ یک سال یعنی چی؟ چرا در بند های قبلی مثلا گفته ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال. این دو عدد برای ۹ ماه تحصیلی و ۱۲ ماه با هم سازگار نیسن. آیا این معنیش این نیست که اگر سالی ۵۴ هفته باشه اونوقت میشه ۱۲۸۸ ساعت. به نظر باید ۲۴ ساعت در هفته رو طبق این بخشنامه ۱۲ ماه سابقه حساب کنید. اگر نکنید آیا شکایت به دیوان جواب میده؟

  • نویسنده

   همکار عزیز
   تکمیل فرم ها عملا آغاز نشده است
   ان شاء الله اطلاعات تکمیلی (چگونگی دقیق محاسبه ،پرداخت کسورو..) اطلاع رسانی خواهد شد.

 • آیا ما که حق اتدریس بوده ایم که ۱۵ روز تعطیلی ودیگر تعطیلات کم می شود چه فرقی می کند بارسمی ها مگر رسمی ها تعطیلات را کلاس می رفته اند که مانرفتیم چرا برای ۱۲ ساعت ۴ونیم ماه درصورتی که باید به تناسب ۶ماه محاسبه شود چیزی که در بخشنامه هم تاکید شده است

  • نویسنده

   ۱_تاریخ شروع و پایان مندرج در ابلاغ مهم است
   ۲_چنانچه ایام تابستان حقوق دریافت کرده باشید قابل محاسبه است
   ۳_پس از شروع روند تکمیل فرم ها اطلاعات تکمیلی و تغییرات و سوالات احتمالی اطلاع رسانی خواهد شد.

 • سلام من سابقه حق التدریسیم محاسبه شده و روی حکم آمده ولی نرفتم ولی سهم بازنشستگی رو پرداخت نکردم نامه اش گرفتم که ببرم از پارسال به تامین اجتماعی بدم ولی ندادم آیا به نظر شما نامه قبلی که نه درصد کسورات رو بدم یا منتظر بخشنامه جدید باشم

  • نویسنده

   سهم مستخدم تامین اجتماعی ۷درصد می باشد
   چنانچه صرفا از شما سهم مستخدم را دریافت می کنند سریعتر نسبت به واریز آن اقدام کنید

 • با سلام وخسته نباشید. امور اداری محترم شما فرمایش کردید که برای هر ماه ۲۳۳هزار توان است سهم ما از این مبلغ چقدر است

  • نویسنده

   ماده الحاقی- معلمان حق التدریسی که به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند و تا زمان لازم الاجراء شدن این قانون در وزارت آموزش و پرورش اشتغال دارند می توانند به منظور احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس که به تأیید وزارت آموزش و پرورش می رسد در سوابق خدمت و بازنشستگی، سهم خود و دولت را به صورت نقد (یکجا) یا اقساط به طور کامل پرداخت نمایند.
   در قانون‌ اخیر اشاره شده که معلمان پرداخت نمایند

  • نویسنده

   این یک تصمیم شخصی است و معمولا با توجه به شرایط فرد متفاوت است
   بنده چنانچه چنین سابقه ای داشته و قرار باشد کل سهم مستخدم و کارفرما را پرداخت نمایم از خیر چنین سابقه ای می گذرم!!

  • نویسنده

   بخشنامه :تعهد مجدد ممنوع است
   این ابهام شاید به شما کمک کند
   در هرحال موضوع تعهد مجدد را از کارشناسان مرکزی که مشغول به تحصیل هستید بپرسید.

 • سلام برای من قبلا حساب شده وحدود۲ قسط پرداختم ومبلغ ۲ میلیون بدهکارهستم بایدچکارکنم بایدیکجاپرداخت کنم یابه صورت اقساط

 • با سلام آیا برای مرخصی بدون حقوق سال های ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۸۱ هم این بخشنامه نافذ است و یا بخشنامه دیگری برای پرداخت حقوق بازنشستگی این ایام وجود دارد

  • نویسنده

   فعلا برای مرخصی بدون حقوق از سال ۹۰به بعد می توان کسور بازنشستگی را واریز کرد تا جز سابقه بازنشستگی محسوب گردد
   البته چنانچه در آن سالهای یاد شده مشغول به تحصیل بوده و منجر به اخذ مدرک تحصیلی شده باشد نیز می توان کسور بازنشستگی را واریز کرد

 • سلام ماچندسال پیش حساب کردیم وچندقسط پرداخت نموده ایم مابقی اقساط نتونستیم پرداخت کنیم بایدچکارکنیم وچطوری پرداخت کنیم

 • یعنی هراستان برای دادن حق سفرجداعمل میکنه؟میشه بفرماییدازچه سالی حق سفررومیشه گرفت و به دیون نرفته؟

 • سلام
  اگر اداره با انتقال موقت برای ادامه تحصیل موافقت نکند ، می شود مرخصی بدون حقوق گرفت؟
  امسال فارغ التحصیل میشم.

 • الان که زمان درخواست نقل و انتقالات هست، ولی اعلام نتایج ارشد شهریور است . میشه توضیحی در این مورد بدید.

 • با سلام
  با توجه به پاسخی که بالا دادید ایا من که دو ماه ناپیوسته مرخصی بدون حقوق به دلیل مسافرت و تحصیل داشتم می تونم با پرداخت کسور بازنشستگی به سابقه اضافه کنم
  من الان ۴ سال پاره وقت ۱۲ ساعت دارم همزمان با هم اقدام کنم
  سپاس

  • نویسنده

   چنانچه مرخصی بدون حقوق در ارتباط با تحصیل باشد صرفا قابل محاسبه برای بازنشستگی می باشد و در حکم نمی آید
   ۲ مطلب ذکر شده ارتباطی با هم ندارند

 • باسلام سال۹۰ازشهرستان سپیدان انتقالی گرفتیم دوبار هم از ما مدارک خواستن ولی هنوز هزینه سفر واریز نشده ایا احتمال داره واریز بشه؟

  • نویسنده

   هزینه سفر جز مطالبات شما می باشد
   که می بایست در صورت وجود اعتبار پرداخت گردد

 • باسلام جناب امور اداری من سال ۸۳ ابلاغ ۱۲ ساعت داشتم و۲۰ساعت تدریس می کردم واین ۲۰ساعت به حساب خودم واریز میشد ایا برای من ۲۰ساعت حساب میکنن یا۱۲ ساعت برای کار گزینی چجور باید توضیح دهم.متشکرم

 • باسلام.جناب امور اداری قرا بود اطلاعات تکمیلی در مورد چگونگی محاسبه دقیق سنوات وپرداخت کسور وغیره اطلاع رسانی شود پس کی.

 •  با سلام با توجه به بخشنامه” بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت” بنده جانباز ۲۰درصد هستم چهار حق التدریس دارم  و  از پرداخت مالیات و بازنشستگی معاف می باشم آیا در این مورد نیز میتوانم از پرداخت حق بیمه معاف باشم و سنوات مذکور نیز به بنده تعلق بگیرد. ممنونم از لطفتان

 • سلام
  این خبر واقعیت دارد؟
  همیار فرهنگیان:
  ✅ خبر خوش برای فرهنگیان / لایحه افزایش ۲۰ درصدی حقوق معلمان امروز در صحن علنی مجلس پس از بررسی ها و رفع ایرادات خوشبختانه تصویب شد

  ♦️ شایان ذکر است این افزایش حقوق برای معلمان با سابقه خدمت های مختلف ؛ متفاوت است ، ضمن اینکه برای دانشجو معلمدن دانشگاه فرهنگیان ۱۶ درصد محاسبه شده است .

 • آیا بنده در سال ۱۳۸۰یک ماه مرخصی بدون حقوق جهت انجام فرایض دینی به حج تمتع رفتم از سابقه سنواتی کسرشده است آیا این درست یا نه

 • با سلام خسته نباشید من امسال به علت بیماری از کار افتاده شدم میحواستم بدونم حقوق و مزایای از کار افتادگی من با ۱۲سال سابقه چقدر میشه .؟

 • با سلام ،اینجانب با مدرک کارشناس زمین شناسی در رسته با سمت دبیر علوم تجربی مقطع راهنمایی استخدام شده و۱۲ سال علوم تجربی تدریس کرده ام وحالا درکارشناسی ارشد زمین شناسی قبول شده ام،,لذا باتوجه به ماده۶۲قانون خدمات کشوری که دراولویت اول افراد رامجاز به ادامه تحصیل درمدرک اعمال شده حکم دانسته است ولی ازطرف دیگردرالویت پنجم ارتباط رشته تدریس با رشته قبولی رامطرح که دراین بندبرای علوم تجربی رشته زمین شناسی راغیر مرتبط دانسته واین درحالی است که اولا اینجانب قبلا به صورت مرتبط برای تدریس علوم تجربی استخدام شده ام ،ثانیا اینکه زمین شناسی یکی از شاخه های اصلی علوم می باشد اصلا شکی نیست لذااین موضوع حتی درکتابهای درسی علوم که هرسال درمقطع متوسطه اول چندفصل کتاب به زمین شناسی مربوط است ،حال سوال اینجاست که ایااینجانب میتوانم دررشته کارشناسی ارشد زمین شناسی ادامه تحصیل دهم

  • نویسنده

   برابر بخشنامه اخیر مدرک شما مرتبط نیست اما منطقا ارتباط برقرار می باشد
   در هر حال می توانید با تدریس درس زمین شناسی اعمال مدرک خود را میسر نمایید

 • با عرض سلام وخسته نباشید اینجانب از ۸۲تا ۸۹ حق تدریس بودام  با ابلاغ ۲۸   ساعتی  مدت سنوات حق تدریس چندسال  محسوب میشه  ؟

 • امور اداری محترم،توجه داشته باشید که اولا دراولویت اول ماده ۶۲ قانون خدمات کشوری فرمودند که هرمعلم میتواند کارشناسی ارشد مدرک مندرج درحکم رابخواند،ثانیا به نظر قانون فراتر ازبخشنامه اموزش وپرورش است،ثالثاچنانچه قبلا گفتم بنده از اول استخدام با مدرک زمین شناسی علوم تدریس کرده ام ،رابعاحتی دردانشگاه هم زمین شناسی دردانشکده های علوم پایه جای داردودراخر متذکر میشوم که هرساله از اول ابتدایی تاکلاس نهم بخش هایی از کتاب علوم مربوط به مباحث زمین شناسی است,خواهشمندم درزمینه فوق وادامه تحصیل راهنمایی کنید

  • نویسنده

   ماده ۶۲- کارمندان موظفند همواره نسبت به توانمند سازی و افزایش مهارتها و تواناییهای شغلی خود اقدام نمایند. دستگاههای اجرائی شیوه‌ها و الگوهای لازم برای افزایش توان و توان سنجی مدام کارمندان خود را که توسط سازمان تهیه و ابلاغ می‌شود به مورد اجرا خواهند گذارد.

  • نویسنده

   اقساط را پرداخت نمایید ودر پایان حتما اعلام وصول را از سازمان بازنشستگی دریافت نمایید

 • سلام من تعهد دبیری بودم. تو هفت ترم درسم تمام شد . تو اولین حکمی که برای من زده شد سنوات دانشگاه چهار سال برای من محاسبه شد . ولی الان کارگزینی سنوات من را شش ماه کم کرده و تحصیل من را همان سه ونیم سال محسوب کرده ایا کار اونها قانونی است؟ مگه دیوان عدالت اداری رای نداده که سنوات ما اگر درسمون زودتر تمام میشه همون چهار سال محاسبه شود؟

 • سلام از پاسخگویی شما سپاس گزارم .در بخشنامه احتساب سنوات حق التدریس مشاوران تا قبل از سال ۸۳ سی ساعت در هفته مشغول بکار نبودند .۳۰ساعت در طی سنوات ۸۹و ۹۰بوده استکه این مورد در بخشنامه جدید احتساب سنوات هم قید شده است  .حال شما فرمودید سوابق ما را براساس ۳۰ساعت در هفته محاسبه می کنند لطفا بفرمایید چرا مبنای محاسبه برای سنوات قبل از ۸۳ سی ساعت است ؟مبنا همان ۲۴ساعت در هفته باید باشد؟ممنون از پاسخ گویی شما

 • سلام خسته نباشید  طاعاتتان قبول  زمان احتساب سنوات حق التدریسی اول باید بازنشستگی کامل پرداخت شود بعد حکم صادر میشه یا نه تفاوت ارشد حرفه ای با خبره حرفه ای چقدر است ممنون

  • نویسنده

   همانطور که فرمودید براساس بخشنامه ابتدا می بایست کسور پرداخت شود و پس از تسویه حساب باصندوق بازنشستگی مربوطه سوابق در حکم محاسبه می گردد.
   حدود۲۰۰

 • باسلام،ضمن قبول طاعات وعبادتتان در این ماه پر فیض وبرکت عرض شود که بنده ازسال۶۹ تا۷۶ به عنوان حق التدریس با ابلاغ ۲۴ ساعته مشغول تدریس بوده ام .آیا ایام ۳ماه تعطیل دراین سالها جز به سنواتم محسوب می شود ؟ چند ماه محاسبه میشود و حق پرداختی بیمه به ازای هرماه چقدر محاسبه می شود؟

 • با سلام . ابتدا باید مبالغ پرداخت شود بعد در حکم اضافه می شود ؟ یا اول حکم زده می شود و بعد اقساطی از حقوق کسر میشود ؟
  اگر گزینه اول درست باشد هر کس نقد پرداخت کند بهتر است چون بلافاصله سابقه و احتمالا طبقه جدید محاسبه می شود

  • نویسنده

   بخشنامه صدورحکم را منوط به پایان اقساط کرده است
   لذا همکارانی که رتبه آنان نزدیک بوده وامکان پرداخت یکجا را داشته باشند مناسب تر است که یکجا پرداخت نمایند

 • با سلام من هشت سال سابقه حق التدریسی دارم ابلاغ پنج سالم ۲۸ساعت است و ابلاغ یک سالم ۲۴است وابلاغ دوسالم۲۲ساعت است لطف می کنید بگویید تا حالا سابقه من میشه چند؟

 • با سلام اینا دیگه چه بخشنامه هایی هستن واقعا دیگه شورش در آوردن از کجا بیاریم برا یکماه سابقه ۲۳۵۰۰۰ تومان بدیم صندوق بازنشتگی خالی شده میخوان پولش از جیب خالی معلم پر کنن با این بخشنامه ها الکیشون 

 • سلام ، طاعات و عبادات تان قبول . در مورد بخشنامه احتساب سنوات حق االتدریس پاره وقت ، آیا این بخشنامه به مناطق ابلاغ شده ؟ چون که من مراجعه کردم مسئول کارگزینی گفت: همچین بخشنامه ای ابلاغ نشده .است .لازم به ذکر است تاریخ اجرای این بخشنامه فقط یک سال است . لطفأپاسخ دهید .

 • با سلام می خواستم بدانم بخشنامه جدید تامین اجتماعی در مورد قانون جدید نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان پیش از موعد که اعلام شده برمبنا ی سال۲۹ و۳۰ حقوق این افرادمخاسبه خواهدشد،بنده سال۸۷با ۲۶سال و۸ماه سابقه به صورت پیش از موعد دروزارت آموزش وپرورش با ۳۰سال پاداش و۳۰ روز حقوق بازنشسته شدم. سوال اینجاست که این بخشنامه جدید شامل بنده حقیر می شود؟و از چه زمانی قابل اجراست یعنی از زمان شروع بازنشستگی سال۸۷؟با تشکر

 • پیرو سوال قبلی من درمورد بخشنامه تامین اجتماعی بازنشستگان پیش از موعد که قرار است براساس سال۲۹ و۳۰ حقوق این قبیل بازنشستگان محاسبه شود لازم به ذکر است که بنده با ۳۰روز حقوق برمبنای ۲۶سال و۸ ماه حقوقم محاسبه شده نه براساس ۳۰سال به این دلیل که آقای زدا درمصاحبه اعلام نمودند که در این قانون بر اساس ۳۰سال حقوق محاسبه می شود که باید کسورات مانده تا ۳۰ سال بیمه را شخص یا ارگانی مثلا آموزش وپرورش بپردازد مثلا بنده ۳سال و۴ماه مانده کسورات بازنشستگی دارم تا ۳۰سال سابقه ام پرشود که دستگاه پیروباید بپردازد تا حقوق بزاساس ۳۰سال و۳۰روز پرداخت شود نه مثل من ۳۰روز حقوق اکنون براساس ۲۶سال و۸ماه سابقه پرداخت میشود

  • نویسنده

   بازنشستگان پیش از موعد سال ۸۷با ۳۰ سال( یا ۳۰ روز )حقوق بازنشسته شده اند و آموزش و پرورش کسورات تا ۳۰ سال را در آن سال به سازمان بازنشستگی پرداخت نموده است
   چنانچه به اولین حکم برقراری حقوق بازنشستگی مراجعه فرمایید سنوات ارفاق و سنوات قابل محاسبه در حقوق بازنشستگی (۳۰) را ملاحظه خواهید کرد

 • با سلام ابلاغ ۲۸ساعت چندماه درسال محاسبه میشه؟ ابلاغ ۲۴ساعت چندماه درسال محاسبه میشه؟ ابلاغ۲۲ساعت چند ماه در سال محاسبه میشه؟

  • نویسنده

   ابلاغ ۲۴و۲۸برابر تاریخ شروع و پایان
   ابلاغ ۲۲ساعت در ۶ ماه تقریبا۵ماه و۱۵روز

 • سلام.ازمهر ماه سال۱۳۶۸تا مهر ماه۱۳۷۵ مدت ۷سال کامل حق التریس بودم و آن زمان با بیمه سربازی ۲۱۰۰۰۰تومان بیمه پرداخت کردم.چند ماه سنوات طلب دارم وچقدر باید بپردازم؟

  • نویسنده

   ۲۸ساعت که حتما قبلا محاسبه شده است
   در هر حال ملاک تاریخ شروع و پایان مندرج در ابلاغ است(هرسال ۹ماه)
   برای شما چون تمام وقت بوده اید چنانچه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری باشید و به تامین اجتماعی پرداختی برای حق التدریس نداشته باشید ملاک پرداخت ۹درصد حکم آزمایشی برایتان می باشد

 • باسلام؛ آیا احتساب سنوات حق التدریس برای آن دسته از معلمانی که درطول خدمت(دوران حق التدریسی) ابلاغ۲۴ساعته و تمام وقت داشته اند،وجود دارد ؟اگر شامل این افرادشود،به مدت  (  ۷  ) سال تدریس چند ماه محاسبه خواهد شد؟  حق واریزی به صندوق بازنشستگی چقدر خواهد بود؟

 • طبق قانون استخدام کشوری مستخدمین فقط موظف به پرداخت حق بیمه سهم خود می باشند نه سهم دولت وهمچنین طبق آیین نانه اجرایی مدارس سال تحصیلی ۱۲ ماه است نه نه ماه وتعطیلات تابستان نفس وخصیصه شغل معلمی است پس فرقی بین نیروهای رسمی وحق التدریس در احتساب تابستان نمی باشد چرا که حق التدریس ها هم مانند رسمی ها برای تصحیح اوراق وجبرانی و… به مدرسه می رفتند وعدم احتساب تابستان برای حق التدریس ها ظلم وتخلف اداره است در نتیجه این بخشنامه مغایر با مصوبه وقانون بوده وقابلیت اجرایی ندارد

 • با عرض سلام وخسته نباشید . ازمهر ماه سال ۶۸ تا مهرماه ۷۵ با ابلاغ ابتدایی تمام وقت ۷سال حق التدریس بوده ام وسالی ۸/۵ ماه حساب کردندوبیمه اش هم یکجا پرداخت کردم.حال با این بخشنامه جدید آیا با پرداخت بیمه۳/۵ماه باقیمانده هر سال ۷سال تحصیلی حق التدریسیم کامل می شود؟چقدر بابت ۲۴/۵ باید بپردازیم.۷*۳/۵=۲۴/۵

 • سلام.ابلاغ نهایی شدن احتساب  پاره وقتی را به استانها لطف کنید  تا امروز۱۰ تیر ماه ۹۶ نها دینه نشده متشکر  از زحمات

  • نویسنده

   ابلاغ شده است
   استان ها درحال هماهنگی جهت اجرا با توجه به جلسه روسای امور اداری استانها در اصفهان می باشند

 • سلام ، ظلمی دیگر در حق معلمان پاره وقت جراکه بدون اینکه حقوقی پرداخت گردد پولی هنگفت نیز از آنان اخاذی میشود.

 • امور اداری محترم آموزش وپرورش  لطف کنید سوابق حق التدریس را طوری حساب کنید که تابستان رو هم شامل بشه تا ما زودتراز خدمت عزیزان مرخص ونیروهای تحصیل کرده دانشگاهی که مظلومانه پرپر می شوند به امنیت شغلی برسند و جای خلی مارو پرکنند ما که مثل عده ای شیفته ی پست ومقام نیستیم 

 • سلام خدمت شما عزیزان . من هم چند سالی حق التدریس دوازده ساعتی بودم و بعد از آن استخدام وزارت دفاع شدم . آیا این بخشنامه شامل حال ما هم میشه که با پرداخت حق بیمه اون سنوات را در سابقه کاری خودمون لحاظ کنیم. ممنون از راهنمائی شما

  • نویسنده

   به نظر منعی برای اجرا نخواهد داشت
   البته با امور اداری دستگاه خود مشورت نمایید

 • باسلام؛آیا در آینده ای نزدیک،بخشنامه ای برای  احتساب سنوات دوران حق التدریس معلمان رسمی با ابلاغ ۲۴ساعت در هفته  به صورت تمام وقت(سه ماهه تابستان)از سوی وزارتخانه صادر خواهد شد؟چون دیگر هیچ قدرت  و توان و انگیزه ای،برای آن دسته از معلمانی که بالاتر از۲۵ سال خدمت نموده اند ، وجود ندارد . لذاانتظار می رود که دست اندر کاران تعلیم وتربیت،هرچه زودتر این لایحه(احتساب سنوات حق التدریس ایام ۳ماه تابستان)را تقدیم نمایندگان محترم شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان نمایند تا مورد تصویب نهایی قرار گیرد و قبل از شروع سال تحصیلی جدید در قالب بخشنامه و سیر سلسله مراتب ،به واحدهای آموزشی ابلاغ گردد.اجرکم عندا… 

 • با سلام وخسته نباشی ، خواهشمنداست راهنمایی بفرمایید بنده از سال ۷۹ الی آخر۸۲ بصورت حق التدریس با سمت آموزگار ومدیر آموزگار (با ابلاغ ۲۲ساعت)در روستاهای محروم به مدت سه سال تمام وقت خدمت کرده ایم حال ،احتساب سنوات خدمت ما چگونه خواهد بود؟؟؟ باتشکر وامتننان

  • نویسنده

   مجموعا ۳ سال بدون احتساب ایام عید و تابستان ۲۵۷۴ ساعت می شود(معادل ۱سال و ۹ ماه و ۶ روز)

 • اینکه هیچ کار مثبتی که کمک کنه سنوات معلمانی با سن وسال بالا وسنوات کم که نزدیک ۳۰ سال خدمت کردندودیگر رمقی برای حضور در کلاسهایی با بچه های این زمانه را ندارند نکرده.بنده ۵۵سال دارم وسنواتم۲۴ساله ،دیگه باید با عصا برم کلاس.معلم دانشسرایی از سوم راهنمایی جزء خدمتش حساب شده .۴۶سالشه بازنشست شده.این چه تصمیم گیریه،چه عدالتیه.چقدر ظلم درحق معلمانی مثل من؟من که فکر می کنم تو جبهه تو یکی از عملیاتهااز بین رفتم.اگه تابستانها حساب نکنن….

 • لطفاًفکری برای افرادی که دردوران حق التدریسشان  ابلاغ ۲۴ساعت  به بالا داشته اند ، بکنید .چون این افراد باافزایش سن(حداقل۵۶سال) وسر وکله زدن با بچه های این دوره  زمانه ،اصلاًانگیزه و رغبتی برای حضور در سرکلاس درس ندارندوحاضرند بدهی سه ماهه تابستان   هرسال را یکجا به دولت بپردازند .

 • باسلام امروز رفتم اداره تا ابلاغ های ۲۲ساعته در هفته را محاسبه کنند بالاخره سه سال حق التدریسی

  یک سال و۹ماه و۶ روز ومبلغ بدهی کسور باز نشستگی ۴۹میلیون و۳۶۹هزار ۵۰۰ ریال شد وگفتند برو مبلغ فوق را واریز کن حالا موندم این پول از کجا بیاورم از مسنولین محترم عاجزانه تقاضاداریم نرخ کسور بازنشستگی کمتر ۱۰ درنظر بگیرند درثانی وقتی سابقه اضافه می شود رتبه شغلی بنده یک سال معوقه دارد من ازکارگزینی پرسیدم گفت محال حکم تو را از۱/۱ ۹۵ مجددا صادر کنند موندم چیکار کنم .

 • باسلام من درسال ۱۸/۷/۱۳۷۸ به عنوان آموزشیار از طرف نهضت سواد آموزی اردبیل به روستای کفتارق جهت تدریس درکلاس چهار پایه (لازم التعلیم ) تعیین شدم درحکم نوشته به مدت یک دوره تاریخ پایان ندارد به نهضت مراجعه کرده بودم آنها گفتند کمتر از یک سال سابقه نیست یک قانون است وقتی یک روز سابقه است پس چطور ۸ یا ۹ماه سابقه به حساب نمی آید ازمسنولین تقاضا داریم رسیدگی نمایند با تشکر

  • نویسنده

   قانون نهضت سواد آموزی که مصوب مجلس می باشد کمتر از سال را قابل محاسبه ندانسته است

 • باسلام امروز رفتم اداره تا ابلاغ های ۲۲ساعته در هفته را محاسبه کنند بالاخره سه سال حق التدریسی

  یک سال و۹ماه و۶ روز ومبلغ بدهی کسور باز نشستگی ۴۹میلیون و۳۶۹هزار ۵۰۰ ریال شد وگفتند برو مبلغ فوق را واریز کن حالا موندم این پول از کجا بیاورم از مسنولین محترم عاجزانه تقاضاداریم نرخ کسور بازنشستگی کمتر ۱۰ درنظر بگیرند درثانی وقتی سابقه اضافه می شود رتبه شغلی بنده یک سال معوقه دارد من ازکارگزینی پرسیدم گفت محال حکم تو را از۱/۱ ۹۵ مجددا صادر کنند موندم چیکار کنم .

 • با سلام خدمت همکارمحترم :

  ابنکه برخی همکاران در این بخش به احتساب سنوات در تابستان اشاره کرده اند عرض کنم که در بسیاری مناطق این سوال پیش اومده که این قانون احتمالا شامل احتساب سنوات تابستان معلمان حق التدریس می شود چرا که طبق بند ۱ از این قانون که صراحتا بیان کرده که معلمان حق التدریس باید دارای ابلاغ رسمی از سوی مقام صلاحیتدار باشندو بر اساس ساعت قید شده در ابلاغ مربوطه انجام وظیفه نموده باشند .

  از این قانون دو نکته برداشت می شود : ۱- کلیه ابلاغ های صادره از سوی اموزش و پرورش مناطق برای معلمان حق التدریس از اول مهرماه تا پایان شهریور زده شده و در ابلاغ ها ثبت گردیده است . بنابراین یک سال سنوات حساب خواهد شد چه بسا برای کسانی که ۲۴ ساعت کامل موظفی داشته اند بر اون اساس ۸ ماه و نیم محاسبه و حق بیمه آنها از شخص مربوطه اخذ شده است لذا این قانون اتخاذ شده تا مطابق این بند بقیه سنوات در تابستان محاسبه و حق بیمه از معلمان کسر گردد . ۲ – دبیران و معلمان حتی در تابستانها برای امتحانات شهریور به مدارس مراجعه کرده اند و امتحانات تصحیح ورق و همچنین نمرات و… را به نحو احسن انجام داده اند عملا برای اموزش و پرورش کار انجام داده اند ولی بدون حقوق ( مستندش هم ابلاغ قانونی تا ۳۱ شهریور ) لذا این نکته بیانگر این است که معلمان حق التدریس فقط بیمه نداشتند و حقوقی هم دریافت نکردند اما میشه این قانون را اینجور تلقی کرد که بر اساس ابلاغ صادره می توان با اخذ حق بیمه این سنوات تابستان را محاسبه ومنظور کرد . نکته دیگر اینکه این قانون در بند ۱۰ قسمت الف صراحتا اعلام کرده معلمان حق التدریس تا ۳۱ / ۶/۸۹ به میزان ۲۸ ساعت در هفته . پس این قانون اشاره به احتساب سنوات تا پایان شهریور دارد و لزومی ندارد که ساعات تابستان را در این بند تجمیع کند . شایسته است این موضوع برای ما روشن شود . سپاسگزارم

  • نویسنده

   ۱-معمولا پایان ابلاغ حق التدریس ۳۱ خرداد می باشد.
   ۲- محاسبه بر اساس ماههای دریافت حقوق می باشد.

 • با سلام بنده ۱۳ سال سنوات دارم و رتبه ام خبره حرفه ای است اگر ۱۷ ماه به سنوات خدمتم افزوده شود چقدر به حقوقم اضافه خواهد شد. ( ساعات حق التدریس ۱۲ ، ۱۶ ف ۲۰ ساعت در هفته دارم که حدودا ۱۷ ماه خواهد شد.) با تشکر

 •  سلام.برای کارمندان فرهنگی  که در آستانه بازنشستگی قرار دارند،برای برخورداری ازحقوق ومزایای بالاتر، تنها ۲سال آخر خدمتشان ملاک است که  بتوانندقبل یا بعد از بازنشستگی  ازمزایای آن بهره مند گردند که حتماً بایستی ابلاغ مدیریت یا معاونت  داشته باشند.معلمی که۲۸ سال بی دریغانه تدریس نموده و این همه خون دل خورده ودندان روی جگر گذاشته، وجداناًحقش نیست که با همان ابلاغ معلمی ، حکم ۲سال آخر خدمتش بسان حکم مدیر و معاون مدرسه اش باشد .در صورتی که تمام زحمات آموزشی وپرورشی دانش آموزان ، تنها روی دوش معلمان زحمتکش است .وقتی که  به اداره محل خدمتت مراجعه می کنی ودرخواست ابلاغ مدیریت یا معاونت می کنی،هزاران غدر و بهانه می آورند و وانمود می کنند که  که ظرفیت تکمیل است .خوب، تکلیف ما در بین چیست ؟ 

 • از سال۱۳۶۴ دوسال تو عملیاتها و بعدش هم تاحالا تو آموزش وپرورش، تازه سنواتم شده۲۵سال.ای مسولین سوار بر مرکب قدرت و بیخبر از ما پیاده ها ،دیگه توان رفتن به مدرسه نداریم . راه پس وپیش هم نداریم.۳۲سال خدمت شده ۲۵سال سنوات . لااقل تابستانها را حساب کنید تا بیمه اش هم پرداخت کنیم بریم کنار. هم دوره خدمتی من تو سپاه ۱۵ سال پیش بازنشسته شد.

 • از سال ۸۶ در روستا خدمت می کنم و و دو تا از رتبه ها را در عرض سه سال گرفته ام و آخری رتبه ام را که خبره حرفه ای است در آذر ۹۴ گرفته ام اگر ۱۸ ماه به سنواتم افزوده شود چه موقع، زمان دریافت رتبه عالی خواهم بود

 • همکاران محترم با استناد به اصلاحیه تبصره ۲ ماده ۸۵ قانون استخدامی کشوری مستخدمینی که ازتاریخ ۱۳۴۵/۳/۳۱ به بعد  استخدام رسمی می شوند مبنای کسور بازنشستگی انان اولین  حقوق دریافتی خواهد بود لطفا این مورد را به گوش نمایندگان محترم برسانید تا مصوبه سنوات را بر مبنای اصلاحیه قوانین مجلس  مصوب۶۸/۱۲/۱۳ اصلاح فرمایند اگر این اتفاق تحقق یابد حتی اگر به  دلیل پافشاری نمایندگان محترم  ملزم به پرداخت حق بیمه دولت هم باشیم حداکثر باید یک میلیون تومان بپردازیم اگر همت کنید ونمایندگان استان خود را مقید به توجه ورعایت  این قانون کنید هفته بعد در اولین جلسه کمیسیون مشکل حق بیمه شما حل خواهد شد

 • همکاران محترم با استناد به اصلاحیه تبصره ۲ ماده ۸۵ قانون استخدامی کشوری مستخدمینی که ازتاریخ ۱۳۴۵/۳/۳۱ به بعد  استخدام رسمی می شوند مبنای کسور بازنشستگی انان اولین  حقوق دریافتی خواهد بود لطفا این مورد را به گوش نمایندگان محترم برسانید تا مصوبه سنوات را بر مبنای اصلاحیه قوانین مجلس  مصوب۶۸/۱۲/۱۳ اصلاح فرمایند اگر این اتفاق تحقق یابد حتی اگر به  دلیل پافشاری نمایندگان محترم  ملزم به پرداخت حق بیمه دولت هم باشیم حداکثر باید یک میلیون تومان بپردازیم 

 • سلام،در سال تحصیلی ۹۱ -۹۲سرباز معلم بودم، در تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۰ خدمت سربازی ام تمام شد از تاریخ ۹۱/۱۱/۲۱ با بلاغ حق التدریسی تا آخر خرداد ( ۱۰ روز بهمن ماه + اسفند + ۱۵ روز فروردین + اردیبهشت ماه + خردادماه ) آیا این مدت برای من سنوات حساب میشود و چقدر حساب میشود؟؟

 • سلام،از ۸۲/۷/۱ تا آخر خردادماه ۸۹ به صورت حق التدریس با ابلاغ ۲۴ ساعت تدریس کرده ام. یعنی ۶سال .الان چند ماه برای من سنوات حساب می شود؟

  • نویسنده

   ۲۴ ساعت که برای دبیران قبلا قابل محاسبه بوده است و به بخشنامه فعلی ارتباطی ندارد

 • سلام، آیا دوران حق التدریس با ابلاغ ۲۴ ساعته، فروردین ماه  سی روز حساب می شود یا پانزده روز حساب می شود؟

 • با سلام و خسته نباشید. چرا منطقه ۱۱ آموزش و پرورش تهران با وجود ارائه مدارک سنوات ابلاغ ۱۲ ساعته و همچنین تأییدیه مربوط به سنوات پاره وقت ، احتساب سنوات را شروع نمی کنه و وقتی سؤال می کنیم ادعا می کنند که اداره کل گفته دست نگه دارید. نمی دونم اینها قانون مصوب مجلس محترم را هم قبول ندارند و یا شاید عادت به بایگانی کردن اسناد را دارند .

 • با سلام خدمت همکاران فرهنگی خواستم شما هم خبر تازه را بشنوید .وقتی سایت انتقال درون استانی دچار مشکل بود و بعد از چندین بار تلاش به کارگزینی اداره مراجعه کردم و مشکل مربوطه را مطرح کردم . مشکل را که حل نکردند بلکه گفتند شما که منتقل نمی شوید خودتان را اذیت نکنید . گفتم راست می گویید بنده با ۲۰ سال سنوات چون بند پ را ندارم آرزوی انتقال و خلاصی از راه دور را به گور می برم . خلاصه این هم عاقبت شغل انبیا را داشتن .

 • سلام و خسته نباشید . برای احراز رتبه خبره میانگین ارزشیابی که در نظر می گیرند چند هست ؟ همچنین میانگین ارزشیابی چند سال را در نظر می گیرند ؟ حال که ارزشیابی از ۱۰۰ به ۱۲۰ تغییر پیدا کرده است مال چند سالی که ۱۰۰ بوده چگونه با ارزشیابی ۱۲۰ می شود میانگین گرفت ؟ ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید .برایتان آرزوی سلامتی دارم .

  • نویسنده

   باید ۸۵ درصد میانگین ارزشیابی ۳ سال را برای رتبه خبره کسب کرد

   با ارزشیابی جدید، ۱۰۲که معادل ۸۵ درصد۱۲۰ می شود نیاز است

 • در قانون رتبه بندی حداقل فاصله بین دو رتبه سه سال می باشد بنده دوسال پیش رتبه ام را گرفته ام اگر سنوات حق التدریسم محاسبه بشه حدود چهار سال خواهد شد و زمان گرفتن رتبه بعدیم میشه آیا این رتبه جدید داده می شود یا باید یک سال دیگر صبر کنم تا حداقل فاصله یعنی سه سال رعایت بشه یا نه ؟ با تشکر

  • نویسنده

   با احتساب سوابق حق التدریس رتبه شما هم ارتقا خواهد داشت چون سوابق حق التدریس تجربه نیز می باشد

 • با سلام و وقت به خیر . ای کاش دستوری بدهند کار احتساب سنوات پاره وقت را شروع کنند . اگر این کار انجام شود بسیار سپاسگزار خواهیم بود . فعلأ یک ماه هست مدارک را جمع آوری کرده اند و نگه داشته اند .حتی حاضرم سهم بازنشستگی را نقدأ پرداخت کنم . اجرتان با خدا .

  • نویسنده

   برخی استان ها کار را آغاز کرده اند
   با اداره کل محل خدمت تماس گرفته و علت عدم شروع کار را جویا شوید

 • با سلام بنده در سال ۸۲ تا ۸۷ به صورت حق التدریس با ابلاغ های ۲۴ ساعت بودم در سال ۸۷/۱۱/۲۱ پیمانی شده ام وسنوات من نیز در ان تاریخ بر حکم امده است ولی نسبت به پرداخت حق بیمه هیچ گونه به من اطلاع نداده اند و الان امده اند پرونده راپس از ارسال بخشنامه آخر بررسی کرده اند ومی گویند شما باید حق بیمه را با بخشنامه جدید پرداخت کنید وضمنا مبلغ نیز بالاست حالا تکلیف من چیست خواهشا راهنمایی کنید ایا مگه این بخشنامه برای ساعت های تدریس کمتر از ۲۴ نیست من با بخشنامه جدید باید پرداخت کنم یا با بخشنامه سال ۸۷

  • نویسنده

   بخشنامه صراحتا برای حق التدریس پاره وقت می باشد
   ولی سازمان بازنشستگی با برداشت خود (که به نظر صحیح هم نمی باشد) اجبارا افراد را ملزم به پرداخت رقم بالا می کند.

 • سلام وقت بخیر. چند ماهه که منتظر اجرای بخشنامه سنوات حق التدریسی هستم ولی هر وقت به کارگزینی ناحیه ۲ کرج مراجعه میکنم اظهار بی اطلاعی می کنند.الان ۴ مرداد هستش؟چرا تو کشور ما این وضعی قانون اجرا میشه؟

  • نویسنده

   بخشنامه در سایت اداره کل امور اداری وزارت موجود و به همه استانها ابلاغ شده است
   می توانید به اداره کل استان البرز مراجعه نمایید

 • با سلام خدمت امور اداری محترم اموزش وپرورش بنده که از ۸۲تا ۸۷/۱۱/۲۱ حق التدریس با ساعت های۲۴ بودم واز آن موقع پیمانی شده ام وسنوات در همان موقع احتساب شده ولی مبلغ بیمه را الان می خواهندو رقم هم بالاست طی مکاتبه قبلی((فرموده اید بخشنامه صراحتا برای حق التدریس پاره وقت می باشد
  ولی سازمان بازنشستگی با برداشت خود (که به نظر صحیح هم نمی باشد) اجبارا افراد را ملزم به پرداخت رقم بالا می کند)) حالا خواهشا واضح بفرمایید من چکار کنم چون می گویند این بخشنامه یک سال اعتبار دارد افراد مثل من خودتان می دانید زیاد است منتظر بخشنامه جدید باشیم خلاصه عاجزانه تقاضا دارم کمکمان کنید باتشکر

 • باز مجددا سلام وخسته نباشید چرا وازرتخانه از حق خود دفاع نمی کند مگه باید هرکس دنبال کار خود برود

 • نمایندگان مجلس برای افزایش سنوات معلمان حق التدریسی که سالهاست از دیوان عدالت اداری و مجلس درخواست احتساب تعطیلات تابستان در ازای پرداخت حق بیمه داشته اند ،چنین تصمیمی گرفته اند تابه خواسته این دسته از معلمان جواب مثبت دهنداما گویا کارمندان امور اداری همچنان حرف خودشان را می زنندوبه قولی تفسیر به رای کرده اند یا اینکه دقت لازم در این بخشنامه نکرده اند.لطفا برای روشن شدن مطلب و آسایش خاطر این همه معلم ناراضی ومشکوک به این بخشنامه از مجلس شورای اسلامی در خواست اظهار نظر مجدد نماییدو جواب این شبهه را ازقول نمایندگان به ما بدهید.

  • نویسنده

   تفسیر قانون با خود مجلس می باشد.
   همچنین می توانید به دیوان عدالت اداری هم شکایت نمایید.
   البته به نظر می رسد تابستان مدنظر نیست.

 • با سلام

  من سه سال ابلاغ ۱۸ساعته دارم.و منتظر ابلاغ به ادارات هستم پس کی ادارات اجرا میکنند؟
  ، خواهشمنداست راهنمایی بفرمایید بنده از سال ۸۰ الی آخر۸۹ بصورت حق التدریس با سمت دبیر(با ابلاغ ۱۸-۲۴-۲۲ساعت)در روستاهای محروم به مدت نه سال تمام وقت خدمت کرده ایم ودرحال حاضر بعد از استخدام قطعی بااحتساب سنوات خدمت ۱۲ سال اعلام نموده اند با وجود بالا رفتن سن وتضییع حقوق وضیعت ما چگونه خواهد بود؟؟؟ باتشکر وامتننان

  • نویسنده

   بسیاری از مناطق اجرا را از چندی قبل شروع نموده اند.
   پس از واریز کسور سوابق شما افزوده خواهد شد.

 • با سیزده سابقه زیر حکمم برابر دوونیم میلیون تومان می باشد اگر یک ونیم سال به سنواتم افزوده بشه و زمان رتبه و طبقه جدیدم هم نباشه ایا افزایش یک و نیم سال به سنوات خدمت منجر به افزایش در حکم من خواهد شد یا نه ؟

 • باز مجددا سلام وخسته نباشید چرا وزارتخانه از حق خود دفاع نمی کند مگه باید هرکس دنبال کار خود برود

 • باسلام بنده ازتاریخ  ۱۳۸۲/۷/۱تا۱۳۸۹/۴/۱آموزگار حق التدریسی باابلاغ ۲۴ ساعت بوده ام .فقط سال اولم راابلاغ ۲۳ ساعته زده اند.وهمین یکسال راهم جزء سنواتم حساب نکرده اند.باتوجه به بخشنامه ی جدیداین یکسال که حساب نشده برای من چندما محسوب می شود باتشکر.

 • سلام.. چرا ایام دانشگاه محاسبه نمیشود…… در ضمن من سال ۸۳ ۳۱ ساعت ابلاغ دارم آیا ۳۱ ساعت محاسبه میشود یا ۲۴ ساعتش. ممنون

 • سلام.چرا سوابق بیمه ۲۴ ساعت رو بر مبنای اولین حکم کارگزینی احتساب کردند؟ولی سوابق کمتر از ۲۴ساعت را بر مبنای حکم سال جاری حق بیمه کسر کردند؟اخه چرا تاوان بی عدالتی اداره ها را که کاملا به عمد ابلاغ ۲۳ ساعت زدند رو ما باید پس بدیم؟باتشکر

 • بنده از سال ۸۷ در روستا خدمت می کنم و از سال ۸۸ هر سال ماندن در روستا در احتساب دریافت طبقه و رتبه جدید دو سال محسوب می شود و این قانون باعث شده من دوتا از رتبه هایم را در عرض سه سال و طبقه را در مدت دوسال بگیرم الان با احتساب سنوات حق التدریسم که ۱۶ ماه می شه چند ماه باعث جلو افتادن دریافت رتبه و طبقه من خواهد شد؟

 • سلام بنده نه سال با ۴۵ تومان کار کردم بصورت حقالتدریس اموزش ابتدایی عشایری نرخ بیمه طبق بخشنامه به هیچ وجه امکان پرداخت ان برایم مقدور نیست  

 • سلام.اینجانب با ابلاغ های ۱۳ -۱۲ -۱۸-۱۸-۱۸-۱۸-۱۸-۲۲-۲۰ساعت کار کردم جمعا چند سال حساب میشود؟؟

 • سلام همه کسورات بالای۲۴ وزیر ۲۴ ساعت اینجانب به دلیل طرح دعوی دردیوان عدالت پرداخت ولی بامراجعه به دیوان وملاقات قاضی پرونده که مرحله تجدیدنظرخواهی ازجانب اموزش وپرورش میباشد در نهایت قاضی پرونده  گفتند که باتوجه به قاتون ۲۷بهمن ۹۵ پرداخت کسورات تمام وقت ونیمه وقت رانزد صندوق تامین اجتماعی انجام دهم ولی ازطرف دیگر سازمان تامین اجتماعی اذربایجانغربی از وجود قانون فوق درمورد معلمان حق التدریسی اظهار بی اطلاعی میکندودرثانی شما چندین بار درمتن های بالا اشاره کردید که بخشنامه مربوط به سنوات زیر۲۴ ساعت است ‘لطفا دراین مورد که چگونه  باید سنوات بالا وپایین نزد صندوق تامین اجتماعی محاسبه وبه صورت اقساط بپردازم ،راهنماییم کنید

  • نویسنده

   از قوانین و عملکرد تامین اجتماعی اطلاعی در خصوص چگونگی دریافت کسور اطلاعی نداریم.
   ولی اخیرا سازمان بازنشستگی از افرادی که حتی سوابق بالای ۲۴ ساعت حق التدریس داشته اند کسور را با مبلغ ماهی ۲۰۳ هزار تومان دریافت می کند.

 • با سلام خدمت شما بزرگوار و تشکر از اهتمام شما به مشکلات همکاران، بنده سال ۸۴ استخدام رسمی آموزش و پرورش شدم . آذر ۹۱ به دانشگاه فرهنگیان انتقال یافتم که بعد از ۱۲ سال یعنی اسفند ۹۵ با مدرک کارشناسی ارشد، رتبه بنده از مهارتی به « رتبه ۳» دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد، با توجه به اینکه با احتساب حق التدریسی های بنده ۳ سال به سابقه اینجانب اضافه می گردد ، سوال بنده این است که آیا بعد از احتساب سنوات بنده ممکن است رتبه ام نیز به « رتبه ۲ » ارتقا یابد و آیا مجدد توقف نیاز ندارد؟

  • نویسنده

   اطلاع چندانی از قوانین اداری دانشگاه فرهنگیان ندارم
   سوابق تدریس تجربه اداری نیست.

 • با سلام بنده دارای مدرک فوق لیسانس بوده و رتبه شغلیم خبره حرفه ایست و انرا دوسال پیش گرفتم با محاسبه حق التدریس هام حدود پنج سال به سنواتم اضافه میشه با این حساب میتونم رتبه عالیم را بگیرم ؟

  • نویسنده

   امکان ارتقاء به رتبه بالاتر را دارید ولی اکثر استانها توقف سه سال را مد نظر دارند که به نظر منطقی نمی آید

 • سلام خداقوت
  بنده سال ۸۴ استخدام شدم و ۸ سال سابقه حق التدریس ۱۲ ساعته دارم.همسر جانباز ۵۵ درصد می باشم و مطابق نظریه کمیسیون پزشکی ۲۰ در صد تقلیل ساعت دارم و الان هم ۲۰ ساعت در هفته کار میکنم.آیا سوابق مطابق ۱۲ ساعت برایم محاسبه می شود یا تقلیل ساعات برایم در نظر گرفته می شود؟

 • امور اداری    با سلام ونهایت احترام اینجانب مدت شش سال متصدی آزمایشگاه به طور حق التدریس هفته ای سی و شش ساعت باتوجه به بند ده بخش نامه ی محاسبه ی سنوات حق التدریسکه سالانه جمع حق التدریس من به هزارو چهارصد درسال می رسد چرا سالانه محاسبه نمی گردد و تنها سالی نه ماه محاسبه گردیده

  • نویسنده

   ۱- ساعت موظف متصدی آزمایشگاه۳۶ ساعت در هفته می باشد.
   مثلا دبیر ۲۴ ساعته با آموزگار ۲۸ ساعته از لحاظ احتساب سنوات مساوی می باشند.

 • با سلام با احتساب سنوات حق التدریسی حدود ۴ونیم سال به سنواتم اضافه میشه در صمن رتبه ارشدم را دو سال پیش گرفته ام با این چارونیم سال می تونم خبره ام را بگیرم یا نه؟

  • نویسنده

   امکان ارتقاء به رتبه بالاتر را دارید ولی اکثر استانها توقف سه سال را مد نظر دارند که به نظر منطقی نمی آید

 • با سلام چرا با اینکه در بخشنامه أمده است تاییدیه ابلاغ از سوی ادارات که ابلاغ از سوی ان ادارات صادر سده کارگزینی مناطق کارشکنی می کنند وفقط إبلاغی را که بعضا مهر هم ندارند می خواهند ویند حسابداری که مهر وإمضاء دارد ونشان میدهد حقوق دریافت شده را قبول ندارند بنده یکی از ابلاغهایم را بعد از سی سال از کجا بیاورم در حالیکه تاییدیه اداره مزبور را دارم که گواهی دریافت حقوق هم هست  لطفا راهنمایی بفرمایید 

  • نویسنده

   بخشنامه ضرورت وجود ابلاغ را اعلام نموده و حتی اخیرا صندوق بازنشستگی کشوری در حین بازنشستگی ابلاغ سالهای حق التدریس را طلب می نماید

 • لطفا در مورد پرداخت کسورات  سنوات  حساب شده ی ایثارگران توضیح بدین که ایا ایثارگران هم باید کسورات پرداخت کنن ممنون.

 • سلام من سه سال ۱۸ ویک سال ۱۶ ویک سال ۱۲ و۵ ماه ابلاغ ۱۸ ساعت دارم لطفا مبلغ چقدر باید واریز کنم 

 • با توجه به بخشنامه یک دهم حداقل حقوق حق بازنشستگی خواهد بود یعنی حق بازنشستگی ماهیانه می شود ۱۰۳۵۰۰۰ریال که برای یک سال بعبارتی می شود ۱۲۴۲۰۰۰۰ریال ویک سال عبارت است از ۳۶۵روز وبرای هر روز کار می شود ۳۴۰۲۸ریال .
  سابقه را به روز حساب کنید ودر ۳۴۰۲۸ضرب کنید
  مثال برای دبیر ۲۴ ساعته موظف بر مبنای ۲۴ساعت در هفته معادل ۸٫۵ماه که بصورت روز شمار بهتر است حساب شود یعنی شش ماه دوم سال ۱۷۹روز ،فروردین ۱۵روز واردیبهشت وخرداد ۶۲روزجمعا ۲۵۶روز به ازای ۲۴ساعت موظف
  فرض
  یکسال ۱۸ساعت کارکرده که می شود ۱۹۳روز
  یکسال ۱۲ساعت کارکرده که می شود ۱۲۸روز
  یکسال ۶ساعت کار کرده که می شود ۶۴روز
  مجموع این سه سال می شود ۳۸۵روز
  که حق بیمه ان می شود ۳۸۵ضربدر ۳۴۰۲۸ریال
  که یعنی ۱۳۱۰۰۷۸۰ریال به ازای یک سال و۲۲روز سابقه

 • سلام .عصر شما بخیر.
  بنده ۶ سال به میزان ۸ – ۱۲ – ۱۲ – ۱۲ – ۱۶ – ۲۳ ساعت به صورت
  حق التدریس مشغول به کار بوده ام.ممنون میشم اگه بفرمایید نهایتا و بدون احتساب عید و تابستان چقدر محسوب میشه.

 • با سلام .مگه سایر معلمان تابستان چه کار میکردن که ما انجام نمیدادیم .چرا تابستانی ما نباید حساب بشه این ظلم آشکاره.از طرفی عده ای مسوولین آموزش ما هم عمدا زیر ۲۴ ساعت به ما ابلاغ میدان حتی ترجیح میدادن به بقیه اضافه کار بدن ولی ساعات ما رو بیش از ۲۴ ساعت ابلاغ نزنن. و این بی عدالتی هم چنان ادامه دارد…… البته بعید میدانم این متن رو بگذارید تو سایت  

 • با سلام. من شش سال در آموزش و پرورش به صورت حق التدریس و تمام وقت (بالای ۲۴ ساعت) تدریس میکردم و در سال ۸۸ با توجه به عدم تعیین وضعیت در آموزش و پرورش در آزمون استخدام پیمانی مسکن و شهرسازی شرکت و پذیرفته شدم. ولیکن سوابق آموزش و پرورش من با توجه به اینکه بیمه نبودن در حکم استخدامی من محاسبه نشد. الان هم کلیه مدارکم مبنی بر دریافت حقوق از بودجه جاری و ابلاغها رو دارم ولی راهی که بتونم این سوابق رو اضافه کنم نمیدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • نویسنده

   سنوات در هر دستگاه دولتی قابل محاسبه است
   با بخشنامه جدید به تامین اجتماعی و دستگاه خود جهت پرداخت کسور مراجعه فرمایید

 • با سلام و عرض ادب.احتراما در بند ۱۰بخشنامه صراحتا قید نموده ۱۴۵۶ ساعت سالانه.چگونه است که به کسر تابستان و پانزده روز عید محاسبه میشود…ضمنا افراد با ابلاغ بالای ۲۴ ساعت که قبلا محاسبه شده اند

  • نویسنده

   ساعت اعلامی مبنای کار برای ۵۲ هفته سال است
   با تناسب بر مبنای مذکور سابقه بدیت می آید

 • سلام مجددا مزاحمتون شدم . در حال حاضر من شاغل در ارتش هستم . قبل از استخدام در ارتش حدود چهار سال حق التدریس دوازده ساعتی بودم . در حال حاضر با توجه به بخشنامه جدید لطفا راهنمائی کنید آیا باید بروم اداره آموزش و پرورش پیگیری کنم تا حق بیمه را واریز کنم یا اینکه بروم بیمه تامین اجتماعی (اگر این مورد درست است لطفا دقیقا بفرمائید آدرسش کجاست ) ممنون از صبر و حوصله و راهنمائی هاتون.

 • ببخشید دوباره مزاحمتون میشم. سنوات رو میشه بگین با توجه به چه قانون یا بخشنامه ای با ید محاسبه بکنن. چون خیلی تلاش کردم و نهایت با یه استعلام از وزارت پاسخ دادن منوط به پرداخت کسورات بازنشستگیه. بابت بیمه هم مگه این بخشنامه برای معلمان استخدام شده در آموزش و پرورش نیست؟ تأمین اجتماعی این رو قبول میکنه؟

  خیلی خیلی ممنووون از راهنمایی و صبرتون

 • با سلام و احترام مجدد. اینکه دوباره مزاحمتون میشم و سوالم رو میپرسم برای اینه که خیلی پیگیر بودم ولی از کسی پاسخ درستی نمیگیرم. خدمتتون عرض کردم من حدود ۶ سال از ۸۲ تا ۸۸ در آموزش و پرورش با ساعات بالای ۲۴ ساعت تدریس کردم و باتوجه به استخدام در مسکن و شهرسازی از آموزش و پرورش منفک شدم و هر چقدر پیگیری کردم سنوات ۶ سال با توجه به بیمه نبودن برام محاسبه نشد. لطفات اگه میتونید من رو راهنمایی کنید با توجه به چه قانون وبخشنامه ای سنوات من باید محسبه بشه و این بخشنامه اخیر میتونه مشمول من بشه؟ با توجه به اینکه من دیگه شاغل در آموزش و پرورش نیستم. لطف میکنین . بازم ممنوون

  • نویسنده

   سابقه خدمت کارمندان دولت بعنوان سابقه خدمت دولتی در صورتی قابل احتساب است که دارای شراط ذیل باشد. الف- خدمت مستخدم تمام وقت باشد

   ب- در قبال خدمت حقوق و دستمزد دریافت کرده باشد

   ج- رابطه استخدامی اش مستقیماَ با دستگاه اجرایی باشد

   د- کسورات بازنشستگی را به صندوق بازنشستگی پرداخت کرده باشد یا پرداخت نماید.

   مستندات قانونی ماده ۱۵۱ قانون استخدام کشوری مصوب ۳۱/۳/۱۳۴۵ و ماده ۱۰۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری در تعریف دستگاه اجرایی در این میان نوع رابطه استخدامی با دستگاه هیچگونه مدخلیتی ندارد. قوانین و مقررات ناظر بر رابطه استخدامی هیچگونه مدخلیتی ندارد ممکن است شخص مورد نظر تابع قانون کار باشد یا ممکن است تابع قانون مدیریت خدمات کشوری باشد و یا تابع قانون خاص دیگر. در بازنشستگی مستخدم و یا به عبارتی برای احراز شرایط بازنشستگی گاهی سن ملاک است و گاهی سنوات خدمت دولتی ملاک است و گاهی هر دو . مستند قانونی ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری

   دستگاه شما مکلف بر اساس فرم استعلام سوابق خدمت تکمیل شده توسط آموزش و پرورش سابقه شما را محاسبه نماید.

 • باسلام 
  میشه بگید حداکثر حقوق ماهیانه معلمان حق التدریسی سال جاری چقد است؟؟؟؟ فرض را به صورت تمام وقت بگذارید

 • سلام اینجانب برای محاسبه سنوات حق التدریس به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کردم ولی سازمان تامین اجتماعی ازوجود قانون مصوب ۹۵/۱۱/۲۷مجلس اظهار بی اطلاعی کرده ومیگویند چنین قانونی به ماابلاغ نشده است لطفا راهنمایی کنید که من چه اقدامی کنم

 • با سلام خدمت شما و از اینکه برای چندمین بار مزاحم وقتتون میشم عذرخواهی میکنم ولی چون احتمالا این مشکل برای چند نفر دیگه هم هست لطفا راهنمائی بفرمائید :

  قبل از استخدام در وزارت دفاع چند سالی سنوات حق التدریس دوازده ساعتی داشته ام در حال حاضر آموزش و پرورش منطقه ۴ اعلام میکند که قانون محاسبه سنوات فقط برای پرسنل آموزش و پرورش است وشما باید بروید صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح .

  _ بیمه نیروهای مسلح (ساتا) هم اعلام میکند که چون سنوات شما مربوط به قبل از استخدام در وزارت دفاع است هیچ ارتباطی به ما ندارد و آموزش و پرورش باید مشکل را حل کند .
  لطفا راهنمائی بفرمائید ممنون

  • نویسنده

   آموزش و پرورش باید فرم های مربوطه را تکمیل نماید
   پرداخت کسور و محاسبه با دستگاه مربوطه می باشد
   اگر دستگاه مجاب نشد تنها راه باقیمانده دیوان است