بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت

نحوه احتساب سنوات حق التدریس در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ (بخشنامه شماره ۵/۷۱۰ مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ کانون/ دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان

با سلام و احترام

به پیوست قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب۱۱/۲۷/ ۱۳۹۵ ارسال و به آگاهی می رساند؛ معلمان حق التدریسی که با سمت آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور تحصیلی و مراقب سلامت به تدریس اشتغال داشته و به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و تا زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) در وزارت آموزش و پرورش اشتغال داشته اند، مشمول این قانون خواهند بود. در ضمن موارد زیر جهت اجرای دقیق و هماهنگ قانون مذکور اعلام می گردد.

۱- در اجرای بند (ب) ماده (۱) قانون استخدام کشوری، معلمان حق التدریس باید دارای ابلاغ رسمی از سوی مقام صلاحیت دار (اداره آموزش و پرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه) بوده و بر اساس ساعت قید شده در ابلاغ مربوط انجام وظیفه نموده باشند.

۲- معلمانی که در مدارس غیردولتی اشتغال به کار داشته اند، مشمول این قانون نیستند.

۳- نحوه احتساب و پرداخت کسورات قانونی معلمان حق التدریسی که سابقه آنها بر اساس اقدام مسئولین یا مکاتبات وزارت متبوع یا آراء دیوان عدالت اداری، جزء سابقه خدمت محسوب شده و در حال حاضر نیز در آموزش و پرورش اشتغال دارند، در صورت عدم محاسبه و پرداخت کسور بازنشستگی، طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود.

۴- ایام حق التدریس معلمان مشمول این قانون با ارائه درخواست کتبی (فرم پیوست ۱)، تأیید ایام حق التدریس از سوی ادارات آموزش و پرورش که ابلاغ حق التدریس آنان صادر گردیده (فرم پیوست شماره ۲) و پرداخت کسور بازنشستگی سهم کارمند و دولت به صورت نقد یا تعهد به پرداخت اقساط توسط ذی نفع به طور کامل، جزو سوابق خدمت و بازنشستگی محسوب می شود.

۵- مهلت قانونی ارائه درخواست جهت بهره مندی از مزایای این قانون از زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) حداکثر به مدت یک سال می باشد.

۶- صندوق های بازنشستگی پس از دریافت کامل اقساط کسور بازنشستگی، موظف به احتساب سوابق مذکور در بازنشستگی واجدین شرایط می باشند. بدیهی است احتساب حق التدریس در سوابق خدمت مندرج در احکام کارگزینی نیز منوط به تحقق شرایط فوق خواهد بود.

۷- مبنای پرداخت کسور بازنشستگی، حداقل حقوق یا دستمزد سال لازم الاجرا شدن قانون (سال ۱۳۹۶) به میزان ۱۰٫۳۵۰٫۰۰۰ ریال می باشد.

۸- معلمان مشمول صندوق تأمین اجتماعی نیز مشمول این قانون هستند.

۹- مدت پرداخت اقساط، حداکثر معادل سابقه خدمت قابل احتساب (به ماه) هر یک از معلمان می باشد.

۱۰- ساعت تمام وقت (موظف هفتگی و سالانه) مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به شرح زیر می باشد.

الف) آموزگاران و مربیان امور ترتبیتی دوره ابتدایی تا تاریخ ۱۳۸۹/۶/۳۱ به میزان ۲۸ ساعت در هفته و ۱۴۵۶ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۸۹/۷/۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ب) دبیران، هنرآموزان و مربیان امور تربیتی دوره راهنمایی و متوسطه به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ج) مشاوران تحصیلی از تاریخ ۱۳۸۳/۹/۲۸ به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۷۹/۰۷/۰۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

د) مراقبان سلامت از تاریخ ۱۳۸۹/۹/۶به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال.

۱۱- چنانچه مجموع ساعات حق التدریس افراد مشمول به میزان ساعات سالانه مندرج در بند ۱۰ برسد به میزان یک سال سنوات خدمت قابل محاسبه می باشد. بدیهی است خدمت کمتر از ساعات فوق به تناسب ماه و روز قابل احتساب خواهد بود.

۱۲- مفاد قانون یاد شده به معلمانی که قبل از لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) بازنشسته شده اند و یا به سایر دستگاه ها و نهادها انتقال یافته اند، قابل تسری نمی باشد.

۱۳- مقتضی است مدیران کل آموزش و پرورش استان ها ترتیبی اتخاذ نمایند تا این دستورالعمل از طریق رسانه های جمعی استان، نظیر صدا و سیما و روزنامه های کثیرالانتشار و… به اطلاع کلیه واجدین شرایط برسد.

۱۴- مدیران واحدهای آموزشی موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع کادر آموزشی رسانده و امضاء آنان را مبنی بر رؤیت و مطالعه و آگاهی از مفاد بخشنامه (طبق فرم شماره ۳) اخذ نمایند و اصل آن را جهت نگهداری در سوابق به ادارات آموزش و پرورش شهرستان/ مناطق/ نواخی ارسال نمایند.

۱۵- ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع نیروهای مشمول که در وضعیت مرخصی زایمان، مرخصی بدون حقوق، مأموریت به سایر دستگاه ها، مأمور به تحصیل و… هستند برسانند و فرم شماره (۳) را برای این گروه از افراد تکمیل و در پرونده آنان درج نمایند.

حسین فرزانه- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

لینک دانلودبخشنامه

درباره نویسنده

433مطلب نوشته است .

۵۰۵ Comments on “ بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت”

 • آ.ح wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۷:۳۹

  با سلام
  بنده قبل از استخدام در آ.پ به صورت حق التدریس در دانشگاه دولتی تدریس داشته ام و با توجه به اینکه دانشگاه حق بیمه پرداخت نمیکرد به صورت خویش فرما آن را واریز کرده ام. اکنون سوال بنده این است که این سابقه قابل اعمال هستند؟ در اینصورت چگونه باید اقدام کنم

 • اموراداری wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۷

  سابقه ای قابل احتساب می باشد که تمام وقت باشد و از محل اعتبارات دولتی حقوق دریافت کرده باشید

 • معلم بازنشسته کم شانس wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۹:۳۴

  باعرض تشکر وسپاس در صورت امکان لینک بخشنامه را می توانم رویت کنم

 • اموراداری wrote on ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶, ۹:۱۴

  لینک بخشنامه

 • تیمور wrote on ۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۰:۳۹

  سلام ،سوابق بالای ۲۴ ساعت تدریس بنده از سال ۸۲ تا ۸۷ در حکم کارگزینی لحاظ شده اما در اداره تامین اجتماعی این سوابق را ندارم تکلیف بنده و امثال بنده چیست؟

 • اموراداری wrote on ۱۰ بهمن, ۱۳۹۶, ۹:۰۸

  می توانید با بخشنامه اخیر تامین اجتماعی و همکاری اداره محل خدمت، بیمه را پرداخت نمایید.
  البته رقم پرداخت زیاد می شود(هرماه حدود۲۸۰)

 • علی wrote on ۱۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۹:۵۰

  با سلام.در ابتدا اداره کار گزینی منطقه گفتن از زمان پرداخت اولین قسط در حکم شما محاسبه خواهد شد من اولین قسط را پرداخت کردم ولی الان میگن بعد از تسویه کامل لحاظ می گردد !!!!آیا واقعا اینگونه است؟
  اگر اینطور باشد که همه متضرر خواهیم بود!!!
  با تشکر از پاسخگویی شما.

 • اموراداری wrote on ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۹:۲۸

  بخشنامه اعلام نموده که پس از تسویه حساب سابقه اعما گردد

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۱۳ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۷:۲۴

  با سلام واحترام چرا بخشنامه ی
  پرداخت سنوات حق التدریس تمام وقت۲۴ ساعت با نرخ ۹ درصد حکم آزمایشی به کارگزینی مناطق ابلاغ نشده که مارا ازنگرانی در بیاورند ؟من خیلی خیلی خیلی ناراحتم و گریه میکنم از دست این گرفتاری

 • اموراداری wrote on ۱۴ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۰:۴۲

  لینک بخشنامه

 • معلم بازنشسته wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶, ۹:۲۴

  سلام با سپاس از پاسخگویی تان وتشکر بابت گذاشتن لینک بخشنامه به کارگزینی منطقه مراجعه کردم گفتند به باز نشستگی بروید چون برای شما ۹درصد محاسبه شده وپرداخت کرده اید با باز نشستگی تماس گرفتم گفتند بخشنامه اومده اما فعلا اقدام نمی کنیم وبااین حقوق کم بازنشستگی ما باید همچنان ماهانه ۱میلیون کسورات پرداخت کنیم لطفا بازنشستگی را مجاب به اجرای بخشنامه نمایید ما بی گناهیم

 • اموراداری wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۱

  به نظر اداره محل خدمت می بایست با سازمان بازنشستگی مکاتبه نماید

 • آزادیخواه wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۱:۴۱

  با سلام و احترام
  در حال حاضر برای پرداخت سنوات توان پرداخت نقد و یا اقساط ندارم در زمان حق التدریسی در مناطقی کار کردم که نیروهای رسمی حاضر نبودند خدمت کنند . در شرایط سختی بودم . الان با شرایط مالی نام مناسبی که دارم این سنوات را از دست می دهم ؟ ممکنه تمدید بشه و یا بخشنامه جدید بیاد ؟
  متشکرم

 • اموراداری wrote on ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰

  برابر قانون فعلی حق التدریس پاره وقت تا پایان فروردین۹۷ فرصت دارند

 • سعید wrote on ۱۶ بهمن, ۱۳۹۶, ۰:۱۷

  سلام ساعتی ۵۰۰ تومان درس دادم حالا ۲سال سنوات بیمه محاسبه شده وگفتن باید ۵۳۰۰۰۰۰هزار تومان واریز کنی ایااز نظر حقوق اموزش وپرورش بدهکار نیست چند برابر حقوق از ما بیمه می گیرند

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۰

  با سلام و احترام پرداخت سنوات معلمان حق الترریستمام وقت براساس ۹در صداولین حکم استخدامی بدو استخدام رسمس منظور حکم آزمایشی است یا حکم قطعی ؟ با سپاس ازپاسخگویی شما

 • اموراداری wrote on ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۹:۱۳

  حکم آزمایشی

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۰:۱۵

  سلام من حدودا ۵ سال حق التدریس تمام وقت بودم می خواستم سؤال کنم به غیر از ۹در صد اولین حکم آزمایشی پولی هم بابت بیمه آن زمان بدهکارم یا نه ؟ اگر بدهکارم باید به کجا مراجعه کنم ؟ با سپاس بی پایان از لطف شما

 • اموراداری wrote on ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۸:۱۶

  به امور اداری محل خدمت مراجعه نموده تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۰:۳۹

  سلام امروز به صندوق بازنشستگی مراجعه کردم گفتند سنوات حق التدریس تمام وقت درست نشده بخشنامه ی جدید رو باید مناطق بیایند تحویل بگیرند .تکلیف ما در این شرایط نابسامان چیه ؟

 • اموراداری wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۰

  سازمان بازنشستگی با صدور بخشنامه ای جدید مبنی بر بیمه اجباری نیروهای حق التدریس کار را سخت کرده است

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۰:۵۷

  سلام باسپاس از پاسخگویی شما زمانی که به شما پیام میدم خیلی به زندگی امیدوار میشم یعنی یکی هست صدای ما رو می شنود .الهی که همیشه برقرار باشید .

 • اموراداری wrote on ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۳:۵۷

  همکار عزیز
  ما هم چون شما از خیل معلمان هستیم
  فعالیت سایت صرفا گره گشایی از کار معلمان است
  ان شاالله پیروز و سربلند باشید

 • شهریار wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۵:۵۴

  چرا در موقع بررسی سوابق حق اتدریس کمتر از ۲۴ساعت با توجه به ساعت تدریس در هفته درجه بندی برای پرداخت حق بیمه در نظر نگرفته اند مثلا ۲۲ساعت در هفته فرقی با ۱۲ساعت در هفته باید از نظر پرداخت حق بیمه نداشته باشد.

 • اموراداری wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۳:۲۳

  ۱۲ساعت با ۲۲ ساعت متفاوت می باشد

 • معلم wrote on ۲۰ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۲:۴۳

  سلام ایا ابلاغ های تدریس در مدارس بزرگسال که از اموزش وپرورش دریافت شده وحقوق ان از اعتبارات دولتی دریافت میشد ایا قابل احتساب است؟

 • اموراداری wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۱۳

  مشروط به دریافت حقوق از بودجه دولتی (نه از درآمد مدرسه و سایرمنابع)و قابل محاسبه است

 • امیری wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۷:۱۳

  باسلام ببخشید یه سوال خدمتتون داشتم بنده فرزند شهید هستم واز بیمه و بازنشستگی معاف هستم آیا حق بیمه حق التدریسی رو پرداخت کنم ؟به کجا واریز میشود

 • اموراداری wrote on ۲۱ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۷:۴۵

  کسورات بیمه حق التدریسی شما را باید اداره به صندوق بازنشستگی فعلی شما پرداخت نماید

 • دانش wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۱:۲۶

  باسلام/لطفا راهنمایی بفرمایید** سنوات حق التدریس وخدمت سربازی ام درسال ۹۲ برایم محاسبه وپرداختم ودرحکمم اعمال شد براساس حکم آزمایشی شد۳۷۰۰۰۰۰ تومان حالا اموراداری میگه باید براساس حکم اولیه استخدام یعنی پیمانی باشد وبرای اساس باید ۳۰۰۰۰۰۰ تومان دیگه بدهید حالا من مانده ام اولا این قانون عطف به ماسبق شد ومن دوباره باید این پروسه راشروع کنم ؟؟آیا براساس حکم آزمایشی محاسبه میشود یا پیمانی؟ ۲- آیا من باید ازصندوق طلبکارباشم یا صندوق ازمن چون مبلغ حکم آزمایشی ازپیمانی بیشتراست؟! لطفا قضاوت بفرماببد وپاسخ حقیر را لطف فرمایید

 • اموراداری wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۴:۵۶

  محاسبه بر اساس حکم آزمایشی می باشد
  مگر این که در زمان محاسبه پیمانی باشید

 • زهرا wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۲:۰۰

  سلام .وقت بخیر من هفته ی گذشته سنوات بیمه ی خودم رو طبق حکم آزمایشی پرداخت کردم ولی حالا میگن سازمان بازنشستگی بخشنامه ی جدید رو قبول نکرده ..تکلیف من چیه ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 • اموراداری wrote on ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۰

  سازمان بازنشستگی با صدور بخشنامه ای مبنی بر اجباری بودن بیمه مساله جدیدی را خلق نموده که احتمالا با رایزنی وزارت آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد

 • حق التریس تمام وقت wrote on ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶, ۲۱:۴۷

  سلام من حق لتدریس تمام وقت بودم و از اول تا الآن هم بیمه ی خدمات درمانی بودم ولی متوجه نمیشم چرا صندوق بازنشسنگی میگه وزارت آموزش و پرورش مکلف است که حق بیمه از تاریخ ۶۷/۹/۱به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند؟

 • اموراداری wrote on ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶, ۸:۰۹

  صندوق بازنشستگی هر روز مساله جدیدی را مطرح می نماید
  ان شاالله با رایزنی آموزش و پرورش با صندوق بازنشستگی این مشکل نیز مرتفع گردد

 • حق التدریس تمام وقت wrote on ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶, ۱۸:۵۶

  سلام از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم الهی که همیشه زنده باشید .

 • اموراداری wrote on ۲۵ بهمن, ۱۳۹۶, ۹:۱۱

  عاقبت بخیر و پاینده باشید

 • معلم wrote on ۶ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۳:۴۷

  سلام بابت زحمات وپاسخ گویی تان سپاس گزارم با وجود بخشنامه مبنی بر برگشت کسورات میلیونی .سازمان بازنشستگی آموزش وپرورش در خیابان پاستور می گوید بعد از عید شاید وجوهات را برگردانیم الان سه ماهه که ماهانه بیشتر از یک میلیون بابت کسوراتی که دو بار پرداخت کردیم از حقوق ما کم می شود ضمن برخورد خیلی بد با دبیری که ۴۰سال کار کرده اینگونه جوابگو هستند شاید می خواهند این کسورات دیون شود خداوند شمارا برای همه رفتار خوبتان حفظ کند

 • کاویانی wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۴:۱۷

  سلام .بخشنامه ایا تصریح دارد که برای کمتر از ۲۴ ساعت هم محاسبه می شود؟ مبنای ۲۴درصد از کجای بخشنامه فهمیده می شود؟آیا در هر صورت این محاسبه سنوان برای فرهنگی مفید است؟آیا میزان افزایش حقوق (بعد از اعمال سنوات )به مقداری هست که مبلغ پرداخت شده به صندوق را پوشش دهد؟ آیا تامین اجتماعی هم همینطور است؟

 • اموراداری wrote on ۲۳ اسفند, ۱۳۹۶, ۱۹:۰۶

  تا ۲۴ ساعت قبلا قابل محاسبه بوده است
  این بخشنامه تسهیلی در رابطه به کمتر از ۲۴ ساعت می باشد
  به نسبت ایام در افزایش حقوق موثر است

 • اموراداری wrote on ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷, ۱۷:۴۸

  جهت انتقال بیمه به کارگزینی مراجعه نمایید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی