بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت

نحوه احتساب سنوات حق التدریس در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ (بخشنامه شماره ۵/۷۱۰ مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ کانون/ دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان

با سلام و احترام

به پیوست قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب۱۱/۲۷/ ۱۳۹۵ ارسال و به آگاهی می رساند؛ معلمان حق التدریسی که با سمت آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور تحصیلی و مراقب سلامت به تدریس اشتغال داشته و به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و تا زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) در وزارت آموزش و پرورش اشتغال داشته اند، مشمول این قانون خواهند بود. در ضمن موارد زیر جهت اجرای دقیق و هماهنگ قانون مذکور اعلام می گردد.

۱- در اجرای بند (ب) ماده (۱) قانون استخدام کشوری، معلمان حق التدریس باید دارای ابلاغ رسمی از سوی مقام صلاحیت دار (اداره آموزش و پرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه) بوده و بر اساس ساعت قید شده در ابلاغ مربوط انجام وظیفه نموده باشند.

۲- معلمانی که در مدارس غیردولتی اشتغال به کار داشته اند، مشمول این قانون نیستند.

۳- نحوه احتساب و پرداخت کسورات قانونی معلمان حق التدریسی که سابقه آنها بر اساس اقدام مسئولین یا مکاتبات وزارت متبوع یا آراء دیوان عدالت اداری، جزء سابقه خدمت محسوب شده و در حال حاضر نیز در آموزش و پرورش اشتغال دارند، در صورت عدم محاسبه و پرداخت کسور بازنشستگی، طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود.

۴- ایام حق التدریس معلمان مشمول این قانون با ارائه درخواست کتبی (فرم پیوست ۱)، تأیید ایام حق التدریس از سوی ادارات آموزش و پرورش که ابلاغ حق التدریس آنان صادر گردیده (فرم پیوست شماره ۲) و پرداخت کسور بازنشستگی سهم کارمند و دولت به صورت نقد یا تعهد به پرداخت اقساط توسط ذی نفع به طور کامل، جزو سوابق خدمت و بازنشستگی محسوب می شود.

۵- مهلت قانونی ارائه درخواست جهت بهره مندی از مزایای این قانون از زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) حداکثر به مدت یک سال می باشد.

۶- صندوق های بازنشستگی پس از دریافت کامل اقساط کسور بازنشستگی، موظف به احتساب سوابق مذکور در بازنشستگی واجدین شرایط می باشند. بدیهی است احتساب حق التدریس در سوابق خدمت مندرج در احکام کارگزینی نیز منوط به تحقق شرایط فوق خواهد بود.

۷- مبنای پرداخت کسور بازنشستگی، حداقل حقوق یا دستمزد سال لازم الاجرا شدن قانون (سال ۱۳۹۶) به میزان ۱۰٫۳۵۰٫۰۰۰ ریال می باشد.

۸- معلمان مشمول صندوق تأمین اجتماعی نیز مشمول این قانون هستند.

۹- مدت پرداخت اقساط، حداکثر معادل سابقه خدمت قابل احتساب (به ماه) هر یک از معلمان می باشد.

۱۰- ساعت تمام وقت (موظف هفتگی و سالانه) مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به شرح زیر می باشد.

الف) آموزگاران و مربیان امور ترتبیتی دوره ابتدایی تا تاریخ ۱۳۸۹/۶/۳۱ به میزان ۲۸ ساعت در هفته و ۱۴۵۶ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۸۹/۷/۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ب) دبیران، هنرآموزان و مربیان امور تربیتی دوره راهنمایی و متوسطه به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ج) مشاوران تحصیلی از تاریخ ۱۳۸۳/۹/۲۸ به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۷۹/۰۷/۰۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

د) مراقبان سلامت از تاریخ ۱۳۸۹/۹/۶به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال.

۱۱- چنانچه مجموع ساعات حق التدریس افراد مشمول به میزان ساعات سالانه مندرج در بند ۱۰ برسد به میزان یک سال سنوات خدمت قابل محاسبه می باشد. بدیهی است خدمت کمتر از ساعات فوق به تناسب ماه و روز قابل احتساب خواهد بود.

۱۲- مفاد قانون یاد شده به معلمانی که قبل از لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) بازنشسته شده اند و یا به سایر دستگاه ها و نهادها انتقال یافته اند، قابل تسری نمی باشد.

۱۳- مقتضی است مدیران کل آموزش و پرورش استان ها ترتیبی اتخاذ نمایند تا این دستورالعمل از طریق رسانه های جمعی استان، نظیر صدا و سیما و روزنامه های کثیرالانتشار و… به اطلاع کلیه واجدین شرایط برسد.

۱۴- مدیران واحدهای آموزشی موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع کادر آموزشی رسانده و امضاء آنان را مبنی بر رؤیت و مطالعه و آگاهی از مفاد بخشنامه (طبق فرم شماره ۳) اخذ نمایند و اصل آن را جهت نگهداری در سوابق به ادارات آموزش و پرورش شهرستان/ مناطق/ نواخی ارسال نمایند.

۱۵- ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع نیروهای مشمول که در وضعیت مرخصی زایمان، مرخصی بدون حقوق، مأموریت به سایر دستگاه ها، مأمور به تحصیل و… هستند برسانند و فرم شماره (۳) را برای این گروه از افراد تکمیل و در پرونده آنان درج نمایند.

حسین فرزانه- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

لینک دانلودبخشنامه

درباره نویسنده

499مطلب نوشته است .

۵۰۵ Comments on “ بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت”

 • گلبهار wrote on 11 نوامبر, 2017, 21:15

  سلام
  من یک سوال داشتم
  من در هفته ۶ ساعت تدریس دارم ایا برام سابقه کار حساب میشه؟

 • اموراداری wrote on 12 نوامبر, 2017, 12:14

  با قوانین فعلی(تمام وقت ۲۴ ساعت) خیر

 • حیدری wrote on 14 نوامبر, 2017, 20:52

  با سلام
  خواهشمندم بفرمایید که آیا برای کسانی که هم زمان حق التدریسی و هم زمان استخدام رسمی ۲۸ ساعت در هفته بوده اند بخشنامه جداگانه ای صادر شده ؟

 • اموراداری wrote on 15 نوامبر, 2017, 9:17

  سوال مبهم است
  فرد یا نیروی حق التدریس است یا کارمند رسمی.
  یک سابقه هیچ گاه بیش از یک برابر قابل محاسبه نیست
  یعنی فرد اگر ۳۶ ساعت درس داشته باشد یکسال او یکسال قابل محاسبه است نه یکسال و نیم.

 • ناشناس wrote on 15 نوامبر, 2017, 21:00

  با سلام و تشکر ، متاسفانه بعد از گذشت ۵ ماه از بخشنامه هیچ پاسخ روشنی در باره ی احتساب سنوات و فرمول محاسبه ی مبلغ بیمه افراد عضو تامین اجتماعی داده نمی شود.

 • علی wrote on 17 نوامبر, 2017, 13:14

  با سلام.بعد از گذشت چند ماه از ابلاغ بخشنامه ی احتساب سوابق حق التدریس !!!!!!!!!!پس چرا این بخشنامه بلا تکلیف مانده؟!!!!و هنوز اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته؟مدارک به کار گزینی منطقه تحویل داده شده ولیکن تا کنون اقدامی صورت نگرفته!!!!!!!!!!!!!!با سپاس

 • اموراداری wrote on 18 نوامبر, 2017, 12:31

  اکثر مناطق محاسبات را انجام داده اند.

 • علی wrote on 17 نوامبر, 2017, 13:24

  با سلام و تشکر از شما . برای افراد عضو بیمه خدمات درمانی برا ی احتساب سوابق حق التدریس مبلغ بیمه مشخص شده ؟بخشنامه ای در این رابطه ابلاغ شده است؟آیا به نرخ جدید باید حق بیمه پرداخت کنیم؟یا به نرخ قدیم؟

 • اموراداری wrote on 18 نوامبر, 2017, 12:30

  حق التدریس پاره وقت برای هرماه ۲۳۵ هزارتومان تا اردیبهشت۹۷ فرصت می باشد.

 • روح الله wrote on 20 نوامبر, 2017, 3:44

  سلام
  ببخشید من شش سال سابقه حق التدریس زیر ۲۴ ساعت دارم که بیمه اون رو همون سالها از محل دیگری که کار میکردم به تامین اجتماعی پرداخت کردم حالا که این قانون ابلاغ شده به تامین اجتماعی مراجعه کردم گفت یه نامه مکتوب از اداره آ.پ بیار تا ما سوابقت رو اعلام کنیم اما اداره آ.پ حاضر نیست یه نامه به من بده و سوابق من رو از تامین اجتماعی استعلام کنه. من چکار باید بکنم؟

 • اموراداری wrote on 20 نوامبر, 2017, 8:57

  چون تامین اجتماعی مدعی است قانون به آنها ابلاغ نشده لذا همکاران مشمول صندوق تامین اجتماعی با مشکل مواجه شده اند.

 • ناشناس wrote on 21 نوامبر, 2017, 17:12

  اگر کسی یکسال به عنوان مثال درسال ۸۲ حق التدیس باشد وبعد به مدت ۱۰سال قطع رابطه داشته باشد ومجددارابطه تدریسی داشته باشد در این صورت آیا می توان حق بیمه دوره قطع رابطه راپرداخت نمود

 • اموراداری wrote on 22 نوامبر, 2017, 10:18

  خیر

 • زهرا wrote on 21 نوامبر, 2017, 19:18

  آیا حق بیمه زمان قطع رابطه را می توان پرداخت کرد

 • اموراداری wrote on 22 نوامبر, 2017, 10:17

  بله
  قابل پرداخت است

 • رحمتی wrote on 22 نوامبر, 2017, 11:21

  با سلام میخواستم بدانم که پنج سال حق التدریسی دوازده ساعتی داشته ام والان شنیده ام میتوان با واریز حق بیمه از سنوات استفاده کنم. البته الان در آموزش و پرورش شاغل نیستم .لطفا اگر امکان داره راهنمائی کنید ممنونم

 • اموراداری wrote on 22 نوامبر, 2017, 13:37

  برابر بخشنامه شامل نیروهای خروجی نمی شود

 • ناشناس wrote on 26 نوامبر, 2017, 1:43

  با سلام بنده ۶سال حق التدریس بوده ام با۱۲-۱۲-۱۲-۱۸-۱۸-۲۳ دقیقا چقدر برام حساب می شود وهزینه آن چقدر است در ضمن بیمه تامین اجتمای هستم با تشکر

 • اموراداری wrote on 27 نوامبر, 2017, 13:20

  حدود ۳۵ ماه
  تامبن اجتماعی متاسفانه تا کنون قانون را اجرا نکرده است.
  وهمکاران سردرگم هستند

 • حیدری wrote on 29 نوامبر, 2017, 9:08

  با سلام
  برای شکایت به دیوان عدالت اداری در مورد زیاد بودن بدهی سنوات ، در فرم شکایت « طرف شکایت » را چه بنویسیم ؟ وزارت آموزش و پرورش یا سازمان امور اداری و استخدامی ؟

 • اموراداری wrote on 29 نوامبر, 2017, 12:40

  بدهی سنوات معمولا توسط قانون مشخص شده و سازمانهای بازنشستگی دریافت می نمایند.

 • حیدری wrote on 29 نوامبر, 2017, 14:45

  با سلام مجدد
  بنده دارای ۲۶سال سابقه رسمی بعلاوه ۲ سال و ۷ ماه و ۱۷ روز سابقه حق التدریسی می باشم . اخیرا اداره آموزش و پرورش با ارائه فرمی به اینجانب (فرم پیوست) بابت حق بیمه دوران حق التدریسی من مبلغ ۷۳۵۱۰۸۷۹ ریال (هفتاد و سه میلیون و پانصد و ده هزار و هشتصد و هفتاد و نه ریال) مطالبه نموده است.
  با توجه به اینکه بنده از تاریخ ۶۸/۷/۱ تا تاریخ ۷۰/۱۲/۲۷ به صورت حق التدریس با ۲۸ ساعت کار در هفته (تمام وقت) بوده ام و در تاریخ ۷۰/۱۲/۲۸ استخدام رسمی شده ام و سنوات دوران حق التدریسی اینجانب نیز در حکم استخدام رسمی من محاسبه شد ولی در آن زمان هیچگونه ابلاغ و اطلاع رسانی و تذکری در مورد پرداخت حق بیمه دوران حق التدریسی داده نشد. اکنون پس از گذشت ۲۶ سال از استخدام رسمی از بنده درخواست پرداخت حق بیمه دوران حق التدریسی را (طبق بخشنامه ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ که مربوط به پرسنلی است که میزان تدریس آنها کمتر از ۲۴ ساعت در هفته می باشد ) نموده اند. در صورتی که نحوه محاسبه بدهی حق بیمه دوران حق التدریسی اینجانب باید بر اساس روش قبل از صدور این بخشنامه صورت گیرد (بخشنامه مذکور صراحتا برای حق التدریس های پاره وقت می باشد)
  محاسبه میزان بدهی حق بیمه دوران حق التدریسی من باید مانند همکارانی که در سالهای قبل و قبل از صدور این بخشنامه بدهی حق بیمه خود را تسویه کرده اند صورت گیرد.
  من در دیوان عدالت از وزارت آموزش و پرورش شکایت کنم یا از سازمان امور اداری و استخدامی

 • اموراداری wrote on 29 نوامبر, 2017, 17:17

  از سازمان بازنشستگی کشوری

 • هاشمی wrote on 29 نوامبر, 2017, 23:21

  سلامم ببخشید من درخواست  کسورات باز نشستگی حق التدریسی را قبل از تاریخ ۵/۲/۹۶ انجام دادم ولی جواب برسی دیر آمد ومن پرداخت را در تاریخ ۱۶ /۲/۹۶ پرداخت کردم که بعد از چندماه بعد اعلام کردند موافقت نشده  میخوام بدونم قانونی  که موافقت نکردن واینکه الان به روز چه مبلغی روباید برای ۲ سال حق التدریسی  پرداخت کنم ممنون میشم

 • اموراداری wrote on 1 دسامبر, 2017, 11:14

  وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری و رایزنی با سازمان بازنشستگی و رفع مشکل همکارانی مانند شما هستند
  قانون حق التدریس پاره وقت در اردیبهشت ۹۶ ابلاغ شده است.
  شما با قانون جدید که البته برای حق التدریس پاره وقت می باشد به ازای هر ماه ۲۳۵ هرار تومان پرداخت نمایید

 • ع حسویان wrote on 2 دسامبر, 2017, 0:31

  باسلام من از سال ۶۹ تا۷۶ بمدت ۷سال سابقه حق التدریس دارن وبرای این ۷سال ۴سال ده ماه سنوات برایم تو حکم زده شده اسفند سال ۹۵ درخواست احتساب کسورات داده ام ودرخواستم شماره خورده وثبت شده است سوال این طبق کدام بخشنامه باید کسورات پرداخت کنم باتشکر

 • اموراداری wrote on 2 دسامبر, 2017, 9:24

  فعلا سازمان بازنشستگی درخواست با رقم ماهی ۲۳۵ هزار تومان را دارد
  از اداره خود بخواهید با رقم قبلی محاسبه کند و برای تایید به سازمان بازنشستگی ارسال نمایند

 • رضا wrote on 5 دسامبر, 2017, 15:32

  سلام تامین اجتماعی چه موقع سنوات رو محاسبه می کند چون بنده که به تامین اجتماعی شهرستان بجنورد مراجعه نمودم گفتند هنوز دستورالعملش برای ما نیومده. من از استان خراسان شمالی هستم با تشکر از راهنمایی تون

 • اموراداری wrote on 6 دسامبر, 2017, 3:41

  تامین اجتماعی هیچ شهرستانی این قانون مسلم را تا کنون نپذیرفته و همکاران با مشکل مواجه شده اند

 • سها wrote on 7 دسامبر, 2017, 2:11

  سلام سنوات ۲۸ ساعته حق التدریس من رو ۴سال و سه ماه حساب کردند مبلغش چجوری حساب میشه؟

 • اموراداری wrote on 7 دسامبر, 2017, 18:40

  چنانچه قبلا پرداخت می کردید می بایست ۹ درصد حکم آزمایشی را به ازای هر ماه پرداخت می کردید
  ولی فعلا سازمان بازنشستگی به ازای هر ماه مبلغ ۲۳۵ هزارتومان درخواست می نماید

 • حیدری wrote on 10 دسامبر, 2017, 15:13

  با توجه به اینکه بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ بر مبنای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش صادر شده است و خود این قانون همانطور که از نامش مشخص است “الحاقی” است و وابسته به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ می باشد. بنابر این کلیه کسانی که قبل از تصویب این قانون (قبل از ۱۵/۷/۱۳۸۸) استخدام رسمی شده اند مشمول این قانون و در نتیجه مشمول این بخشنامه نمی شوند.

 • علی رضایی wrote on 11 دسامبر, 2017, 10:49

  سلام
  سوابق حق التدریس دانشگاه ایا مورد قبول است؟

 • اموراداری wrote on 14 دسامبر, 2017, 12:05

  تمام وقت باشد یعنی با قرارداد قابل قبول است

 • عباس wrote on 13 دسامبر, 2017, 20:33

  با سلام و تشکر از شما، پرداخت حق بیمه بصورت اقساط می‌توان پرداخت کرد؟

 • اموراداری wrote on 14 دسامبر, 2017, 12:51

  قسطی می توان پرداخت کرد

 • معلم بازنشسته 96 wrote on 13 دسامبر, 2017, 23:13

  با سلام وعرض ادب حق التدریس اینجانب را اداره منطقه برای من طبق درخواست دراسفند ومجدددر فروردین محاسبه کردند وپرداخت نمودم اما به علت  اینکه  اداره وما اطلاع نداشتیم براساس تاریخ بخشنامه  در دهه دوم واریز شده است برای سازمان بازنشستگی ولی طبق بخشنامه باید ۲/۵/۹۶می ریختیم نه اداره ونه ما بخشنامه راندیدیم چون۱۰/۳/۹۶صادر گردیده است حال طبق محاسبه ما باید صدها برابر معادل ۴۰میلیون باز پرداخت مجدد نماییم شما بفرمایید  چه باید کرد؟

 • معلم بازنشسته 96 wrote on 14 دسامبر, 2017, 8:56

  سلام مگر ما ۳۵سال پیش حق التدریس داشتیم به عنوان سابقه حساب نشده است که حالا باید ۳۹میلیون بابت آن سالها حق باز نشستگی بدهیم چند روز بعد از مهلت ۲/۵پرداخت شده است آن هم به علت کارکرد کارگزینی می گویند قبول نیست و میلیونها برابر باید پرداخت کنید راه حل چیست؟بخشنامه در کارگزینی خرداد روئت شده است اما اردیبهشت آخرین مهلت است

 • اموراداری wrote on 14 دسامبر, 2017, 13:32

  سازمان بازنشستگی با استدلال خود همکاران را مجبور به پرداخت رقم های میلیونی نموده است
  ان شاء الله با پیگیرهای آموزش و پرورش مشکل رفع شود

 • معلم بازنشسته 96 wrote on 14 دسامبر, 2017, 21:25

  باسلام وتشکر  و بابت جوابگویی آنهم در روز غیر کاری  

  خواستم بپرسم باتوجه به فرمایش شما که آموزش وپرورش پیگیری خواهد کرد ما 

  از سازمان بازنشستگی نزد دیوان عدالت اداری مراجعه نماییم یا خیر؟منتظر پاداش و حقوق بودیم حالا باید ۴۰میلیون بدهیم آنهم برای بازنشستگی ۳۰سال قبل وبه نرخ امروز

 • اموراداری wrote on 16 دسامبر, 2017, 9:24

  سازمان بازنشستگی

 • عباس wrote on 18 دسامبر, 2017, 21:47

  با سلام چرا اداره محل خدمت ما اعلام کردند پرداخت حق بیمه فقط بصورت نقد، قسطی قبول نمی کنند به کجا باید مراجعه کنیم. ممنون میشم از راهنمای شما 

 • اموراداری wrote on 19 دسامبر, 2017, 9:47

  بخشنامه پرداخت قسطی آن را مجاز دانسته است

 • رز wrote on 19 دسامبر, 2017, 1:25

  سلام من ازسال ۸۲ تا ۸۹مشاور حق التدیس بودم ابلاغها م بترتیب ۱۲،۱۲،۲۰،۱۴،۱۵،۱۲،۱۲ بوده ولی همون سالی که ۱۵ساعتی بودم ازدوم دیماه ۹ساعته دیگه گرفتم لطفا سنوات منو حساب کنید

 • اموراداری wrote on 19 دسامبر, 2017, 9:59

  لینک دانلود فایل محاسبه

 • رز wrote on 19 دسامبر, 2017, 1:44

  اون زمان قانون این بود که حداقل ساعت حق التدریسی مشاوران ۱۲ساعت بود ویکی دو سال مشاوران ۳۰ساعته بودن ،حتی برای استخدام رسمی هم ملاک حداقل ۱۲ساعت بود، میخواستم بپرسم ایا راهی وجوددارد که بشه تمامی سالها رو کامل جز سنوات اورد،چراکه برای یک خانمی چندین سال از یک استان به استان دیگه وهرهفته با یک بچه کوچک بتواند به عشق اینکه روزی نتیجه زحماتش راببیند وضعیت فرق میکند، اگر راهی هست که بتوان کل اون سالها رو حساب کرد لطفا راهنمایی کنید (حداقل بعد مسافت رو درنظر بگیرید)

 • اموراداری wrote on 19 دسامبر, 2017, 9:38

  صراحت قانون اجازه نمی دهد

 • زهرا wrote on 19 دسامبر, 2017, 17:59

  سلام ، خسته نباشید من ازمهرسال ۶۶ تا اسفند ۷۰ حق التدریس با ابلاغ ۲۴ ساعته ( ویا بیشتر) بوده ام . آیا من تمام وقت محسوب نمی شوم ؟ در ضمن من کسورات خود را در تاریخ ۹۶/۲/۱۰ به مبلغ حدود ۲۷ هزار تومان پرداخت کرده ام . آیا باید دوباره با نرخ جدید یعنی حدود ۹/۵ میلیون تومان پرداخت کنم ؟

 • اموراداری wrote on 19 دسامبر, 2017, 18:56

  اگر اعلام وصول و تسویه حساب از سازمان بازنشستگی دارید
  نیازی به پرداخت جدیدی ندارید

 • زهرا wrote on 19 دسامبر, 2017, 20:45

  سلام ، ۹/۵ میلیون تومان در تاریخ ۹۶/۹/۲۷ برایم تعیین بدهی کرده اند ( با اینکه در تاریخ ۹۶/۲/۱۰ به مبلغ حدود ۲۷ هزار تومان خودشان حساب کرده اند و من هم پرداخت کرده ام ) . گویا با سازمان بازنشستگی تسویه نکرده اند . لطف کنید مرا راهنمایی کنید . من چه باید بکنم .

 • اموراداری wrote on 20 دسامبر, 2017, 9:08

  فعلا از آنجایی که تا اردیبهشت فرصت می باشید
  منتظر باشید
  در حال حاضر مشکل آموزشیاران نهضت حل گردید

 • زهرا wrote on 20 دسامبر, 2017, 9:16

  سلام ، کوتاهی من چه بوده است که باید این مبلغ کلان را پرداخت کنم ؟ مقصر کیست ؟

 • حیدری wrote on 23 دسامبر, 2017, 11:02

  شما در پاسخ های فوق فرموده اید :

  “اموراداری wrote on ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶, ۸:۱۰
  این بخشنامه صرفا مربوط به احتساب ساعات کمتر از ۲۴ ساعت می باشد”

  اما بند ۱۰ این بخشنامه خلاف این را می گوید !!!!

 • اموراداری wrote on 23 دسامبر, 2017, 11:34

  ۱- بند ۱۰ میزان ساعت برای یکسال کامل برای محاسبه پاره وقت می باشد.
  ۲- خدمت تمام وقت قبلا قابل محاسبه بوده وکماکان نیز قابل محاسبه می باشد.

 • معلم بازنشسته 96 wrote on 24 دسامبر, 2017, 11:17

  سلام ضمن عرض تشکر  فرموده بودید که آموزش وپرورش انشالله  پیگیر استرداد میلیونی سنوات از سازمان بازنشستگی است آیا دراین مورد اطلاعی دارید.

 • اموراداری wrote on 24 دسامبر, 2017, 12:25

  می توانید با قسمت بازنشستگی امور اداری وزارتخانه تماس داشته باشید.

 • زهرا wrote on 24 دسامبر, 2017, 16:33

  سلام ، واقعاً خسته نباشید و خیلی ممنون هستم از پاسخگویی تان

  . اصل قانون برای حق التدریس ها ی پاره وقت بوده نه برای ما که حق التدریس تمام وقت و ۲۴ ساعته بودیم . و دیگر این که طبق قاتون کار ۹ درصد بیمه صندوق بازنشستگی به عهده مشمولین و ۱۳/۵ درصد به عهده کار فرما یعنی آموزش و پرورش است . بماند که بخشنامه خرداد صادر شده و اجرای آن از اردیبهشت می باشد . آیا مسؤلین آموزش و پرورش بخشنامه را خوانده و امضا کرده اند ؟ حد اقل الآن از حقوق معلمین دفاع کنند .

 • معلم بازنشسته wrote on 24 دسامبر, 2017, 18:10

  سلام باعرض پوزش .با بازنشستگی امور اداری وزارتخانه تماس گرفتیم گفتند مربوط به اداره کل است با بازنشستگی اداره کل تماس گرفتیم گفتند ما نیز خودمان این بخشنامه را دیر دیدیم و خودمان هم باید همین مبلغ را پرداخت نماییم (البته جهت تماس ساعتها وقت گذاشتیم).

 • حیدری wrote on 27 دسامبر, 2017, 9:17

  اصل ۲۹ قانون اساسی

  برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی‌سرپرستی، درراه‏ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی‌درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره، حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تأمین کند.
  طبق این اصل وزارت آموزش و پرورش مکلف بوده معلمین حق التدریس را بیمه کند.

 • حسین wrote on 27 دسامبر, 2017, 9:20

  با توجه به اینکه بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ بر مبنای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش صادر شده است و خود این قانون همانطور که از نامش مشخص است “الحاقی” است و وابسته به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ می باشد. بنابر این کلیه کسانی که قبل از تصویب این قانون (قبل از ۱۵/۷/۱۳۸۸) استخدام رسمی شده اند مشمول این قانون و در نتیجه مشمول این بخشنامه نمی شوند.

 • حسین wrote on 27 دسامبر, 2017, 9:23

  رای صادره توسط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ و کلاسه پرونده: ۱۱۷۳/۹۲ و شماره دادنامه: ۱۴۸ مبنی بر
  ” الزام آموزش و پرورش به پرداخت حق بیمه ایام کارکرد واقعی اشخاص مذکور و الزام سازمان تأمین اجتماعی به دریافت حق بیمه بر مبنای مقررات تأمین اجتماعی از تاریخ ۱/۹/۱۳۶۷ صحیح و موافق مقررات می باشد. این رأی به استناد بند ۲ ماده ۱۲ و ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ برای شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم الاتباع است.”

  لینک رای فوق در سایت دیوان عدالت:
  https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=9581

 • پیرهادی wrote on 27 دسامبر, 2017, 9:27

  اصل ۲۹ قانون اساسی:
  برخورداری از تأمین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی‌سرپرستی، درراه‏ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی‌درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره، حقی است همگانی. دولت موظف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تأمین کند.
  طبق این اصل وزارت آموزش و پرورش مکلف بوده معلمین حق التدریس را بیمه کند.
  —————————————-
  با توجه به اینکه بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ بر مبنای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش صادر شده است و خود این قانون همانطور که از نامش مشخص است “الحاقی” است و وابسته به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ می باشد. بنابر این کلیه کسانی که قبل از تصویب این قانون (قبل از ۱۵/۷/۱۳۸۸) استخدام رسمی شده اند مشمول این قانون و در نتیجه مشمول این بخشنامه نمی شوند.
  —————————————-
  رای صادره توسط هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ و کلاسه پرونده: ۱۱۷۳/۹۲ و شماره دادنامه: ۱۴۸ مبنی بر
  ” الزام آموزش و پرورش به پرداخت حق بیمه ایام کارکرد واقعی اشخاص مذکور و الزام سازمان تأمین اجتماعی به دریافت حق بیمه بر مبنای مقررات تأمین اجتماعی از تاریخ ۱/۹/۱۳۶۷ صحیح و موافق مقررات می باشد. این رأی به استناد بند ۲ ماده ۱۲ و ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ برای شعب دیوان عدالت اداری و سایر مراجع اداری مربوط در موارد مشابه لازم الاتباع است.”

  لینک رای فوق در سایت دیوان عدالت:
  https://divan-edalat.ir/show.php?page=ahoshow&id=9581

 • علی یار بیرانوند wrote on 28 دسامبر, 2017, 9:08

  باسلام بنده درسالهای۷۸و۷۹و۸۰بمدت سه سال حق التدریس پاره وقت بودم وهم اکنون درسازمان زندانهاخدمت میکنم آیا اون سه سال برایم محاسبه میشودلطفاراهنمایی بفرماییدباتشکر

 • اموراداری wrote on 29 دسامبر, 2017, 13:41

  صرفا برای شاغلین فعلی آموزش و پرورش می باشد

 • يحيى جاويد wrote on 30 دسامبر, 2017, 20:00

  سلام من از سال۶۵تا٧۴ حق التدریس بودم ودر سال٧۴استخدام شدم ودر حکمم ۴/۵ سال سابقه منظور شده ایا من هم باید بیمه یا بازنشستگى واریز کنم؟

 • اموراداری wrote on 31 دسامبر, 2017, 10:40

  بله باید کسورات پرداخت شود

 • ناشناس wrote on 4 ژانویه, 2018, 1:54

  سلام خواهش می کنم این نکته رو منعکس کنید این طرح إلحاق یک اشتباه یهوی داره قرار بود این طرح در باره حق التدریس های پاره وقت باشه اما صندوق باز نشستگی با تفسیر به رای این قانون رو به حق التدریس های تمام وقت هم تسری داده والآن ما که بیست وچند سال سابقه داریم برای حق التدریس تمام وقتمون در أوایل کار  باید ٢٢/۵ درصد حقوق ومزایاه سال ٩۶ رو پرداخت کنیم

 • معلم wrote on 4 ژانویه, 2018, 9:48

  سلام خواهشمند است همانطور که برای نهضت درست شد برای بازنشسته ها هم که کسورات را
  پردخت کزدهاند اما با چند روز تاخیر تصیحیح نمایند.

 • ناشناس wrote on 5 ژانویه, 2018, 2:19

  با سلام بنده در سال ۷۸ تا۸۴حق التدریس بودم سنواتم ۲۸ماه حساب شد ودرسال ۹۰درحکم زدند ولی نسبت به پرداخت حق بیمه هیچ گونه اطلاعاتی به من ندان و درسال ۹۳ دو باره سنوات من حساب شد برای ۵سال حق التدریسی یک ماه سنوات حساب شد ۲۹ هزار تومان حق بیمه را ازمن گرفتن ، حالا با این بخشنامه جدید سنوات من از ۳سال ۲۸ماه حساب شده، اولاان۴ ماه من چه میشود دوما من براساس کدام بخشنامه بایدحق بیمه راپرداخت کنم گناه من نیست من در سال ۹۳ اقدام کردم .مقصر کارگزینی است که سر از بخشنامه در نمی اورد.

 • ناشناس wrote on 7 ژانویه, 2018, 0:07

  سلام.درسال ۸۹رسمی شدم سوابق من چن سال پیش حساب شدن اما اطلاعی به من درموردپرداخت هزینه سوابق ب صندوق بازنشستگی از طرف اداره آموزش وپرورش گتوند نشداما حالا ک بخشنامه جدید ارسال شده از من خواسته شده یازده ملیون ب حساب سازمان بازنشستگی واریز کنم حالا تکلیف امسال من چیست؟نتیجه رایزنی وزارت اموزش پرورش با سازمان بازنشستگی ب کجا رسیده؟با تشکر

 • اموراداری wrote on 8 ژانویه, 2018, 15:07

  سلام
  فعلا تغییری در محاسبه حاصل نشده است

 • آزاد wrote on 7 ژانویه, 2018, 2:49

  سلام و عرض ادب و احترام
  من از تاریخ ۶۸/۲/۱ تا ۶۹/۶/۳۱ حق التدریس ۲۴ ساعت و از تاریخ ۶۹/۷/۱ تا ۷۱/۶/۳۱ به طور ازمایشی ۲۴ ساعت و در تاریخ ۷۱/۷/۱ به طور رسمی استخدام شدم ، با احتساب این سالها ایا حق بیمه به من تعلق می گیرد ؟ در صورت تعلق ، لطفا بفرمایید چه مبلغی ؟

 • اموراداری wrote on 8 ژانویه, 2018, 15:01

  سلام
  مطمئنا جهت بررسی پرونده می بایست به امور اداری مراجعه فرمایید و و ضعیت پرداخت کسور سالهای حق التدریس را مشخص نمایید

 • ناشناس wrote on 22 ژانویه, 2018, 14:15

  با سلام اینجانب  از سالهای هشتادو یک تا هشتادشش با ابلاغ ۱۸،۱۸،۱۸،۲۱ حق التدریس بودم چند سال سابقه میشه میزان حق بیمه چقد میشه با تشکر

 • اموراداری wrote on 23 ژانویه, 2018, 8:53

  لینک محاسبه

 • ناشناس wrote on 26 ژانویه, 2018, 10:35

  سلام٬مابه التفاوت انتقال حق بیمه من از تامین اجتماعی به بازنشستگی کشوری ۴۸۰۰۰۰۰ هزار تومان شده اگه دو سه سال دیگه پرداخت کنم جریمه داره یا نه؟

 • اموراداری wrote on 27 ژانویه, 2018, 8:17

  پرداخت را حتی به صورت قسطی آغاز کنید

 • حسن wrote on 27 ژانویه, 2018, 17:38

  سلام با عرض سلام و خسته نباشید چرا حالا بعد از ز۲۹ سال سابقه و خدمت صندوق حالا به فکر گرفتن حق سنوات خودش هست الان که ما نمیتوانیم این مبلغ را خت کنیم اگر همان سال ۶۷ میگفتند که ما می پبرداختیم اگر گسی پرداخت نکند چه می شود من ۲۹ سال سابقه دارم

 • اموراداری wrote on 28 ژانویه, 2018, 8:12

  فعلا تا پایان سال حق التدریس تمام وقت با نرخ حکم آزمایشی انجام می شود
  حق التدریس تمام وقت۲۴ ساعت با نرخ ۹ درصد حکم آزمایشی می باشد
  حق التدریس پاره وقت (کمتر از۲۴ساعت) کماکان ماهانه ۲۲٫۵درصد( ۲۳۵ هزار تومان) می باشد
  لینک

 • معلم بازنشسته کم شانس wrote on 29 ژانویه, 2018, 7:39

  با سلام حق التدریس من ۲۴ساعته وبیشتر بوده است اما حالا که بازنشسته شده ام دو بار یک بار ۹درصد محاسبه کردند وچون چند روز دیر تر از ۹۶/۲/۵ واریز شده است . سازمان بازنشستگی ۱۵میلیون طلب کرده است دیوان هم شکایت کرده ام اما می گویند دیوان عدالت اداری پرونده های چندین ساله دارد پس ما چه باید انجام دهیم . عامل دیر پرداخت کردن هم کارگزینی بوده است.

 • اموراداری wrote on 29 ژانویه, 2018, 7:57

  باتفاهم اخیر رقم پرداختی شما نیز کاهش یافته است

 • زهرا wrote on 29 ژانویه, 2018, 13:25

  با سلام ..واقعا حق بیمه کاهش یافته من ۴/۵سال حق التدریس دارم که گفتن ۱۱ میلیون باید پرداخت کنم .چرا بخشنامه نشده

 • اموراداری wrote on 29 ژانویه, 2018, 18:51

  حق الدریس تمام وقت باشید براساس حکم آزمایشی قابل محاسبه و پرداخت است

 • معلم بازنشسته کم شانس wrote on 29 ژانویه, 2018, 15:13

  سلام واقعا از پاسخ گویی شما سپاس گزارم طبق فرمایش شما تفاهم اخیر چگونه برای من بازنشسته به اجرا در می آید ؟چون دارم مبلغ میلیونی را به صورت اقساط تقریبا ماهی یک میلیون پرداخت می کنم بااین حقوق نا چیز آیا می توانم اقدامی انجام دهم؟

 • اموراداری wrote on 29 ژانویه, 2018, 18:47

  بخشنامه از طریق اداره کل امور اداری ابلاغ شده است
  به کارگزینی محل خدمت مراجعه نمایید

 • آ.ح wrote on 29 ژانویه, 2018, 17:39

  با سلام
  بنده قبل از استخدام در آ.پ به صورت حق التدریس در دانشگاه دولتی تدریس داشته ام و با توجه به اینکه دانشگاه حق بیمه پرداخت نمیکرد به صورت خویش فرما آن را واریز کرده ام. اکنون سوال بنده این است که این سابقه قابل اعمال هستند؟ در اینصورت چگونه باید اقدام کنم

 • اموراداری wrote on 29 ژانویه, 2018, 18:57

  سابقه ای قابل احتساب می باشد که تمام وقت باشد و از محل اعتبارات دولتی حقوق دریافت کرده باشید

 • معلم بازنشسته کم شانس wrote on 29 ژانویه, 2018, 19:34

  باعرض تشکر وسپاس در صورت امکان لینک بخشنامه را می توانم رویت کنم

 • اموراداری wrote on 30 ژانویه, 2018, 9:14

  لینک بخشنامه

 • تیمور wrote on 29 ژانویه, 2018, 20:39

  سلام ،سوابق بالای ۲۴ ساعت تدریس بنده از سال ۸۲ تا ۸۷ در حکم کارگزینی لحاظ شده اما در اداره تامین اجتماعی این سوابق را ندارم تکلیف بنده و امثال بنده چیست؟

 • اموراداری wrote on 30 ژانویه, 2018, 9:08

  می توانید با بخشنامه اخیر تامین اجتماعی و همکاری اداره محل خدمت، بیمه را پرداخت نمایید.
  البته رقم پرداخت زیاد می شود(هرماه حدود۲۸۰)

 • علی wrote on 31 ژانویه, 2018, 19:50

  با سلام.در ابتدا اداره کار گزینی منطقه گفتن از زمان پرداخت اولین قسط در حکم شما محاسبه خواهد شد من اولین قسط را پرداخت کردم ولی الان میگن بعد از تسویه کامل لحاظ می گردد !!!!آیا واقعا اینگونه است؟
  اگر اینطور باشد که همه متضرر خواهیم بود!!!
  با تشکر از پاسخگویی شما.

 • اموراداری wrote on 1 فوریه, 2018, 9:28

  بخشنامه اعلام نموده که پس از تسویه حساب سابقه اعما گردد

 • حق التریس تمام وقت wrote on 2 فوریه, 2018, 17:24

  با سلام واحترام چرا بخشنامه ی
  پرداخت سنوات حق التدریس تمام وقت۲۴ ساعت با نرخ ۹ درصد حکم آزمایشی به کارگزینی مناطق ابلاغ نشده که مارا ازنگرانی در بیاورند ؟من خیلی خیلی خیلی ناراحتم و گریه میکنم از دست این گرفتاری

 • اموراداری wrote on 3 فوریه, 2018, 10:42

  لینک بخشنامه

 • معلم بازنشسته wrote on 4 فوریه, 2018, 9:24

  سلام با سپاس از پاسخگویی تان وتشکر بابت گذاشتن لینک بخشنامه به کارگزینی منطقه مراجعه کردم گفتند به باز نشستگی بروید چون برای شما ۹درصد محاسبه شده وپرداخت کرده اید با باز نشستگی تماس گرفتم گفتند بخشنامه اومده اما فعلا اقدام نمی کنیم وبااین حقوق کم بازنشستگی ما باید همچنان ماهانه ۱میلیون کسورات پرداخت کنیم لطفا بازنشستگی را مجاب به اجرای بخشنامه نمایید ما بی گناهیم

 • اموراداری wrote on 4 فوریه, 2018, 12:01

  به نظر اداره محل خدمت می بایست با سازمان بازنشستگی مکاتبه نماید

 • آزادیخواه wrote on 4 فوریه, 2018, 11:41

  با سلام و احترام
  در حال حاضر برای پرداخت سنوات توان پرداخت نقد و یا اقساط ندارم در زمان حق التدریسی در مناطقی کار کردم که نیروهای رسمی حاضر نبودند خدمت کنند . در شرایط سختی بودم . الان با شرایط مالی نام مناسبی که دارم این سنوات را از دست می دهم ؟ ممکنه تمدید بشه و یا بخشنامه جدید بیاد ؟
  متشکرم

 • اموراداری wrote on 4 فوریه, 2018, 12:00

  برابر قانون فعلی حق التدریس پاره وقت تا پایان فروردین۹۷ فرصت دارند

 • سعید wrote on 5 فوریه, 2018, 0:17

  سلام ساعتی ۵۰۰ تومان درس دادم حالا ۲سال سنوات بیمه محاسبه شده وگفتن باید ۵۳۰۰۰۰۰هزار تومان واریز کنی ایااز نظر حقوق اموزش وپرورش بدهکار نیست چند برابر حقوق از ما بیمه می گیرند

 • حق التریس تمام وقت wrote on 6 فوریه, 2018, 14:10

  با سلام و احترام پرداخت سنوات معلمان حق الترریستمام وقت براساس ۹در صداولین حکم استخدامی بدو استخدام رسمس منظور حکم آزمایشی است یا حکم قطعی ؟ با سپاس ازپاسخگویی شما

 • اموراداری wrote on 6 فوریه, 2018, 19:13

  حکم آزمایشی

 • حق التریس تمام وقت wrote on 6 فوریه, 2018, 20:15

  سلام من حدودا ۵ سال حق التدریس تمام وقت بودم می خواستم سؤال کنم به غیر از ۹در صد اولین حکم آزمایشی پولی هم بابت بیمه آن زمان بدهکارم یا نه ؟ اگر بدهکارم باید به کجا مراجعه کنم ؟ با سپاس بی پایان از لطف شما

 • اموراداری wrote on 7 فوریه, 2018, 18:16

  به امور اداری محل خدمت مراجعه نموده تا پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد

 • حق التریس تمام وقت wrote on 7 فوریه, 2018, 20:39

  سلام امروز به صندوق بازنشستگی مراجعه کردم گفتند سنوات حق التدریس تمام وقت درست نشده بخشنامه ی جدید رو باید مناطق بیایند تحویل بگیرند .تکلیف ما در این شرایط نابسامان چیه ؟

 • اموراداری wrote on 8 فوریه, 2018, 13:20

  سازمان بازنشستگی با صدور بخشنامه ای جدید مبنی بر بیمه اجباری نیروهای حق التدریس کار را سخت کرده است

 • حق التریس تمام وقت wrote on 8 فوریه, 2018, 20:57

  سلام باسپاس از پاسخگویی شما زمانی که به شما پیام میدم خیلی به زندگی امیدوار میشم یعنی یکی هست صدای ما رو می شنود .الهی که همیشه برقرار باشید .

 • اموراداری wrote on 8 فوریه, 2018, 23:57

  همکار عزیز
  ما هم چون شما از خیل معلمان هستیم
  فعالیت سایت صرفا گره گشایی از کار معلمان است
  ان شاالله پیروز و سربلند باشید

 • شهریار wrote on 9 فوریه, 2018, 15:54

  چرا در موقع بررسی سوابق حق اتدریس کمتر از ۲۴ساعت با توجه به ساعت تدریس در هفته درجه بندی برای پرداخت حق بیمه در نظر نگرفته اند مثلا ۲۲ساعت در هفته فرقی با ۱۲ساعت در هفته باید از نظر پرداخت حق بیمه نداشته باشد.

 • اموراداری wrote on 10 فوریه, 2018, 13:23

  ۱۲ساعت با ۲۲ ساعت متفاوت می باشد

 • معلم wrote on 9 فوریه, 2018, 22:43

  سلام ایا ابلاغ های تدریس در مدارس بزرگسال که از اموزش وپرورش دریافت شده وحقوق ان از اعتبارات دولتی دریافت میشد ایا قابل احتساب است؟

 • اموراداری wrote on 10 فوریه, 2018, 12:13

  مشروط به دریافت حقوق از بودجه دولتی (نه از درآمد مدرسه و سایرمنابع)و قابل محاسبه است

 • امیری wrote on 10 فوریه, 2018, 17:13

  باسلام ببخشید یه سوال خدمتتون داشتم بنده فرزند شهید هستم واز بیمه و بازنشستگی معاف هستم آیا حق بیمه حق التدریسی رو پرداخت کنم ؟به کجا واریز میشود

 • اموراداری wrote on 10 فوریه, 2018, 17:45

  کسورات بیمه حق التدریسی شما را باید اداره به صندوق بازنشستگی فعلی شما پرداخت نماید

 • دانش wrote on 11 فوریه, 2018, 11:26

  باسلام/لطفا راهنمایی بفرمایید** سنوات حق التدریس وخدمت سربازی ام درسال ۹۲ برایم محاسبه وپرداختم ودرحکمم اعمال شد براساس حکم آزمایشی شد۳۷۰۰۰۰۰ تومان حالا اموراداری میگه باید براساس حکم اولیه استخدام یعنی پیمانی باشد وبرای اساس باید ۳۰۰۰۰۰۰ تومان دیگه بدهید حالا من مانده ام اولا این قانون عطف به ماسبق شد ومن دوباره باید این پروسه راشروع کنم ؟؟آیا براساس حکم آزمایشی محاسبه میشود یا پیمانی؟ ۲- آیا من باید ازصندوق طلبکارباشم یا صندوق ازمن چون مبلغ حکم آزمایشی ازپیمانی بیشتراست؟! لطفا قضاوت بفرماببد وپاسخ حقیر را لطف فرمایید

 • اموراداری wrote on 11 فوریه, 2018, 14:56

  محاسبه بر اساس حکم آزمایشی می باشد
  مگر این که در زمان محاسبه پیمانی باشید

 • زهرا wrote on 11 فوریه, 2018, 12:00

  سلام .وقت بخیر من هفته ی گذشته سنوات بیمه ی خودم رو طبق حکم آزمایشی پرداخت کردم ولی حالا میگن سازمان بازنشستگی بخشنامه ی جدید رو قبول نکرده ..تکلیف من چیه ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

 • اموراداری wrote on 11 فوریه, 2018, 13:40

  سازمان بازنشستگی با صدور بخشنامه ای مبنی بر اجباری بودن بیمه مساله جدیدی را خلق نموده که احتمالا با رایزنی وزارت آموزش و پرورش مرتفع خواهد شد

 • حق التریس تمام وقت wrote on 12 فوریه, 2018, 21:47

  سلام من حق لتدریس تمام وقت بودم و از اول تا الآن هم بیمه ی خدمات درمانی بودم ولی متوجه نمیشم چرا صندوق بازنشسنگی میگه وزارت آموزش و پرورش مکلف است که حق بیمه از تاریخ ۶۷/۹/۱به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کند؟

 • اموراداری wrote on 13 فوریه, 2018, 8:09

  صندوق بازنشستگی هر روز مساله جدیدی را مطرح می نماید
  ان شاالله با رایزنی آموزش و پرورش با صندوق بازنشستگی این مشکل نیز مرتفع گردد

 • حق التدریس تمام وقت wrote on 13 فوریه, 2018, 18:56

  سلام از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم الهی که همیشه زنده باشید .

 • اموراداری wrote on 14 فوریه, 2018, 9:11

  عاقبت بخیر و پاینده باشید

 • معلم wrote on 25 فوریه, 2018, 13:47

  سلام بابت زحمات وپاسخ گویی تان سپاس گزارم با وجود بخشنامه مبنی بر برگشت کسورات میلیونی .سازمان بازنشستگی آموزش وپرورش در خیابان پاستور می گوید بعد از عید شاید وجوهات را برگردانیم الان سه ماهه که ماهانه بیشتر از یک میلیون بابت کسوراتی که دو بار پرداخت کردیم از حقوق ما کم می شود ضمن برخورد خیلی بد با دبیری که ۴۰سال کار کرده اینگونه جوابگو هستند شاید می خواهند این کسورات دیون شود خداوند شمارا برای همه رفتار خوبتان حفظ کند

 • کاویانی wrote on 14 مارس, 2018, 14:17

  سلام .بخشنامه ایا تصریح دارد که برای کمتر از ۲۴ ساعت هم محاسبه می شود؟ مبنای ۲۴درصد از کجای بخشنامه فهمیده می شود؟آیا در هر صورت این محاسبه سنوان برای فرهنگی مفید است؟آیا میزان افزایش حقوق (بعد از اعمال سنوات )به مقداری هست که مبلغ پرداخت شده به صندوق را پوشش دهد؟ آیا تامین اجتماعی هم همینطور است؟

 • اموراداری wrote on 14 مارس, 2018, 19:06

  تا ۲۴ ساعت قبلا قابل محاسبه بوده است
  این بخشنامه تسهیلی در رابطه به کمتر از ۲۴ ساعت می باشد
  به نسبت ایام در افزایش حقوق موثر است

 • اموراداری wrote on 8 می, 2018, 17:48

  جهت انتقال بیمه به کارگزینی مراجعه نمایید

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی