بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت

نحوه احتساب سنوات حق التدریس در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ (بخشنامه شماره ۵/۷۱۰ مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۰ وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش استان…

معاونت/ سازمان/ مرکز/ کانون/ دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان

با سلام و احترام

به پیوست قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب۱۱/۲۷/ ۱۳۹۵ ارسال و به آگاهی می رساند؛ معلمان حق التدریسی که با سمت آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور تحصیلی و مراقب سلامت به تدریس اشتغال داشته و به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده اند و تا زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) در وزارت آموزش و پرورش اشتغال داشته اند، مشمول این قانون خواهند بود. در ضمن موارد زیر جهت اجرای دقیق و هماهنگ قانون مذکور اعلام می گردد.

۱- در اجرای بند (ب) ماده (۱) قانون استخدام کشوری، معلمان حق التدریس باید دارای ابلاغ رسمی از سوی مقام صلاحیت دار (اداره آموزش و پرورش شهرستان/ منطقه/ ناحیه) بوده و بر اساس ساعت قید شده در ابلاغ مربوط انجام وظیفه نموده باشند.

۲- معلمانی که در مدارس غیردولتی اشتغال به کار داشته اند، مشمول این قانون نیستند.

۳- نحوه احتساب و پرداخت کسورات قانونی معلمان حق التدریسی که سابقه آنها بر اساس اقدام مسئولین یا مکاتبات وزارت متبوع یا آراء دیوان عدالت اداری، جزء سابقه خدمت محسوب شده و در حال حاضر نیز در آموزش و پرورش اشتغال دارند، در صورت عدم محاسبه و پرداخت کسور بازنشستگی، طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود.

۴- ایام حق التدریس معلمان مشمول این قانون با ارائه درخواست کتبی (فرم پیوست ۱)، تأیید ایام حق التدریس از سوی ادارات آموزش و پرورش که ابلاغ حق التدریس آنان صادر گردیده (فرم پیوست شماره ۲) و پرداخت کسور بازنشستگی سهم کارمند و دولت به صورت نقد یا تعهد به پرداخت اقساط توسط ذی نفع به طور کامل، جزو سوابق خدمت و بازنشستگی محسوب می شود.

۵- مهلت قانونی ارائه درخواست جهت بهره مندی از مزایای این قانون از زمان لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) حداکثر به مدت یک سال می باشد.

۶- صندوق های بازنشستگی پس از دریافت کامل اقساط کسور بازنشستگی، موظف به احتساب سوابق مذکور در بازنشستگی واجدین شرایط می باشند. بدیهی است احتساب حق التدریس در سوابق خدمت مندرج در احکام کارگزینی نیز منوط به تحقق شرایط فوق خواهد بود.

۷- مبنای پرداخت کسور بازنشستگی، حداقل حقوق یا دستمزد سال لازم الاجرا شدن قانون (سال ۱۳۹۶) به میزان ۱۰٫۳۵۰٫۰۰۰ ریال می باشد.

۸- معلمان مشمول صندوق تأمین اجتماعی نیز مشمول این قانون هستند.

۹- مدت پرداخت اقساط، حداکثر معادل سابقه خدمت قابل احتساب (به ماه) هر یک از معلمان می باشد.

۱۰- ساعت تمام وقت (موظف هفتگی و سالانه) مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به شرح زیر می باشد.

الف) آموزگاران و مربیان امور ترتبیتی دوره ابتدایی تا تاریخ ۱۳۸۹/۶/۳۱ به میزان ۲۸ ساعت در هفته و ۱۴۵۶ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۸۹/۷/۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ب) دبیران، هنرآموزان و مربیان امور تربیتی دوره راهنمایی و متوسطه به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

ج) مشاوران تحصیلی از تاریخ ۱۳۸۳/۹/۲۸ به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال و از تاریخ ۱۳۷۹/۰۷/۰۱ به میزان ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال.

د) مراقبان سلامت از تاریخ ۱۳۸۹/۹/۶به میزان ۳۰ ساعت در هفته و ۱۵۶۰ ساعت در سال.

۱۱- چنانچه مجموع ساعات حق التدریس افراد مشمول به میزان ساعات سالانه مندرج در بند ۱۰ برسد به میزان یک سال سنوات خدمت قابل محاسبه می باشد. بدیهی است خدمت کمتر از ساعات فوق به تناسب ماه و روز قابل احتساب خواهد بود.

۱۲- مفاد قانون یاد شده به معلمانی که قبل از لازم الاجرا شدن قانون (۱۳۹۶/۲/۵) بازنشسته شده اند و یا به سایر دستگاه ها و نهادها انتقال یافته اند، قابل تسری نمی باشد.

۱۳- مقتضی است مدیران کل آموزش و پرورش استان ها ترتیبی اتخاذ نمایند تا این دستورالعمل از طریق رسانه های جمعی استان، نظیر صدا و سیما و روزنامه های کثیرالانتشار و… به اطلاع کلیه واجدین شرایط برسد.

۱۴- مدیران واحدهای آموزشی موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع کادر آموزشی رسانده و امضاء آنان را مبنی بر رؤیت و مطالعه و آگاهی از مفاد بخشنامه (طبق فرم شماره ۳) اخذ نمایند و اصل آن را جهت نگهداری در سوابق به ادارات آموزش و پرورش شهرستان/ مناطق/ نواخی ارسال نمایند.

۱۵- ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق موظفند مفاد بخشنامه را به اطلاع نیروهای مشمول که در وضعیت مرخصی زایمان، مرخصی بدون حقوق، مأموریت به سایر دستگاه ها، مأمور به تحصیل و… هستند برسانند و فرم شماره (۳) را برای این گروه از افراد تکمیل و در پرونده آنان درج نمایند.

حسین فرزانه- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

لینک دانلودبخشنامه

درباره نویسنده

509مطلب نوشته است .

505 دیدگاه

 • باسلام وعرض خسته نباشیداز شما خواهشمندم بفرمایید که طبق این بخشنامه ابلاغ ۱۲ ساعت که از مهر تا پایان خرداد می باشد چند ماه حساب میشود.متشکرم

 • سلام .من از سال ۷۸تا سال ۸۲ بصورت پاره وقت بودم وسالهای ۸۳و۸۴ بصورت حق اتدریس ازاد بودم فقط این دوسال اخری ۱۷ ماه محسوب شده ایا سالهای پاره وقت هم متواند بعنوان سنوات خدمت محسوب شود .

 • با سلام،آیا این بخشنامه شامل حق التدریسی های نهضت سواد آموزی هم می شود ،بعنوان مثال هر سال پنج ،شش و یا هفت ماه را حساب می کردند.

 • سلام .من از سال ۷۸تا سال ۸۳ بصورت پاره وقت بودم ودر سال ۸۴ بصورت آزمایشی و در ۸۶ قطعی استخدام شدم در ضمن ساعات هفتگی ام ۱۸ ساعت بود (موقع پاره وقت) حدودا چقدر محاسبه می شود
  خیلی متشکرم

  • نویسنده

   چنانچه در ۶ سال عنوان شده با پست دبیر ۱۸ ساعت تدریس داشته باشیدبا ۵۲ هفته کار درسال معادل ۴/۵ سال سابقه شما پذیرفته خواهد شد
   با کسر ۱۵ روز ایام عیدو ۳ماه تابستان سابقه قابل احتساب مشخص می شود که در حدود ۱۴ هفته کسر می شود.
   یعنی حاصل ضرب ۳۴ هفته در ۱۸ ساعت که۶۱۲ می شود (معادل۱۷۶روزبرای یکسال)

 • سلام سال های که به عنوان دبیر ۲۴ ساعت در هفته تدریس کردم کاملا حساب می کنم یعنی تابستان را هم حساب می کنن؟

  • نویسنده

   در بخشنامه به نسبت ۵۲ هفته سال، ساعت اعلام شده است
   مطمئنا تابستان محاسبه نمی شود

 • سلام من هفت سال سابقه نهضت سواد آموزی از سال ۸۱ دارم و سال ۹۰ استخدام رسمی شدم و سوابقم در حکمم امده است که الان تقریبا ۱۳ سال شده است الان تکلیف من چیست و ان هفت سال را باید طبق این بخشنامه بپردازم ضمنا بیمه من خدمات درمانی است ممنون میشم پاسخ دهید

 • با عرض سلام و خسته نباشید، دو سوال از خدمتتان داشتم ۱_مبلغ صندوق تامین اجتماعی برای یکسال با توجه به این بخشنامه چقدر محاسبه می شود؟۲_ چنانچه مبلغ به صورت اقساط مثلا طی ۴ سال پرداخت شود ، در پایان ۴ سال سابقه در حکم محاسبه می شود ؟ با تشکر

  • نویسنده

   تامین اجتماعی اطلاع دقیقی ندارم(کسورات ۲۷ درصد می باشد)
   بخشنامه اشاره کرده پس از پذیرش سنوات توسط صندوق های بازنشستگی سنوات در حکم اعمال شود
   که همکار متضرر می شود

 • با سلام. امور اداری محترم آیا بر اساس این بخشنامه سه ماه تابستان ودو هفته ایام نوروز نیز حساب می شود یا نه .متشکرم

 • سلام طاعات قبول من ۴تا ابلاغ ۱۲و۱۶و۱۸و۱۸ساعت در هفته دارم خواهشمندم حساب کنید چند سال و مبلغ پرداختی چقدر می شود

  • نویسنده

   ابلاغ ۱۲ ساعته معادل ۴/۵ماه (با احتساب تعطبلات عید)
   ابلاغ ۱۸ ساعته معادل ۶ ماه ” ” ” ”
   ابلاغ ۱۶ ساعته معادل ۱۵۹ روز

 • باسلام اینجانب پارسال رای بدوی ازدیوان برای احتساب براساس طرح طبقه بندی بطوریکه حتی سوابق کمتر از۲۴ ساعت به صورت کسری از ماه وروز محاسبه گردد که باتجدیدنظرخواهی اموزش وپرورش وتامین اجتماعی اجرا نشد حالا اگر امسال رای دادگاه تجدید نظردیوان عدالت اداری صادر ورای دادگاه بدوی راتایید کند ,ایا رای تجدید نظر قابل اجرا خواهد بود یانه

 • با سلام مشاوران حق التدریسی که قبل از سال ۸۳ به صورت مشاور مشغول فعالیت در مدارس بودند بر چه مبنایی سنواتشان محاسبه می شود

  • نویسنده

   بر اساس ۳۰ ساعت کار در هفته به نسبت محاسبه می شود مثلا چنانچه فردی ۱۵ساعت در ۹ماه داشته باشد۴/۵ ماه محاسبه می شود

 • سلام فلسفه تفاوت تطبیق چیه هرچه مدرک بالاتر مبلغ کمتر واقعا ظلم به کسانی که زحمت کشیدند هزینه درس خواندن دادند همان حذف بشه بهتره بندی دیگه عوضش بیارن شاید به نفع همکاران با مدرک بالاتر باشه.

  • نویسنده

   چنانچه بعد از ۸۸استخدام شده باشید با توجه به بخشنامه سازمان مدیریت هر چه مدرک شما بالاتر باشد تفاوت تطبیق پایین تر است که البته بخشنامه مذکور توسط دیوان عدالت لغو شده و احتمال حذف تفاوت تطبیق استخدامی های بعد از ۸۸می باشد

 • سلام لطفا راهنمایی بفرمایید.هفت سال حق التدریس بودم وسال ۸۹ استخدام شدم در ان زمان سالهایی که بیست و چهار ساعت تدریس داشتیم رو به عنوان سنوات حساب میکردن که یک سال تقریبا هشت ماه حساب میشددر کل سه سال و نیم از این هفت سال محاسبه شد فقط هم سالهایی که ۲۴ ساعت داشتیم.و کسورات رو هم سال قبل پرداخت کردم.الان با این بخشنامه جدید تکلیف ما که کسورات رو پرداختیم به چه صورت است؟

 • باسلام و خسته نباشید.اول اینکه شرایط برا آموزشیاران نهضت ب چه صورت محاسبه میشه.دوم اینکه بحث ۲۰ درصد حقوق آیا تایید شده یا منتفیست.باتشکر

 • سلام،من از سال ۸۲ تا ۸۹حق التدریس بودم یک سالش ۱۲ ساعت داشتم بقیه سالها ۲۴ ساعت  میشه بفرمایید چجوری حساب میشه و چقدر باید به بازنشستگی پرداخت کنم؟

  • نویسنده

   ۲۴ساعت که قبلا محاسبه می شده است
   سالی که ۱۲ساعت داشته اید به میزان حدود ۴/۵ماه به سابقه شما افزوده می گردد

 • من ازسال ۸۲ تا۸۹ هفته ای بالای ۳۰ ساعت حق التدریس بودهام ایاسنوات من یک سال کامل محسوب میشود یانه برام چه طوری محاسبه میشود مننون جواب دهید

 • با سلام. لطف کنیدبفرمایید برای یک سال سابقه چقدر باید به بازنشستگی پرداخت کرد وآیا می توان قسطی پرداخت کرد .متشکرم

  • نویسنده

   برای صندوق بازنشستگی کشوری براساس رقم اعلام شده در بخشنامه ۲۲/۵ درصد برای هر ماه می بایست پرداخت گردد
   که البته این درصد شامل ۹درصد سهم مستخدم و۱۳/۵درصد سهم کارفرما می باشدحدود ۲۳۳ هزارتومان برای هر ماه

 • سلام اینجانب هم سه سال دارای سنوات باابلاغ۲۴،۳۶،۳۰،۲۰،۲۰،۱۲ساعت هستم که رای دادگاه بدوی دیوان اردیبهشت پارسال مبنی بر پرداخت سهم کارفرما برای سنوات بالای ۲۴به صورت کامل براساس ابلاغ صادره وهمچنین رای به پرداخت سهم کارفرما ازطرف اموزش وپرورش به نسبت کسری از۲۴ساعت که به صورت ماه وروز محاسبه میشود،مثلا ۱۸ساعت ۶سابقه محاسبه وکسورات کارفرما توسط اموزش وپرورش نزد صندوق تامین اجتماعی پرداخت گردد کهرای فوق مورد تجدید نظر خواهی اموزش وپرورش گردیدودرنزد دادگاه تجدید نظر دیوان است ،,حالا اگر تجدیدنظر رای بدوی راتاییدکند ایا کل رای اجرا می شود یافقط ان قسمت از رای که درمورد سنوات بالای۲۴ساعت داده می شود قابلیت اجرایی داردوایا تناقضی با بخشنامه ندارد ،درنهایت از راهنمایی وکمک اموراداری نهایت تشکر رادارم

  • نویسنده

   ماده الحاقی- معلمان حق التدریسی که به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند و تا زمان لازم الاجراء شدن این قانون در وزارت آموزش و پرورش اشتغال دارند می توانند به منظور احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس که به تأیید وزارت آموزش و پرورش می رسد در سوابق خدمت و بازنشستگی، سهم خود و دولت را به صورت نقد (یکجا) یا اقساط به طور کامل پرداخت نمایند.
   در قانون‌ اخیر اشاره شده که معلمان پرداخت نمایند
   به هر حال باید منتظر باشید
   و بعید است تجدید نظر فراتر از رای اول حکم صادر نماید
   چنانچه برای سوابق زیر ۲۴ساعت رای داده نشد مجددا دادخواست بدهید

 • باسلام،من٨۴/٣/١ استخدام آزمایشی شدم،قبلش هم دوسال ٢۴ساعت بودم ممنون میشم سابقه منوتاالان حساب کنید.

  • نویسنده

   چنانچه دبیر بوده اید سوابق ۹ماهه شما برای ۲ سال که مجموعا۱۸ ماه می شود قبلا قابل احتساب بوده است

 • عذرخواهم کل سابقه ام منظورم بود.باتوجه به استخدام آزمایشی دراون تاریخ واحتساب دوسال ٢۴ساعته .الان بایدچقدرسابقه داشته باشم؟به نظرخودم اداره مون اشتباه حساب کردن و زمان درج شده درحکم کمتره،واسه همین ازشماپرسیدم.ممنون میشم شماحساب کنید

 • سلام میشه درباره تفاوت تطبیق بیشتر توضیح دهی زیرا هرکه مدرک بالاتر مبلغ کمتر این به ضرر آ آنهایی که بیشتر درس خواندن است@

  • نویسنده

   تا سال ۸۸ تفاوت تطبیق با فرمول بدست می آید
   اما بعد از سال ۸۸ چون حقوق استخدامی های جدید کم بود رقمی به عنوان تفاوت تطبیق جهت ترمیم حقوق به شرح زیر طی بخشنامه ای که بعدها توسط دیوان عدالت لغو گردید به احکام اضافه شد.
   دیپلم و پایین تر ۱۷۹۰۰۰ تومان
   فوق دیپلم۱۳۸۰۰۰
   لیسانس۱۰۹۰۰۰
   فوق لیسانس۶۳۷۰۰
   دکتری صفر

  • نویسنده

   اگه به طور متوسط سالی ۱۲ ساعت تدریس داشته باشید به ازای هر۹ماه(یکسال تحصیلی )۴/۵ماه سابقه محاسبه خواهد شد

 • باسلام و آرزوی قبولی عبادات ماه مبارک رمضان بنده ۶ سال معلم حق التدریس بوده ام و ۴ سال آن به صو.رت مدیر آمو.زگار خدمت نمودهام آیا مدیر آموزگاری تأ ثیری در افزایش سنوات حق التدریسی دارد؟ با تاشکر

  • نویسنده

   تاثیری ندارد ولی اگر ابلاغ رایانه ای با پست مدیر آموزگار داشته باشید یعنی تمام وقت بوده اید
   شما یقینا در زمان حق التدریس کار مدیر آموزگار را انجام می داده اید ولی معمولا ابلاغ رایانه ای آموزگار بوده است

 • چرا اینقدر بند ۱۱ ابهام داره. لطفا شفاف بیانش کنید؟ یک سال یعنی چی؟ چرا در بند های قبلی مثلا گفته ۲۴ ساعت در هفته و ۱۲۴۸ ساعت در سال. این دو عدد برای ۹ ماه تحصیلی و ۱۲ ماه با هم سازگار نیسن. آیا این معنیش این نیست که اگر سالی ۵۴ هفته باشه اونوقت میشه ۱۲۸۸ ساعت. به نظر باید ۲۴ ساعت در هفته رو طبق این بخشنامه ۱۲ ماه سابقه حساب کنید. اگر نکنید آیا شکایت به دیوان جواب میده؟

  • نویسنده

   همکار عزیز
   تکمیل فرم ها عملا آغاز نشده است
   ان شاء الله اطلاعات تکمیلی (چگونگی دقیق محاسبه ،پرداخت کسورو..) اطلاع رسانی خواهد شد.

 • آیا ما که حق اتدریس بوده ایم که ۱۵ روز تعطیلی ودیگر تعطیلات کم می شود چه فرقی می کند بارسمی ها مگر رسمی ها تعطیلات را کلاس می رفته اند که مانرفتیم چرا برای ۱۲ ساعت ۴ونیم ماه درصورتی که باید به تناسب ۶ماه محاسبه شود چیزی که در بخشنامه هم تاکید شده است

  • نویسنده

   ۱_تاریخ شروع و پایان مندرج در ابلاغ مهم است
   ۲_چنانچه ایام تابستان حقوق دریافت کرده باشید قابل محاسبه است
   ۳_پس از شروع روند تکمیل فرم ها اطلاعات تکمیلی و تغییرات و سوالات احتمالی اطلاع رسانی خواهد شد.

 • سلام من سابقه حق التدریسیم محاسبه شده و روی حکم آمده ولی نرفتم ولی سهم بازنشستگی رو پرداخت نکردم نامه اش گرفتم که ببرم از پارسال به تامین اجتماعی بدم ولی ندادم آیا به نظر شما نامه قبلی که نه درصد کسورات رو بدم یا منتظر بخشنامه جدید باشم

  • نویسنده

   سهم مستخدم تامین اجتماعی ۷درصد می باشد
   چنانچه صرفا از شما سهم مستخدم را دریافت می کنند سریعتر نسبت به واریز آن اقدام کنید

 • با سلام وخسته نباشید. امور اداری محترم شما فرمایش کردید که برای هر ماه ۲۳۳هزار توان است سهم ما از این مبلغ چقدر است

  • نویسنده

   ماده الحاقی- معلمان حق التدریسی که به استخدام آموزش و پرورش درآمده اند و تا زمان لازم الاجراء شدن این قانون در وزارت آموزش و پرورش اشتغال دارند می توانند به منظور احتساب سابقه خدمت ایام حق التدریس که به تأیید وزارت آموزش و پرورش می رسد در سوابق خدمت و بازنشستگی، سهم خود و دولت را به صورت نقد (یکجا) یا اقساط به طور کامل پرداخت نمایند.
   در قانون‌ اخیر اشاره شده که معلمان پرداخت نمایند

  • نویسنده

   این یک تصمیم شخصی است و معمولا با توجه به شرایط فرد متفاوت است
   بنده چنانچه چنین سابقه ای داشته و قرار باشد کل سهم مستخدم و کارفرما را پرداخت نمایم از خیر چنین سابقه ای می گذرم!!

  • نویسنده

   بخشنامه :تعهد مجدد ممنوع است
   این ابهام شاید به شما کمک کند
   در هرحال موضوع تعهد مجدد را از کارشناسان مرکزی که مشغول به تحصیل هستید بپرسید.

 • سلام برای من قبلا حساب شده وحدود۲ قسط پرداختم ومبلغ ۲ میلیون بدهکارهستم بایدچکارکنم بایدیکجاپرداخت کنم یابه صورت اقساط

 • با سلام آیا برای مرخصی بدون حقوق سال های ۱۳۷۹ لغایت ۱۳۸۱ هم این بخشنامه نافذ است و یا بخشنامه دیگری برای پرداخت حقوق بازنشستگی این ایام وجود دارد

  • نویسنده

   فعلا برای مرخصی بدون حقوق از سال ۹۰به بعد می توان کسور بازنشستگی را واریز کرد تا جز سابقه بازنشستگی محسوب گردد
   البته چنانچه در آن سالهای یاد شده مشغول به تحصیل بوده و منجر به اخذ مدرک تحصیلی شده باشد نیز می توان کسور بازنشستگی را واریز کرد

 • سلام ماچندسال پیش حساب کردیم وچندقسط پرداخت نموده ایم مابقی اقساط نتونستیم پرداخت کنیم بایدچکارکنیم وچطوری پرداخت کنیم

 • یعنی هراستان برای دادن حق سفرجداعمل میکنه؟میشه بفرماییدازچه سالی حق سفررومیشه گرفت و به دیون نرفته؟

 • سلام
  اگر اداره با انتقال موقت برای ادامه تحصیل موافقت نکند ، می شود مرخصی بدون حقوق گرفت؟
  امسال فارغ التحصیل میشم.

 • الان که زمان درخواست نقل و انتقالات هست، ولی اعلام نتایج ارشد شهریور است . میشه توضیحی در این مورد بدید.

 • با سلام
  با توجه به پاسخی که بالا دادید ایا من که دو ماه ناپیوسته مرخصی بدون حقوق به دلیل مسافرت و تحصیل داشتم می تونم با پرداخت کسور بازنشستگی به سابقه اضافه کنم
  من الان ۴ سال پاره وقت ۱۲ ساعت دارم همزمان با هم اقدام کنم
  سپاس

  • نویسنده

   چنانچه مرخصی بدون حقوق در ارتباط با تحصیل باشد صرفا قابل محاسبه برای بازنشستگی می باشد و در حکم نمی آید
   ۲ مطلب ذکر شده ارتباطی با هم ندارند

 • باسلام سال۹۰ازشهرستان سپیدان انتقالی گرفتیم دوبار هم از ما مدارک خواستن ولی هنوز هزینه سفر واریز نشده ایا احتمال داره واریز بشه؟

  • نویسنده

   هزینه سفر جز مطالبات شما می باشد
   که می بایست در صورت وجود اعتبار پرداخت گردد

 • باسلام جناب امور اداری من سال ۸۳ ابلاغ ۱۲ ساعت داشتم و۲۰ساعت تدریس می کردم واین ۲۰ساعت به حساب خودم واریز میشد ایا برای من ۲۰ساعت حساب میکنن یا۱۲ ساعت برای کار گزینی چجور باید توضیح دهم.متشکرم

 • باسلام.جناب امور اداری قرا بود اطلاعات تکمیلی در مورد چگونگی محاسبه دقیق سنوات وپرداخت کسور وغیره اطلاع رسانی شود پس کی.

 •  با سلام با توجه به بخشنامه” بخشنامه شماره ۷۱۰/۵ مورخ ۹۶/۳/۱۰ در ارتباط با نحوه احتساب سنوات خدمت نیروهای حق التدریس پاره وقت” بنده جانباز ۲۰درصد هستم چهار حق التدریس دارم  و  از پرداخت مالیات و بازنشستگی معاف می باشم آیا در این مورد نیز میتوانم از پرداخت حق بیمه معاف باشم و سنوات مذکور نیز به بنده تعلق بگیرد. ممنونم از لطفتان

 • سلام
  این خبر واقعیت دارد؟
  همیار فرهنگیان:
  ✅ خبر خوش برای فرهنگیان / لایحه افزایش ۲۰ درصدی حقوق معلمان امروز در صحن علنی مجلس پس از بررسی ها و رفع ایرادات خوشبختانه تصویب شد

  ♦️ شایان ذکر است این افزایش حقوق برای معلمان با سابقه خدمت های مختلف ؛ متفاوت است ، ضمن اینکه برای دانشجو معلمدن دانشگاه فرهنگیان ۱۶ درصد محاسبه شده است .

 • آیا بنده در سال ۱۳۸۰یک ماه مرخصی بدون حقوق جهت انجام فرایض دینی به حج تمتع رفتم از سابقه سنواتی کسرشده است آیا این درست یا نه

 • با سلام خسته نباشید من امسال به علت بیماری از کار افتاده شدم میحواستم بدونم حقوق و مزایای از کار افتادگی من با ۱۲سال سابقه چقدر میشه .؟

 • با سلام ،اینجانب با مدرک کارشناس زمین شناسی در رسته با سمت دبیر علوم تجربی مقطع راهنمایی استخدام شده و۱۲ سال علوم تجربی تدریس کرده ام وحالا درکارشناسی ارشد زمین شناسی قبول شده ام،,لذا باتوجه به ماده۶۲قانون خدمات کشوری که دراولویت اول افراد رامجاز به ادامه تحصیل درمدرک اعمال شده حکم دانسته است ولی ازطرف دیگردرالویت پنجم ارتباط رشته تدریس با رشته قبولی رامطرح که دراین بندبرای علوم تجربی رشته زمین شناسی راغیر مرتبط دانسته واین درحالی است که اولا اینجانب قبلا به صورت مرتبط برای تدریس علوم تجربی استخدام شده ام ،ثانیا اینکه زمین شناسی یکی از شاخه های اصلی علوم می باشد اصلا شکی نیست لذااین موضوع حتی درکتابهای درسی علوم که هرسال درمقطع متوسطه اول چندفصل کتاب به زمین شناسی مربوط است ،حال سوال اینجاست که ایااینجانب میتوانم دررشته کارشناسی ارشد زمین شناسی ادامه تحصیل دهم

  • نویسنده

   برابر بخشنامه اخیر مدرک شما مرتبط نیست اما منطقا ارتباط برقرار می باشد
   در هر حال می توانید با تدریس درس زمین شناسی اعمال مدرک خود را میسر نمایید

 • با عرض سلام وخسته نباشید اینجانب از ۸۲تا ۸۹ حق تدریس بودام  با ابلاغ ۲۸   ساعتی  مدت سنوات حق تدریس چندسال  محسوب میشه  ؟

 • امور اداری محترم،توجه داشته باشید که اولا دراولویت اول ماده ۶۲ قانون خدمات کشوری فرمودند که هرمعلم میتواند کارشناسی ارشد مدرک مندرج درحکم رابخواند،ثانیا به نظر قانون فراتر ازبخشنامه اموزش وپرورش است،ثالثاچنانچه قبلا گفتم بنده از اول استخدام با مدرک زمین شناسی علوم تدریس کرده ام ،رابعاحتی دردانشگاه هم زمین شناسی دردانشکده های علوم پایه جای داردودراخر متذکر میشوم که هرساله از اول ابتدایی تاکلاس نهم بخش هایی از کتاب علوم مربوط به مباحث زمین شناسی است,خواهشمندم درزمینه فوق وادامه تحصیل راهنمایی کنید

  • نویسنده

   ماده ۶۲- کارمندان موظفند همواره نسبت به توانمند سازی و افزایش مهارتها و تواناییهای شغلی خود اقدام نمایند. دستگاههای اجرائی شیوه‌ها و الگوهای لازم برای افزایش توان و توان سنجی مدام کارمندان خود را که توسط سازمان تهیه و ابلاغ می‌شود به مورد اجرا خواهند گذارد.

  • نویسنده

   اقساط را پرداخت نمایید ودر پایان حتما اعلام وصول را از سازمان بازنشستگی دریافت نمایید

 • سلام من تعهد دبیری بودم. تو هفت ترم درسم تمام شد . تو اولین حکمی که برای من زده شد سنوات دانشگاه چهار سال برای من محاسبه شد . ولی الان کارگزینی سنوات من را شش ماه کم کرده و تحصیل من را همان سه ونیم سال محسوب کرده ایا کار اونها قانونی است؟ مگه دیوان عدالت اداری رای نداده که سنوات ما اگر درسمون زودتر تمام میشه همون چهار سال محاسبه شود؟

 • سلام از پاسخگویی شما سپاس گزارم .در بخشنامه احتساب سنوات حق التدریس مشاوران تا قبل از سال ۸۳ سی ساعت در هفته مشغول بکار نبودند .۳۰ساعت در طی سنوات ۸۹و ۹۰بوده استکه این مورد در بخشنامه جدید احتساب سنوات هم قید شده است  .حال شما فرمودید سوابق ما را براساس ۳۰ساعت در هفته محاسبه می کنند لطفا بفرمایید چرا مبنای محاسبه برای سنوات قبل از ۸۳ سی ساعت است ؟مبنا همان ۲۴ساعت در هفته باید باشد؟ممنون از پاسخ گویی شما

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی