درخواست جمعی از کارکنان خدماتی و اداری از وزیر آموزش و پرورش

جمعی از نیروهای خدماتی ،سرایداران و اداری وزارت آموزش و پرورش در نامه ای که خطاب به وزیر نوشته اند خواهان رسیدگی به مطالبات خود گردیده اند .

متن این نامه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

درخواست جمعی از نیروهای خدماتی ،سرایداران و اداری از وزیر آموزش و پرورش

جناب آقای دکتر آشتیانی

وزیر محترم آموزش و پرورش
با عرض سلام و خداقوت

طرح رتبه‌بندی از مهر سال ۹۴ برای معلمان با بیش از ۶ سال سابقه کار اجرا شد و بر این اساس درصدی به حقوق معلمان مشمول این طرح اضافه شد. طرح رتبه بندی نیروهای خدماتی و سرایداران و اداری (بایگان، انباردار، مسئولین دبیرخانه ،متصدیان دفتری و…)را شامل نشد و همین موضوع منجر به اعتراض جمعی از نیروهای اداری و سرایداران آموزش و پرورش شده است .
از سه سال گذشته تا کنون از هیچ گونه افزایش حقوقی که از طرف وزارت آموزش‌ و پرورش شامل حال معلمان شده است بهره ای نبرده‌‌ایم !

چرا باید بیشترین حجم کاری بر دوش نیروهای خدماتی و سرایداران در مدارس و بیشترین حجم کاری در ادارات بر دوش نیروهای اداری من جمله متصدیان دفتری بایگان ،انباردار و دبیرخانه باشد ولی هیچ یک از مزایای ذکرشده را شامل نشویم ؛ ضمنا مسئولین دبیرخانه ها ، بایگان ها ،نیروهای اداری که کاردان استخدام شده اند پایاپای کارشناسان اداره زحمت و حجم کاری آنها به مراتب بیشتر از کارشناسان دیگر می باشد ولی نه حق کارشناسی نه فوق العاده ویژه ای و نه در طرح رتبه بندی جایی دارند.

اخیرا اخباری حاکی از حذف تفاوت تطبیق و اجراشدن بند فوق العاده شغل و کسرشدن از احکام موجب رنجیده شدن این قشرگردیده است .

لذا از جنابعالی تقاضاداریم نگاه ویژه به این قشرزحمت کش داشته و پیگیر احقاق حق از دست رفته اینجانبان باشید.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

26 دیدگاه

 • سلام چرافکری به حال نیروهای خدماتی نمیکنید مکر چه گناهی کردن چرا اینقدرتبعیض دربین خودفرهنگیان بایدباشدالان نزدیک دوسال ازطرح رتبه بندی داره سپری میشودولی خبری ازحقدنیروهای خدماتی نیست

 • باسلام و خسته نباشید.
  ای کاش وزیر محترم فکری برای تبدیل وضعیت نیروهای اداری به آموزشی می کردند. من بعد از ۱۴ سال سابقه می خوام برم آموزشی با کلی منت که قانونی نیست و … می گن باید بری دورترین منطقه استان. این انصاف نیست من ۱۴ سال تابستون و عید و تعطیلات و حتی مرخصی هام هم خیلی وقتا باهاش موافقت نشد و من توی اداره بودم. ای کاش با آموزشی توی مرکز استان باهامون موافقت می شد.

  یا حداقل من که الان واقعن مشکل دارم تعهد محضری می گرفتن ازم که یکی دو سال آموزشی باشم تا مشکلاتم حل بشه بعدا دوباره به خدا برمیگشتم اداره. تو رو خدا ازتون خواهش می کنم شما به وزیر نزدیک ترین بهشون بفرمایین که خیلیا با اداری بودنشون مشکل دارن. من اگه می تونستم تابستون پیش بچه هام باشم که طفلیاتابستونو که تعطیلن نخوان جابجا بشن برن مهد و این ور و اون ور تا یه کم بزرگ بشن بتونن بمونن خونه خودشون.

 • ما که پست اداری داریم تابستون و تعطیلات عید و هر وقت لازم بشه تا دیر وقت اداره و حتی روزای تعطیلم بعضی اوقات مجبوریم به خاطر کارای اداره بیایم. اون وقت هیچ مزایایی نسبت به بقیه نداریم. وقتی حکما رو میدن می بینیم که ما از همه کمتریم. تازه هر طرحی هم که بیاد توش قید میشه که شامل نیروهای اداری نمیشه و …

  ای کاش کسی اینا رو درک می کرد. من امسال نود تومن به حقوقم اضافه شد. ولی همکارای آموزشی را می بینم که سیصد و بالاتر اضافه شده. این انصاف نیست. ما ها که دستمون به جایی نمی رسه ای کاش اونایی که بالا هستن کاری می کردن

 • مثلا این یک و یک دهم چی بود که شامل حال ما شد و باعث شد امتیاز ما کم بشه و به تبع آن درصد کمی به حقوقمون اضافه بشه. یا تفاوت تطبیق که قراره کم بشه به خدا دیگه چیزی از حقوقمون نمیمونه. الان که ماه رمضونه نیروهای آموزشی توی خونه هستن ما باید تا دو و نیم اداره باشیم توی گرما بریم خونه به خدا حال و جون برامون نمیمونه. درسته که معلمای عزیز هم طی سال تحصیلی خیلی زحمت می کشن ولی اینا رو هم درنظر بگیرین بعد آموزشیا توی هفته پنجشنبه ها رو تعطیلن ما نیروهای اداری باید کل هفته تا دو و نیم اداره باشیم.

 • سلام حتما باید اعتراض و التماس وزیر بکنن اینا اگر میخواستن اضافه کنن که کم نمیکردن از قدیم قشر ضعیف در اولویت نبوده و نخواهد بود وسلام..

  • نویسنده

   همکار عزیزکسر ضریب ۱/۱ از سوی دستگاههای خارج از آموزش و پرورش پیگیری می شده است.

 • سلام :نیروهای خدماتی هستیم با مدرک لیسانس آموزش ابتدایی چرا خدمتگذار تا دیپلم بیشتر نمی تواند مدرک ارائه بدهد و چرا نیروی خدماتی به رسته آموزش تبدیل نمشود ؟

  • نویسنده

   با توجه به بخشنامه تفویض اختیار در صورت موافقت اداره واداره کل محل خدمت تبدیل وضعیت شما منعی ندارد.

 • توکل به خدا دلشون برای نیروهای خدماتی نمیسوزه از قدیم بوده همین بوده اون زمان حقوق کم بود زنگی می شد کرد الان با این حقوق فقط باید زنده ماند هیچ کس دلسوز نیست کمترین افزایش حقوق امسال نیروهای خدماتی اموزش پرورش بودن نمیدونن جرا اینقدر بی توجهی هر جا کم میارن از حقوق ماها کم میکنن مشکلات زیاده.گفتن دردی را دوا نمیکنه .

 • سلام.چرا با انتقالی برون شهری استخدامی های سال۱۳۹۱ موافقت نمیکنن؟؟
  فرق ما با کارکنان اموزش پرورش چیه که تاساعت ۱۶:۱۵تو اداره باشیم کار کنیم ولی هیچ مزایایی نداشته باشیم؟؟؟
  لطفا پاسخگو باشید

 • سلام با توجه به بخشنامه تفویض اختیار جهت رسته خدمتگذار به رسته آموزش با مدرک دانشگاهی مسئولان اداری نبود نیرو جایگزین برای خدمات را علت تفویض اختیارات می دانند آیا نیروی جدید و اعمال مدرک دانشگاهی را برای عریران زحمتکش خدمتگدار از سوی مسئولین در دستور کار دولت وجو دارد ؟و چرا مدرک خدمتگدار تا دیپلم بیشتر نمی تواند ارائه دهد ؟ آیا با این کار جلوی پیشرفت علم گرفته نمی شود ؟

 • با عرض سلام ما نیروهای,خدماتی فقط در گرفتن عیدی پایان سال یک فرهنگی هستیم در افزایش حقوق و رتبه بندی فقط یک رفتگر و ابدارچی هستیم

 • با سابقه بیست سال خدمت هنوز در گروه شش و کمتر از یک میلیون وپانصد هزار حقوق به سنوات خدمت خود ادامه می دهم مگر این از انصاف است که دارای چهار نفر عایله با همین قدر درامد زندگی کند رضای خدا کجا رفته به هر کس می گم برام می خندد که در این دور زمانه با این قدر زیر حکمی زندگی می کنم می گند مگر میشود

 • سلام  آقای وزیر نیروهای خدماتی چه گناهی کرده‌اند که دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس هستند اما کسی به فکر اینها نیست برای تبدیل وضعیت خدماتی به آموزش  فکری بکنید اینها هم انسان هستند.

 • با سلام
  متصدی اموردفتری در دبستان با سابقه ۱۴سال هستم با حقوق یک میلیون و دویست .واقعا در حقمون ظلم میشه وقتی کمترین حقوق با بیشترین زحمت به دوش من و امثال منه .از وزیر محترم خواهش میکنم به داد ما برسه حقوقی که ما میگیریم کلیش برای قسط و واممون میره و چیزی تو دستمون نمیمونه .

 • با سلام.بنده جزو نیروهای آموزشی آموزش و پرورش شهرستان خوشاب در خراسان رضوی هستم  که با لیسانس جامعه شناسی،بعنوان(پست)دبیر مقطع راهنمایی(۹سال قبل)استخدام شدم،و در حین کار مدرک کارشناسی ارشد(روانشناسی بالینی) را نیز گرفتم ؛با توجه به تأکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر تخصص گرایی و جوانگرایی در وزارات مربوط به امور آموزشی کشور،اما پس از سه سال پست بنده را از دبیری به پست آموزگاری!!بدون درخواست و اطلاع من و صرفاً به بهانه کمبود نیرو در ابتدایی،تغییر دادند و دقیقاً همان سال فوق لیسانس قبول شدم و باید هرهفته دو روز میرفتم تهران و برمیگشتم! مأموربه تحصیل که…؟!نه با انتقال موقت و نه با تغییرسمت و حتی تغییر ابلاغ موقت به دبیری هم نوافقت نکردند و امسال هم باید با فوق لیسانس بروم ابتدایی و به دانش آموزان ظلم شود به دلیل عدم تسلط من به دروس ابتدایی. 

 • از وزیر محترم و مسئولین وزارت آموزش و پرورش خواهشمندم جهت تبدیل وضعیت نیروهای خدماتی مدارس دارای مدرک دکتری و فوق لیسانس مرتبط به حوزه آموزش و پرورش به آموزشی یا اداری اقدام نمایند در صورتی که نیروهای تحصیل کرده هم در رسته خود انجام وظیفه می کنند هم وظایف یک معاون اجرایی نداشته در مدرسه را انجام می دهند.

  انگیزه شغلی در بین این نوع نیروها از بین رفته است.

  چرا نیروی خدماتی نمی تواند ترفیع رتبه و ترفیع شغلی داشته باشد؟

  چرا نمی تواند مدرک بالای دانشگاهی و آموزش عالی ارائه دهد؟
  امیدوارم در دولت تدبیر و امید به این مهم رسیدگی شود.

 • باسلام چندین مرتبه به اموزش وپرورش مراجعه کردم برای نیروخدماتی مدارس اما میگن نیرو نمی گیریم  

 • با سلام آقای وزیر تکلیف نیروهای خدماتی که کمتر از یک میلیون در ماه حقوق می گیرند چه می شود برای این قشر زحمت کش چقدر افزایش حقوق در سال ۹۷ در نظر گرفته شده: ۶۰% فزایش به حقوق خدماتی آموزش و پرورش شاید آنها ار از زیر خط فقر نجات دهد ممنون رسانه ای کنید

 • باسلام حضورمحترم وزیرآموزش وپرورش جناب آقای بطحایی من دررسته خدمات باده سال سابقه هستم وحدود یک سال ونیم است لیسانس مواد اخذ کرده ام وسابقه مستمردراین رشته رادارم یعنی همین الان نیز دراین رشته مشغول به فعالیت هستم البته غیراز ساعات اداری واقعا” به آموزش علاقه مندهستم چرا آقای وزیر ازامثال من بعنوان آموزشی استفاده نمیکنید اگرقانون نیست صلاحیت افراد رابررسی کنید تاسطح سوادشان رابسنجید

 • سلام.وزیر محترم .اینجانب خدمتگزاران مدرسه حافظ حصار میباشم با مدرک لیسانس حسابداری با هزار مشکل ادامه تحصیل داد م. از خواهش میکنم برای تبدیل من به آموزش چاره ای کنید و علاقه زیاد به ریاضی دارم

 • به خدمتگزاران و سرایداران مدارس حتی کمتر از رفتگران زحمتکش توجه میشه،این همه تبعیض؟،پدر و مادر بنده هردو کار های مدرسه رو انجام میدن،این کجاش عدالته که بقیه اون قدر حقوق بگیرن و اینا که کارشون از اونا خیلی سخت تره حقوقشون این باشه،مدرک اینارو هم که اصلا حساب نمیذارن

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی