تدوین نظام حقوقی معلمان راهکاری برای رفع بی‌عدالتی موجود میان معلمان و استادان دانشگاه

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است تدوین لایحه نظام حقوقی معلمان همچون استادان دانشگاه، بی‌عدالتی میان معلمان و اساتید دانشگاه را از بین می‌برد و این امر را تکمیل‌کننده نظام رتبه‌بندی معلمان دانست.

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رویکرد اخیر وزیر آموزش و پرورش نسبت به تدوین  قانون نظام حقوقی معلمان به منظور جدایی از سیستم اداری دولت و پرداخت همچون استادان دانشگاه، گفت: پیگیری و تدوین این طرح برای معلمان لازم است چراکه در  نظام رتبه‌بندی به معیشت معلمان به درستی  پرداخته نشده است ضمن آنکه باید مشخص شود معلم کارمند است یا فردی علمی همچون استادان دانشگاه؛ هرچند با معلمان در مسائل مالی حتی همچون کارمندان برخورد نشده اما با توجه به نوع کار علمی آن‎ها نباید مانند یک کارمند با آن‌ها برخورد کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه قانون نظام حقوقی معلمان به منظور جدایی از سیستم اداری دولت و پرداخت حقوق همچون استادان دانشگاه می‌تواند معلمان را به سمت فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی سوق دهد، اضافه کرد: باید برای شخصیت علمی معلمان جایگاه خاصی قائل بود و این اجازه را که بتواند خارج از مدرسه فعالیت علمی کرده به آن‌ها داد و برای این تلاش علمی ارزش مالی و معنوی قائل شد.

میرزاده با بیان اینکه نباید تفاوتی میان یک معلم با مدرک تحصیل فوق لیسانس یا دکتری با اساتید دانشگاه در این موقعیت قائل شد، درخصوص جایگاه نظام رتبه بندی در تحقق این مهم، اضافه کرد: اگرچه نظام رتبه‌بندی معلمان نیز برای رسیدگی به وضعیت معلمان شکل گرفته است اما لایحه مدنظر دولت می‌تواند این نظام را که بیشتر بر رتبه‌بندی علمی معلمان تمرکز دارد تکمیل کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات اسلامی تاکید کرد: قانون نظام حقوقی معلمان به منظور جدایی از سیستم اداری دولت همچون استادان دانشگاه بی‌عدالتی میان معلمان و اساتید دانشگاه را از بین می‌برد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر آموزش و پرورش از ضرورت تدوین پیش نویس نظام حقوقی معلمان به منظور جدایی از سیستم اداری دولت و همچون استادان دانشگاه و ارائه آن به مجلس سخن گفته است. /

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

24 دیدگاه

 • ونیز:تهیه وارسال آن به مجلس سالهابطول می انجامد.
  همچنین تصویب آن درمجلس هم پروسه ای زمانبراست که بعیداست عمرفرهنگیان عزیزمعاصر،به آن قدبدهد

  خواهان اقدام عاجل هستیم،وضعیت معلمان اسف باراست

 • این بازی قدیمی شده. هر بار یک وعده جدید میدهید و به طرح و تصویب مجلس و سالهای آینده اشاره میکنید. بهتره فعلا هرچه سریعتر مانند بقیه دستگاهها ۵۰ درصد حق شغل را اجرا کنید.

 • وقتی آقایان سندی رو به نام تحول نظام آموزش پرورش  با اون مولفه های ماورا ٕ الطبیعه می نویسند؛ معلومه که در عمل قابلیت اجرا نداره

 • سلام لطف بفرمایید تکلیف ۲۰درصد دو روز جلوتر از انتخابات به کجا رسید نه به ان همه شعار نه حالا که به فراموشی سپرده شد پیگیری نمایید همکاران منتظرند

  • نویسنده

   از افزایش ۲۰ درصد هیچ خبری نیست
   چنانچه خبر تازه ای اعلام شود اطلاع رسانی خواهد شد

 • سالی ک دانشگاه قبول شدم، دبیری!
  اولین تابستونی ک شد با داییم توی یک ساختمونی کارگری میکردیم
  ب داییم گفتم ی طرحی دادن ک قراره حقوق معلما رو مث هیات علمیا کن…
  تو دلم ی ذوقی داشتم
  هر روز تو اینترنت دنبال اخبار رتبه بندی بودم….
  درسم تموم شد
  سرکار رفتم
  چند وقتیه
  رتبه بندی مالید
  دیگه حتی اون کارگریه هم نیست بکنم….
  اینا همه اش حرف
  سالهاست اپ ی وعده میده و مارو سرکار میزارم
  شماها سخت نگیرید

 • من از دید باز جناب آقای سیدحمایت میرزاده تشکر می کنم انشاا… معلمین محترم کشور با رای خود به چنین نمایندگانی درخانه ملت ، بتوانند در آینده شغلی خود موثر باشند

 • با سلام وخسته نباشید بیشتر موضو عات در حد حرف و سرکاری معلمان است مانند ۲۰ درصد افزایش و ۸۰۰ هزا تومان دهگردشی راهبران اموزشی ……………..

 • طول این سال ها هیچ گلی به جمال فرهنگیان نزدند الان تازه به فکر ما افتادن.
  ما عادت کردیم به وعده ها

 • سلام
  در زمان دفاع مقدس معلمان برای کمک به جبهه قبول کردند که علاوه بر ساعت موظفی اشان دو ساعت در هفته اضافه کار کنند و مبلغ آن برای کمک به جبهه واریز شود. الان که جنگ نیست مبلغ آن کجا میرود . چرا پولش را به معلم نمیدهید. یا حداقل این دوساعت در هفته را بردارید. به خدا ظلم میکنید.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی