نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود

 وزیر آموزش و پرورش:

نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود

وزیرآموزش و پرورش با بیان این که زیر بنای توسعه، توجه به سرمایه انسانی، اجتماعی و فرهنگی آن جامعه است ما گفت: آموزش و پرورش، زیربنای توسعه همه جانبه کشور را فراهم می کند.

پیش از ظهر امروز ۹۶/۲/۱۶ فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در مراسم دیدار با نمایندگان معلمان استان های سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با تبریک هفته هفته معلم و اعیاد شعبانیه،‌اظهارکرد: مسئله توسعه درهر کشور یکی از مهمترین مسائلی است که پرداختن به مسائل اقتصادی و مالی یکی از ابعاد آن را تشکیل می دهد .

وی سرمایه انسانی را اولین شاخص توسعه یافتگی هر کشور عنوان کرد و افزود: توجه به کیفیت زندگی انسان ها، رویکرد اصلی توسعه یافتگی در هرکشوری محسوب می شود که این موضوع ارتباط مستقیمی با امکانات فیزیکی و منابع مادی آن کشورها ندارد؛ بلکه به ارتباطات فرهنگی و هویتی میان ارزش های دینی، اجتماعی و ملی جوامع وابسته است .

عضوکابینه دولت تصریح کرد: توجه به سه سرمایه «انسانی» ، «اجتماعی» و «فرهنگی» لازمه توسعه یافتگی هرجامعه و کشوری است که زمینه آن سرمایه گذاری در نظام آموزشی آن کشور خواهد بود .

دانش آشتیانی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در تحقق سرمایه های انسانی، اجتماعی و فرهنگی در توسعه یافتگی کشور، خاطر نشان کرد: مدارس باید علاوه بر انتقال دانش به نسل آینده ما بتوانند شایستگی ها و مهارت های مختلف زندگی را به دانش آموزان بیاموزند و از این طریق جامعه را در مسیر توسعه یافتگی قرار دهند.

وی ادامه داد: واگذاری اختیارات از ستاد به استان ها و مناطق، فارغ کردن معلمان از انجام بروکراسی های اداری، حمایت از پژوهش محوری معلمان و تجهیز ملعمان به دانش روز و کارآمد بخشی از اقدامات آموزش و پرورش در طول ۴ سال فعالیت دولت یازدهم است.

 عضوکابینه تدبیر وامید گفت: «تربیت» یکی از مهمترین مسائل آموزش و پرورش است که معلم عهده دارآن می باشد و لازم است تا برای تحقق تربیت در دانش آموز و آموزش مهارت های لازم برای توسعه پایدار، شیوه های آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین و روش های کارآمد و اثر بخش را جایگزین آن کند.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به مباحث مطروحه توسط نمایندگان معلمان سراسر کشور، اظهارکرد: ارتقای منزلت، شان و معیشت فرهنگیان از برنامه های جدی وزارت آموزش و پرورش دولت یازدهم است که با دو روش«مدیریت بهینه منابع» و«روش های تامین منابع» در دستورکار قرار دارد و امید داریم با حمایت نهادهای بیرون آموزش و پرورش مانند دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم تحول اساسی در آموزش و پرورش ایجاد کنیم .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: براساس یکی از احکام این برنامه، نظام حقوقی معلمان ازسایرکارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود که پیش نویس این قانون در حال تدوین است و براساس این قانون تمامی اقدامات علمی، آموزشی و اداری معلمان که منجر به ارتقای کیفیت درآموزش و پرورش می شود، لحاظ شده است.

شایان ذکر است؛ قبل از صحبت های وزیرآموزش و پرورش، تعدادی از نمایندگان معلمان شاغل و بازنشسته، از مدارس دولتی، غیردولتی، استثنایی و دانشجو معلمان دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان دغدغه های معلمین استان خودرا  با وزیرآموزش و پرورش در میان گذاشتند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم دکتر دانش آشتیانی وزیرآموزش و پرورش از نمایندگان معلمان استان های سراسرکشور با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آورد .

درباره نویسنده

493مطلب نوشته است .

9 دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2019 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی