نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود

 وزیر آموزش و پرورش:

نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود

وزیرآموزش و پرورش با بیان این که زیر بنای توسعه، توجه به سرمایه انسانی، اجتماعی و فرهنگی آن جامعه است ما گفت: آموزش و پرورش، زیربنای توسعه همه جانبه کشور را فراهم می کند.

پیش از ظهر امروز ۹۶/۲/۱۶ فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در مراسم دیدار با نمایندگان معلمان استان های سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با تبریک هفته هفته معلم و اعیاد شعبانیه،‌اظهارکرد: مسئله توسعه درهر کشور یکی از مهمترین مسائلی است که پرداختن به مسائل اقتصادی و مالی یکی از ابعاد آن را تشکیل می دهد .

وی سرمایه انسانی را اولین شاخص توسعه یافتگی هر کشور عنوان کرد و افزود: توجه به کیفیت زندگی انسان ها، رویکرد اصلی توسعه یافتگی در هرکشوری محسوب می شود که این موضوع ارتباط مستقیمی با امکانات فیزیکی و منابع مادی آن کشورها ندارد؛ بلکه به ارتباطات فرهنگی و هویتی میان ارزش های دینی، اجتماعی و ملی جوامع وابسته است .

عضوکابینه دولت تصریح کرد: توجه به سه سرمایه «انسانی» ، «اجتماعی» و «فرهنگی» لازمه توسعه یافتگی هرجامعه و کشوری است که زمینه آن سرمایه گذاری در نظام آموزشی آن کشور خواهد بود .

دانش آشتیانی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در تحقق سرمایه های انسانی، اجتماعی و فرهنگی در توسعه یافتگی کشور، خاطر نشان کرد: مدارس باید علاوه بر انتقال دانش به نسل آینده ما بتوانند شایستگی ها و مهارت های مختلف زندگی را به دانش آموزان بیاموزند و از این طریق جامعه را در مسیر توسعه یافتگی قرار دهند.

وی ادامه داد: واگذاری اختیارات از ستاد به استان ها و مناطق، فارغ کردن معلمان از انجام بروکراسی های اداری، حمایت از پژوهش محوری معلمان و تجهیز ملعمان به دانش روز و کارآمد بخشی از اقدامات آموزش و پرورش در طول ۴ سال فعالیت دولت یازدهم است.

 عضوکابینه تدبیر وامید گفت: «تربیت» یکی از مهمترین مسائل آموزش و پرورش است که معلم عهده دارآن می باشد و لازم است تا برای تحقق تربیت در دانش آموز و آموزش مهارت های لازم برای توسعه پایدار، شیوه های آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین و روش های کارآمد و اثر بخش را جایگزین آن کند.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به مباحث مطروحه توسط نمایندگان معلمان سراسر کشور، اظهارکرد: ارتقای منزلت، شان و معیشت فرهنگیان از برنامه های جدی وزارت آموزش و پرورش دولت یازدهم است که با دو روش«مدیریت بهینه منابع» و«روش های تامین منابع» در دستورکار قرار دارد و امید داریم با حمایت نهادهای بیرون آموزش و پرورش مانند دولت و مجلس شورای اسلامی بتوانیم تحول اساسی در آموزش و پرورش ایجاد کنیم .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: براساس یکی از احکام این برنامه، نظام حقوقی معلمان ازسایرکارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود که پیش نویس این قانون در حال تدوین است و براساس این قانون تمامی اقدامات علمی، آموزشی و اداری معلمان که منجر به ارتقای کیفیت درآموزش و پرورش می شود، لحاظ شده است.

شایان ذکر است؛ قبل از صحبت های وزیرآموزش و پرورش، تعدادی از نمایندگان معلمان شاغل و بازنشسته، از مدارس دولتی، غیردولتی، استثنایی و دانشجو معلمان دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان دغدغه های معلمین استان خودرا  با وزیرآموزش و پرورش در میان گذاشتند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم دکتر دانش آشتیانی وزیرآموزش و پرورش از نمایندگان معلمان استان های سراسرکشور با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آورد .

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

9 دیدگاه

 • مطمئن باشید تا اخر برنامه ششم هم همچین اتفاقی نمیوفته
  فقط حرف دم انتخاباته
  برنامه ششمی که هنوز ابلاغ نشده رو اینا دارن جلو جلو اجرا میکنن؟
  از کی انقد زرنگ شدن؟ من ک باور نمیکنم
  تا اخر ششم توسعه کشش میدن بعد مجلس میکه بار مالی داره رد میشه…
  مث رتبه بندی حاجی بابایی

 • سلام
  نظام حقوقی از کل کارکنان دولت جدا میشه یا فقط کارکنان اداری؟؟؟
  میشه کمی توضیح دهید.؟
  با تشکر

  • نویسنده

   قطعا این فقط یک خبر کلی می باشد و هیچ گونه جزییاتی اعلام نشده است.چنانچه اجرایی باشد از تهیه لایحه تا مصوبه قانونی راه بسیار درازی را دارد.

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی