ماجرای افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی حقوق فرهنگیان در سال ۹۶

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، ماجرای افزایش ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان حقوق معلمان در سال ۱۳۹۶ را تشریح کرد.

 سیدحسن حسینی در پاسخ به این پرسش که «صحبت‌هایی مطرح بود در خصوص اینکه قرار است بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان به حقوق فرهنگیان در سال جاری اضافه شود؛ آیا این موضوع صحت دارد؟»، اظهار داشت: دولت در سال گذشته مصوبه‌ای را در اجرای بند الف ماده ۵۰ قانون اجرای برنامه پنجم توسعه ارائه کرد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه مشخص شد که ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری قابل افزایش است اما در این قسمت برای اجرا شرط در نظر گرفته بود.

حسینی با اشاره به شرطی که برای اجرای این مصوبه وجود داشت، خاطرنشان کرد: گفته شده بود که این ۵۰ درصد را اگر هر دستگاهی بخواهد اجرایی کند باید ابتدا پیشنهاد آن را به شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه برای تصویب این درصد ارائه کند.

حتما بخوانید :  ابلاغ مصوبه افزایش ۵۰ درصدی حقوق‌ها

وی افزود: در قسمت دیگری از شروط برای اجرای این مصوبه آمده بود که بار مالی آن در بودجه دستگاه مورد نظر دیده شده باشد.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برای آموزش و پرورش با این همه حجم هنوز اتفاقی رخ نداده است ضمن اینکه برای هیچ دستگاه دیگری هم اتفاقی رخ نداده است.

حسینی با اشاره به اینکه فعلا از اجرای چنین مصوبه‌ای خبری نیست، گفت: سازمان اداری و استخدامی پس از این موضوعات، بخشنامه‌ای ارسال کرد که هیچ دستگاهی این مصوبه را اجرا نکند مگر اینکه فرایند تصویب در شورای حقوق و دستمزد و پیش بینی بار مالی آن انجام شده باشد.

منبع: فارس

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

9 دیدگاه

 • باسلام. خواهشمندم مسئولین عزیز. با کارمندان ارگان های دیگه هم صحبت کنید ببنید بی سروصدا چقدر حقوق ایشان اضافه شده. حتی پیش از عید. در ضمن چرا گفته میشه. اضافه شدن دوباره حقوق فرهنگیان؟بار اولش کی بوده. لطفا اگر کسی خبر داره ما را هم در جریان بذاره*

 • باسلام وخسته نباشید .بنده یک سوال داشتم خدمتتان اگر لطف بفرمایید و جواب بدین بسیار متشکر خواهم شد.امتیاز حق شغل بنده ۶۳۲۵بودومبلغ ۹۷۴۶۸۲۵الان یه مدته ازدواج کردم بندعائله مندی باامتیاز۸۱۰برایم اضافه شده ولی ازامتیاز حق شغلم ۱۲۶۵امتیاز کسرشده وامتیاز بندحق شغلم شده ۵۰۶۰ ومبلغ هم شده ۷۷۹۷۴۶۰ولی مابتفاوت مبلغ کسر شده درقسمت سایر یعنی ۱۹۴۹۳۶۵اضافه شده درحالی که بندسایر امتیاز هم ندارد.ایا حکم بنده مشکلی ندارد یا برای همه اینطور محاسبه میشود .خیلی ممنون میشم پاسخ دهید از صبروحوصله شما هم برای پاسخگویی به سوالات همکاران بسیار سپاسگزارم .

  • نویسنده

   باسلام
   سیستم پرسنلی حق شغل حرفه ای را که برای شما با رتبه ارشد ۲۵درصد حق شغل می باشد در چاپ در حق شغل درج می کرد اما اخیرا آن را در بند سایر حکم قرار می دهد. بند سایر می تواند شامل بندهای مختلفی که در حکم جانمایی نشده است باشد. در هر حال به فیش های حقوقی ماههای مختلف مراجعه فرمایید متوجه می شوید که بند حق شغل حرفه ای همیشه از حق شغل جدا بوده و هست. بند سایر در فیش حقوقی تفاوت تطبیق سال ۹۰ می باشد که برخی از پرسنل از آن بهره مند هستند. به هر حال مشکلی در حکم حقوقی شما نمی باشد. ان شاالله اداره کل اموراداری وزارتخانه تصمیمی در خصوص حق شغل حرفه ای گرفته و جای آن را در حکم ثابت نماید. پیروز و سربلندباشید.

 • با سلام ایا حق شغل حرفه ای در نرخ حق التدریس یا اضافه کار اداری محاسبه میگردد؟ در حق التدریس کلاسهای فوق برنامه مدارس چی ؟

  • نویسنده

   سلام
   حق شغل حرفه ای در حق التدریس و اضافه کار اثری ندارد
   البته بعضا مدیران مدارس شاید به علت عدم اطلاع از آنجایی که حق شغل حرفه ای و حق شغل در یک بند در حکم آمده است آن را در حق التدریس محاسبه می کنند.

 • با سلام یک خواهشی دارم میشه تا وقتی  اضافه حقوقی به فرهنگیان تصویب نشده اونا رسانه ای نکنید اصلا برای چی اعلام میکنید مگه دیگر ارگانها اعلام میکنند که ش ا

 • با سلام.کی میتونه صادقانه خبر موثقی ازپرداخت مطالبات کادر اداری آموزش و پرورش استان لرستان اعلام کنه؟تا کی چشم انتظاری؟

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی