ضریب حقوق سال ۹۶ عدد ۱۶۹۵ ریال اعلام شد(۱۰درصد)

ضریب حقوق سال۹۶ عدد ۱۶۹۵ ریال اعلام شد

 هیئت وزیران با تعیین حداقل حقوق یک میلیون و ۳۵ هزار تومانی، ضریب حقوق جدید اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات را برای سال ۹۶تعیین کرد.

 هیئت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی، ضریب حقوق  اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات را برای سال ۹۶، بیست و چهار هزار و صد و چهل و چهار ریال تعیین کرد.

همچنین ضریب حقوق حقوق بگیران ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری برای سال جاری، ۱۶۹۵ریال تعیین شد.

بر این اساس هیئت دولت حداقل حقوق مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری را  ۱۰٫۳۵۰٫۰۰۰ ریال و حداکثر حقوق را ۷ برابر حداقل حقوق تعیین کرده است.با توجه به مصوبه اخیر افزایش حقوق کارمندان از قبل ضریب در سال ۹۶ده درصد خواهد بود. البته تمامی بندهای حقوق باستثنای تفاوت تطبیق ده درصد افزایش خواهند یافت.ضریب سال ۹۵رقم ۱۵۴۱ بوده است. ضریب عددی است که امتیازات مندرج در حکم در آن ضرب می شود.

در جلسه مورخ ۲۰/۰۱/۱۳۹۶ هیأت محترم وزیران ، ضریب حقوق کارکنان دستگاههای اجرایی و میزان افزایش حقوق بازنشستگان ، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح به تصویب رسید.

براساس قانون به دولت اختیار داده شده است به منظور حفظ قدرت خرید کارکنان دستگاههای اجرایی ، متناسب با نرخ تورم نسبت افزایش حقوق کارکنان اقدام نماید. از این رو و براساس مصوبه شماره ۵۷۰۰/ت۵۴۲۰۴ هـ مورخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۶، دولت تدبیر و امید با توجه به نرخ تورم سال ۱۳۹۵ که به میزان ۷% اعلام شده است درجهت بهبود وضعیت معیشت کارکنان و بازنشستگان دستگاههای اجرایی ، حقوق کلیه حقوق بگیران اعم از کارکنان دولت و موسسات عمومی غیردولتی بیش از نرخ تورم و به میزان ده درصد افزایش یافته است. همچنین در اجرای بند (ب) تبصره (۱۲) بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور حداقل حقوق کارکنان با ۱۵ درصد افزایش به میزان ۰۰۰/۳۵۰/۱۰ ریال تعیین شده است.

اضافه می نماید براساس مصوبه ۵۷۰۸/ت ۵۴۲۰۴هـ مورخ ۲۶/۰۱/۱۳۹۶ درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، علاوه بر افزایش درصدی حقوق، در اجرای بند (هـ) تبصره (۱۲) قانون بود جه سال ۱۳۹۶ کل کشور جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان سطوح پایین از افزایش بین ۱۰ تا ۲۷ درصد برخوردار خواهد شد به نحویکه حقوق هیچ بازنشسته ای کمتر از مبلغ ۱۱۵۰۰۰۰ نخواهد بود و جداول مربوط به افزایش امتیازات گروههای شغلی پایین تر از ۲۰ میلیون ریال بازنشستگان حداکثر ظرف یک هفته از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام خواهد شد.

اعلام حداقل حقوق کارمندان

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

4 دیدگاه

 • با سلام این ضریب ریالی شامل کدام بندها میشه ؟ یعنی امتیاز کدام بندها به این ضریب ضرب میشود؟با تشکر

  • نویسنده

   با سلام
   ضریب در امتیازات مندرج در حکم ضرب می شود
   ضریب در تمامی بندهای حقوق به جزتفاوت تطبیق به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم اثر دارد.
   تفاوت تطبیق ثدر احکام ثابت است

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی