اذعان نماینده مجلس:هیچ وقت به معلمان و فرهنگیان «رفاهی» و «اضافه کار» داده نشده‌ است

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، شب گذشته در برنامه پرسشگر شبکه آموزش که به بررسی بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶ پرداخت ، اظهار داشت:در تاریخ آموزش و پرورش خدمات رفاهی به معلمان اختصاص پیدا نکرده است.

دستورالعمل اجرایی قانون بودجه برای سایر کارکنان آیا شامل آموزش و پرورش می‌شود یا خیر؟ اگر این شامل آموزش و پرورش می‌شود، چرا در ماده ۱۲ تبصره ۲، در ماده ۱۳ و ۱۴ آن راجع به ایاب و ذهاب، هزینه غذا، فوق‌العاده مأموریت و مسائل رفاهی صحبت کرده‌اید و آیا خبر دارید در تاریخ آموزش و پرورش تا اکنون هیچ وقت این مسائل رفاهی به معلمان داده نشده است.

 اصلاً کدام قانون می‌گوید به معلم نمی‌شود اضافه‌کار و مأموریت داد و اصلاً آیا در تاریخ آموزش و پرورش این موضوع هیچ وقت داده شده است.

 این در حالی است که در دستگاه شما و بسیاری دستگاه‌های دیگر ۱۷۵ ساعت به کارمندان اضافه کار می‌دهند، حال این سوال مطرح است که تا حال حاضر کجا به معلم اضافه‌کار داده می‌شده است.

 تا نگاه شما به آموزش و پرورش عوض نشود؛ یعنی اینکه آموزش و پرورش مصرف‌کننده نیست، بلکه تولیدکننده واقعی است و این روند ادامه دارد.

 اولاً اینکه باید اعتبارات بر اساس عملکرد آموزش و پرورش داده شود، دوم اینکه هزینه سایر، اکثراً حقوق است و باید بند «و» بیاید و در نهایت اینکه کسری بودجه امسال به هیچ عنوان به سال آینده موکول نشود. اگر همه این موارد تحقق پیدا کند، همان کسری‌های انتقالی از سال ۹۵ به سال ۹۶ خواهد بود و انجام این کار، گام اولی است که می‌تواند برای آموزش و پرورش صورت گیرد.

 موضوع دیگر این است که مانند سایر دستگاه‌ها نیز اگر معلمان کارمند هستند، با آنها برخورد شود و اگر رفاهی برای کارمندان در هر دستگاهی در نظر گرفته می‌شود، این موضوع برای معلمان نیز در نظر گرفته شود.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی