لطف ویژه بانک مهراقتصاد فقط برای فرهنگیان

بانک مهر اقتصاد با امضای تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش وارسال تبلیغات گسترده برای تشویق فرهنگیان به اخذ وام قرض الحسنه نزد این بانک به ظاهر لطف ویژه ای به این قشر همیشه رسانه ای داشته است .

فرهنگیان و خانواده های این قشر از جامعه همواره یکی از خبرسازترین طیف های جامعه  دربین اخبار رسانه ای هستند.گرچه این اخبار و اطلاعیه ها در اکثر مواردصرفا برای سرپوش گذاردن برنارسایی ها و ایجاد جو روانی علیه مطالبات به حق آنان بوده و درهمه دولتها و توسط همه وزرانیز تکرار می شود.

 آموزش و پرورش درجدیدترین لطف به فرهنگیان با امضای یک تفاهم نامه که مشخص نیست توسط چه کسی و درازای چه چیزی منعقد شده است مقرر نموده هر فرهنگی می تواند با مراجعه به شعب این بانک تا سقف سی میلیون تومان وام قرض الحسنه فقط با کارمزد ۴ درصد دریافت داردکه رقم آن دوبرابرسپرده اشخاص نزد بانک است ولی درواقع با این کارکیسه ای بزرگ برای خرده پولهای معلمان دوخته است.

 اما نگفته های این لطف خالی از لطف نیست .به عنوان مثال فردی با سپرده گذاری ۱۵ میلیون تومان می تواند از این بانک ۳۰ میلیون تومان وام دریافت نماید اما ۱۵ میلیون تومان شخص نزد بانک به مدت ۴۸ ماه ضبط می گرددو این همان نکته سود آور برای بانک است (شما بخوانید لطف ویژه به فرهنگیان!)

در حالت عادی به این سپرده شخص در هربانک دولتی با رعایت نرخ ۱۹٫۵ درصد مصوب بانک مرکزی دو میلیون و۹۲۵ هزار تومان در سال سود تعلق می گیردکه در چهار سال معادل ۱۱ میلیون وهفتصد هزار   تومان می گردد.

 نکته دوم اینکه با ضبط شدن آورده شخص نزد بانک، وی درواقع ۱۵ میلیون وام جدید گرفته است که باید اقساط ۳۰ میلیون را پرداخت کند و این واقعیت اصلی این لطف بزرگ به فرهنگیان است که با محاسبات ساده سودی بالغ بر ۳۰ درصد می شود.

 به هر صورت این لطف هم مثل بقیه الطاف رسانه ای شده و درکوچه و بازاربا الفاظ گوناگون چماق وار برسر فرهنگیان وخانواده های آنان کوبیده می شودتاهمانند هتل ها ،تورهای مسافرت خارجی ،ایران گردی ها و امثالهم ، تمام منابع بانکی قرض الحسنه نیزدر اختیار رفاه آنان قرار گیرد.البته سود این وام قرض الحسنه اندکی درحدود ۳۰ درصد با کارمزدتبلیغاتی آن اختلاف دارد!

تابناک

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

2 دیدگاه

  • سلام متاسفانه این نوع وام ها نیز مردود هستند و برای فرهنگیان دردی را دوا نمیکنند.چون اولا داشتن پولی ذخیره و غیر قابل نیاز در قشر فرهنگی امکانش بسیار ضعیفه ثانیا بانک مهر ظاهرا از بس که اوضاعش خرابه این دام را برای فرهنگیان پهن کرده تا خودشو نجات بده چون با وامهایی که سررسید شدن و پپرداخت نشدن به طور غیر منصفانه ای برخورد کرده و  با برگشت چکها حتی مبرا ۶۰۰ هزار تومانی هزینه هایی را به مشتریان تحمیل کرده تا دوباره برای تمام شدن مشکل .وام هایی جدید با سود جدید دهد و این یعنی پوست مردم را کندن با ترفندهایی که کسی متوجه نشود…

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی