پیشنهاد مجلس برای تخصیص اعتبار به اجرای فاز دوم رتبه‌بندی و پرداخت مطالبات فرهنگیان در بودجه

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، سهم آموزش و پرورش در بودجه۹۶ را «بسیار بد» توصیف کرد و از پیشنهاد این کمیسیون برای تخصیص اعتبار به اجرای فاز دوم رتبه‌بندی و پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد.

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به وضعیت بودجه آموزش و پرورش در بودجه۹۶ گفت: وضعیت بودجه آموزش و پرورش بسیار بد است؛ دولت در بودجه۹۶ برای آموزش و پرورش نیز مانند سایر دستگاه‌ها ۱۰درصد افزایش بودجه را درنظر گرفته است در حالیکه با توجه به هزینه‌های فراوان در بحث پاداش بازنشستگان و بدهی‌های دیگر، قطعاً بودجه بخش آموزش و پرورش در بودجه۹۶ کفاف نمی‌دهد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در مورد اقدامات کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در زمینه بهبود وضعیت بودجه سال آتی آموزش و پرورش تصریح کرد: کمیسیون آموزش با مسئولین آموزش و پرورش نشست‌های تخصصی برگزار کرده و در آن پیشنهادهایی را برای بهبود بودجه آموزش و پرورش داده که اگر در تلفیق و هم صحن رای نمایندگان را داشته باشیم قطعاً بودجه آموزش و پرورش می‌تواند نسبت به گذشته بهبود یابد؛ ضمن آنکه از نمایندگان توقع داریم در جلسات تلفیق و صحن این وضعیت را بهبود ببخشند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۹۶، در مورد پیشنهادهای ارائه شده افزود: مهمترین پیشنهاد برای اجرای فاز دوم رتبه‌بندی معلمان و پرداخت مطالبات دیرینه فرهنگیان است. ضمن آنکه سعی شد پیشنهادهایی ارائه شود که حداقل جوابگوی نیازهای روزانه و سالانه آموزش و پرورش باشد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: نیازها را پیش از اینکه به آنها رسیدگی شود در بوق و کرنا نکنیم که فرداها اگر نتوانستیم مطالبات را برآورده کنیم، معضل و مشکل ایجاد شود چراکه نارضایتی به دنبال دارد.

درباره نویسنده

536مطلب نوشته است .

یک دیدگاه

تمام حقوق این سایت برای © 2020 اموراداری ( احکام، افزایش حقوق، بخشنامه ، خبر و استخدام آموزش و پرورش ). محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی